Odkrylam forum

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Odkrylam forum

Post autor: wuka »

Bobo, ty nie kasowales. Po prostu pisze z komorki i czsami, nie wiem dlaczego, jak odpowiadam z cytatem to nie chce sie wyslac, tylko odsyla mnie do strony logowania. Czesto sie to zdarza, ze mnie wylogowuje.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Odkrylam forum

Post autor: wuka »

Co do pozostalej tresci to wystarczy wejsc na tamto forum. Sa w tych sprawach nawet skany dokumentow, nie mowiac o miejscu i dacie publikacji. Mnie to wisi, ale nie zarzucaj mi czegos, czemu nie jestem winna.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Odkrylam forum

Post autor: Bobo »

Mylisz się bardzo. ŚJ nigdzie nie pisali w swoich publikacjach, że obecność Jezusa rozpoczęła się w 1975 roku. Nie odsyłaj mnie do jakiegoś forum, tylko przedstaw tutaj dowody. Podobnie z jakimiś dwoma latami Adama do grzechu. To są brednie. Już drugi raz takie coś robisz. Powierzchownie się zapoznasz z tematem a potem uciekasz.
Zapodawaj, bo najęczałaś paskudnie tyle fałszu, że ci nie odpuszczę teraz.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Odkrylam forum

Post autor: wuka »

Ģrozbami....coz, jak nie pozostalo nic innego... Latwo znalezc, ale z komorki nie mam mozliwosci podac skanow. Odsylam wiec do forum i w dziale Pokolenie sa tematy mowiace same za siebie. Ja doslownie kila poczytalam. To chyba zaden klopot dla siedzacych przed komputerem. W tym dziale pelno informacji i to nie od laoikow, ale od osob przez cale lata zwiazanych z organizacja. O Adamie jest w Pokolenie 1914 a temat: Grzech Adama i rok 1975.
Ani nie najeczalam, ani nie podaje falszu. Wiem, ze teraz mi nie odpuscisz i zaraz zostane zablokowana. Z gory dziekuje.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Odkrylam forum

Post autor: Bobo »

Na razie nie podajesz dowodów, tylko oczekujesz, że sam będę szukał ktore podajesz? To się nazywa manipulacja i ściema. Jesteś zwykłą kłamczuchą. Palniesz byle co, byleby ci się tobie podobała sensacja nie ważne jak głupia.
Czekam do jutra. Jak znowu nie będzie dowodu, to kłamczuchę wywalam.
Nauczyłaś się bezkarnie kłamać i zarazem udawać, że jesteś prześladowana. Przemyśl. Siądź przed kompem i skoro masz rzekome żrodla w wyżej wymienionych sprawach, to zapewne je podasz. Nie boje się takich płytkich konfrontacji. Tym bardziej że nauki ŚJ znam od dziesięcioleci i wiem co jest bujdą czy półprawdą.
Grał uczciwie. Pamiętaj, czekam do jutra.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Odkrylam forum

Post autor: wuka »

Ale ja NIE MAM KOMPA. Do polowy stycznia dysponuje tylko komorka. A wiec wywalaj. Chyba ze ktos zajrzy na te strony i zechce skopiowac luc linki bezposrednie podac. Ty sie nie wsciekaj na mnie tylko na tych co was oklamuja od wielu dziesiecioleci.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Odkrylam forum

Post autor: Bobo »

Rozumiem, narzucać kłamstwa umiesz, ale udowodnić ich nie masz zamiaru. No to odpocznij.
Bobo
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Odkrylam forum

Post autor: Krystian »

Moje posty w tym temacie jak zwykle, Bobo skasował.
Bobo boi się bardzo moich postów, ponieważ wie, że znam działania CK od podszewki.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Odkrylam forum

Post autor: Bobo »

Oczywiście że się boję. Głupota jest zaraźliwa. Nie chcę się zarazić.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Odkrylam forum

Post autor: wuka »

Tacyt, rzymski historyk, zyjacy w latach 55-120 ne. Powiedzial:"Kogo drazni krytyka, przyznaje, ze na nia zasluzyl."
Przemysl to Bobo. Nazwac kogos klamca i wyrzucic, to nic wielkiego, ale zmierzyc sie z problemem klamstwa wciskanego wam od ponad 100 lat, najwidoczniek niektorych przerasta.
Owocnego banowania.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Odkrylam forum

Post autor: Bobo »

