Odkrylam forum

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Odkrylam forum

Post autor: wuka »

Zupelnym przypadkiem odkrylam wczoraj forum bylych SJ. Udalo mi sie przeczytac kilka tematow, ktore i tu, na tym biblijnym wyplywaja. Patrzac z boku, jako osoba nigdy w zaden sposob nie powiazana z ta organizacja, mam mocno mieszane uczucia. Przede wszystkim cytowane obficie dokumenty kierownictwa sj spowodowaly u mnie wybuchy smiechu. Nastepnie zdumienie, potem litosc i zlosc. Chyba nie ma drugiej tak poddanczej innym ludziom organizacji, jak ta.
Osoby, ktore zalozyly tamto forum sa mocno poturbowane psychicznie i nie ukrywaja tego, ze szkody im wyrzadzone sa realne i ogromne. Powstal caly ruch spoleczny dla osob, ktore przejrzaly i opuscily organizacje.
Z calych sil staraja sie ujawnic ogrom klamstw, ktorymi sa karmieni szeregowi czlonkowie. Wszystko popieraja mnostwem dokumentow, cytuja z podaniem zrodel dokumenty od najstarszych po biezace. Jestem doprawdy pod wrazeniem. Warto poczytac tematy z tamtego forum. Link: https://sjwp.pl/index.php
Nie podaje tego tematu jako dyskusyjny, bo gadac tu nie ma o czym, ale zachecam do poczytania.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Odkrylam forum

Post autor: Bobo »

Kłębowisko żmij. Natomiast poturbowaniu się nie dziwię. Jak się odrzuca prawdę to psychika wariuje.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Odkrylam forum

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
11 lis 2021, 13:05
Kłębowisko żmij. Natomiast poturbowaniu się nie dziwię. Jak się odrzuca prawdę to psychika wariuje.
Odkryli prawde o strukturach i naukach tej organizacji. Odkryli klamstwa i zwodzenie ludzi, manipulacje i przekrety. Jesli ktos latami byl przekonany do tej organizacji i nagle klapy z oczu spadly to jest trauma. Zadne klebowisko zmij. Dokumenty i pisma CK mowia same za siebie. Obrywa sie tez badaczom i epifanii od ktorej rozlamy sie zaczely. Wystarczy liznac tematy o datach, o armagedonie, o powrocie Chrystusa. Dokumenty, Bobo! Czarno na bialym. Publikacje podpisane i napisane przez kaste panow z ck. Szok. Koszmar. Jak mozecie ufac takim ludziom. Niepojete.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Odkrylam forum

Post autor: Bobo »

A co w tej strukturze jest takiego dziwnego, że odkryto jakąś 'prawdę' a czego by wcześniej nie wiedziano?
Ale nie staraj się odpowiadać. Lubisz tanią sensację więc się nimi zachłystuj :-)
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Odkrylam forum

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
11 lis 2021, 16:05
A co w tej strukturze jest takiego dziwnego, że odkryto jakąś 'prawdę' a czego by wcześniej nie wiedziano?
Ale nie staraj się odpowiadać. Lubisz tanią sensację więc się nimi zachłystuj :-)
Nie szukam taniej sensacji. Dla mnie to zadna atrakcja. Dobrze wiesz, ze nigdy nie bylam i nigdy nie bede nalezala do SJ. Do zadnego innego strukturalnego zgromadzenia koscielnego takze nie. Te struktury, o ktorych nie chcesz abym sie wypowiedziala, to po prostu ludzki wymysl. Organizacja podobna do partii politycznej ( i to z ekstremalnym statutem), do piramid w stylu Amway, Avon itp. Cwane chlopaki w XIX wieku w zadnej kasy Ameryce wymyslilo cwamy sposob na bogacenie sie kosztem naiwnych. Bobo, to sie wrecz w oczy rzuca osobom postronnym, w zaden sposob nie zwiazanych z organizacja. Otoczka religijna byla i jest bardzo wzietum tematem i daje przeogromne mozliwosci do manipulowania ludzmi. Tak robi tez krk, tak wykorzystuja ludzi prawoslawni wlodzrze itp.struktury. . Ale w CK u was to wrecz bije po oczach. Kilka dokumentow z poczatku ub.wieku napisanych przez kierownictwo a tlumaczacych ludowi rozbieznosci w datowaniu, w nietrafnych proroctwach...doprowadzilo mnie do smiechu. Doprawdy, jak slepym yrzeba byc, aby nie dostrzegac o co tym darmozjadom chodzi! Ich wypowiedzi sa komiczne. Dla naiwnych do potegi entej. Wybacz, to nic osobistegi i nic przeciwko tobie osobiscie. Ja to po prostu widze jak na tacy, a wynika z tego, ze Ameryki nie odkrylam. Ludzie tez to zobaczyli i odeszli. I tu Chwala Bogu , ze posla Ducha Swietego, aby wyrwal niektorych z lap tych zlych mocy.

