HISTORIA BEZ IPN

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: HISTORIA BEZ IPN

Post autor: RN »

wuka pisze:
24 sty 2021, 14:04
A teraz - :bardzo_smutny:
A teraz chłop i robotnik podburzeni przez warstwy posiadające, dążące do restytucji dawnych stosunków, obalili system, który chciał ich dżwignąć z nizin, w ten sposób dziękując za awans.
Co pozostało :?: Szukać chleba po świecie, albo być co najwyżej wyrobnikiem w swoim kraju.
Jeśli nasza przedsiębiorczość pozwala nam w jakiejś dziedzinie stawać na nogi, zbliżać się do przodujących, wtedy zaczynają zmieniać się unijne dyrektywy, no wiecie....rozumiecie... to tak nie może być, trzeba wprowadzić obostrzenia, no bo wiecie to jest kwarantanna, albo pretekst tzw. dobrostanu zwierząt czy egzotyczne choroby zakażne, które doskonale sprawdzają się w redukowaniu polskich hodowli, robiąc tym samym miejsce na rynku dla naszprycowanego chemią mięsa z Niemiec, Danii czy Holandii itd.
W moim odczuciu dąży się do naszego ubezwłasnowolnienia, abyśmy byli co najwyżej siła najemną.
W tym kraju najlepiej jest, jak się nic nie robi, dostaniesz jakąś jałmużnę i już się nie czepiają.
Natomiast jak próbujesz prowadzić jakąś działalność, wtedy nie możesz ognać się od całej masy biurokracji, rzucania szlabanów pod nogi, kontroli sanepidów, inspekcji, a nawet ekoterorystów.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: HISTORIA BEZ IPN

Post autor: RN »

kansyheniek pisze:
24 sty 2021, 12:39
RN pisze:
23 sty 2021, 8:43

Nie wiem czy Stalin tak powiedział, ale jeśli to prawda, to nie przynosi mu to ujmy.
To jest niezwykle zabawne co piszesz.nawet na myśl by mi to nie przyszło :lol:
Stalinowi nie przyniósł ujmy:
pakt Ribbentrop Mołotow,
Katyń,
Kolektywizacja,
Terror ,
powszechna rusyfikacja,
to wszystko nie przynosi mu ujmy.Oczywiście.
Natomiast całe życie tego człowieka to ujma dla całej ludzkości

Nie dodawaj w tym momencie Józefowi S. innych zasług :-)
Rozmawiamy o jego rzekomym wpływie na pozostanie Warszawy jako stolicy Polski, i to moim zdaniem nie przynosi mu ujmy.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: HISTORIA BEZ IPN

Post autor: RN »

Anna01 pisze:
24 sty 2021, 14:32
Słyszy się np. że no postawiono taki MDM, ale jaki to ma socrealistyczny, brzydki, ponury wygląd itd.
Były dwa pomysły na odbudowanie stolicy.
Jedni chcieli odbudować Warszawę taką jaką była przed wojną i drugi pomysł, aby wyburzyć wszystko i zaprojektować od nowa.
Bardzo, ale to bardzo żałuję, że nie odbudowano takiej jaką była przed wojną :-( , ale zależało wszystkim na czasie.
Ludzie gnieździli się w gruzach, w piwnicach. W ocalałych mieszkaniach po kilka rodzin.
Jest wspaniały serial "Dom" w reż. Jana Łomnickiego, w miarę wiernie odzwierciedlający powojenne dzieje (PRL-owska cenzura niestety bardzo ingerowała ).
Zachęcam wszystkich do obejrzenia serialu. :-)
Trochę pamiętam ten film. Poruszone są w nim różne wątki, min. polityczny. Ogólnie ciekawy film .
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: HISTORIA BEZ IPN

Post autor: RN »

Anna01 pisze:
24 sty 2021, 16:42
"Warszawka"
Jeśli chodzi o ''Warszawkę'' to chyba najlepiej pokazuje ją film '' Kariera Nikodema Dyzmy''.
Do końca bale, rauty, niebezpieczeństwo utraty swojej pozycji wyłącznie widziano na wschodzie, a tu nagle bomby na głowę spadły z zachodu.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: HISTORIA BEZ IPN

