HOMO SCHWABUS

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: HOMO SCHWABUS

Post autor: kansyheniek »

Krystian pisze:
09 lut 2022, 12:32
Myślę wuka, że kasyheniek nie wierzy w Boga.
Jego Bogiem jest pieniądz.
Jakim prawem piszesz tak niewyobrażalne bzdury!?
Czy ktoś kto wyznaje zasadę :
Sam zarabiam na utrzymanie swoje i swojej rodziny to wyznawca mamony???
Nie masz prawa mnie osądzać. Po tym co napisałeś straciłem szacunek do Twojej osoby. Wybacz.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: HOMO SCHWABUS

Post autor: kansyheniek »

wuka pisze:
09 lut 2022, 12:08
Krystian pisze:
09 lut 2022, 12:00
wuka pisze:
09 lut 2022, 11:43
Czy dla ciebie kansyheniek nie licza się takie wartości, jak godność człowieka, wolność?! Myślisz, że każdy marzy o tym, aby dostać jakieś groszaki na chleb z margaryną i całe życie leżeć do góry brzuchem?
Nie do wiary, jak mało rozumiesz.
On tego wuka nie rozumie.
Pisze, że leniwi, nie chcą pracować.
Za Balcerowicza ludzie zabijali się o pracę.
Jednak taki kasyheniek, będzie twierdził, że kapitalizm jest najlepszy.
Może miał ojca bogatego i nie rozumie ludzi, którzy się urodzili w biedzie.
A ja uważam, że mądry i bogaty wcale tak nie mysli. To tak zwani nowobogaccy, którzy się wyrwali z dna i dorobili jakiejś fury i kawałka chałupki, myślą, że kapitalizm jest najlepszy. Guzik prawda. Ale pewnie nie przegadasz, Krystian.
Nie rozumiem tylko, dlaczego jeden reżim się wychwala, a drugi potępia.
Nie jestem ani mądry ani bogaty. Z dna się też raczej nie wyrwałem. Wierzycie w socjalizm?
Wierzcie sobie. Ale w takim razie jesteście tymi którzy życzą sobie tych + czyli :
500+,
Emerytura +
Prąd +
Gaz +
Chleb+
Tak. Państwo wam to da głównie po to,żeby was od państwa uzależnić . A wy łapczywie wyciągnięcie rączki...
A ten co do pracy pójdzie,dostanie o kilka procent większy podatek dochodowy lub inny. Bo na + trzeba zabrać tym co pracują.
Taki jest współczesny socjalizm.
I jeszcze jedno. Nigdzie nie napisałem, że kapitalizm jest najlepszy.
Z pewnością jest lepszy od socjalizmu, który rozleniwia społeczeństwo.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: HOMO SCHWABUS

Post autor: Krystian »

Ty mnie kasyheniek kompletnie nie rozumiesz.
Mi jest bardzo daleko od PiS.
Jestem przeciwny, aby dawać na dzieci jakieś 500 złotych i inne profity.
Ja jestem zwolennikiem, aby ci ludzie co pracują i mają dzieci, płacili mniejsze podatki.
Natomiast jestem zwolennikiem podatku progresywnego. Bogaci powinni więcej płacić na państwo.
Nie każdy człowiek się rodzi w bogatej rodzinie.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: HOMO SCHWABUS

Post autor: kansyheniek »

Krystian pisze:
09 lut 2022, 14:24
Ty mnie kasyheniek kompletnie nie rozumiesz.
Mi jest bardzo daleko od PiS.
Jestem przeciwny, aby dawać na dzieci jakieś 500 złotych i inne profity.
Ja jestem zwolennikiem, aby ci ludzie co pracują i mają dzieci, płacili mniejsze podatki.
Natomiast jestem zwolennikiem podatku progresywnego. Bogaci powinni więcej płacić na państwo.
Nie każdy człowiek się rodzi w bogatej rodzinie.
I dlatego napisałeś o mnie takie rzeczy?
Dzięki.
Jestem za podatkiem liniowym. Bogaty zawsze będzie płacić więcej.
Podatek progresywny zawsze kończy się na 100%
To podatek socjalistyczny. Takie podatki są w całej Socjalistycznej Europie .
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: HOMO SCHWABUS

Post autor: wuka »

c
Ostatnio zmieniony 09 lut 2022, 19:51 przez wuka, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: HOMO SCHWABUS

Post autor: Krystian »

Pamiętaj wuka przysłowie:
Bogaty biednego nigdy nie zrozumie
Moja mama też jak Ty pracowała i ma na rękę jakieś 1305 złotych.
Jednak taki kasyheniek powie, że nikomu się nie chciało pracować, więc mają co mają.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: HOMO SCHWABUS

Post autor: Bobo »

Kansyheniek to bogaty???? :aaa:
Hmmm... skąd nam o tym wiedzieć?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: HOMO SCHWABUS

