Nowe czasy

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Nowe czasy

Post autor: RM »

https://www.youtube.com/watch?v=iokuJFlB2kA

Wysłuchałem powyższej audycji. Romana Kluskę poważam i szanuję oraz cenię za świadectwo życia i mądrość, a także siłę do walki i powstawania z martwych. Niemniej po wysłuchaniu programu mam inne refleksje na temat tego, co się obecnie dzieje i kierunku, w jakim zmierza.
Doczekaliśmy czasów, kiedy zmiany są nieuchronne. Stara ekonomia, oparta na poszukiwaniu równowagi pomiędzy PKB a podażą pieniądza należy do przeszłości. Ta ekonomia właśnie staje się archaiczna i już żadne autorytety, czy też działania nie reanimują jej w żadnej postaci. Po prostu świat się zmienił i będzie się zmieniał - to jest nieuniknione. Robotyzacja w przemyśle, nowoczesna infrastruktura oparta na cyfryzacji i błyskawicznym przepływie ogromu informacji, globalizacja, której wyrazem są m. in. konsorcja dysponujące budżetami porównywalnymi z budżetami państw, a prowadzące swoją działania ponad tradycyjnymi granicami, zatem wymykające się spod jakiejkolwiek kontroli, a zarazem dysponujące możliwościami narzucania swojej kontroli np. państwom, walka o rynki i surowce oraz dominującą pozycję w skali globu, to wszystko oznacza diametralne zmiany. Stworzenie Światowego Rządu wydaje się być nieuniknione. Co więcej, obrona starej cywilizacji i tradycyjnego porządku jest coraz bardziej pozbawiona sensu. To tak jakby upierać się przy mieszkaniu w skansenie i podróżowaniu furmankami, podczas gdy wszędzie dookoła ludzie mają prąd i samochody.
Całkowicie zgadzam się z R. Kluską w tym, że ogromnym zagrożeniem nadchodzących przemian jest liberalizm i wszechobecny socjalizm. Tak, skoro znaczącą część produkcji wytwarzają roboty, a obszar usług zostanie zdominowany przez sztuczną inteligencję, to oznacza, że znaczna część pieniędzy (jakkolwiek pojmowanych) będzie rozdawana w postaci programów społecznych, m. in. po to, aby utrzymać rynek w ruchu. Wszak coraz mniej ludzi będzie miało pracę, a środki płatnicze najnormalniej będą generowane na mocy ustawy (?), do wysokości podaży towarów i usług. Jednocześnie nie można dopuścić do sytuacji, w której jakieś konsorcjum lub związek konsorcjów, zgromadzi takie środki, że przejmie ekonomiczną kontrolę nad światem. Zatem jedynym narzędziem, posiadającym zdolność do kontroli nad takimi konsorcjami, jest Światowy Rząd. Zatem przeraża mnie, że mógłby to być rząd socjalistyczny o liberalnych poglądach.
Myślę, że w tych okolicznościach potrzebna jest przebudowa myśli konserwatywnej. W szczególności inne rozumienie Chrystusa i wartości z Nim związanych. Obrona małżeństwa i rodziny w nowych uwarunkowaniach cywilizacyjnych. Inne myślenie.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Nowe czasy

Post autor: wuka »

Myślę, że w tych okolicznościach potrzebna jest przebudowa myśli konserwatywnej. W szczególności inne rozumienie Chrystusa i wartości z Nim związanych.
Konkretnie - co przez to rozumiesz? Możesz rozwinąć? Jak w praktyce ma to wyglądać?

