Kulisy powołań do armii...

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Kulisy powołań do armii...

Post autor: RN »

kansyheniek pisze:
20 gru 2022, 3:29


O Banderze nie pamięta nikt ważny, nikt decyzyjny. Nikt,od kogo coś zależy.

A co do strachu. No tak, Stalin pod koniec życia też miał paranoję,bał się własnego cienia.
Nikt decyzyjny o Banderze nie pamieta, tylko, ze decyzyjni swoimi decyzjami nazywaja ulice jego imieniem. :roll:
Część armii ukraińskiej składa się nacjonalistów neofaszystowskich ze swastykami na ciałach i to tez pewnie ukradkiem sie tam znależli. Nikt decyzyjny o tym nie wie :roll:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kulisy powołań do armii...

Post autor: wuka »

https://nczas.com/2022/12/28/tak-pluja- ... rodniarzy/
"Miasto Izium w obwodzie charkowskim przeprowadza derusyfikację nazw ulic. Nie byłoby w tym nic zdrożnego, gdyby nie fakt, że otrzymują one imiona banderowskich zbrodniarzy. Ostatnio jedną z ulic nazwano na cześć Stepana Bandery, przywódcy OUN-B, a teraz kolejną ulicę przemianowano na ul. Romana Szuchewycza, naczelnego dowódcy UPA, odpowiedzialnego za ludobójstwo na Polakach.
Inną z ulic przemianowano na ul. Romana Szuchewycza, naczelnego dowódcę Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA), przewodniczącego Sekretariatu Generalnego Ukraińskiej Głównej Rady Wyzwoleńczej i zbrodniarza wojennego. To Szuchewycz, jako główny dowódca UPA, ponosi bowiem bezpośrednią odpowiedzialność za przyjęcie Rzezi Wołyńskiej jako taktyki walki z Polakami. W wyniku czystki etnicznej przeprowadzonej przez Ukraińców na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej śmierć, w bestialski sposób, zadano około 100 tys. Polaków. Na Wołyniu zamordowano ok. 40-60 tys. Polaków, w Małopolsce Wschodniej – od 20 tys. do 40 tys., a na ziemiach współczesnej Polski od 6 tys. do 8 tys.


Matsokin, jak przystało na przedstawiciela państwa ukraińskiego, nazwał Szuchewycza „wybitnym Ukraińcem”, który wraz ze zmianą nazwy ulicy otrzymał „swoje należne miejsce”"

Wystarczy? Mało? Śmiało, znajdzie się bez trudu jeszcze duuuużo, duuuużo...ku chwale wielkiej ukrainie, a może już ukropolu, wszak my to sługi narodu ukraińskiego, a jak sługi to obywatele 2 kategorii, oni pany my sługi. Zgodne z oświadczniami i narracją polskiego nierządu. Amen.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: Kulisy powołań do armii...

Post autor: kansyheniek »

RN pisze:
30 gru 2022, 19:31
kansyheniek pisze:
20 gru 2022, 3:29


O Banderze nie pamięta nikt ważny, nikt decyzyjny. Nikt,od kogo coś zależy.

A co do strachu. No tak, Stalin pod koniec życia też miał paranoję,bał się własnego cienia.
Nikt decyzyjny o Banderze nie pamieta, tylko, ze decyzyjni swoimi decyzjami nazywaja ulice jego imieniem. :roll:
W Polsce mieszkałem na ul. Powstańców Śląskich.
Z mojego (i nie tylko) punktu widzenia mieszkałem na ulicy, której patronowali terroryści.
Z punktu widzenia Polaków to bohaterowie...
Tylko kogo to obchodzi?
Kogo obchodzi kto jest dla Ukraińca bohaterem i czy ów bohater nie jest czasem terrorystą lub mordercą gdzieś indziej.
Kto w Europie na zachód od Odry wie o Wołyniu i całej tej tragicznej historii.
Nawet w samej Polsce mlodzi guzik tam wiedzą o Banderze i jego wyczynach.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kulisy powołań do armii...

Post autor: wuka »

W Polsce mieszkałem na ul. Powstańców Śląskich.
Z mojego (i nie tylko) punktu widzenia mieszkałem na ulicy, której patronowali terroryści.
Z punktu widzenia Polaków to bohaterowie...
Tylko kogo to obchodzi?
Kogo obchodzi kto jest dla Ukraińca bohaterem i czy ów bohater nie jest czasem terrorystą lub mordercą gdzieś indziej.
Kto w Europie na zachód od Odry wie o Wołyniu i całej tej tragicznej historii.
Nawet w samej Polsce mlodzi guzik tam wiedzą o Banderze i jego wyczynach.
Straszne, wstrząsające słowa piszesz. Porównujesz jakieś uliczne bójki z obcinaniem głów, rozpruwaniem brzuchów ciężarnym, zabijaniem w najokrutniejszy sposób, obcinaniem penisów i piersi ... i podsumowujesz "kogo to obchodzi" :bardzo_smutny:
Mnie obchodzi.
Rodziny ofiar to obchodzi i wiele, wiele świadomych osób to obchodzi. Zdziwiłbyś się jaka rzesza ludzi pamięta.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Kulisy powołań do armii...