Post autor: kansyheniek »

wuka pisze:
09 lut 2022, 14:40
kansyheniek pisze:
09 lut 2022, 13:36
wuka pisze:
09 lut 2022, 12:08


A ja uważam, że mądry i bogaty wcale tak nie mysli. To tak zwani nowobogaccy, którzy się wyrwali z dna i dorobili jakiejś fury i kawałka chałupki, myślą, że kapitalizm jest najlepszy. Guzik prawda. Ale pewnie nie przegadasz, Krystian.
Nie rozumiem tylko, dlaczego jeden reżim się wychwala, a drugi potępia.
Nie jestem ani mądry ani bogaty. Z dna się też raczej nie wyrwałem. Wierzycie w socjalizm?
Wierzcie sobie. Ale w takim razie jesteście tymi którzy życzą sobie tych + czyli :
500+,
Emerytura +
Prąd +
Gaz +
Chleb+
Tak. Państwo wam to da głównie po to,żeby was od państwa uzależnić . A wy łapczywie wyciągnięcie rączki...
A ten co do pracy pójdzie,dostanie o kilka procent większy podatek dochodowy lub inny. Bo na + trzeba zabrać tym co pracują.
Taki jest współczesny socjalizm.
I jeszcze jedno. Nigdzie nie napisałem, że kapitalizm jest najlepszy.
Z pewnością jest lepszy od socjalizmu, który rozleniwia społeczeństwo.
No cóż, jedynie pokazujesz, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Pis i jego polityka jest mi tak daleka, jak zima stulecia.
Czy możesz sobie wyobrazić, że ja nie korzystam z ani jednego +++. Pracowałam uczciwie 29 lat, a emeryturę obliczono mi skandaliczną. Po wszystkich, jak to mówisz plusach, mam na rękę 1274,68. Z tego na skłdkę zdrowotną i podatek do ubiegłego miesiąca pobierali mi ponad 150 zł. Czy wiesz ile rachunków płacę? A mieszkam na wsi, jednym z powodów przeprowadzki przed kilku laty było to, że nie byłam w stanie utrzymać mieszkania własnego w centrum najpiękniejszego miasta - Torunia. Czy wiesz, że żyję od wielu lat na granicy ubóstwa. Opłaty i leki lub leki i skromna żywność.I za co? Za UCZCIWĄ pracę. Nigdy się nie opieprzałam, zawsze pochwały, ale to nigdy się na wynagrodzenia nie przekładało. I ty mi mówisz o lenistwie, o leserach i o +++.
Był taki rok, 3 lub 4 lata temu, że po waloryzacji dostałam 70 groszy MNIEJ niż ubiegły rok. A ty emerytom wymawiasz te kilka złotych 13-ki? Ci co mają tysiące nawet nie zauważą podwyżek cen. Ja czekam z prawdziwym lękiem na rachunki za gaz i światło w tym miesiącu. Obawiam się, że to będzie koniec. Nie będę w stanie zapłacić zamiast 230 na przykład 800 na prąd. O gazie nie wspomnę. Czy wiesz, że ja prawie od kilku zim nie ogrzewam mieszkania? I wiem dokladnie, że nie ja jedna.
Przemyśl, zanim znowu mnie wyzwiesz od pisowców, wymówisz jakieś plusy, i napiszesz że za bolszewizmem jestem. Tak, w tamtych czasach skromne pensje były ale na wszystko starczało, z wakacjami, koloniami, wczasami włącznie. Teraz ludzie nie mają nic. Garstka zabrała wszystko i kapitaliści gnębią naród.
Masz emeryturę państwową czyli socjalistyczną.
Jest to emerytura od państwa, które cały czas tkwi w socjalizmie.
Przez cały czas trwania twojej pracy (jak sama piszesz 29 lat) pobierano od Ciebie podatek emerytalny. Jeśli pracowałeś za czasów PRL to z tego co wiem takiego podatku nie pobierano.
Tera zaś państwo czyli Polska wypłaca Ci socjal i nazywa to EMERYTURĄ!
W kapitaliźmie taka emerytura by nie przeszła. W tym systemie o emeryturę trzeba zadbać SAMEMU!
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: HOMO SCHWABUS

Post autor: kansyheniek »

Bobo pisze:
09 lut 2022, 15:12
Kansyheniek to bogaty???? :aaa:
Hmmm... skąd nam o tym wiedzieć?
Jestem zwyczajnym człowiekiem średnio zamożnym.
Kiedyś pracowałem na etacie , nie było źle ale od jakiegoś czasu ok 10 lat pracuję na własny rachunek.
W ogóle jak zdefiniować człowieka bogatego?
Wg mnie bogatych jest niewielu mniej niż 0,5% całej populacji.
Oczywiście w jednych krajach jest ich więcej a w innych prawie w ogóle ich nie ma.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: HOMO SCHWABUS

Post autor: Bobo »