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: Nowe czasy

Post autor: RM »

Jezus prowadzi swoich do miejsca: ...i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz. Można powiedzieć, że jest definicja globalizmu, porządku opartego na jednej idei i jednym rządzie. Jestem przekonany, że ludzie (najczęściej podświadomie) niosą w sobie ideę zjednoczenia i ustanowienia jednego porządku dla wszystkich. Rzecz jest w tym, czy ta idea zostanie zrealizowana na fundamencie Boga i Jego prawdy, czy też na fundamencie Jego przeciwnika - Satana.
Liberalizm i idee pokrewne nie identyfikują się z Bogiem. To raczej idee oparte na buncie przeciwko Bogu
Konserwatyzm niesie w sobie szacunek dla Boga, chociaż nie wszyscy konserwatyści są osobami wierzącymi. Niestety, konserwatyzm w swej przeważającej masie skupia się na przeszłości, na stagnacji i sprzeciwie wobec nieuchronnych zmian i przemian. Najprościej, konserwatyzm źle pojmuje Chrystusa, jako skupienie na przeszłości, powrocie do tego, co przeminęło. Słabo konserwatyści rozumieją to, że Chrystus to przyszłość, to rozwój, to koncentracja na kreacji.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Nowe czasy

Post autor: wuka »

RM. dziękuję za wyjaśnienie. Podzielam taki pogląd.
Myślę, że jeszcze sporo ciekawych myśli wypowiesz w tym temacie.

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Nowe czasy

Post autor: BoaDusiciel »

A ja nie rozumiem dlaczego liberalizm nie identyfikuje się z Bogiem.
W Raju chyba panował liberalizm, a Bóg nie miał nic przeciwko temu.
Panował, czy nie panował ? :roll:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Nowe czasy

Post autor: radek »

Wielobiegunowość w strukturze myśli społecznej niczego nikomu nie gwarantuje. Najlepszą drogą jest znaleźć osobę znającą rozwiązania problemów całego społeczeństwa. Osoby promujące wielobiegunowość uważają, że to niemożliwe, owszem to dość trudne

Łk 13:34-35 EIB "Jerozolimo, Jerozolimo, która zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy zostali do ciebie posłani! Tyle razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak kwoka swe pisklęta pod skrzydła, lecz nie chcieliście! (35) Oto przyjdzie wam zostawić wasz dom. Zapowiadam wam też, że nie zobaczycie Mnie aż do chwili, gdy powiecie: Błogosławiony Ten, który przychodzi w imieniu Pana."

Mat 18:20 EIB "Bo gdzie dwaj lub trzej gromadzą się w moje imię, tam jestem pośród nich."

Koran 17:42
Powiedz: "Jeśliby razem z Nim byli jacyś bogowie, jak mówią, to oni
poszukiwaliby drogi aż do Władcy Tronu."


Zaletą wielobiogunowości jest rozkwit kultury ale by skonsolidować rozwiązania musi byś podstawa zaufania społecznego podobna do tej, jaka jest w Chinach czy Rosji. Demokracja to nie etap ostateczny. Rozwiązań problemów nie kupuje się za pieniądze, lecz zdobywa się je poprzez uświęcenie starań

J 15:7 EIB "Jeśli pozostaniecie we Mnie i moje słowa pozostaną w was, proście o cokolwiek chcecie, a stanie się wam —"
Obrazek

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Nowe czasy

Post autor: BoaDusiciel »

radek pisze:
17 lut 2021, 23:18
Najlepszą drogą jest znaleźć osobę znającą rozwiązania problemów całego społeczeństwa.
Próbowałem, Radku.
Okazało się to niemożliwe, gdyż połowa społeczeństwa żyje dzięki problemom drugiej jego połowy.
Gdy sobie to uświadomiłem, doznałem zniechęcenia i skupiam się na rozwiązywaniu własnych problemów.
To też nie do końca mi wychodzi, ale nie upadam na duchu :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Nowe czasy

Post autor: radek »

BoaDusiciel pisze:
18 lut 2021, 7:15
radek pisze:
17 lut 2021, 23:18
Najlepszą drogą jest znaleźć osobę znającą rozwiązania problemów całego społeczeństwa.
Próbowałem, Radku.
Okazało się to niemożliwe, gdyż połowa społeczeństwa żyje dzięki problemom drugiej jego połowy.
Gdy sobie to uświadomiłem, doznałem zniechęcenia i skupiam się na rozwiązywaniu własnych problemów.
To też nie do końca mi wychodzi, ale nie upadam na duchu :mrgreen:
Jest tak dlatego, że społeczeństwo uznało, iż niektóre problemy są nierozwiązywalne i tą asumpcję traktują jako rozwiązanie niepotrzebnie godząc się na konsekwencje ze względu na brak wiary we własne możliwości

J 3:19 EIB "Oto na czym polega sąd: Światło przyszło na świat, lecz ludzie wybrali ciemność, gdyż ich postępki były złe."