Post autor: Anna01 »

RN pisze:
24 sty 2021, 19:40
Anna01 pisze:
24 sty 2021, 16:42
"Warszawka"
Jeśli chodzi o ''Warszawkę'' to chyba najlepiej pokazuje ją film '' Kariera Nikodema Dyzmy''.
Do końca bale, rauty, niebezpieczeństwo utraty swojej pozycji wyłącznie widziano na wschodzie, a tu nagle bomby na głowę spadły z zachodu.
Nie, to nie była "Warszawka" :-)
Jakiś czas temu pracowałam w takiej agencji artystycznej i tam była "warszawka".
Celebryci, aktorzy, aktoreczki z przysłowiowego Pcimia, którzy różnymi drogami dostali się do Warszawy i chcą błyszczeć za wszelką cenę :-?
Niby high life, a "słoma z butów" - jak to się mówi.
Prawdziwy Warszawiak jest takim "warszawiakiem" zażenowany.
Ale tak się dzieje na całym świecie.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: HISTORIA BEZ IPN

Post autor: Henryk »

Anna01 pisze:
24 sty 2021, 20:07
Prawdziwy Warszawiak jest takim "warszawiakiem" zażenowany.
A czy słyszeliśmy określenie: "prawdziwy Krakowianin", "prawdziwy Gdańszczanin", prawdziwy Opolanin...?
Co z wami Warszawiakami jest? :aaa:
Prawdziwy, nieprawdziwy...

Miejsce zamieszkania nobilituje?
Może warto być jedynie człowiekiem?

Prawdziwy to ten ze Śródmieścia, czy raczej z Bemowa, albo z Rembertowa?
Bielany, Włochy, Marki, Piaseczno, to wszystko niedawne wioski, gdzie wkładano słomę do butów, aby było cieplej...
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: HISTORIA BEZ IPN

Post autor: Anna01 »

Henryk pisze:
24 sty 2021, 20:39
Anna01 pisze:
24 sty 2021, 20:07
Prawdziwy Warszawiak jest takim "warszawiakiem" zażenowany.
A czy słyszeliśmy określenie: "prawdziwy Krakowianin", "prawdziwy Gdańszczanin", prawdziwy Opolanin...?
Co z wami Warszawiakami jest? :aaa:
Prawdziwy, nieprawdziwy...

Miejsce zamieszkania nobilituje?
Może warto być jedynie człowiekiem?

Prawdziwy to ten ze Śródmieścia, czy raczej z Bemowa, albo z Rembertowa?
Bielany, Włochy, Marki, Piaseczno, to wszystko niedawne wioski, gdzie wkładano słomę do butów, aby było cieplej...
Chodziło mi o rodowitego Warszawiaka.
Na forum biblijnym można się pomylić :roll:
"Prawdziwa religia", "Prawdziwe mowa", "Prawdziwa Światłość"......
Ależ, Ty jesteś zgryźliwy na każdym kroku - dopiero teraz, to widzę. :-?
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: HISTORIA BEZ IPN

Post autor: RN »

Anna01 pisze:
24 sty 2021, 20:07
RN pisze:
24 sty 2021, 19:40
Anna01 pisze:
24 sty 2021, 16:42
"Warszawka"
Jeśli chodzi o ''Warszawkę'' to chyba najlepiej pokazuje ją film '' Kariera Nikodema Dyzmy''.
Do końca bale, rauty, niebezpieczeństwo utraty swojej pozycji wyłącznie widziano na wschodzie, a tu nagle bomby na głowę spadły z zachodu.
Nie, to nie była "Warszawka" :-)
Jakiś czas temu pracowałam w takiej agencji artystycznej i tam była "warszawka".
Celebryci, aktorzy, aktoreczki z przysłowiowego Pcimia, którzy różnymi drogami dostali się do Warszawy i chcą błyszczeć za wszelką cenę :-?
Niby high life, a "słoma z butów" - jak to się mówi.
Prawdziwy Warszawiak jest takim "warszawiakiem" zażenowany.
Ale tak się dzieje na całym świecie.
To w takim razie są dwie ''warszawki'' :-)
Jedna taka o której piszesz, a druga dotyczy sfer towarzyskich ( elit), które mają możliwość wpływania na opinie miasta.
https://pl.wiktionary.org/wiki/warszawka