Post autor: booris »

wuka pisze:Rodziny ofiar to obchodzi i wiele, wiele świadomych osób to obchodzi. Zdziwiłbyś się jaka rzesza ludzi pamięta.
Jakie widzisz rozwiazanie?

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kulisy powołań do armii...

Post autor: wuka »

booris pisze:
31 gru 2022, 11:33
wuka pisze:Rodziny ofiar to obchodzi i wiele, wiele świadomych osób to obchodzi. Zdziwiłbyś się jaka rzesza ludzi pamięta.
Jakie widzisz rozwiazanie?
Proste. Pamiętać o tych ludziach, którzy zostali pomordowani. Rozgłaszać. Domagać się przeprosin. Domagać się pozwolenia na ekshumację i godny pochówek ofiar tego ludobójstwa.
Rosjanie mieli dość honoru, aby prosić o wybaczenie za zbrodnie katyńskie. Pobudowali cmentarz, dbają o niego.
Niemcy mieli dość honoru, aby przeprosić za zbrodnie z II wojny.
Ukraińcy nie mają ani krzty honoru i nie tylko zaprzeczają zbrodni wołyńskiej, ale winę i odpowiedzialność za nią zwalają na ofiary! Wypowiedź Melnyka, byłego ambasadora w Niemczech (za co Niemcy go wydalili) w wywiadzie dla niemieckiej telewizji powiedział, że to ludność, te pomordowane ofiary są sobie winne, a Bandera i Szuchowycz to bohaterowie. Ukraińcy nie pozwalają odkopać ciał (teraz już kości) porozrzucanych po polach i dokonać pochówku. O słowie "przepraszam" nie ma mowy.
Kto tak postępuję? Żaden cywilizowany człowiek/naród tak nie postępuje, ale Ukraińcy owszem.
Przewodów jest dobrym przykładem tego, że nic się nie zmieniło. Oni są źli i nienawidzą Polaków.
Podsumowując: pamiętać, domagać się uregulowania sprawy, domagać się pochówku, rozgłaszać o zbrodni. Dokładnie to zrobili i robią Żydzi, którzy nie pozwalają światu zapomnieć o krzywdach jakich doznali w czasie II światowej.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: Kulisy powołań do armii...

Post autor: kansyheniek »

wuka pisze:
31 gru 2022, 10:51
W Polsce mieszkałem na ul. Powstańców Śląskich.
Z mojego (i nie tylko) punktu widzenia mieszkałem na ulicy, której patronowali terroryści.
Z punktu widzenia Polaków to bohaterowie...
Tylko kogo to obchodzi?
Kogo obchodzi kto jest dla Ukraińca bohaterem i czy ów bohater nie jest czasem terrorystą lub mordercą gdzieś indziej.
Kto w Europie na zachód od Odry wie o Wołyniu i całej tej tragicznej historii.
Nawet w samej Polsce mlodzi guzik tam wiedzą o Banderze i jego wyczynach.
Straszne, wstrząsające słowa piszesz. Porównujesz jakieś uliczne bójki z obcinaniem głów, rozpruwaniem brzuchów ciężarnym, zabijaniem w najokrutniejszy sposób, obcinaniem penisów i piersi ... i podsumowujesz "kogo to obchodzi" :bardzo_smutny:
Mnie obchodzi.
Rodziny ofiar to obchodzi i wiele, wiele świadomych osób to obchodzi. Zdziwiłbyś się jaka rzesza ludzi pamięta.
Masakra. Gdzie ja tu porównuję?
Napisałem,że ktoś dla jednych może być bohaterem a dla innych mordercą.

Jeśli mowa o Banderze.
Dla Polaków morderca.
Dla Ukraińców bohater.
A dla Portugalczyka? Osoba totalnie anonimowa! Tak samo dla Anglika,Szwajcara, Holendra czy Norwega.
Chcesz to nagłaśniać?Powodzenia!
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Kulisy powołań do armii...

