WSADŹCIE SOBIE TEN DŁUG W 4 LITERY

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

WSADŹCIE SOBIE TEN DŁUG W 4 LITERY

Post autor: wuka »

Niekoniecznie zgadzam się z każdym słowem tu powiedzianym, ale niektóre kwestie są warte uwagi.
"WSADŹCIE SOBIE TEN DŁUG W 4 LITERY"
https://www.youtube.com/watch?v=n45Ez8GdrW0&t=611s
Generalnie polecam.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: WSADŹCIE SOBIE TEN DŁUG W 4 LITERY

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
25 mar 2021, 10:58
Niekoniecznie zgadzam się z każdym słowem tu powiedzianym, ale niektóre kwestie są warte uwagi.
"WSADŹCIE SOBIE TEN DŁUG W 4 LITERY"
https://www.youtube.com/watch?v=n45Ez8GdrW0&t=611s
Generalnie polecam.
Wczoraj zacytowałam ten link w temacie - co na znaczenie.
Nasuwa się pytanie - czy Polska straci suwerennosc?
Wszystkie ku temu zdąża i być może już jest za późno.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: WSADŹCIE SOBIE TEN DŁUG W 4 LITERY

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
25 mar 2021, 11:05
wuka pisze:
25 mar 2021, 10:58
Niekoniecznie zgadzam się z każdym słowem tu powiedzianym, ale niektóre kwestie są warte uwagi.
"WSADŹCIE SOBIE TEN DŁUG W 4 LITERY"
https://www.youtube.com/watch?v=n45Ez8GdrW0&t=611s
Generalnie polecam.
Wczoraj zacytowałam ten link w temacie - co na znaczenie.
Nasuwa się pytanie - czy Polska straci suwerennosc?
Wszystkie ku temu zdąża i być może już jest za późno.
Nie śledzę wszystkich tematów; nie zauważyłam. Sorki.
W sprawie suwerenności. Moim zdaniem nie byliśmy i nie jesteśmy krajem suwerennym. Niestety.
Zdąża natomiast ku czemuś znacznie gorszemu. Aż strach wypowiadać, co mam na myśli.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: WSADŹCIE SOBIE TEN DŁUG W 4 LITERY

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
25 mar 2021, 11:08
wybrana pisze:
25 mar 2021, 11:05
wuka pisze:
25 mar 2021, 10:58
Niekoniecznie zgadzam się z każdym słowem tu powiedzianym, ale niektóre kwestie są warte uwagi.
"WSADŹCIE SOBIE TEN DŁUG W 4 LITERY"
https://www.youtube.com/watch?v=n45Ez8GdrW0&t=611s
Generalnie polecam.
Wczoraj zacytowałam ten link w temacie - co na znaczenie.
Nasuwa się pytanie - czy Polska straci suwerennosc?
Wszystkie ku temu zdąża i być może już jest za późno.
Nie śledzę wszystkich tematów; nie zauważyłam. Sorki.
W sprawie suwerenności. Moim zdaniem nie byliśmy i nie jesteśmy krajem suwerennym. Niestety.
Zdąża natomiast ku czemuś znacznie gorszemu. Aż strach wypowiadać, co mam na myśli.
Podejrzewam, że teraz w białych rękawiczkach, bez przelewu krwi - ekonomicznie , przejmuje się władzę.
Ja raczej czarno to widzę. Niepokoję się o swoje dzieci, wnuki i następne pokolenia.
Czy nastapi 4 rozbior Polski?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: WSADŹCIE SOBIE TEN DŁUG W 4 LITERY

Post autor: RN »

wybrana pisze:
25 mar 2021, 11:05

Nasuwa się pytanie - czy Polska straci suwerennosc?
Hmm... :-) Czy Polska straci suwerenność :?: Już dawno jej nie ma.
Jeżeli my na przykład musimy się pytać Unii czy możemy wyciąć ileś tam drzew z puszczy, która jakby nie było znajduje się w granicach Polski, na naszym terenie - no to my jesteśmy suwerenni :?:
A jak myślisz, my sami, suwerennie rozwaliliśmy sobie przemysł :?: Sami pod pretekstem dobrostanu zwierząt, chorób zakażnych czy ocieplenia klimatu, rozwalamy rodzimą hodowlę czy resztki górnictwa :?:
Czy akcje ekoterrorystów to są sobie takie spontaniczne, bezinteresowne, od serca :?:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: WSADŹCIE SOBIE TEN DŁUG W 4 LITERY

