MYŚL POLSKA

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: MYŚL POLSKA

Post autor: wuka »

kansyheniek pisze:
11 lut 2023, 15:24
wuka pisze:
11 lut 2023, 10:47
Jak było z Nord Stream https://wolnemedia.net/nordstream-wiemy-jak-bylo/ .
To tylko przypuszczenia, teoria. Wprawdzie też jestem zdania że to robota Amerykanów ale rzecz jasna nie mam na to dowodów. Tak samo jak ten Hirsh czy autor filmiku.
Natomiast całkowicie fałszywa jest teza, że zniszczenie NS 1 i 2 jest Niemcom na rękę. Kompletne bzdury.
Właśnie, że dowody są.
Chyba nie wiesz kim jest Hirsh (to jakiś tam "ten Hirsh"); przecież to on ujawnił no Watergate i wiele innych afer, które autentycznie wstrząsnęły światem. To nie jest jakiś tam facio od spisków.
Norwegowie potwierdzili. Ja nie będę się z tobą kłócić; mnie jedynie cieszy - w tym całym dramacie -, że nie ma tu wątku polskiego, bo początkowo (zaraz po tej akcji) i takie insynuacje były. Jak i to, że Rosjanie sami sobie swój rurociąg... :-/

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: MYŚL POLSKA

Post autor: kansyheniek »

wuka pisze:
11 lut 2023, 15:33
kansyheniek pisze:
11 lut 2023, 15:24
wuka pisze:
11 lut 2023, 10:47
Jak było z Nord Stream https://wolnemedia.net/nordstream-wiemy-jak-bylo/ .
To tylko przypuszczenia, teoria. Wprawdzie też jestem zdania że to robota Amerykanów ale rzecz jasna nie mam na to dowodów. Tak samo jak ten Hirsh czy autor filmiku.
Natomiast całkowicie fałszywa jest teza, że zniszczenie NS 1 i 2 jest Niemcom na rękę. Kompletne bzdury.
Właśnie, że dowody są.
Jakie?
Nawet na filmiku jest użyte słowo prawdopodobnie lub najprawdopodobniej. A na koniec mówi narrator:
"Jeśli teoria Hirsha się potwierdzi..."
Norwegowie co potwierdzili? Gdzie? Kto się kryje pod nazwą Norwegowie?
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: MYŚL POLSKA

Post autor: RN »

kansyheniek pisze:
11 lut 2023, 5:13

Co komu po informacji kto jest większym bandytą?
ZBRODNIARZ zauważył co najwyżej zagrożenie dla własnej pozycji, ewentualnie dla pozycji całej kliki kremlowskiej.
Nie sądzę by Rosjanie czy w ogóle Rosja cokolwiek go obchodzili.
Liczy się tylko władza.
Ty jako człowiek zachodu i totalny wróg Rosji chciałbys pewnie takiego prezydenta dla nich, jakim był Jelcyn.
Porównanie Rosji Jelcyna z obecna Rosja najlepiej pokazuje co zrobił Putin dla swojego kraju i swoich obywateli.
Mająca miejsce bezprecedensowa nagonka tzw. kolektywnego zachodu, sankcje od sankcji pomnożone do kwadratu, a tu i tak gospodarka Rosji niezle sie trzyma. Trzyma sie pomimo kradzieży tak ogromnej ilosci srodków, jakimi były rosyjskie rezerwy przez zachód. Te rezerwy to zawrotna kwota 300 miliardów dolarów Do tego dochodzi jeszcze prowadzenie wojny, własciwie z całym NATO.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: MYŚL POLSKA