Post autor: RN »

kansyheniek pisze:
31 gru 2022, 17:33


Jeśli mowa o Banderze.
Dla Polaków morderca.
Dla Ukraińców bohater.
To własnie pokazuje jak rozbiezne sa drogi Polski i Ukrainy.
Jezeli dla Polaka morderca, a dla Ukraińca ten sam jest bohaterem, a nawet więcej niz bohaterem, bo kims w rodzaju ojca niepodległości, to o czym my mówimy. Jaki interes jest we wspieraniu takiego państwa. :?:
Ale nie tylko to, że Bandera był jakims pojedyńczym morderca to jeszcze jego formacja dokonała rzezi wołyńskiej i kolaborowała z hitlerowskimi Niemcami w czasie drugiej wojny światowej, a która to odzyła po 1990 roku. na Ukrainie.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: Kulisy powołań do armii...

Post autor: kansyheniek »

RN pisze:
06 sty 2023, 12:32
kansyheniek pisze:
31 gru 2022, 17:33


Jeśli mowa o Banderze.
Dla Polaków morderca.
Dla Ukraińców bohater.
To własnie pokazuje jak rozbiezne sa drogi Polski i Ukrainy.
Jezeli dla Polaka morderca, a dla Ukraińca ten sam jest bohaterem, a nawet więcej niz bohaterem, bo kims w rodzaju ojca niepodległości, to o czym my mówimy. Jaki interes jest we wspieraniu takiego państwa. :?:
RN odpowiedź jest bardzo prosta.
Polska wspiera Ukrainę bo Ukraina osłabia ZBRODNIARZA i jego klikę oligarchiczno-mafijną.
Polska prawdopodobne samych Ukraińców ma dokładnie tam gdzie mają ich Amerykanie.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kulisy powołań do armii...

Post autor: wuka »

Polska wspiera Ukrainę bo Ukraina osłabia ZBRODNIARZA i jego klikę oligarchiczno-mafijną.
... a przy okazji ukrainizuje Polskę.
To się dzieje naprawdę! :oops:
https://www.bip.gdansk.wsa.gov.pl/plik, ... a3-pdf.pdf
Dziś wieczorem będzie się działo i zapraszam. Na pewno co nieco niektórym może się rozjaśnić w tej sprawie. Chociaż...widzę, że niektórzy idą w zaparte.
Kansyheniek, to faktycznie znasz realia w jednej i drugiej strony konfliktu. W Rosji sami oligarchowie i zbrodniarze, a w z drugiej strony owieczki :xhehe: Czy ty nie wiesz o tym, który to oligarcha wypromował ZBRODNIARZA własnego narodu, Zełęńskiego, na szefa? Tam to dopiero są rządy mafijno-oligarchiczne, a w dodatku mają prezydenta, który na golasa lata po supermarkecie z bandą jemu podobnych, też na golasa.
Ty widzisz tylko na jedno oko.
PS nie podałam namiaru: dziś o 20 "Urodziny Bandery – odrodzenie ukraińskiego szowinizmu"
https://www.youtube.com/watch?v=V_BpjJ-fHjg

#StopUkrainizacjiPolski

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kulisy powołań do armii...

Post autor: wuka »

Hasła "Hasła szowinistów ukraińskich "Smert Lacham - sława Ukrajinu"; "Lachiw wyriżem, Żydiw wydusym, a Ukrajinu stworyty musym"; "Bude lacka krow po kolina - bude wilna Ukrajina""
...a niektórzy ich bronią. Mnie zgroza ogarnia, gdy to czytam i słyszę. Przedszkolaki śpiewają " „Батько наш - Бандера, Україна - мати, Ми за Україну будем воювати! „ W polskich przedszkolach! Obudźcie się, to nie są i nigdy nie byli nasi przyjaciele. To, co robi nasz rząd to nic innego, jak zdrada stanu. Cały rząd i wszyscy ich popierający powinni pójść pod sąd za zdradę Ojczyzny.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kulisy powołań do armii...

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
06 sty 2023, 21:55
Hasła "Hasła szowinistów ukraińskich "Smert Lacham - sława Ukrajinu"; "Lachiw wyriżem, Żydiw wydusym, a Ukrajinu stworyty musym"; "Bude lacka krow po kolina - bude wilna Ukrajina""
...a niektórzy ich bronią. Mnie zgroza ogarnia, gdy to czytam i słyszę. Przedszkolaki śpiewają " „Батько наш - Бандера, Україна - мати, Ми за Україну будем воювати! „ W polskich przedszkolach! Obudźcie się, to nie są i nigdy nie byli nasi przyjaciele. To, co robi nasz rząd to nic innego, jak zdrada stanu. Cały rząd i wszyscy ich popierający powinni pójść pod sąd za zdradę Ojczyzny.
To ty powinnaś iść na sąd za zdradę ojczyzny!
Wszystkie partie w Polsce, czy prawica, czy lewica - mówią tym samym głosem. Większość państw na świecie stanęło w obronie Ukrainy a wuka, który słucha skrajnych wywrotowców kocha się w Rosji, która przez dziesiątki lat była ciemiężcą naszego kraju.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: Kulisy powołań do armii...

