Prezent

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Prezent

Post autor: wuka »

booris pisze:
23 gru 2022, 19:50
wuka pisze:Mni obchodzi na przykłąd to, że to Zełęński nie chce pokoju. Na każdą propozycję rozmów pokojowych mówi - nie.
Zalozmy hipotetycznie:masz mieszkanie pokoj z kuchnia.Ktoregos dnia sobie spisz i nagle wpadam ja.Wywalam Cie z pokoju i usiluje sie wbic do kuchni,ale jakos kuchnie udalo Ci sie obronic.Zaistnialo pewnego rodzaju status quo-ja nie jestem w stanie wyrzucic Cie z kuchni,a Ty mnie z pokoju.I wtedy rzucam Ci propozycje polubownego zalatwienia sprawy-nie bede probowal wywalic Cie z kuchni,pod warunkiem,ze pokoj teraz jest moj.
Co zrobisz?
Jest trochę nieścisłości. Ja w pokoju przetrzymuję lub dręczę kogoś ci bliskiego, dokuczam osobie przez wiele lat. Ty wreszcie się wkurzasz i idziesz tą osobę uwolnić siłą. Ja ponoszę słuszną karę. Mogłam przewidzieć, że tak bez końca trwać nie będzie i poniosę konsekwencję swojego wrednego zachowania w stosunku do osoby przeze mnie trzymanej w pokoju.
Zważywszy, że masz przewagę mnie nie pozostaje nic innego, jak przyjąć twoje warunki. W dodatku mój opór grozi, że cały blok i wszyscy mieszkańcy poniosą konsekwencje z powodu moich błędów.
Tak to widzę. Chyba że jestem głupia, albo ktoś mi płaci i obiecuje nie wiadomo co, ale to już nie ze mną. Pewnie ten zapędzony do kuchni prezydent taki jest. Ja nigdy! :xoczko:

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: Prezent

Post autor: kansyheniek »

booris pisze:
23 gru 2022, 19:50
wuka pisze:Mni obchodzi na przykłąd to, że to Zełęński nie chce pokoju. Na każdą propozycję rozmów pokojowych mówi - nie.
Zalozmy hipotetycznie:masz mieszkanie pokoj z kuchnia.Ktoregos dnia sobie spisz i nagle wpadam ja.Wywalam Cie z pokoju i usiluje sie wbic do kuchni,ale jakos kuchnie udalo Ci sie obronic.Zaistnialo pewnego rodzaju status quo-ja nie jestem w stanie wyrzucic Cie z kuchni,a Ty mnie z pokoju.I wtedy rzucam Ci propozycje polubownego zalatwienia sprawy-nie bede probowal wywalic Cie z kuchni,pod warunkiem,ze pokoj teraz jest moj.
Co zrobisz?
Rozumiem Booris sposób jaki obrałeś próbując wytłumaczyć Wuce to i owo. Naprawdę rozumiem ale Wuka nie jest dzieckiem!
Proponuję prześledzić jak kończono inne konflikty. Dlaczego robi się tak a nie inaczej. Świetnym przykładem jest Wojna Zimowa.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_zimowa
Do stołu negocjacyjnego nie zasiada się nieprzygotowanym!
Najlepiej zmusić przeciwnika do rokowań pokojowych.
Można to zrobić na różne sposoby ale przeważnie robi się to siłą.
Jak widać ZBRODNIARZ nie potrafi doprowadzić do pokoju ani tym bardziej do kapitulacji Ukrainy. Głównie dlatego wojna będzie trwała jeszcze długo...
Co do Wuki:
To czysta naiwność. Tyle mam do powiedzenia...
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Prezent

Post autor: RN »

kansyheniek pisze:
23 gru 2022, 6:52
RN pisze:
22 gru 2022, 22:39

Walczą, ale jako najemnicy, chociaz prawdopodobnie sa to celowo wysłani zołnierze. To jest jednak nieoficjalne i nielegalne.
Ach, ta Twoja troska o legalność... :lol:
Rozumiem,że ludzie ZBRODNIARZA przeszli odprawę paszportową przy przekraczaniu Ukrainskiej granicy?
:lol:
:mrgreen:
Śmiejesz się, ale chyba sam ze siebie.
Jak będziesz dalej pajacował to sam ze soba bedziesz tutaj pisał.
Póki co, przeczytaj sobie ponizszy link.
https://www.bibula.com/?p=137779
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Prezent