Post autor: RN »

nike pisze:
11 lut 2023, 9:21
Gdyby Putin był takim jak chwali go RN, to owszem wojnę by toczył, ale na froncie, a on morduje cywilną ludność , starców, dzieci, kobiety. Kto tak robi? TYLKO ZWYRODNIAŁY MORDERCA.
Putin prowadzi wojne na froncie, a jezeli od ostrzału giną cywile, to dzieje sie to rykoszetem.
To strona ukraińska nie dba o swoich obywateli robiąc z nich zywe tarcze za sprawa chociazby ustawiania swojej obrony przeciwlotniczej pomiedzy blokami mieszkalnymi. Terroryzuja ludność, przez zastraszanie, torturowanie czy porwania dla okupu.
Masakra w Buczy to na 90 proc. robota Ukraińców, a dokładniej neonazistowskich formacji nacjonalistycznych przy pomocy pijaru brytyjskiego, który przygotował inscenizację. Niektóre formacje nacjonalistów sa na tyle prymitywne, że swoje okrucieństwo wobec ludności cywilnej potrafia jeszcze nagrywać i puszczać do sieci. Kilka miesięcy temu, sciagniety z portalu'' wolne media'' taki filmik zalinkowałem tez na tym forum, wkrótce ten film zniknął z sieci, a ''wolne media'' dostały blokadę, podobnie jak teraz ''Najwyższy czas'' Sommera i Mikkego.

Jeszcze wyjasnienie, dlaczego w polskiej propagandzie przedstawia sie Putina, jako tego, który morduje dzieci, kobiety czy starców.
Moim zdaniem robi to z dwóch podstawowych powodów.

1. Robi tak dlatego, aby wzbudzić wobec Putina powszechna odrazę wśród mozliwie jak najwiekszej liczbiy społeczeństwa, bo przecież nic tak nie łapie za serce, jak płacząca przed kamera kobieta z dzieckiem, bądz bezbronny starzec. Łaczy sie rózne filmy z róznych wojen, a nawet wykorzystuje gry komputerowe, a wszelkie nieszczęście widoczne na tych obrazach podpina pod Putina.

2. Wpojenie społeczeństwu obrazu Putina, jako rzeżnika ludnosci cywilnej, będzie mogło skutkować oskarżeniem go o zbrodnie wojenne i postawić przed miedzynarodowym trybunałem karnym w Hadze. Wojna jest wojna, ale i ona ma swoje regulacje. Nie mozna np. celowo ostrzeliwać ludności cywilnej czy torturować rozbronych jeńców wojennych.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: MYŚL POLSKA

Post autor: kansyheniek »

RN pisze:
11 lut 2023, 15:59
kansyheniek pisze:
11 lut 2023, 5:13

Co komu po informacji kto jest większym bandytą?
ZBRODNIARZ zauważył co najwyżej zagrożenie dla własnej pozycji, ewentualnie dla pozycji całej kliki kremlowskiej.
Nie sądzę by Rosjanie czy w ogóle Rosja cokolwiek go obchodzili.
Liczy się tylko władza.
Ty jako człowiek zachodu i totalny wróg Rosji chciałbys pewnie takiego prezydenta dla nich, jakim był Jelcyn.
Porównanie Rosji Jelcyna z obecna Rosja najlepiej pokazuje co zrobił Putin dla swojego kraju i swoich obywateli.
Mająca miejsce bezprecedensowa nagonka tzw. kolektywnego zachodu, sankcje od sankcji pomnożone do kwadratu, a tu i tak gospodarka Rosji niezle sie trzyma. Trzyma sie pomimo kradzieży tak ogromnej ilosci srodków, jakimi były rosyjskie rezerwy przez zachód. Te rezerwy to zawrotna kwota 300 miliardów dolarów Do tego dochodzi jeszcze prowadzenie wojny, własciwie z całym NATO.
Mylne wnioski.
Napewno nie jestem, jak napisałeś totalnym wrogiem Rosji.
Przeciwnie, bardzo chętnie bym tam pojechał. Jest tam tak wiele wartych obejrzenia zabytków i miejsc.
A sami Rosjanie?
Znam kilku. Złego słowa o nich nie powiem.
Moim zdaniem Rosja ze swoim potencjałem i surowcami powinna być jednym z najbogatszych państw świata a Rosyjskie PKB per capita powinno być co najmniej w pierwszej dziesiątce.
Jak jest wszyscy wiemy. Garstka bajecznie bogatych trzyma za mordy biedny rosyjski naród i dopóki ta garstka, zwana przeze mnie kremlowską kliką oligarchiczno-mafijną ze ZBRODNIARZEM na czele tam rządzi to Rosjanie o dobrobycie mogą tylko pomarzyć albo wyemigrować. Choć podobno z wyjazdem z Rosji są coraz większe problemy :mysli:
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: MYŚL POLSKA