Przepraszam, ale powielasz kłamstwa. Na dodatek oczekujesz, że sam będę szukał argumentów przeciwko sobie. Dajesz dowody na swoje twierdzenia nie zbanuje. Powielanie kłamstw również jest kłamstwem. Zamiast cokolwiek udowadniać, kluczysz. Tak właśnie robią kłamcy.
Linki chociaż. Na komórce też można to zrobić.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Odkrylam forum

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
15 lis 2021, 12:14
Przepraszam, ale powielasz kłamstwa. Na dodatek oczekujesz, że sam będę szukał argumentów przeciwko sobie. Dajesz dowody na swoje twierdzenia nie zbanuje. Powielanie kłamstw również jest kłamstwem. Zamiast cokolwiek udowadniać, kluczysz. Tak właśnie robią kłamcy.
Linki chociaż. Na komórce też można to zrobić.
Nadal będziesz udawał? Idziesz w zaparte.
Założę się o bardzo, bardzo dużo, że jesteś na tamtym forum obecny.
Proszę bardzo.
W tym dziale https://sjwp.pl/index.php?action=search2 masz o Adamie dla przykładu takie kwiatki:
"Grzech Adama i rok 1975
« dnia: 14 Kwiecień, 2017, 10:18 »
...(w dawnych latach w Towarzystwie Strażnica wyliczano powrót Chrystusa w roku 1874 dodając 6000 lat do daty grzechu Adama w roku 4126 przed Chr., a nie czasu jego stworzenia w roku 4128; patrz: “Przyjdź Królestwo Twoje” 1919 s. 132-133)...
...“Stworzenie człowieka umieszczano w roku 4128, a wystąpienie grzechu w roku 4126 p.n.e.” (Strażnica Rok XCVI [1975] Nr 21 s. 16);

“Stworzenie Człowieka (...) możemy przy pomocy Pisma Św. łatwo skorygować na 4129” (“Nadszedł Czas” 1919 s. 55);

“Jesień 4127 prz. Chr. Upadek Adama” (“Dokonana Tajemnica” 1925 [ang. 1917] s. 68);

“Adam i Ewa spędzili jakiś czas razem, zanim popełnili grzech. Jak długim był ten czas ich bezgrzesznego pobytu nie mamy informacyi, ale przypuszczenie, że trwał dwa lata nie jest dalekie od prawdopodobieństwa” (“Przyjdź Królestwo Twoje” 1919 s. 132);

“Są niektóre dowody Pisma Świętego, że nie upłynęło więcej czasu, jak dwa lata, biorąc przeciętnie, w których oni korzystali z błogosławieństw swego domu i piękności otoczenia i nieprzerwalnego obcowania jednego z drugim. Wówczas się rozpoczęły boleści człowieka i od owego czasu boleści te trwają nadal z rodzajem ludzkim” (“Stworzenie” 1928 s. 61-62);

“Adam był księciem ziemi i ze swoją piękną księżniczką u boku, posiadając wszystko, czego serce jego mogło pożądać, rozkoszował się swemi posiadłościami w tym wspaniałym sadzie. (...) Lecz na ścieżce tej szczęśliwej pary czatował zaciekły i chytry wróg, który spowodował, że szczęście ich było tylko krótkotrwałe. Istnieje pewien ustęp w Piśmie Św., z którego wynika, że tylko około dwóch lat zażywali błogości swego miejsca zamieszkania (...) Potem rozpoczęły się cierpienia...” (Złoty Wiek 01.07 1932 s. 198-199).

“Jest dowód Pisma Św., z którego wynika, że mniej więcej dwa lata cieszyła się ona błogością swego miejsca zamieszkania...” (Nowy Dzień 01.07 1938 s. 719).

“Według chronologii biblijnej człowiek istnieje prawie 6000 lat (4025 przed Chr. i przeszło 1950 lat po Chr.)” (“Upewniajcie się o wszystkich rzeczach” ok. 1957 [ang. 1953] s. 199; por. s. 91, 185 [identycznie przekazano te informacje w drugim wydaniu angielskim tej książki pt. Make Sure of All Things 1957 s. 325, 296, 344);
“Dzień sądu w Edenie (ok. r. 4025 przed Chr.) ściągnął potępienie na Adama i Ewę...” (jw. s. 54; por. s. 252 [identycznie przekazano te informacje w drugim wydaniu angielskim tej książki pt. Make Sure of All Things 1957 s. 219, 383]);

“Około roku 4026 p.n.e. Jehowa Bóg rzekł był do Węża, który się przyczynił do upadku człowieka...” (Strażnica Tom XCII [1971] Nr 3 s. 9).