Generalnie chodzi o ludzi bogatych, wpływowych, ze znanych rodzin, a jednocześnie często beztroskich lekkoduchów`dla których priorytetem jest zabawić się, obracać w ''wielkim świecie''.
Oczywiście nie wszyscy ludzie z pozycją byli tacy. Najbardziej skorumpowani i zepsuci to CI, którzy mieli wpływy w polityce, biznesie.
Natomiast, którzy Warszawiacy, którymi są zażenowani tego nie wiem.
Ja aż tak dobrze stosunków społecznych w wielkim mieście nie znam, ja ze wsi jestem :-)
Muszę tez powiedzieć, że nigdy tego typu sformułowania, jak ''warszawka'' nie słyszałem w stosunku do Łodzi.
Nawet nie wiem, jakby to miało brzmieć.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: HISTORIA BEZ IPN

Post autor: RN »

kansyheniek pisze:
24 sty 2021, 15:04
Skoro was tak gorszy to co napisałem to odpowiedzcie mi :
Warszawa i jej mieszkańcy kiedy mieli już odbudowane swoje miasto co zrobili dla odbudowy prowincji?
Jakieś datki, spontaniczne wyjazdy na odbudowę np.
Wrocławia,produkcja cegieł na koszt Warszawy, albo cokolwiek innego.
W Warszawie urzędowały i urzędują najwyższe władze państwowe, które w porozumieniu z władzami lokalnymi decydują;
Katowicom wybudujemy kopalnie
Gdańskowi stocznie
A z Wrocławia przewieziemy materiał budowlany do Warszawy.
To mało :?: :-)
A na wycieczce w Pałacu kultury i Nauki, na stadionie X - lecia czy przy grobie nieznanego żołnierza byłeś :?:
Warszawa bardzo dużo zrobiła dla Wrocławia.
Po wojnie Wrocław znalazł się w granicach Polski i zrobiono akcje przesiedleńczą. Nie wydaje mi się, aby ciężar przesiedleń spoczywał tylko na lokalnych władzach Wrocławia. Jakieś środki Warszawa musiała na to przeznaczyć.
W 1948 roku zorganizowano we Wrocławiu wielką wystawę ziem odzyskanych i też trudno uwierzyć, aby Warszawy to nie interesowało.
W 2012 roku Wrocław był jednym z czterech wybranych miast Polskich w których odbywało się Euro 2012. To wyróżnienie, bo np. Łódż chociaż trochę większa od Wrocławia nie była gospodarzem mistrzostw.

Ja wiem dlaczego tak interesujesz się Wrocławiem, szukając jego ostatniej zagubionej cegły.
Mieszkasz w Niemczech i chcesz nam go odebrać, ale nie dostaniesz.
Lwów z Banderą sobie weż :-D
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: HISTORIA BEZ IPN

Post autor: kansyheniek »

RN pisze:
24 sty 2021, 23:26


Ja wiem dlaczego tak interesujesz się Wrocławiem, szukając jego ostatniej zagubionej cegły.
Mieszkasz w Niemczech i chcesz nam go odebrać, ale nie dostaniesz.
Interesuję się całym Śląskiem nie tylko Wrocławiem.
Co do odbioru :
Nie mam ambicji posiadania miasta na własność. Nie ma też raczej takiej możliwości.
Piszesz bzdury.
Ty i Anna nie rozumiecie zarzutu jaki postawiłem.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: HISTORIA BEZ IPN

Post autor: Henryk »

Anna01 pisze:
24 sty 2021, 20:54
"Prawdziwa religia", "Prawdziwe mowa", "Prawdziwa Światłość"......
Ależ, Ty jesteś zgryźliwy na każdym kroku - dopiero teraz, to widzę. :-?
Ostatnimi laty pojawiło się nowe pojęcie "prawdziwy Polak". Ten katolik.
Dotyczy to też tych z prowincji. ;-)
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: HISTORIA BEZ IPN

Post autor: kansyheniek »