Post autor: wybrana »

RN pisze:
25 mar 2021, 11:47
wybrana pisze:
25 mar 2021, 11:05

Nasuwa się pytanie - czy Polska straci suwerennosc?
Hmm... :-) Czy Polska straci suwerenność :?: Już dawno jej nie ma.
Jeżeli my na przykład musimy się pytać Unii czy możemy wyciąć ileś tam drzew z puszczy, która jakby nie było znajduje się w granicach Polski, na naszym terenie - no to my jesteśmy suwerenni :?:
A jak myślisz, my sami, suwerennie rozwaliliśmy sobie przemysł :?: Sami pod pretekstem dobrostanu zwierząt, chorób zakażnych czy ocieplenia klimatu, rozwalamy rodzimą hodowlę czy resztki górnictwa :?:
Czy akcje ekoterrorystów to są sobie takie spontaniczne, bezinteresowne, od serca :?:
Chyba masz rację.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: WSADŹCIE SOBIE TEN DŁUG W 4 LITERY

Post autor: wuka »

RN, słuchałeś może tego filmu? A może wiesz z innych źródeł o czym jest mowa, że 30 marca ma być jakaś konferencja, na której zapadną kluczowe decyzje.
W ogóle nie wiem o czym tu jest mowa. Oświećcie mnie, proszę.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: WSADŹCIE SOBIE TEN DŁUG W 4 LITERY

Post autor: RN »

wuka pisze:
25 mar 2021, 12:41
RN, słuchałeś może tego filmu? A może wiesz z innych źródeł o czym jest mowa, że 30 marca ma być jakaś konferencja, na której zapadną kluczowe decyzje.
W ogóle nie wiem o czym tu jest mowa. Oświećcie mnie, proszę.
Nie wiem, nie słuchałem, dzisiaj mam mało czasu.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: WSADŹCIE SOBIE TEN DŁUG W 4 LITERY

Post autor: kansyheniek »

W wielu krajach zabrakło obiegowej gotówki. Popyt na pieniądz wzrósł tak bardzo, że potrzebny był jego dodruk. Pusty oczywiście. Trzeba przyznać, że ochoczo drukowany przez banki centralne ku uciesze gawiedzi
Należy sobie zdać sprawę z tego,że współczesny pieniądz jest długiem.
Zdecydowana większość banków centralnych banków musiało wydrukować masę pieniędzy żeby ratować gospodarki które ucierpiały przez pandemię Coronaświrusa
Amerykanie prowadzą dodruk na przemian z Bankiem Japonii czy Europejskim Bankiem Centralnym. Całość koordynowana na poziomie Banku Rozrachunków Międzynarodowych, takiego banku centralnego dla banków centralnych.
Gigantyczny dług ma swoją genezę w wydarzeniach związanych z upadkiem Lehman Brothers w 2008.
Wybuchła panika.
Rząd USA przeznaczył 700 mld dolarów, które miały być przeznaczone na wykup lub też ubezpieczenie toksycznych aktywów banków i innych instytucji na skraju upadku. Kolejnym krokiem był program FED-u, polegający na skupie obligacji skarbu państwa. Miało to zapobiec utracie płynności przez kolejne banki i załamaniu całego systemu finansowego.
Ten oto program znany jest dziś pod nazwą Quantitative Easing.
Teraz właściwie wszyscy skopiowali ten pomysł i "psują" pieniądz na potęgę.
Co ciekawe nie wszystkie pieniądze są fizyczne,część funkcjonuje jedynie jako cyferki na kontach.
Pytanie za milion.
Kiedy to wszystko się rypnie? A to,że się rypnie jest pewne.
Będzie bolało,bardzo...