Post autor: wybrana »

kansyheniek pisze:
11 lut 2023, 16:52
RN pisze:
11 lut 2023, 15:59
kansyheniek pisze:
11 lut 2023, 5:13

Co komu po informacji kto jest większym bandytą?
ZBRODNIARZ zauważył co najwyżej zagrożenie dla własnej pozycji, ewentualnie dla pozycji całej kliki kremlowskiej.
Nie sądzę by Rosjanie czy w ogóle Rosja cokolwiek go obchodzili.
Liczy się tylko władza.
Ty jako człowiek zachodu i totalny wróg Rosji chciałbys pewnie takiego prezydenta dla nich, jakim był Jelcyn.
Porównanie Rosji Jelcyna z obecna Rosja najlepiej pokazuje co zrobił Putin dla swojego kraju i swoich obywateli.
Mająca miejsce bezprecedensowa nagonka tzw. kolektywnego zachodu, sankcje od sankcji pomnożone do kwadratu, a tu i tak gospodarka Rosji niezle sie trzyma. Trzyma sie pomimo kradzieży tak ogromnej ilosci srodków, jakimi były rosyjskie rezerwy przez zachód. Te rezerwy to zawrotna kwota 300 miliardów dolarów Do tego dochodzi jeszcze prowadzenie wojny, własciwie z całym NATO.
Mylne wnioski.
Napewno nie jestem, jak napisałeś totalnym wrogiem Rosji.
Przeciwnie, bardzo chętnie bym tam pojechał. Jest tam tak wiele wartych obejrzenia zabytków i miejsc.
A sami Rosjanie?
Znam kilku. Złego słowa o nich nie powiem.
Moim zdaniem Rosja ze swoim potencjałem i surowcami powinna być jednym z najbogatszych państw świata a Rosyjskie PKB per capita powinno być co najmniej w pierwszej dziesiątce.
Jak jest wszyscy wiemy. Garstka bajecznie bogatych trzyma za mordy biedny rosyjski naród i dopóki ta garstka, zwana przeze mnie kremlowską kliką oligarchiczno-mafijną ze ZBRODNIARZEM na czele tam rządzi to Rosjanie o dobrobycie mogą tylko pomarzyć albo wyemigrować. Choć podobno z wyjazdem z Rosji są coraz większe problemy :mysli:
Święta prawda.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: MYŚL POLSKA

Post autor: RN »

Nie martwcie sie o PKB Rosji. Pomyslcie o PKB Ukrainy. Odkad istnieje jako niby samodzielne państwo, odtad jedynie równia pochyła. Niesamowite wprost rozwarstwienie, rozproszenie ludnosci po Europie, a jednoczesnie najlepsze gleby, przemysł zbudowany jeszcze za ZSRR.

Natomiast jesli chodzi o Rosje i jej oligarchów to też z nich nie jest wiele dobrego. To nie jest moja bajka.
Putin ma z pewnościa swoje wady. Wady ma tez jego partia ''Jedna Rosja'', ale to nie znaczy, ze pod pozorem ''demokratyzacji'' Rosje trzeba zniszczyć przez rozniecenie tam wojny domowej, a nastepnie podzielenie na jakies smieszne państewka.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: MYŚL POLSKA

Post autor: RN »

Jak co piątek. Myśl Polska - Minął tydzień.
https://www.youtube.com/watch?v=Rg96RohLC64
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: MYŚL POLSKA

Post autor: wuka »

Dziś o godz. 19:00 będzie program Przemysława Piasty, na kanale MP pt.:"Czy Polsce grozi wojna? - spotkanie z red. Przemysławem Piastą w poznańskiej księgarni Sursum Corda"
Do posłuchania tu: https://www.youtube.com/watch?v=gHTNsHGOrhE

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: MYŚL POLSKA

Post autor: wuka »

Za zgodą autora publikuję wpis, który ukazał się pod materiałem "Czy Polsce grozi wojna?" https://www.youtube.com/watch?v=gHTNsHGOrhE


"Jako część historii o której należy mówić... Tak ku przypomnieniu... i pewnej refleksji... Tylko prawda nas w końcu wyzwoli...