No ale, skoro Krystian ma nauczycielską pensję to chyba też raczej bogaty nie jest :-D
Może zazdrości, że masz o ten 1000,00 zł więcej? :mysli:
Jakby nie było... Krystian pisze brednie i bzdury.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: HOMO SCHWABUS

Post autor: kansyheniek »

Bobo pisze:
09 lut 2022, 15:29
No ale, skoro Krystian ma nauczycielską pensję to chyba też raczej bogaty nie jest :-D
Może zazdrości, że masz o ten 1000,00 zł więcej? :mysli:
Jakby nie było... Krystian pisze brednie i bzdury.
Nie wiem czy i ile mam więcej niż Krystian.
W przeciwieństwie do innych pilnuję swojego portfela a nie cudzego.
Jeśli chcę (lub potrzebuję ) mieć więcej,więcej pracuję lub/i podnoszę swoje kwalifikacje.
Jeśli uznaję, że to co mam mi wystarczy to stopuję.
Inni widocznie stosują inne metody :
wylewają swoje frustracje gdzie popadnie lub/i
czekają aż socjalistycznie nastawione państwo coś za nich (ew. dla nich) zrobi.
Państwo ma wyszkolić, wybudować fabrykę, zatrudnić i na końcu dać coś co nazywane ma być emeryturą.
No i człowiek jest "szczęśliwy" w tym układzie.
Oczywiście układ jest bardziej złożony ale wychodzi na to samo.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: HOMO SCHWABUS

Post autor: kansyheniek »

Czytałem skasowanego posta Krystiana.
W moich oczach stacza się na samo dno.
To co dzisiaj napisał pokazuje jakim jest człowiekiem, szczerze mówiąc jestem zawiedziony.
Nie wiem czy dobrze zrobiłeś kasując go ale się nie wtrącam.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Re: HOMO SCHWABUS

Post autor: .Cyprian. »

RN pisze:
09 lut 2022, 1:18
Natomiast według nowego porzadku po wielkim resecie i wdrozeniu czwartej rewolucji przemysłowej ma nie byc pracy dla 9 z 10 osób, bo ich maja zastapic komputery, roboty, drony itp.
I to nie chodzi tylko o brak pracy dla osób bez kwalifikacji. Ma zniknąć wiele zawodów, które dzisiaj wykonuje tzw. klasa srednia, jak np. prawnicy, dziennikarze, nauczyciele, wiele grup lekarzy.
Ten ich sen, żeby tak było wydaje mi się nierealny. Wcześniejsze rewolucje przemysłowe nie wyeliminowały zapotrzebowania na pracę rąk ludzkich, dlaczego ta by miała? Z maszynami i komputerami jest tak, że się psują. I to czasami nieoczekiwanie.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: HOMO SCHWABUS

Post autor: kansyheniek »

.Cyprian. pisze:
11 lut 2022, 11:06
RN pisze:
09 lut 2022, 1:18
Natomiast według nowego porzadku po wielkim resecie i wdrozeniu czwartej rewolucji przemysłowej ma nie byc pracy dla 9 z 10 osób, bo ich maja zastapic komputery, roboty, drony itp.
I to nie chodzi tylko o brak pracy dla osób bez kwalifikacji. Ma zniknąć wiele zawodów, które dzisiaj wykonuje tzw. klasa srednia, jak np. prawnicy, dziennikarze, nauczyciele, wiele grup lekarzy.
Ten ich sen, żeby tak było wydaje mi się nierealny. Wcześniejsze rewolucje przemysłowe nie wyeliminowały zapotrzebowania na pracę rąk ludzkich, dlaczego ta by miała? Z maszynami i komputerami jest tak, że się psują. I to czasami nieoczekiwanie.
RN zaślepiony wizją wszechobecnego socjalizmu gdzie ludzie niepracujący dostaną socjal w postaci miski ryżu a ci co będą pracować dostaną ewentualnie dwie miski żeby równy podział biedy był zachowany a nad tym wszystkim czuwać będzie jakaś mistyczna korporacja zwana dla niepoznaki PZPR Sp Z.O.O. pisze głupoty bo wyłączył myślenie razem z telewizorem ;-)
:lol:
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Re: HOMO SCHWABUS

Post autor: .Cyprian. »

kansyheniek pisze:
11 lut 2022, 14:47

RN zaślepiony wizją wszechobecnego socjalizmu gdzie ludzie niepracujący dostaną socjal w postaci miski ryżu a ci co będą pracować dostaną ewentualnie dwie miski żeby równy podział biedy był zachowany a nad tym wszystkim czuwać będzie jakaś mistyczna korporacja zwana dla niepoznaki PZPR Sp Z.O.O. pisze głupoty bo wyłączył myślenie razem z telewizorem ;-)
:lol:
Myślę, że nie jest zaślepiony, tylko przedstawia niepokojącą wizję pod którą de facto podpisuje się WEF (ŚFE).
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”