HISTORIA BEZ IPN

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

HISTORIA BEZ IPN

Post autor: RN »

Z okazji przypadającej dzisiaj 76 rocznicy wyzwolenia Warszawy, wstawiam film PKF przedstawiający obraz tamtych dni. Obraz zwalonych kamienic, zawalonych mostów, ogromnej kupy tlących się jeszcze gruzowisk. Obraz jeszcze co niektórych zachowanych ścian z konturami okien przez które widać tylko prześwity, bo za nimi nie ma już drugiej ściany, podłogi czy sufitu.
Wreszcie obraz tych, którzy Warszawę - naszą stolicę - wyzwalali, a o których dzisiaj w najlepszym wypadku chciałoby się zapomnieć.

W filmie ''Warszawa wolna - zamordowana, ale będzie odbudowana'' pokazane jest również barbarzyństwo na łódzkim Radogoszczu oraz wyzwalanie Krakowa.

https://www.youtube.com/watch?v=kE8imbDKNvI
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: HISTORIA BEZ IPN

Post autor: Anna01 »

Miasto ruin
Oglądałam ten krótki film animowany w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Byłam (chyba w 2011) razem z moją mamą i synami - wszyscy mieliśmy łzy w oczach.
Moja Mama płakała.
Jako malutkie dziecko wróciła do Warszawy z rodzicami.
Utkwiła jej w pamięci scena, jak przeciskali się do domu wąską ścieżką, a po obu stronach gruzy sięgały kilku metrów.

https://www.youtube.com/watch?v=_svAHZHE1uA

A było tak:
ttps://www.youtube.com/watch?v=jjps5GHWEgE
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: HISTORIA BEZ IPN

Post autor: RN »

Anna01 pisze:
18 sty 2021, 10:33
Miasto ruin
Oglądałam ten krótki film animowany w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Byłam (chyba w 2011) razem z moją mamą i synami - wszyscy mieliśmy łzy w oczach.
Moja Mama płakała.
Jako malutkie dziecko wróciła do Warszawy z rodzicami.
Utkwiła jej w pamięci scena, jak przeciskali się do domu wąską ścieżką, a po obu stronach gruzy sięgały kilku metrów.

https://www.youtube.com/watch?v=_svAHZHE1uA

A było tak:
ttps://www.youtube.com/watch?v=jjps5GHWEgE
Warszawa była tak zniszczona, że początkowo nawet planowano przenieść stolicę do Łodzi, bo Łódż w porównaniu z Warszawą była stosunkowo mało zniszczona.
Pozostano jednak przy Warszawie, chcąc pewnie wpłynąć na morale społeczeństwa i pokazać, że Warszawa wstanie na nogi i nadal będzie nieprzerwanie stolicą Polski.
Ja nie mam z Warszawą bliższych związków, poza jednym, jestem Polakiem, a Warszawa to moja stolica.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: HISTORIA BEZ IPN

Post autor: Anna01 »

Na filmie Polskiej Kroniki Filmowej w minucie 2:22, widać mojego wujka, który pracował przy odbudowie kolumny Zygmunta :-)

https://www.youtube.com/watch?v=0D7lIXMXsak
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: HISTORIA BEZ IPN

Post autor: kansyheniek »

RN pisze:
Warszawa była tak zniszczona, że początkowo nawet planowano przenieść stolicę do Łodzi, bo Łódż w porównaniu z Warszawą była stosunkowo mało zniszczona.
Pozostano jednak przy Warszawie, chcąc pewnie wpłynąć .
Stolica ma być w Warszawie . Jak to zrobicie to już wasza sprawa. Jak będzie trzeba to pomożemy.
Stalin
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: HISTORIA BEZ IPN

Post autor: RN »

kansyheniek pisze:
23 sty 2021, 2:25
RN pisze:
Warszawa była tak zniszczona, że początkowo nawet planowano przenieść stolicę do Łodzi, bo Łódż w porównaniu z Warszawą była stosunkowo mało zniszczona.
Pozostano jednak przy Warszawie, chcąc pewnie wpłynąć .
Stolica ma być w Warszawie . Jak to zrobicie to już wasza sprawa. Jak będzie trzeba to pomożemy.
Stalin
Nie wiem czy Stalin tak powiedział, ale jeśli to prawda, to nie przynosi mu to ujmy.
Stolica ma być w Warszawie, bo Warszawa to nie tylko największe miasto w Polsce, ale i to, że stolicą była przed nawałnicą hitlerowską.
Niemal zrównana z ziemią, podniosła się. Chwała wszystkim, którzy się do tego przyczynili.
Jednak co z tego, skoro dzisiaj znakomita większość ma to głęboko w d...e. W upamiętnieniu wyzwolenia Warszawy bierze udział 5 czy 6 osób i to zwykłych szeregowych ochotników, bez udziału władz państwowych czy nawet władz miasta. Nie wiadomo czy nie spotkają ich jeszcze za to szykany.
Ta garstka osób składających jeszcze w tym roku kwiaty, nie wiadomo czy będzie mogła zrobić to w przyszłym roku, bo za chwilę ostatni pomnik upamietniający tamte czasy i tamtych ludzi zostanie zburzony.
Za parę dni będzie rocznica wyzwolenia obozu w Oświęcimiu i tam udziału władz państwowych należy się spodziewać. Pytanie jednak czy na teren obozu będzie można wnieść polską flagę i jak powiedzieć, kto otworzył bramy obozu :-P
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: HISTORIA BEZ IPN

Post autor: Krystian »

Tutaj RN się z Tobą zgadzam :-)
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: HISTORIA BEZ IPN

Post autor: wuka »

Ja pamiętam o tej dacie, tzn. wyzwolenia Warszawy tylko dlatego, że moja koleżanka ma tego dnia urodziny. Ale tak, to żałosne, że nikt o tym nie pisze, a o bzdetach się pamięta i trąbi dniami i nocami.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: HISTORIA BEZ IPN

Post autor: Henryk »

RN pisze:
23 sty 2021, 8:43
Nie wiem czy Stalin tak powiedział, ale jeśli to prawda, to nie przynosi mu to ujmy.
"Nie przynosi ujmy Stalinowi..."
Ciekawe... ciekawe...
2Kor 11:14 BW "I nic dziwnego; wszak i szatan przybiera postać anioła światłości."