Post autor: RN »

wuka pisze:
23 gru 2022, 10:11

Mam nadzieję, że zdejmą tego pajaca i jednak zmuszą ukrów do rozmów, a jak nie to życz Rosjanom, aby roznieśli w drobny mak to dziadostwo. I to jeszcze zanim wyślą tam polskich poborowych i zmuszą ich do oddawania życia za banderowców.
Ukraina to jest tylko nazwa. Protektorat umiejscowiony w dogodnym miejscu do jątrzenia w regionie.
Jej rzekomy prezydent Żełeński jest figurantem, którym kierują zza Oceanu. A ponieważ tym zza Oceanu zalezy na jak najdłuższym przeciagnieciu konfliktu, to nie bedzie żadnych rzeczowych rozmów. Jedynie bedą pewne gesty pod publiczkę, ze to my chcemy rozmów, no, ale jak widac Rosja ich nie chce itp.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Prezent

Post autor: booris »

Taki jeden pan tez sie wkurzyl,jak mu rodakow gnebili i w ramach braterskiej pomocy wjechal najpierw do Czechoslowacji,a potem do Polski.Sluszna kara.Sasiedzi,zeby nie poniesc konsekwencji,zgodzili sie na taki stan rzeczy,co im sie potem odbilo czkawka,bo ten pan rowniez i u nich znalazl gnebionych pobratymcow.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: Prezent

Post autor: kansyheniek »

booris pisze:
23 gru 2022, 21:25
Taki jeden pan tez sie wkurzyl,jak mu rodakow gnebili i w ramach braterskiej pomocy wjechal najpierw do Czechoslowacji,a potem do Polski.Sluszna kara.Sasiedzi,zeby nie poniesc konsekwencji,zgodzili sie na taki stan rzeczy,co im sie potem odbilo czkawka,bo ten pan rowniez i u nich znalazl gnebionych pobratymcow.
Ok. Zgoda.
Ale kiepski przykład w kontekście rokowań pokojowych.
Chociaż naziści probowali, oczywiście z pominięciem Hitlera.
Alianci jednak nie chcieli o tym słyszeć bo i nie musieli. Liczyła się tylko bezwarunkowa kapitulacja.
W tej wojnie też by tak było gdyby Ukraina nie stawiła zaciekłego oporu
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: Prezent

Post autor: kansyheniek »

RN pisze:
23 gru 2022, 21:22

A ponieważ tym zza Oceanu zalezy na jak najdłuższym przeciagnieciu konfliktu, to nie bedzie żadnych rzeczowych rozmów. Jedynie bedą pewne gesty pod publiczkę, ze to my chcemy rozmów, no, ale jak widac Rosja ich nie chce itp.
No dobrze. A może byłbyś łaskaw przedstawić swoje zdanie jak takie rzeczowe rozmowy miałyby teraz wyglądać?
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Prezent

Post autor: RN »

Przed rokiem 1991 nigdy nie było takiego państwa jak Ukraina.
Ukraina jako państwo powstało w 1991 roku z ziem należacych do ZSRR.
Natomiast spadkobierczynią ZSRR jest Rosja. Jezeli Rosja zgodziła sie na odrebne państwo wydzieloneze ze swoich ziem, to to państwo powinno wobec Rosji być w najgorszym układzie neutralne, a nie jak teraz, całkowicie wrogie.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Prezent

Post autor: RN »

Rosjanie i Ukraincy sa do siebie, mniej więcęj tak, jak Mazowszanie do Wielkopolan lub Pomorzan.
Innymi słowy sa do siebie bracmi i nie powinni dawać się skłocać przez obcy element dla własnych interesów, w tym wypadku przez Anglosasów.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Prezent

Post autor: RN »

Wojnę mozna zakończyć w pięć minut. Wojsko Ukraińskie musi wypowiedziec posłuszenstwo Żełeńskiemu i wszystkim sprzedanym dla obcych interesów generałom, czyli własciwie całej górze. Nastepnie przystapić do rozmów z Rosja.
Jednak na tym nie może się skończyć. Ukraina jak chce być szanowanym krajem i zyć w przyjacielskich stosunkach z sąsiadami, musi oczyścić państwo z neonazistów. To jest nie do pomyslenia, zeby po tym co zrobili nazisci, teraz znajdowali sie ludzie, którzy chca nawiązywać do tej ideologii i tatuuja swoje ciała swastykami.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prezent

Post autor: wybrana »

RN pisze:
23 gru 2022, 22:10
Wojnę mozna zakończyć w pięć minut. Wojsko Ukraińskie musi wypowiedziec posłuszenstwo Żełeńskiemu i wszystkim sprzedanym dla obcych interesów generałom, czyli własciwie całej górze. Nastepnie przystapić do rozmów z Rosja.
Jednak na tym nie może się skończyć. Ukraina jak chce być szanowanym krajem i zyć w przyjacielskich stosunkach z sąsiadami, musi oczyścić państwo z neonazistów. To jest nie do pomyslenia, zeby po tym co zrobili nazisci, teraz znajdowali sie ludzie, którzy chca nawiązywać do tej ideologii i tatuuja swoje ciała swastykami.
Czy to pisze obywatel polski, obywatel kraju, który był tyle lat pod zaborami, którego zaatakowano 17 września 1939, który był pod butem po II wojnie światowej?
Kim ty jesteś obywatelu, bo na pewno nie Polakiem.
Co prędzej, to ty jesteś nazistą i to obrzydliwym !