FED ogłosił "nieograniczony dodruk" cokolwiek to znaczy...
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: WSADŹCIE SOBIE TEN DŁUG W 4 LITERY

Post autor: kansyheniek »

wuka pisze:
25 mar 2021, 10:58
Niekoniecznie zgadzam się z każdym słowem tu powiedzianym, ale niektóre kwestie są warte uwagi.
"WSADŹCIE SOBIE TEN DŁUG W 4 LITERY"
https://www.youtube.com/watch?v=n45Ez8GdrW0&t=611s
Generalnie polecam.
Generalnie to ten pan gada głupoty.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: WSADŹCIE SOBIE TEN DŁUG W 4 LITERY

Post autor: wuka »

kansyheniek pisze:
05 maja 2021, 10:06
wuka pisze:
25 mar 2021, 10:58
Niekoniecznie zgadzam się z każdym słowem tu powiedzianym, ale niektóre kwestie są warte uwagi.
"WSADŹCIE SOBIE TEN DŁUG W 4 LITERY"
https://www.youtube.com/watch?v=n45Ez8GdrW0&t=611s
Generalnie polecam.
Generalnie to ten pan gada głupoty.
Wysłucham do 10 min i 13 sek. ;-)
W jakimś innym programie ja go dość mocno pod filmem skrytykowałam. On takie mrzonki i kompletnie nierealne sprawy wyłuszcza.
Kiedyś, dawne programy miał ciekawe, ale odkąd wziął się za gadaninę o przemianach od podstaw, to jest niestety, tylko gadanina. Mnóstwo pobożnych życzeń i rad całkiem "od czapy" (jak to forumowy klasyk raczył zauważyć ;-) ).
On chce zmieniać prawo, wypowiedzieć posłuszeństwo, zerwać wszelkie umowy międzynarodowe i tak dalej w tym klimacie. Tylko kto będzie z nim gadał w tych sprawach? No może żona czy kochanka i paru kumpli od kielicha.
Podkreśla też w kilku programach, że nadal nie skończyła się I i II wojna światowa, bo my nie podpisaliśmy aktu kapitulacji. Napisałam mu, żeby wziął ołówek i papier i poszedł podpisać. Takie pierdoły :-)
Ostatnio zmieniony 05 maja 2021, 10:37 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: WSADŹCIE SOBIE TEN DŁUG W 4 LITERY

Post autor: wuka »

Kiedy to wszystko się rypnie? A to,że się rypnie jest pewne.
Będzie bolało,bardzo...

FED ogłosił "nieograniczony dodruk" cokolwiek to znaczy...
Może prędzej niż myślimy. Zobacz w jakie bagno nas wepchnęli, a własnie podpisują kolejne zadłużenia, czyli kolejną produkcję papierów zwanych pieniędzmi.
Ja myślę, że generalnie zmierza to do całkowitego zniewolenia ludzi. Mamy pracować, harować za miskę ryżu i pałą po krzyżu. Gorzej niż niewolnicy, bo za tych trzeba było zapłacić, jeśli się go nie porwało siłą. A ludzi jest tak dużo, że tylko brać i brać i do roboty. /zdechnie jeden to cała masa go zastąpi.
Do czego zmierzają te wszystkie programy w kwestii płac gwarantowanych, socjalu dla każdego nieroba itp. Nie przeprowadza się żadnych weryfikacji, czy faktycznie dana osoba jest niezdolna do wykonywania pracy. Tylko takie osoby powinny być objęte opieką nas wszystkich, a nie tak, jak jest teraz.
Chyba czeka nas powrót do życia w totalnej niewoli lub handel wymienny na bardziej podstawowych zasadach. Dlatego uważam, że każdy młody powinien się uczyć praktycznego życia, wytwórstwa, rzemiosła, aby po prostu przeżyć.
Już niedługo przestaną ludzi bawić budowy kolejnych domów i wymiana jednego telewizora na telewizor w każdym pomieszczeniu. Dzieciaki siedzą z nosem w telefonach i grach od rana do wieczora.
Polegamy wyłącznie na elektronice i dostawach prądu, a wystarczy go wyłączyć i jesteśmy gorzej niż za króla Ćwieczka.
Amerykańskie banki są wyłącznie w prywatnych rękach i od dawna nie ma już społeczeństwo, ani rząd żadnego wpływu na to, co się na tamtym kontynencie dzieje (finansowo).
Jak to walnie, a walnie, to będzie koniec ludzkości. Widzę powrót do prymitywizmu.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: WSADŹCIE SOBIE TEN DŁUG W 4 LITERY