W Warszawie urzędowały i urzędują najwyższe władze państwowe, które w porozumieniu z władzami lokalnymi decydują;
Katowicom wybudujemy kopalnie
Piszesz jakieś nieprawdopodobne głupoty.Zresztą jak urzędasy z Warszawy wtykają swój nos w kopalnie to następuje potem ich "wygaszanie".
Warszawa bardzo dużo zrobiła dla Wrocławia.
Jak wy na takie teksty mówicie:masło maślane?
Po wojnie Wrocław znalazł się w granicach Polski i zrobiono akcje przesiedleńczą. Nie wydaje mi się, aby ciężar przesiedleń spoczywał tylko na lokalnych władzach Wrocławia. Jakieś środki Warszawa musiała na to przeznaczyć.
Pisząc tego typu rzeczy kompromitujesz się. Akcję przesiedleńczą z kresów do Wrocławia prowadzono w latach 1945|46 a decyzję o odbudowie Warszawy podjęto w 1947.
Czyli kiedy trwała akcja przesiedleńcza Warszawa nie przeznaczyła środków bo nie istniała.
W 1948 roku zorganizowano we Wrocławiu wielką wystawę ziem odzyskanych i też trudno uwierzyć, aby Warszawy to nie interesowało.
Rzeczywiście,gigantyczna "pomoc" to było to czego Wrocław w 1948 potrzebował najbardziej.Propagandowej wystawy.
W 2012 roku Wrocław był jednym z czterech wybranych miast Polskich w których odbywało się Euro 2012.
RN,tu już całkowicie odleciałeś.Jak widać o piłce nożnej wiesz mniej niż o historii.
Organizatorem ME jest UEFA a nie Warszawa.UEFA decydowała na których stadionach odbędzie się EURO.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: HISTORIA BEZ IPN

Post autor: RN »

kansyheniek pisze:
25 sty 2021, 19:58
W Warszawie urzędowały i urzędują najwyższe władze państwowe, które w porozumieniu z władzami lokalnymi decydują;
Katowicom wybudujemy kopalnie
Piszesz jakieś nieprawdopodobne głupoty.Zresztą jak urzędasy z Warszawy wtykają swój nos w kopalnie to następuje potem ich "wygaszanie".
Warszawa bardzo dużo zrobiła dla Wrocławia.
Jak wy na takie teksty mówicie:masło maślane?
Po wojnie Wrocław znalazł się w granicach Polski i zrobiono akcje przesiedleńczą. Nie wydaje mi się, aby ciężar przesiedleń spoczywał tylko na lokalnych władzach Wrocławia. Jakieś środki Warszawa musiała na to przeznaczyć.
Pisząc tego typu rzeczy kompromitujesz się. Akcję przesiedleńczą z kresów do Wrocławia prowadzono w latach 1945|46 a decyzję o odbudowie Warszawy podjęto w 1947.
Czyli kiedy trwała akcja przesiedleńcza Warszawa nie przeznaczyła środków bo nie istniała.
W 1948 roku zorganizowano we Wrocławiu wielką wystawę ziem odzyskanych i też trudno uwierzyć, aby Warszawy to nie interesowało.
Rzeczywiście,gigantyczna "pomoc" to było to czego Wrocław w 1948 potrzebował najbardziej.Propagandowej wystawy.
W 2012 roku Wrocław był jednym z czterech wybranych miast Polskich w których odbywało się Euro 2012.
RN,tu już całkowicie odleciałeś.Jak widać o piłce nożnej wiesz mniej niż o historii.
Organizatorem ME jest UEFA a nie Warszawa.UEFA decydowała na których stadionach odbędzie się EURO.
Odpowiem Tobie w punktach, bo coś mi dzisiaj nie idzie cytowanie.

1. Za PRL-u to przede wszystkim budowano kopalnie, a nie je wygaszano. Wygaszanie to okres po roku 1989, którego min. Ty jesteś takim orędownikiem.

2. Kresowianie nie byli jedynymi mieszkańcami Wrocławia. W 1947 roku podobno stanowili jedynie 22 proc. mieszkańców miasta. Bardzo dużo ludzi przesiedlało się do Wrocławia z centralnej Polski, z Wielkopolski i innych regionów. Tym wszystkim gościom trzeba było stworzyć jakieś warunki. Władze centralne urzędujące w Warszawie, nie tylko ją miały na głowie.

