Książki,które warto przeczytać...

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Książki,które warto przeczytać...

Post autor: RN »

wuka pisze:
18 sty 2021, 13:00
Polecam książkę
Martin W.Napa "Skazany na Boga?"
Tu cytuję recenzję z strony https://lubimyczytac.pl/ksiazka/127526/skazany-na-boga
"
Niebezpieczna dla wiary ●●● Zabójcza dla religijnych dogmatów ●●● Prowokująca do myślenia ●●● Bezkompromisowa ●●● Wstrząsająca ●●● Książka Skazany na Boga? ●●● A w niej: ●●● Rzeczywiste źródła władzy Kościoła ●●● Selekcja kapłanów czyli wielka tajemnica wiary ●●● Konklawe – wewnętrzna walka w siedzibie piotrowej ●●● Istota nieomylności omylnych papieży ●●● Duch Święty i jego pomyłki ●●● Święci w niebie czyli lobbing na najwyższym poziomie ●●● Powstanie świata i człowieka ●●● Tajne watykańskie dokumenty obciążające papieży Jana Pawła II i Benedykta XVI ●●● Zbawienie i inne cuda ●●● Moralność Boga i człowieka ●●● Otwórzcie oczy, abyście mogli zobaczyć !"

Nie mogłam się oderwać. Świetna i sama prawda.
Wygląda interesująco.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Książki,które warto przeczytać...

Post autor: wuka »

RN, nie tylko wygląda, ale jest super. Niewielka, w ebuku 166ston i tania. Warto. Solidna porcja wiadomości wraz z cytowanymi dokumentami.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Książki,które warto przeczytać...

Post autor: wuka »

Dla ciekawych i ciekawskich, dla chcących wiedzieć więcej i z innej perspektywy polecam autora Jan Van Helsing.
Dwie jego książki znam, a do pozostałych się przymierzam.

Rozmowy ze Śmiercią -super
Ręce precz od tej książki

Pierwsza pozycja do pobrania tu: https://docer.pl/doc/nvss0e
Druga tu https://docer.pl/doc/nvsx8e


Jest jeszcze krótki, na 80 stron dokument - można powiedzieć, pt.:"Projekt Aldebaran" tu https://docer.pl/doc/xnsn088
Ta pozycja omawia i dokumentuje sprawy IP (Inteligencji Pozaziemskiej), czyli UFO.
Śmiech na kiju...niezupełnie. Oni tu są i to od dawna, a od połowy lat 30-tych na pewno. Spora część książki to omówienie polityki amerykańskiej od czasów II wojny światowej po współczesność w tej tematyce. Fotokopie dokumentów, sprawy polityki, po kolei stosunek poszczególnych prezydentów itd. Bardzo ciekawa. Nie mogłam się oderwać.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Książki,które warto przeczytać...

Post autor: wuka »

Chcę polecić książkę tym, którzy jeszcze nie czytali. Jest do pobrania choćby tu https://docer.pl/doc/nve08e5
Filozofia wieczysta - Aldous Huxley
"Choć Bóg jest obecny wszędzie, jednakże jest On obecny dla ciebie tylko w najgłębszej i w najbardziej środkowej części twej duszy." (William Law)
"Jeśli jakiś człowiek podąża drogami świata lub drogą ciała, lub też drogą tradycji (tj.jeśli wierzy w religijne obrzędy i literę pism tak, jakby w istocie były święte), to nie może się w nim zrodzić poznanie Rzeczywistości."

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Książki,które warto przeczytać...

Post autor: radek »

"Księga wiedzy: Klucze Henocha", Moim zdaniem jest to książka kompletna. Ja znalazłem w niej rewelacyjne rozwiązania kwestii z wszelkich zakątków mojej świadomości. Konsonuje ona oczywiście z [innymi] Pismami Świętymi
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Książki,które warto przeczytać...

Post autor: wuka »

radek pisze:
09 lip 2021, 16:23
"Księga wiedzy: Klucze Henocha", Moim zdaniem jest to książka kompletna. Ja znalazłem w niej rewelacyjne rozwiązania kwestii z wszelkich zakątków mojej świadomości. Konsonuje ona oczywiście z [innymi] Pismami Świętymi
Chyba poznam uczucie zazdrości :oops:
Cena!!! Niech ich gęś kopnie i to z kopyta!
Tu rozmowa o tej książce: "Klucze Henocha. Księga Wiedzy - Dr James J. Hurtak"
https://www.youtube.com/watch?v=knC0BaDgN2s&t=1655s

gnostyk

Re: Książki,które warto przeczytać...