Post autor: kansyheniek »

Jutro ew.pojutrze odpiszę.
Oczywiście zgadzam się, że ludzie biedni staną się jeszcze biedniejsi ale to się dzieje raczej w sposób ciągły, już dawno ale problem polega ogólnie na tym, że nastąpi całkowita zapaść ogólnoświatowego systemu finansowego z pełnymi tego konsekwencjami. Bogaci już się zabezpieczyli. Ostatnio wielkie firmy farmaceutyczne. ..
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: WSADŹCIE SOBIE TEN DŁUG W 4 LITERY

Post autor: wuka »

kansyheniek pisze:
05 maja 2021, 10:39
Jutro ew.pojutrze odpiszę.
Oczywiście zgadzam się, że ludzie biedni staną się jeszcze biedniejsi ale to się dzieje raczej w sposób ciągły, już dawno ale problem polega ogólnie na tym, że nastąpi całkowita zapaść ogólnoświatowego systemu finansowego z pełnymi tego konsekwencjami. Bogaci już się zabezpieczyli. Ostatnio wielkie firmy farmaceutyczne. ..
W pełni podzielam twoje zdanie. Taki scenariusz jest nieunikniony, chociaż dla większości ludzi dramatyczny.
Cały system światowej gospodarki to będzie jedna wielka korporacja, a w niej podmioty walczące z sobą o większe zyski kosztem ludzi. :-(

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: WSADŹCIE SOBIE TEN DŁUG W 4 LITERY

Post autor: kansyheniek »

Twój post jest dość chaotyczny więc odniosę się do pewnych fragmentów.
Ja myślę, że generalnie zmierza to do całkowitego zniewolenia ludzi. Mamy pracować, harować za miskę ryżu i pałą po krzyżu. Gorzej niż niewolnicy, bo za tych trzeba było zapłacić, jeśli się go nie porwało siłą. A ludzi jest tak dużo, że tylko brać i brać i do roboty. /zdechnie jeden to cała masa go zastąpi.
Rzeczywiście w niektórych rejonach Świata ludzie pracują za miskę ryżu prawie jak niewolnicy np. w Chinach czy w KRLD.
Natomiast w krajach wysokorozwiniętych jest inny problem,brakuje wykwalifikowanych pracowników i wcale to nie jest tak,że padnie jeden a tysiące go zastąpi i niekoniecznie chodzi tylko o lekarzy i informatyków.
Do czego zmierzają te wszystkie programy w kwestii płac gwarantowanych, socjalu dla każdego nieroba itp
Konsekwencje socjalizmu...
Ludzie zagłosują na każdego kto obieca socjal. Ten trend nie zmieni się szybko bo ludziska lubią dostawać kasę za nic.
Amerykańskie banki są wyłącznie w prywatnych rękach i od dawna nie ma już społeczeństwo, ani rząd żadnego wpływu na to, co się na tamtym kontynencie dzieje (finansowo).
W USA nigdy nie było państwowych banków. To wcale nie jest złe.
Moim zdaniem problem powstał już prawie 100 lat temu podczas Wielkiego Kryzysu. Żeby się z nim uporać zrezygnowano z parytetu złota. Pomimo niewątpliwych początkowych sukcesów współczesny system długo się nie utrzyma. Prawdopodobnie ekonomiści znów coś wymyślą ale odwlecze to krach tylko na jakiś czas,choć możliwe ,że już teraz nic nie da się zrobić.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”