Kto pamięta o "rzezi Woli"?
Tylko tam 200 000 niewinnych cywilów.
Personel medyczny powieszony za nogi i kula w brzuch...
Dopiero oficer wermachtu widząc to, ulitował się i skończył ich męczarnię... :cry:
Książki o tym pisali.
Powstanie Warszawskie to hańba "rządu w Londynie"!
Tak mocno dziś hołubionego.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: HISTORIA BEZ IPN

Post autor: Krystian »

:-( Też uważam Henryku, że Powstanie Warszawskie, było niepotrzebne.
Zginał tam kwiat polskiej młodzieży. :-(
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: HISTORIA BEZ IPN

Post autor: wybrana »

Krystian pisze:
23 sty 2021, 13:24
:-( Też uważam Henryku, że Powstanie Warszawskie, było niepotrzebne.
Zginał tam kwiat polskiej młodzieży. :-(
Ja też podzielam twoje zdanie.
Dzieci wysłano na rzeź.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: HISTORIA BEZ IPN

Post autor: Krystian »

Dokładnie wybrana.
Ja sobie nie wyobrażam swoich przyszłych policjantów wysłać na rzeź.
A tym durnym politykom w Londynie, było to obojętne.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: HISTORIA BEZ IPN

Post autor: wybrana »

Krystian pisze:
23 sty 2021, 16:34
Dokładnie wybrana.
Ja sobie nie wyobrażam swoich przyszłych policjantów wysłać na rzeź.
A tym durnym politykom w Londynie, było to obojętne.
Nie przyjechali do Warszawy. Czuli się bezpieczni, a te dzieciny z małym zasobem broni wysłano na czołgi. Przecież zdawali chyba sobie sprawę, że Ci młodzi mimo wielkiego ducha patriotyzmu - nie mieli szans.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: HISTORIA BEZ IPN

Post autor: Krystian »

Nie przyjechali do Warszawy. Czuli się bezpieczni, a te dzieciny z małym zasobem broni wysłano na czołgi. Przecież zdawali chyba sobie sprawę, że Ci młodzi mimo wielkiego ducha patriotyzmu - nie mieli szans.


Cóż mam powiedzieć?
młoda krew została przelana za sprawę przegraną :buzka:
Mam nadzieję, że Pan Jezus osądzi sprawiedliwie tych polityków w Londynie.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: HISTORIA BEZ IPN

Post autor: Anna01 »

wybrana pisze:
23 sty 2021, 16:39
Krystian pisze:
23 sty 2021, 16:34
Dokładnie wybrana.
Ja sobie nie wyobrażam swoich przyszłych policjantów wysłać na rzeź.
A tym durnym politykom w Londynie, było to obojętne.
Nie przyjechali do Warszawy. Czuli się bezpieczni, a te dzieciny z małym zasobem broni wysłano na czołgi. Przecież zdawali chyba sobie sprawę, że Ci młodzi mimo wielkiego ducha patriotyzmu - nie mieli szans.
Prawie cała generalicja zebrała się w Warszawie.
Generał Kazimierz Sosnkowski, który był w Londynie, wydał rozkaz aby Powstania nie zaczynać !
Sojusznicy zachodni ostrzegali, że nie będą w stanie pomóc Powstańcom, bo wszystkie zrzuty (broń, jedzenie itp.) będą przejmować Niemcy.
(Nadmienię, że w czerwcu 1944 wywieziono z Warszawy prawie całą broń z magazynów !)
Liczono jeszcze na wsparcie Rosjan, którzy stali po prawej stronie Wisły. Do Bora-Komorowskiego przyszła informacja, że wojska rosyjskie są gotowe, CO OKAZAŁO SIĘ NIEPRAWDĄ!
Gdy Bór-Komorowski się o tym dowiedział o mało nie dostał zawału i chciał odwołania całej, ale było już za późno.
Tymi którzy za wszelką cenę chcieli Powstania byli gen. Tadeusz Pełczyński i gen. Leopold Okulicki. Właściwie przeciwstawili się rozkazom.
Anders przebywający na emigracji chciał wszystkich pociągnąć do odpowiedzialności.

– Na ostatniej odprawie nie wytrzymałem (...) i wybuchnąłem. Wygarnąłem "Borowi", że z wyjątkiem Piłsudskiego Polska nie miała szczęścia do dowódców i dlatego przegraliśmy wszystkie nasze kolejne powstania. (...) Zarzuciłem mu kunktatorstwo i brak zdecydowania – relacjonował Okulicki, który rankiem 31 lipca spotkał się z innymi wojskowymi z Armii Krajowej.
Wybuchowość Okulickiego potwierdza też relacja innego uczestnika narady, płk Jana Bokszczanina. – Zaczął wymyślać nam od tchórzy; zarzucił, że nie mając odwagi bić się, przeciągamy decyzję; że historia Polski pełna jest precedensów tego rodzaju i że to z powodu takich ludzi jak my kraj tak długo pozostawał po obcą dominacją – wspominał zastępca szefa sztabu Komendy Głównej AK. Jak dodał, Okulicki "bił też pięścią w stół", a zrezygnowany Bór-Komorowski "zakrył twarz rękami".
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”