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Odkrylam forum

Post autor: BoaDusiciel »

Czy CK ŚJ głosi (lub głosiło) poglądy, które można uznać za ewidentnie sprzeczne z Biblią ?
Jeśli tak, to proszę wymienić te poglądy.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Odkrylam forum

Post autor: RN »

BoaDusiciel pisze:
11 lis 2021, 18:18
Czy CK ŚJ głosi (lub głosiło) poglądy, które można uznać za ewidentnie sprzeczne z Biblią ?
Jeśli tak, to proszę wymienić te poglądy.
Na przykład upierają się, że jedynym i właściwym imieniem biblijnego Boga jest Jehowa, a to nieprawda.

KSIĘGA WYJŚCIA 34. 14. BIBLIA TYSIĄCLECIA

''Nie będziesz oddawał pokłonu bogu obcemu, bo Pan ma na imię Zazdrosny: jest Bogiem zazdrosnym.''

W związku z tym uprawnionym wydaje się być, nazywanie ich zamiennie świadkami zazdrosnego ( S Z) :-)

Mówiąc trochę poważniej, to nie ma takiego związku wyznaniowego czy kościoła, których doktryna byłaby stricte biblijna i przez tą samą Biblię się wzajemnie nie podważała.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Odkrylam forum

Post autor: BoaDusiciel »

Gdyby CK twierdziło, że Pan nie ma na imię Zazdrosny, to bym uważał, że głoszą pogląd sprzeczny z Biblią.
Ale chyba CK tak nie twierdzi... no ale nie dam głowy, aż tak dobrze nie znam poglądów CK.
Wydaje mi się, że jest tu analogia z Puchatkiem, na którego mówiono też Kubuś, albo Miś, albo Miłośnik Miodu :roll:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Odkrylam forum

Post autor: wuka »

Boa, odpisalam ci na poprzedni post, ale zostal skasowany. Kopia tez nie zapisala sie. Sprobuje raz jeszcze. Owszem jest pelno sprzecznosci i naduzyc gloszonych przez nich. W biblii nie znajdziesz niewidzialnego powrotu Chrystusa w latach 1874, 1914, 1975 i caly szereg innych dat. Nie znajdziesz nauki, ze Adam zgrzeszyl 2 lata po tym, jak go stworzono w roku 4128 pne. Nie znajdziesz mnostwa innych nauk. Tu tak bardzo w skrocie, bo nie wiem czy znowu nie skasuje postu. I to mnie sie nazywa spiskowcem. Jak wiec nazeac TO?!

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Odkrylam forum

Post autor: BoaDusiciel »

wuka pisze:
12 lis 2021, 10:31
Boa, odpisalam ci na poprzedni post, ale zostal skasowany. Kopia tez nie zapisala sie. Sprobuje raz jeszcze. Owszem jest pelno sprzecznosci i naduzyc gloszonych przez nich. W biblii nie znajdziesz niewidzialnego powrotu Chrystusa w latach 1874, 1914, 1975 i caly szereg innych dat. Nie znajdziesz nauki, ze Adam zgrzeszyl 2 lata po tym, jak go stworzono w roku 4128 pne. Nie znajdziesz mnostwa innych nauk. Tu tak bardzo w skrocie, bo nie wiem czy znowu nie skasuje postu. I to mnie sie nazywa spiskowcem. Jak wiec nazeac TO?!
Ja nie twierdzę, że CK nie zajmuje się kreowaniem rzeczywistości, ale - moim zdaniem - to kreowanie mieści się w granicach tego, co napisano w Biblii.
No bo jeśli Biblia twierdzi, że Jezus kiedyś przyjdzie, to mógł już przyjść, w dowolnym roku, czyli że wymienione daty są prawdopodobne. Oczywiście nie jest prawdopodobne, aby Jezus przyszedł już trzykrotnie, ale to jakby inny temat.
Tak samo prawdopodobne jest, że Adam zgrzeszył 2 lata po stworzeniu. Albo 3. Albo 6, albo w dowolnym innym terminie.
Skoro Biblia nie podaje kiedy Adam zgrzeszył, to każde twierdzenie jest prawdopodobne.
To jest tak, jakby prezes NBP twierdził, że inflacja będzie w granicach 5 - 8 %. Można zarzucać mu pomyłkę dopiero jeśli inflacja wykroczy poza te granice.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Odkrylam forum