Proszę administrację tego forum o właściwą reakcję wobec tego trolla na polskim forum.
Jeżeli on będzie dalej tu siał swoją obrzydliwą propagandę, to ja podziękuję za bycie tu.
Ostatnio zmieniony 23 gru 2022, 22:35 przez wybrana, łącznie zmieniany 1 raz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Prezent

Post autor: RN »

Dlaczego władze Polski sa takie dobre dla Ukrainy w tym konflikcie z Rosja :?:
Moim zdaniem z dwóch głównych powodów.

1. Wynika to ze służalczości dla obcych interesów i z własnych predyspozycji do bycia skrajnymi, wrecz wsciekłymi rusofobami.
2. Marzy im sie coś w rodzaju ''Międzymorza'', czyli granic Polski od morza do morza lub przynajmniej samodzielnego odzyskania, badż wspólnego zarzadzania zachodnia UKraina. W ten sposób Kaczynski chce przejśc do historii, jako ten, który odzyskał Kresy Polsce. W rzeczywistosci jest to obietnica suwerena zza Oceanu, który za służalczość i lizodupstwo może pomóc w realizacji tego celu.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prezent

Post autor: wybrana »

wybrana pisze:
23 gru 2022, 22:31
RN pisze:
23 gru 2022, 22:10
Wojnę mozna zakończyć w pięć minut. Wojsko Ukraińskie musi wypowiedziec posłuszenstwo Żełeńskiemu i wszystkim sprzedanym dla obcych interesów generałom, czyli własciwie całej górze. Nastepnie przystapić do rozmów z Rosja.
Jednak na tym nie może się skończyć. Ukraina jak chce być szanowanym krajem i zyć w przyjacielskich stosunkach z sąsiadami, musi oczyścić państwo z neonazistów. To jest nie do pomyslenia, zeby po tym co zrobili nazisci, teraz znajdowali sie ludzie, którzy chca nawiązywać do tej ideologii i tatuuja swoje ciała swastykami.
Czy to pisze obywatel polski, obywatel kraju, który był tyle lat pod zaborami, którego zaatakowano 17 września 1939, który był pod butem po II wojnie światowej?
Kim ty jesteś obywatelu, bo na pewno nie Polakiem.
Co prędzej, to ty jesteś nazistą i to obrzydliwym !

Proszę administrację tego forum o właściwą reakcję wobec tego trolla na polskim forum.
Jeżeli on będzie dalej tu siał swoją obrzydliwą propagandę, to ja podziękuję za bycie tu.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Prezent

Post autor: RN »

W tym eseju napiszę dlaczego Rosja bombarduje energetyke na Ukrainie.
Rosja robi to miedzy innymi dlatego, aby zmuisić Ukrainców do protestów przeciw władzy, bo jak wiadomo punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Ciemno, zimno, głodno, a to boli.
Rosjanie nie chą zabijać Żełeńskiego, bo gdyby to zrobili, wtedy nastapiłby jego kult. Mowiono by, że o to zginał bohater, sługa narodu itp.
Rosjanie chcą, aby sami Ukraińcy wywiezli Zełeńskiego na przysłowiowych taczkach.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Prezent

Post autor: RN »

Czy wojna, zwana specjalna operacja idzie zgodnie z planami Putina :?:
Putin twierdzi, że tak, ale to nie jest prawdą.
Po intesywnych poczatkowych bombardowaniach, liczono, że władza i wojsko ukraińskie w popłochu natychmiast przystapi do rozmów pokojowych i co za tym idzie ustepstw wobec Rosji. Liczono także na bunt w wojsku i odmówienia posłuszeństwa prezydentowi, co nawet sugerowała strona rosyjska.
Innym straszakiem do ustepstw i rozmów pokojowych, było oblęzenie Kijowa. To równiez sie nie udało.

Na dzisiaj dość tych esejów.

PS. Na zaczepki kansyheńka i wybranej nie mam czasu odpowiadać. Jak jakis ich bliski wróci w czarnym worku z Ukrainy, wtedy moze zrozumieją o czym tutaj razem z wuką piszemy.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”