Książki,które warto przeczytać...

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

Próbowałam coś tam kiedyś czytać Nory Roberts. Nie trawię,niestety ;-)

Awatar użytkownika
Talmid2Tes2,15
Posty: 782
Rejestracja: 31 sie 2011, 19:17

Post autor: Talmid2Tes2,15 »

wiesia pisze:Próbowałam coś tam kiedyś czytać Nory Roberts. Nie trawię,niestety ;-)
moja żona czyta , próbowałem też , ale nie ...strawiłem :mrgreen:
Biblia jest księgą, w której każdy, jakich chce prawd sobie szuka, i jakie chce, prawdy sobie znajduje.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Książka z Biedronki, po okładce kupiłam, nie znałam wcześniej tej autorki, ale miło przy niej spędziłam czas.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
rudakicia90
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2013, 17:56

Post autor: rudakicia90 »

A ja polecę fantastykę na przykład Tolkiena i Hobbita :)
2 plus 2 www.soczewki-kontaktowe.sklep.pl/ równa się trzy :p

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Do mnie te filmy nie przemawiają, a co dopiero książki, nie czytam fantastyki.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Władca pierścieni i Hobbit - moje ulubione filmy. Na drugim miejscu - Zagadki wszechświata z Morganem Freemanem, polecam. Można się przy nich odprężyć. Jeśli chodzi o książkę, to "Fizyka wokół nas" - Paul G.Hewitt.
Obrazek

Khari
Posty: 344
Rejestracja: 01 kwie 2013, 22:13

Post autor: Khari »

"Czarnoksiężnik z Archipelagu" :D

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

"Działalność socjalna Kościołów ewangelikalnych w Polsce" Piotr Karaś

Obrazek

Właśnie ukazała się nowa książka traktująca o ewangelikalnej działalności socjalnej. Znaleźć w niej można wiele pożytecznych informacji dotyczących chrześcijańskich misji, fundacji i stowarzyszeń (podstawy prawne, zagadnienia związane z pracą socjalną, zagadnienia historyczne, uzasadnienie teologiczne i in.). Zachęcamy do lektury!

Bp Marek Kamiński: "Autor, dokonując syntezy działalności socjalnej Kościołów ewangelikalnych, opierał się nie tylko na przeprowadzonych badaniach, ale mógł swoje tezy oprzeć także na własnym bogatym doświadczeniu. Mam przyjemność rekomendować tę pozycję wszystkim czytelnikom, w szczególności zaś duchownym oraz osobom zaangażowanym w pracę socjalną. Po tej lekturze będziecie z pewnością i mądrzejsi, i ubogaceni, a może nawet zachęceni do poświęcenia się pracy socjalnej".

Prof. Tadeusz J. Zieliński: "Książka ta nie tylko dokumentuje dotychczasową działalność polskich Kościołów ewangelikalnych w sferze socjalnej oraz ukazuje specyfikę religijną tej odmiany protestantyzmu, ale jednocześnie zawiera wyraźne wezwanie do tytułowego środowiska, by w sposób przemyślany, roztropny, zorganizowany i odważny rozszerzało dotychczasową skalę zaangażowania w pomoc całemu człowiekowi, by w jego życiu nastąpił ład duchowy, a także idący w parze z nim ład w sprawach doczesnych, nawet najbardziej prozaicznych. Jestem przekonany, że niejeden czytelnik tej książki zakończy jej lekturę zmotywowany do wzmocnienia opisywanego w niej dzieła w naszym kraju".

"Działalność socjalna Kościołów ewangelikalnych w Polsce" Piotr Karaś

Zapraszamy do składania zamówień pod adresem:
zbor@lodz.kz.pl lub telefonem: 42 6780473

Książkę można też zakupić na miejscu:
Łódź, ul.Jaracza 95/97 (róg Jaracza/Kopcińskiego)

Cena: 38 zł.+koszt przesyłki (7 zł)
Cena promocyjna: 32 zł.+koszt przesyłki (7 zł)
Cena hurtowa: 29 zł.

Konto:
Misja Nowa Nadzieja
ul. Jaracza 95/97
90-244 Łódź
26 1020 3352 0000 1802 0190 8185


http://misjanowanadzieja.pl/index.php?o ... i&Itemid=3
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Bóg i nauka
Moje dwie drogi do jednego celu
Michał Heller

Michał Kazimierz Heller (ur. 12 marca 1936 w Tarnowie) – polski prezbiter katolicki, teolog, profesor nauk filozoficznych specjalizujący się w filozofii przyrody, fizyce, kosmologii relatywistycznej oraz relacji nauka-wiara.
Jedna z najtęższych głów w Polsce omawia najnowsze poglądy nauki na temat świata i śladów Boga w nim - polecam
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Obrazek
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Dezerter pisze:Bóg i nauka
Moje dwie drogi do jednego celu
Michał Heller
Michał Kazimierz Heller (ur. 12 marca 1936 w Tarnowie) – polski prezbiter katolicki, teolog, profesor nauk filozoficznych specjalizujący się w filozofii przyrody, fizyce, kosmologii relatywistycznej oraz relacji nauka-wiara.
Jedna z najtęższych głów w Polsce omawia najnowsze poglądy nauki na temat świata i śladów Boga w nim - polecam

w krakowie w lipcu widzialam ja na wystawie..i mialam kupic..ale niestety nie kupilam i teraz zaluje..;)


ale polecam s.hawkinga....znakomitego fizyka-teoretyka, kosmologa ksiazki ma swietne (wszystkie)..i napisane sa naprawde zrozumialym jezykiem..:)

z fantastyki owszem,,ale takiej bardzo subtelnej..polecam..h.murakami,ego..
j.carroll,a, (wszystkie)..i oczywiscie lodge,a-szczegolnie -zamiana..

fowles-mag..

ksiazki niesamowite..polecam kazdemu.. ;-)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

ata333 pisze:h.murakami
Uwielbiam ;-) jego książki.Czytałam wszystkie dostępne u nas.Wprowadza mnie w nieustanny zachwyt.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

wiesia pisze:Uwielbiam jego książki.Czytałam wszystkie dostępne u nas.Wprowadza mnie w nieustanny zachwyt.
mnie tez...:)

przeczytaj wiesiu carrolla- w krainie chchow..z pewnoscia bedziesz zachwycona..:)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

ata333 pisze:przeczytaj wiesiu carrolla- w krainie chchow..z pewnoscia bedziesz zachwycona..:)
Przy najbliższej okazji wypożyczę. :ello:

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

wiesia pisze:
ata333 pisze:przeczytaj wiesiu carrolla- w krainie chchow..z pewnoscia bedziesz zachwycona..:)
Przy najbliższej okazji wypożyczę. :ello:
:s_haha: ciesze sie bardzo,,sama musze do niej ponownie wrocic..ale tak malo czasu na dobra ksiazke..;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”