Post autor: wuka »

To jest naduzycie. To sa klamstwa gloszone w IMIE BOGA. Przeciez nie mozna jednoczesnie glosic, zeBiblia to nienaruszalne slowo samego boga i uprawiac takie zgaduj zgadule. Boa, lubisz sie przekomarzac, doceniam i czesto rozbawiales mnie do lez. Tu jednak sie mylisz. Daty te sa gloszone z sufitu. W biblii powiedziano,ze Chrystus powroci w sposob WIDZIALNY i to dla WSZYSTKICH. Oni jakies spiski tworza, podziemie, kamuflaz. Przemysl i zobacz, jaki falsz jest w tych naukach. Ludzkie wymysly. To chore u podstaw.

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Odkrylam forum

Post autor: BoaDusiciel »

Dla mnie cała Biblia jest baśnią, w dodatku niejednoznaczną.
A skoro tak, to uznaję że każdy może ją interpretować jak chce, zachowując jednak to, co w baśni jest niepodważalne.
Jeśli interpretuje się baśń o 7 krasnoludkach, to trzeba pamiętać, że krasnoludków było 7.
Interpretacja baśni o 7 krasnoludkach poprzez twierdzenie, że było ich 6 jest bez sensu.
Interpretację Biblii w wykonaniu ŚJ uważam za dość sensowną, cały czas mając na uwadze, że jest to interpretacja baśni.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Odkrylam forum

Post autor: wuka »

Znakomicie,Boa. Idac tropem basni o krasnoludkach...Skoro w biblii pisze, ze powrot bedzie widzialny dla wszystkich, to gloszenie,ze powrot BYL NIEWIDZIALNY jest klamstwem i naduzyciem. Skoro pisze, aby nie zajmowac sie datami, liczeniem itp.to wyznaczanie jakichkolwiek dat jest sprzeciwianiem sie slowom ich boha i traktowaniem ich swietej ksiegi, jak dusza zapragnie (albo raczej, jak ck chce+szefowie badaczy, bo i oni paluchy w tym maczaja).

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Odkrylam forum

Post autor: Bobo »

wuka pisze:Boa, odpisalam ci na poprzedni post, ale zostal skasowany. Kopia tez nie zapisala sie.
Jakby co, ja nic nie kasowałem. MOże sobie sama skasowałaś, ale byłby ślad. Z drugiej strony ja nie kasuję postów bezpowrotnie. One są schowane i tylko administracja je widzi, natomiast czytelnicy forum nie. Twojego nigdzie nie ma.
W biblii nie znajdziesz niewidzialnego powrotu Chrystusa w latach 1975
I u ŚJ też nie znajdziesz :-D
Nie znajdziesz nauki, ze Adam zgrzeszyl 2 lata po tym, jak go stworzono w roku 4128 pne.
I u ŚJ też nie znajdziesz takich nauk :-D
Ktoś cię wrabia ;-)
Tu tak bardzo w skrocie, bo nie wiem czy znowu nie skasuje postu.
Skrót fałszywy. Kto miałby znowu skasować twój post? :-/
I to mnie sie nazywa spiskowcem.
No oczywiście. Powtórzyłaś za kimś nie badając sprawy, i traktujesz ŚJ jako spiskowców :-D
Oj naiwna, naiwna... ślepa uliczka.
Oszołomstwu mówię NIE!

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Odkrylam forum

Post autor: BoaDusiciel »

Ze ŚJ jest ten problem - zwłaszcza w PL - że są postrzegani przez pryzmat dominującego wyznania, czyli katolicyzmu.
A jak wiadomo katolicy dość luźno traktują doktrynę swojej wiary i ogólnie są wierzącymi okazjonalnie.
Z tej perspektywy ŚJ wydają się jacyś dziwni, bo poważnie traktują swoją doktrynę.
Żeby nie zabrzmiało to patetycznie, to napiszę, że podstawą obu w. wym. doktryn są baśnie :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Zablokowany

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”