Koran 2:2-3
To jest Księga - nie ma co do tego żadnej wątpliwości - droga prosta
dla bogobojnych;
Dla tych którzy wierzą w to co skryte, którzy odprawiają modlitwę i
rozdają z tego, w co ich zaopatrzyliśmy;
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Nowe czasy

Post autor: radek »

Rozwiązując niejasne incydenty na świecie tzw. państwa cywilizowane powinny brać pod uwagę możliwość ingerencji cywilizacji spoza Ziemi, wtedy będzie zrozumiałe, że utrudnienia gospodarcze względem Rosji, Chin lub Iranu nie muszą być realnym rozwiązaniem problemu

Ap 12:12 EIB "Dlatego wesel się, niebo, i wy, którzy w nim mieszkacie! A biada ziemi i morzu! Zstąpił do was diabeł. Pała on wielkim gniewem, świadom, że czasu ma niewiele."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Nowe czasy

Post autor: radek »

Religia jest człowiekowi dana nie po to, żeby się wykazał z jaką siłą służy Bogu, ale jest dana po to, żeby poprowadzić człowieka drogą do odpowiedzialnej świętości. Opresyjne krzewienie wiary jest absurdem, a nauczanie Praw rządzących światem powinno odbywać się poprzez demonstrację własnego przykładu relacji z całym stworzeniem. Wyjście z założenia, że Bóg podaruje nasze długi i rozpoczęcie zaciągania nowych poprzez krzywdzenie innych ludzi, jest zachowaniem komplikującym sytuację. Trzeba raczej w każdej nowej sytuacji zastanawiać się co Dobrego dla Boga i dla innych możemy uczynić wykorzystując wiedzę jaką posiadamy. Nie ma ważniejszego zadania

J 4:23 BT5 "Nadchodzi jednak godzina, nawet już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie, a takich to czcicieli szuka Ojciec."

Koran 49:17
Oni przedstawiają jako łaskawość dla ciebie to, iż przyjęli islam.
Powiedz: "Nie przedstawiajcie waszego islamu jako łaskawości dla mnie.
Przeciwnie, to Bóg obdarzył was laską, że poprowadził was drogą prostą
ku wierze
- jeśli wy jesteście prawdomówni!"


Koran 15:99
Czcij twego Pana, aż przyjdzie do ciebie pewność!
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Nowe czasy

Post autor: radek »

Czas jest oparty na bezwładności. Bezwładność czasu wyższego niż ziemski może wskrzesić zmarłych czasu ziemskiego pociągając ich za sobą podczas rewizji cyklu czasu ziemskiego, zabezpieczając ludzi żyjących w czasie teraźniejszym. Aby uniknąć strat czasowych czasu zewnętrznego, operacja powinna zająć co najmniej dwa pełne podstawowe cykle ziemskie. O tym mówi wizja przekazana księdzu Pio

Mat 24:31 BT5 "Pośle On swoich aniołów z trąbą o głosie potężnym, i zgromadzą Jego wybranych z czterech stron świata, od krańca do krańca nieba."

Dan 4:11-13 BT5 "Wołał on głośno i tak mówił: Wyrąbcie drzewo i obetnijcie gałęzie, otrząśnijcie liście i odrzućcie owoce! Zwierzęta niech uciekają spod niego, a ptaki z jego gałęzi! (12) Lecz pień jego korzeni pozostawcie w ziemi, i to w okowach z żelaza i brązu, wśród polnej zieleni. Niech zwilża go rosa z nieba, a trawę polną niechaj dzieli ze zwierzętami! (13) Jego ludzkie serce niech ulegnie odmianie, a niech otrzyma serce zwierzęce; siedem okresów niech nad nim przeminie!"

Mat 12:29 BT5 "Albo jak może ktoś wejść do domu mocarza i sprzęt mu zagrabić, jeśli mocarza wpierw nie zwiąże? I dopiero wtedy dom jego ograbi."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”