3.Decyzja o odbudowie Warszawy zapadła już w styczniu 1945 roku, głosem Krajowej Rady Narodowej. W 1947 roku Sejm przypieczętował odbudowę uchwałą. Według Twojego rozumowania do 1947 nic nie robiono, bo czekano na decyzje.

4.Warszawa została zamordowana, ale niemal natychmiast zaczynała zmartwychwstawać. Nie można wiec mówić, że w 1947 roku nie było Warszawy.

5. Twoim zdaniem Wrocław wtedy najbardziej potrzebował, żeby wołać Breslau, Breslau...

6. UEFA wybrała 4 miasta z 6 zgłoszonych. Wśród 4 wybranych był Wrocław. Łódż pomimo, że większa nie znalazła się nawet w 6 zaproponowanych
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: HISTORIA BEZ IPN

Post autor: kansyheniek »

Anna01 pisze:
24 sty 2021, 13:02


Widzę, że jesteś bardzo negatywnie nastawiony.
Tak, warszawiacy NIE ODBUDOWYWALI W CZYNACH SPOŁECZNYCH WARSZAWY, NIE ZBIERANO DATKÓW, OGRANICZANO SIĘ DO OGRABIANIA INNYCH!
I TERAZ TEŻ UTRZYMUJE SIĘ Z GRABIERZY PROWINCJI !
Tak,przyznaję.Do Warszawy jestem negatywnie nastawiony nie ukrywam,jestem ze Śląska a tam to dość powszechne. Ale nie mam nic do żadnego warszawiaka.
Ja nie napisałem że nie było datków,one oczywiście były.
Tak samo były czyny społeczne.
Ja nie napisałem,że ograbiano innych.Nikogo nie ograbiano,choć tego nie wiem dokładnie.
Ty nie rozumiesz co piszę.
Ograbiano inne miasta,nie osoby tylko miasta . Z tychże miast brano co popadnie.
Nie napisałem też,że utrzymujecie się z grabieży prowincji.
Napisałem,że Warszawa doi prowincję.
Czy mam rację to się okaże,może.
dlaczego uważam,że ograbiano inne miasta? podam przykład:
przeczytaj artykuł:
https://szczecin.naszemiasto.pl/kopia-r ... 13-2743932

Rzeźba została zabrana ze Szczecina w 1948.
Wróciła już do w właścicieli ale Szczecin musiał zapłacić.
W 1948 roku warszawiacy potrzebowali rzeźb? moim zdaniem to była grabież.
Rozumiesz na czym polegająca?
To tylko mały przykład takich przykładów jest tysiące.
Ludzie urodzeni wiele lat po wojnie mają możliwość oglądania tysięcy zdjęć swojego miasta przed wojną. Chcieliby ,żeby ich miasta też miały zabytki przedwojenne,turystów,którzy chętnie przyjadą obejrzeć pozwiedzać ...
Nie jest im to dane bo wojna zniszczyła wiele a to co zostało jest gdzieś indziej...


Dla Warszawy zrobiono wielką akcję odbudowy,inni nie mogli na coś takiego liczyć.


Wrocław:
W 1951 r. wyciągnięto 65 mln cegieł. Rok później – już 15 mln mniej,bo w centrum Wrocławia brakowało już kamienic. Jednocześnie na samych wrocławskich budowach były ciągłe przestoje z powodu braku... cegły.