Podobnie nauczała Strażnica Rok XCIV [1973] Nr 17 s. 5, par. 12. Również słownik biblijny Świadków Jehowy wskazywał na “około 4026 rok”, jako na czas grzechu i ogłoszenia kary na Adama i Ewę:

Jehovah God, at Genesis 3:15, stated his purpose prophetically in the garden of Eden in the presence of Adam and Eve and the "serpent," about 4026 B.C.E.; tłumaczenie: “W Rodzaju 3:15 Jehowa Bóg ogłosił około 4026 roku p.n.e. w ogrodzie Eden swe zamierzenie w obecności Adama, Ewy i ‘węża’.” (Aid to Bible Understanding 1971 s. 387).

Ten fragment później Towarzystwo Strażnica w nowym słowniku nieznacznie zmieniło, usuwając niewygodną datę:

“W Rodzaju 3:15 utrwalono proroczą wypowiedź Jehowy Boga, który w ogrodzie Eden ogłosił swe zamierzenie w obecności Adama, Ewy i ‘węża’.” (“Wnikliwe poznawanie Pism” 2006 [ang. 1988] t. 2, s. 525).

Kolejny tekst, wskazujący iż grzech Adama oraz wyrok na niego i Ewę (Rdz 3:14-17) miał miejsce w tym samym roku co ich stworzenie, zawierała jedna z angielskich publikacji:

In discussing the seed of "the woman" mentioned in Genesis 3:15, the book pointed out on page 59: "About 4,057 years after Jehovah God foretold [in 4026 B.C.E.] his raising up the seed of the woman as a liberator, this question [of identity] had all been worked out and decided."; tłumaczenie: “W omówieniu nasienia »kobiety« wymienionej w Rodzaju 3:15, książka wskazuje na stronie 59: »Około 4 057 lat po tym, jak Jehowa Bóg przepowiedział [w 4026 roku p.n.e.], że wzbudzi nasienie kobiety jako wyzwoliciela, ta kwestia [tożsamości] została ustalona i rozstrzygnięta«” (Kingdom Ministry Nr 1, 1968 s. 3).

Jak z powyższego widać, nawet przesunięcie o dwa lata momentu dla obliczenia 6000 lat dawałoby najpóźniej Towarzystwu Strażnica rok 1977, który dawno minął bez wypełnienia jakiegokolwiek z proroctw."

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Odkrylam forum

Post autor: wuka »

Kolejne, https://sjwp.pl/pokolenie-1914/rok-1975-na-jw-org/ Tu jest o roku 1975, śmiech na kiju. Tego jest zbyt dużo, aby tu wklejać.
Rok 1975 na jw.org
« dnia: 14 Październik, 2018, 11:58 »

================

Tu jeszcze coś https://sjwp.pl/pokolenie-1914/minimaln ... ie-69-mln/
Minimalna liczba straconych w Armagedonie - 69 mln
« dnia: 05 Październik, 2020, 23:19 »

Na największej grupie exŚJ znalazłem fragment o LICZBIE zniszczonych w Armagedonie:

*** w85/15 s. 2 Armagedon — od Boga miłości? ***
Gdy wykonawcy wyroku Bożego przystąpią do dzieła, krew poleje się strumieniami. 69 milionów ofiar dwóch wojen światowych okaże się niczym w porównaniu z liczbą uśmierconych w Bożej wojnie Armagedonu. Prorok Jeremiasz napisał o nich: „Zabitych przez Pana będzie w owym dniu od krańca ziemi po kraniec; nie będzie się ich opłakiwać ani zbierać, ani grzebać, będą jako gnój na roli” (Jer. 25:30-33, Bw)."

Jak możecie ufać takim ludziom i ... takiemu bogu :aaa:

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Odkrylam forum

Post autor: wuka »

https://sjwp.pl/pokolenie-1914/czy-chry ... -lub-1976/
Pod powyższym linkiem jest temat :
"Czy Chrystus miał powrócić niewidzialnie w roku 1974 lub 1976?"
Cytuję pierwszy post autora tego wątku:"Przez całe lata, prawie do połowy lat 30. XX wieku Towarzystwo nauczało, że Chrystus powrócił w roku 1874.
Obliczano to na podstawie chronologii.

