Książki,które warto przeczytać...

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Terek
Posty: 36
Rejestracja: 03 gru 2015, 13:00

Post autor: Terek »

Osobiście, oprócz opracowań Biblii, polecam czytać książki historyczne. Historia to bowiem nauka o błędach przeszłości, a kto nie zna historii ten skazany jest na jej powtarzanie. Dobrze dobranie książki są najlepszą bronią przeciwko szerzącemu się populizmowi.
Polecam m.in.:
1. James M. McPherson: "Battle Cry of Freedom. Historia wojny secesyjnej" - opowiada o wojnie domowej w USA, która była okresem nie tylko walki zbrojnej, ale także intensywnych przemian we wszystkich aspektach funkcjonowania państwa. Pozwala także uświadomić sobie, że ten mityczny "niewypaczony" amerykański kapitalizm, o którym tyle się mówi, tak naprawdę nigdy nie istniał. Amerykańskie przepisy prawne "od zawsze" w pewien sposób ingerowały w gospodarkę. Do tego można poczytać książkę Jarosława Wojtczaka "Sand Creek 1864", która mówi o odbieraniu ziemi Indianom.
2. Trylogię Richardsa Pipesa: "Rosja carów", "Rewolucja bolszewicka", "Rosja bolszewików". Uświadamia jak wyglądało zdobywanie i umacnianie władzy przez rosyjskich komunistów i pokazuje jakim złem jest komunizm. Pozwala sobie także uświadomić, że wbrew prawicowym demagogom tego co robi Unia Europejska to zdecydowanie nie można nazwać komunizmem. Ponadto pokazuje, że Żydzi byli co najmniej tak samo represjonowani jak inne narody, więc bezpodstawne jest obwinianie całej grupy za zbrodnie komunistów.
3.Philip Short: "Pol Pot. Pola śmierci" - pokazuje jak wyglądało zdobycia władzy w Kambodży przez komunistów oraz jakie przyświecały im cele. Uświadamia także (w połączeniu z wiedzą z innych książek), iż W ŻADNYM kraju komuniści nie zdobyli władzy metodą demokratyczną. Do przejęcia przez nich rządów potrzebny jest upadek stabilności, wartości oraz praworządności w państwie.
4.Volker Ullrich: "Hitler. Narodziny zła 1889-1939" - mówi o tym, że przejęcia władzy przez Hitlera wcale nie było nieuchronne i w jego życiu było wiele momentów, w których zostać zepchnięty na margines i zapomniany. Pokazuje, że nie wolno być obojętnym wobec zła, ale z drugiej strony reakcja na zło nic nie da jeśli się jest osamotnionym. Przyznam, że dzięki tej lekturze uświadomiłem sobie, iż mentalnie ówcześni Niemcy nie różnili się tak bardzo od współczesnych Polaków. Taka jest bolesna prawda.
5.Anatolij Rybakow: "Dzieci Arbatu" i pozostałe książki z serii. Pokazuje klimat w ZSRR za czasów Stalina. Wszechobecna nienawiść, polowania na "wrogów ludu" i "zdrajców", propaganda na niespotykaną dotąd skalę, rządy oprychów, olbrzymia niekompetencja i bylejakość - oto codzienne życie w ZSRR w tamtym okresie.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Polecam:

Obrazek

Każda opowieść w tej książce ze Starego Testamentu, aż do Nowego... nawiązuje do Jezusa Chrystusa. Książka nie tylko dla dzieci.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Polecam arcyciekawe książki:
Kwantowa rzeczywistość autorka:
Adamska-Rutkowska Danuta , Dudzik Danuta
a tu jeszcze rozmowa z autorką: https://www.youtube.com/watch?v=iBkjhjv7_jw

i następną polecam:Fizyka cudów. Materializując świadomość Autor:
Bartlett Richard

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

wuka pisze:Polecam arcyciekawe książki:
Kwantowa rzeczywistość autorka:
Adamska-Rutkowska Danuta , Dudzik Danuta
a tu jeszcze rozmowa z autorką: https://www.youtube.com/watch?v=iBkjhjv7_jw

i następną polecam:Fizyka cudów. Materializując świadomość Autor:
Bartlett Richard
a ja polecam Biblię, która sama stanowi, że pisaniu książek, nie ma końca.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Krystian pisze: a ja polecam Biblię, która sama stanowi, że pisaniu książek, nie ma końca.
Innych nigdy nie czytasz? Cóż, to widać po poglądach, które reprezentujesz :-? Świat nie zaczyna się i nie kończyna Biblii. :-/

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

wuka pisze:Innych nigdy nie czytasz?
Żarty jakieś
wuka pisze:Świat nie zaczyna się i nie kończyna Biblii.
na pewno nie kończyna Biblii :-D

ale dla wierzącego Chrystianina jest fundamentem wiary.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Krystian pisze: dla wierzącego Chrystianina jest fundamentem wiary
Nie tylko dla ciebie; ale temat jest o książkach, innych książkach, a ty wyskakujesz z fundamentem wiary itd. Co chcesz udowodnić? Że jesteś lepszy, bo czytasz tylko biblię, a kto coś jeszcze weźmie do ręki to jest godny potępieniA? Czy ja mówię, że książki tu, w tym temacie, mają być jakimś fundamentem wiary? Weź ty się ogarnij.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

wuka pisze:wiat nie zaczyna się i nie kończyna Biblii.
Nie wiedziałem, że Biblia ma kończynę! :aaa:
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
wuka pisze:wiat nie zaczyna się i nie kończyna Biblii.
Nie wiedziałem, że Biblia ma kończynę! :aaa:
Proszę o wybaczenie, że umknęła mi spacja. Poprawnie zdanie powinno brzmieć: Świat nie zaczyna i nie kończy się na Biblii.
:oops:

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

wuka pisze:Proszę o wybaczenie, że umknęła mi spacja.
Muszę się zastanowić nad tym wybaczeniem... ;-)
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

[center]Danuta Adamska-Rutkowska - Kwantowa rzeczywistość[/center]
[center][video]https://www.youtube.com/watch?v=iBkjhjv7_jw[/video][/center]
Bardzo przyjemnie się tej Pani słucha.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

amiko,
Prawda? Ja własnie tą książkę czytam, to już kolejna tej autorki. Fascynujące. :-)

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Książki,które warto przeczytać...

Post autor: wuka »

Rano skończyłam czytać książkę, którą powinien każdy przeczytać.
"Wieczna świadomość. Naukowa wizja życia po życiu"
dr Pim van Lommel jest jej autorem. To kardiolog, kardiochirurg.
Tu jest link do pobrania za darmo w formie pdf.: https://docer.pl/doc/5xcvcn

Dlaczego polecam tą książkę, chociaż w tych tematach jest kilka "łatwiejszych". Otóż, wbrew pozorom, nie jest to tylko książka o jakichś przykładach śmierci klinicznej itp., o tym jest w sumie niewiele. najwazniejsze jest to, że autor ukazuje skutki takich przeżyć. Porusza też bardzo ważne problemy związane z oddawaniem organów, z eutanazją, z samobójstwem itp. Obszernie porusza sprawy etyki lekarskiej, krytycznie podchodzi do dawstwa organów i udowadnia wiele spraw, które dzieją się wśród personelu medycznego; pokazuje prawdziwe oblicze w kwestii stwierdzenia śmierci i wiele, wiele innych spraw.
Fragment, który tu wkleję ze strony https://lubimyczytac.pl/ksiazka/76270/w ... a-po-zyciu
jest chyba wystarczającą rekomendacją, aby zachęcić do poznania treści całości.
"Nie tylko mózg pełni rolę interfejsu między nielokalną przestrzenią a ciałem. Wydaje się, że dużą rolę odgrywa tu DNA śmieciowe. Do tej pory jego rola nie jest dokładnie znana, ale im bardziej skomplikowany organizm, tym więcej zawiera DNA śmieciowego. Zjawiska kwantowe na poziomie komórek i cząstek elementarnych, rezonansu spinu jądrowego, mogą być wytłumaczeniem sposobu przekazywania informacji do ciała.
Teoria nieskończonej świadomości może tłumaczyć nie tylko zjawisko doświadczenia śmierci klinicznej, ale również zjawiska wizji na łożu śmierci, podwyższonej intuicji, telekinezy, spotkań perimortalnych i postmortalnych oraz transplantacji pamięci. Autor przedstawia liczne przykłady opisów zjawisk doświadczenia śmierci klinicznej w historii - od starożytnego Egiptu, Indii, Rzymu i Grecji (Platon), do "Boskiej komedii" Dantego i medycznych opisów z XIX wieku.
Na zakończenie autor zastanawia się nad wpływem tej nowej wiedzy na etyczne i medyczne kwestie nowoczesnego świata - dawstwo organów, transplantację, opiekę paliatywną, eutanazję."

P.S.
DNA śmieciowe, to nazwa nieznanej i nie zbadanej części DNA. Naukowo poznano 2% ludzkiego DNA, cała reszta - 98% niest niezbadana i nikt nie wie co się dzieje i jakie funkcje pełni to tajemnicze nieznane. Nazwa "śmieciowe" jest w tym przypadku myląca, gdyż podejrzewa się, że w tych śmieciach kryją się najważniejsze, acz niepoznawalne funkcje dla życia (to, co jest odpowiedzialne za inne czynności niż jedzenie i wydalanie ;-) ).

Awatar użytkownika
sulika
Posty: 4
Rejestracja: 30 paź 2020, 13:48

Re: Książki,które warto przeczytać...

Post autor: sulika »

A ja polecę fantastykę na przykład Tolkiena i Hobbita :)

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Książki,które warto przeczytać...

Post autor: wuka »

Polecam książkę
Martin W.Napa "Skazany na Boga?"
Tu cytuję recenzję z strony https://lubimyczytac.pl/ksiazka/127526/skazany-na-boga
"
Niebezpieczna dla wiary ●●● Zabójcza dla religijnych dogmatów ●●● Prowokująca do myślenia ●●● Bezkompromisowa ●●● Wstrząsająca ●●● Książka Skazany na Boga? ●●● A w niej: ●●● Rzeczywiste źródła władzy Kościoła ●●● Selekcja kapłanów czyli wielka tajemnica wiary ●●● Konklawe – wewnętrzna walka w siedzibie piotrowej ●●● Istota nieomylności omylnych papieży ●●● Duch Święty i jego pomyłki ●●● Święci w niebie czyli lobbing na najwyższym poziomie ●●● Powstanie świata i człowieka ●●● Tajne watykańskie dokumenty obciążające papieży Jana Pawła II i Benedykta XVI ●●● Zbawienie i inne cuda ●●● Moralność Boga i człowieka ●●● Otwórzcie oczy, abyście mogli zobaczyć !"

Nie mogłam się oderwać. Świetna i sama prawda.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”