Post autor: gnostyk »

radek pisze:
09 lip 2021, 16:23
"Księga wiedzy: Klucze Henocha", Moim zdaniem jest to książka kompletna. Ja znalazłem w niej rewelacyjne rozwiązania kwestii z wszelkich zakątków mojej świadomości. Konsonuje ona oczywiście z [innymi] Pismami Świętymi

Chciałem się jeszcze raz z wami przywitać...Cześć wszystkim
Pozwoliłem sobie odkopać ten temat, bo strasznie zainteresowała mnie ta pozycja.

Radku, czy ta książka ma coś wspólnego z Apokryfami Starego Testamentu i słynną Księgą Henocha ? Pytam, bo opinie w internecie na temat w/w książki są starsznie oficjalne.
Co mnie dodatkowo zaciekawiło, to właśnie okładka..wuka wkleiła link do YT na temat tej ksiązki, w którym padło wyjaśnienie że to jest gołębica..mi osobiście bardziej to przypomina sumeryjski znak, z którym wielokrotnie się już spotkałem... ale to tylko moje spostrzeżenie, więc prosze nie brać go do serc

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Książki,które warto przeczytać...

Post autor: radek »

gnostyk pisze:
24 lip 2021, 23:47
Radku, czy ta książka ma coś wspólnego z Apokryfami Starego Testamentu i słynną Księgą Henocha ?
Książka jest bardzo skomplikowana. Odnoszę wrażenie, że ma hermetyczny styl podobny do stylu księgi Henocha, choć wydaje się być dokładniejsza i zawiera więcej informacji, które ludzie o otwartych umysłach mogą nazwać naukowymi. Autor zastrzegł możliwość cytowania, być może dlatego aby zachować monokontekst. Polecam tą książkę otwartym ścisłym umysłom. Znalazłem w niej fundamentalne informacje
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Książki,które warto przeczytać...

Post autor: radek »

Jeśli Autor rzeczywiście miał kontakt z pozaziemskim źródłem wiedzy, co zważywszy na treść tej książki i film zalinkowany przez Wukę, wydaje się być Prawdą, to najprawdopodobniej źródło to jest związane z miejscem, do którego został zabrany Henoch
Obrazek

gnostyk

Re: Książki,które warto przeczytać...

Post autor: gnostyk »

Prawde pisząc, zawsze podchodziłem z dystansem np. do przekazów chanellingowych i książek które zostały napisane pod wpływem jakiś osobistych doznań.
Bo nigdy nie miałem i nie będe miał pewnośći ile w tych zdaniach jest 'z doznań'..a ile z przemyśleń autora, lub co gorsza, z wyobraźni autora.
//Oczywiście nie umniejszając autorowi//

Zawsze lubiałem sam sobie budować świat, cegiełka po cegiełce..i dlatego postanowiłem że książke kupię na pewno, pod warunkiem że znajde jakąś księgarnie, która wysyła na cały świat

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Książki,które warto przeczytać...

Post autor: wuka »

Czytam bardzo ciekawą książkę.
Goswami Amit "Fizyka duszy. Kwantowa księga życia, umierania"
Można pobrać za darmo https://docer.pl/doc/n8vvxen
Mam też inne tego autora i każda jest rewelacyjna.

Autor: Dr Amit Goswami to: "Profesor, fizyk kwantowy, pionier paradygmatu nauki zwanej "nauką w obrębie świadomości". Autor wielu popularnych książek na temat fizyki kwantowej i świadomości. Sam nazywa siebie aktywistą kwantowym."

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Książki,które warto przeczytać...

Post autor: wuka »

\
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 13:59 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Książki,które warto przeczytać...

Post autor: wuka »

d
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 13:56 przez wuka, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Książki,które warto przeczytać...

Post autor: Bobo »

Dowody na istnienie Boga? Ale ja już wierzę w Boga 🙃
Oszołomstwu mówię NIE!

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Książki,które warto przeczytać...

Post autor: BoaDusiciel »

Wiara w Boga jest najlepszym dowodem Jego istnienia :-)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”