Adam miał być stworzony w roku 4128 pne.
6000 lat miało minąć w roku 1872.
Rzeczywiste 6000 lat miało minąć w 1874, bo grzech Adama w raju nastąpił w 2 lata później (w 4126 pne.).
Chrystus zatem powrócił w roku 1874 po 6000 lat od grzechu Adama.

Co się dalej dzieje?
W roku 1935 J. F. Rutherford zmienił naukę C. T. Russella dotyczącą chronologii (początkowo o 100 lat, np. stworzenie Adama przeniesiono z 4128 r. p.n.e. na 4028 r. – The Golden Age 27.03 1935 s. 413):

„Później, w latach 1935-1944, ponowne przeanalizowanie całej chronologii biblijnej ujawniło, iż o przeszło cały wiek wypaczyło ją niewłaściwe tłumaczenie Dziejów Apostolskich 13:19, 20 (...) a także inne czynniki (...) Zobacz rozdział 11 książki „Prawda was wyswobodzi” oraz książkę „Przybliżyło się Królestwo” (wyd. ang.), strony 171-175, a także Złoty Wiek z 27 marca 1935 roku, strony 391 i 412” (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 632-633).

Skoro rok 4128 dawał powrót Chrystusa w 1874 r.
To poprawka o 100 lat na rok 4028 powinna dać rok 1974 (a nie 1914).
Później jeszcze poprawiono rok 4028 na 4026 co powinno dać rok 1976 (czy może 1975). Z czasem usunięto te 2 lata bezgrzeszności Adama. ;)

Wszystko to można ukazać cytatami z publikacji, więc jakby co, mogę to uzupełnić.
Tymczasem nie zanudzam. :)"
Potem jest zachęta, aby napisał od innego użytkownika, i założyciel wątku pisze:"Okej więc uzupełnienia.
Co do pierwszego zdania:
Cytuj

Przez całe lata, prawie do połowy lat 30. XX wieku Towarzystwo nauczało, że Chrystus powrócił w roku 1874.

„Według danej obietnicy z przyjściem Chrystusa rzetelnym poszukiwaczom prawdy poczęło przyświecać na Słowo Boże większe światło (Przypowieści Salomonowe 4:18; 1 List do Koryntian 10:11). Wtóra i niewidzialna obecność Chrystusa datuje się od roku tysiąc osiemset siedmdziesiątego czwartego. Od tego czasu i dalej wiele prawd, długo zakrytych przez nieprzyjaciela, onego szatana, zaczęło być przywracane rzetelnemu chrześcijaninowi” (Strażnica 01.05 1934 s. 141 [ang. 01.06 1933 s. 174])."
I dalej:"
Co do kolejnego fragmentu:
Cytuj
Adam miał być stworzony w roku 4128 pne.
6000 lat miało minąć w roku 1872.
Rzeczywiste 6000 lat miało minąć w 1874, bo grzech Adama w raju nastąpił w 2 lata później (w 4126 pne.).
Chrystus zatem powrócił w roku 1874 po 6000 lat od grzechu Adama.

*** w75/21 s. 16 ***
Stworzenie człowieka umieszczono w roku 4128, a wystąpienie grzechu w roku 4126 p.n.e.

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/19 ... 4128&p=par

*** w75/21 s. 16 ***
Zgodnie z opracowaną wkrótce potem chronologią biblijną uważano, że 6000 lat istnienia człowieka na ziemi upłynęło w roku 1872, podczas gdy 6000 lat grzechu człowieka zakończyło się w roku 1874 i wtedy też rozpoczęło się siódme tysiąclecie. Sądzono, iż od października roku 1874 trwa obecność Chrystusa, a wraz z nią wielki, pozaobrazowy Rok Jubileuszowy.

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/19 ... 1872&p=par

Jacy dokładni. Wiedzieli kiedy Adam zgrzeszył. ;)"
Jeszcze kilka postów, ale to już sami popatrzcie.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Odkrylam forum

Post autor: wuka »

Czy nadal będziesz wyzywać mnie od kłamców? Pewnie tak. Trudno. Nie ja mam problem z takimi naukami, ale ŚJ mają, czy ci się to podoba czy nie. Wierzycie w takie brednie, że mózg wymięka.

Zablokowany

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”