Post autor: kansyheniek »

wuka pisze:
06 sty 2023, 19:17
Polska wspiera Ukrainę bo Ukraina osłabia ZBRODNIARZA i jego klikę oligarchiczno-mafijną.
... W Rosji sami oligarchowie i zbrodniarze, a w z drugiej strony owieczki :xhehe:
Wskaż gdzie ja coś takiego napisałem?
W jakim celu piszesz o mnie takie bzdury?
Na Kremlu od lat utrzymuje się klika oligarchiczno-mafijna pod wodzą ZBRODNIARZA.
Naród Rosyjski służy im jak również należące do Rosyjskiego Narodu surowce Rosji.
Z takimi zasobami powinni byli być najbogatszym narodem na Świecie albo przynajmniej jednym z najbogatszych. A tym czasem są biedni.
Bogata jest tylko klika kremlowska. Oni na czele że ZBRODNIARZEM pławią się w luksusach.

Natomiast jeśli chodzi o Ukraińców... nie przypominam sobie bym choć raz napisał o nich-owieczki. Zwyczajnie kłamiesz
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kulisy powołań do armii...

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
06 sty 2023, 23:22
wuka pisze:
06 sty 2023, 21:55
Hasła "Hasła szowinistów ukraińskich "Smert Lacham - sława Ukrajinu"; "Lachiw wyriżem, Żydiw wydusym, a Ukrajinu stworyty musym"; "Bude lacka krow po kolina - bude wilna Ukrajina""
...a niektórzy ich bronią. Mnie zgroza ogarnia, gdy to czytam i słyszę. Przedszkolaki śpiewają " „Батько наш - Бандера, Україна - мати, Ми за Україну будем воювати! „ W polskich przedszkolach! Obudźcie się, to nie są i nigdy nie byli nasi przyjaciele. To, co robi nasz rząd to nic innego, jak zdrada stanu. Cały rząd i wszyscy ich popierający powinni pójść pod sąd za zdradę Ojczyzny.
To ty powinnaś iść na sąd za zdradę ojczyzny!
Wszystkie partie w Polsce, czy prawica, czy lewica - mówią tym samym głosem. Większość państw na świecie stanęło w obronie Ukrainy a wuka, który słucha skrajnych wywrotowców kocha się w Rosji, która przez dziesiątki lat była ciemiężcą naszego kraju.
Licz sie ze slowami. Klamiesz w zywe oczy. Jesli dla ciebie caly swiat, wiekszosc panstw popiera ukrow to wroc do podstawowki. 195 panstw jest na swiecie, a niecale 40 popiera. Jestes zla i bezmyslna. Pis i telewizor zupelnie cie w oglupili. Wiecej z toba nie gadam, szkoda czasu na ukrainskich troli do ktorych cie zaliczm.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kulisy powołań do armii...

Post autor: wuka »

kansyheniek pisze:
07 sty 2023, 0:27
wuka pisze:
06 sty 2023, 19:17
Polska wspiera Ukrainę bo Ukraina osłabia ZBRODNIARZA i jego klikę oligarchiczno-mafijną.
... W Rosji sami oligarchowie i zbrodniarze, a w z drugiej strony owieczki :xhehe:
Wskaż gdzie ja coś takiego napisałem?
W jakim celu piszesz o mnie takie bzdury?
Na Kremlu od lat utrzymuje się klika oligarchiczno-mafijna pod wodzą ZBRODNIARZA.
Naród Rosyjski służy im jak również należące do Rosyjskiego Narodu surowce Rosji.
Z takimi zasobami powinni byli być najbogatszym narodem na Świecie albo przynajmniej jednym z najbogatszych. A tym czasem są biedni.
Bogata jest tylko klika kremlowska. Oni na czele że ZBRODNIARZEM pławią się w luksusach.

Natomiast jeśli chodzi o Ukraińców... nie przypominam sobie bym choć raz napisał o nich-owieczki. Zwyczajnie kłamiesz
Klamiesz. Napisales wczoraj o 15,25. Mam dosc strzepienia jezyka z toba. Zmien ton, i spojrz obiektywnie. Jak nie potrafisz to ja juz nie mam cierpliwosci.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”