„Wrocław robi koszmarne wrażenie”
„Na ulicach ruch mały i niemrawy. Ludzie biedniej ubrani jak dwa lata temu, smutni, milczący, sposępniali jak stolica zamieniona w marną wioskę”.
zanotowała w swoich „Dziennikach” w lutym 1950 r. Maria Dąbrowska

Oczywiście Wrocław nie jest jedynym przykładem oszpeconego przez polskich burzycieli miasta. Wspaniałe budowle i bogate wioski mijane przez przesiedleńców szybko przestały być wspaniałe. Całe ich fragmenty miały stać się budulcem dla stolicy. Odbudowa Warszawy w dobrej formie wymagała dobrego materiału: gotyckiej cegły, odpowiedniej dachówki, płyt posadzkowych, progów z piaskowca. Wschodnia część kraju nie miała możliwości dostarczenia tego typu „rarytasów”. Dlatego to w Świdnicy rozebrano 300 domów, w Nowogrodźcu – 250, w Legnicy – 50, w Brzegu – 88. Poza Dolnym Śląskiem ucierpiało też Pomorze Zachodnie. W Szczecinie rozebrano budynek Szczecińskiego teatru (z unikalną w Europie obrotową sceną) zachowany po wojnie w stanie nienaruszonym, budynek opery, a także ponad trzystuletnią Bramę Portową.

Najważniejsze pozostaje pytanie – dlaczego Polacy niszczyli swoje własne miasta, aby odbudować stolicę?
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: HISTORIA BEZ IPN

Post autor: kansyheniek »

W Warszawie urzędowały i urzędują najwyższe władze państwowe, które w porozumieniu z władzami lokalnymi decydują;
Katowicom wybudujemy kopalnie
1. Za PRL-u to przede wszystkim budowano kopalnie,
na przykładzie Katowic:
Jedną,jedyną kopalnią w Katowicach wybudowaną w PRLu (nie ze środków z Warszawy)była kopalnia Staszic . Reszta (16) była wybudowana przez Niemców.
Obyłoby się.
Ty jesteś takim orędownikiem.
Co? Paliłeś coś?
2. Kresowianie nie byli jedynymi mieszkańcami Wrocławia. W 1947 roku podobno stanowili jedynie 22 proc. mieszkańców miasta. Bardzo dużo ludzi przesiedlało się do Wrocławia z centralnej Polski, z Wielkopolski i innych regionów. Tym wszystkim gościom trzeba było stworzyć jakieś warunki. Władze centralne urzędujące w Warszawie, nie tylko ją miały na głowie.
No nie daj spokój napisałeś,że:
Po wojnie Wrocław znalazł się w granicach Polski i zrobiono akcje przesiedleńczą. Nie wydaje mi się, aby ciężar przesiedleń spoczywał tylko na lokalnych władzach Wrocławia. Jakieś środki Warszawa musiała na to przeznaczyć.
Akcja miała przebieg zaraz po wojnie,jakie środki miałaby zebrać Warszawa?
Zbierano do puszek jak WOŚP?
Władze miasta Warszawa nie organizowały przesiedleń!!! Puknij Ty się w głowę RN.
3.Decyzja o odbudowie Warszawy zapadła już w styczniu 1945 roku, głosem Krajowej Rady Narodowej. W 1947 roku Sejm przypieczętował odbudowę uchwałą. Według Twojego rozumowania do 1947 nic nie robiono, bo czekano na decyzje.
A co zrobiono?
4.Warszawa została zamordowana, ale niemal natychmiast zaczynała zmartwychwstawać. Nie można wiec mówić, że w 1947 roku nie było Warszawy.
A ja gdzieś coś takiego napisałem :roll:
napisałem tak:
Pisząc tego typu rzeczy kompromitujesz się. Akcję przesiedleńczą z kresów do Wrocławia prowadzono w latach 1945|46 a decyzję o odbudowie Warszawy podjęto w 1947.
Czyli kiedy trwała akcja przesiedleńcza Warszawa nie przeznaczyła środków bo nie istniała.
Mylisz władze miasta i mieszkańców z władzami państwowymi.
Twoim zdaniem Wrocław wtedy najbardziej potrzebował, żeby wołać Breslau, Breslau...
to ma uderzyć bezpośrednio we mnie,rozumiem.Ad personam,mam nadzieję,że jesteś dumny?
Oczywiście,że jesteś.
Mi natomiast wiszą takie teksty.
6. UEFA wybrała 4 miasta z 6 zgłoszonych. Wśród 4 wybranych był Wrocław. Łódż pomimo, że większa nie znalazła się nawet w 6 zaproponowanych
I co w związku z tym,bo nie wiem?
Nadal uważasz,że Wrocław został wybrany dzięki Warszawie?
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”