Historia ukraińsko-polskich relacji w skrócie:
1648 - Ukraińcy mordują tysiące polskiej szlachty — powstanie Chmielnickiego
1768 - Ukraińcy mordują 100 tys. Polskich mieszczan i szlachtę — koliszczyzna
1817 - Ukraińcy mordują 2 tys. Polaków w Małopolsce Wschodniej
1918 - Ukraińcy strzelają do tysięcy polskich dzieci we Lwowie — Orlęta Lwowskie
1920 - Ukraińcy nie potrafią obronić Kijowa oddanego im przez polskie wojsko
1931 - Ukraińcy mordują wojewodę Hołówkę
1934 - Ukraińcy mordują ministra Pirackiego
1939 - Ukraińcy mordują setki polskich żołnierzy broniących Polski
1943 - Ukraińcy dokonują ludobójstwa - około 250 tys. Polaków — Rzeź Wołyńska UPA - nie da się dokonać dokładnej estymacji ofiar. Strona ukraińska zakazuje...
1944 - Ukraińcy mordują tysiące Polaków na Kresach Płd. Wsch. — czystka etniczna
1945 - Ukraińcy mordują tysiące Polaków na Podkarpaciu — czystka etniczna
1991 - Ukraińcy otrzymują pierwsze niepodległe państwo w historii — od ZSRR 2015 = 2015
2022 - już kilka milionów Ukraińców zamieszkało w Polsce… lub więcej
/.../
Były jeszcze rz..ezie np : Batoh , Humań - gdzie zam.ordowali bes.tialsko ok 20 tyś Polaków i 7ydów - Ich zbr...odnię na Polakach i 7ydach zdają się nie mieć końca...Jeszcze jako EsesGaliz.... "Halyczyna" SS Galizien - Huta Pieniacka, Chodaczkowo WIelkie, Prehoryłe, Smoligów, wieś Borów... a 26 dni temu zaatakowali nas znowu - Prz…odów..."

Rzeczywiście, kochajmy się.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: MYŚL POLSKA

Post autor: kansyheniek »

wuka pisze:
12 lut 2023, 19:49
Za zgodą autora publikuję wpis, który ukazał się pod materiałem "Czy Polsce grozi wojna?" https://www.youtube.com/watch?v=gHTNsHGOrhE


"Jako część historii o której należy mówić... Tak ku przypomnieniu... i pewnej refleksji... Tylko prawda nas w końcu wyzwoli...

Historia ukraińsko-polskich relacji w skrócie:
1648 - Ukraińcy mordują tysiące polskiej szlachty — powstanie Chmielnickiego
1768 - Ukraińcy mordują 100 tys. Polskich mieszczan i szlachtę — koliszczyzna
1817 - Ukraińcy mordują 2 tys. Polaków w Małopolsce Wschodniej
1918 - Ukraińcy strzelają do tysięcy polskich dzieci we Lwowie — Orlęta Lwowskie
1920 - Ukraińcy nie potrafią obronić Kijowa oddanego im przez polskie wojsko
1931 - Ukraińcy mordują wojewodę Hołówkę
1934 - Ukraińcy mordują ministra Pirackiego
1939 - Ukraińcy mordują setki polskich żołnierzy broniących Polski
1943 - Ukraińcy dokonują ludobójstwa - około 250 tys. Polaków — Rzeź Wołyńska UPA - nie da się dokonać dokładnej estymacji ofiar. Strona ukraińska zakazuje...
1944 - Ukraińcy mordują tysiące Polaków na Kresach Płd. Wsch. — czystka etniczna
1945 - Ukraińcy mordują tysiące Polaków na Podkarpaciu — czystka etniczna
1991 - Ukraińcy otrzymują pierwsze niepodległe państwo w historii — od ZSRR 2015 = 2015
2022 - już kilka milionów Ukraińców zamieszkało w Polsce… lub więcej
/.../
Były jeszcze rz..ezie np : Batoh , Humań - gdzie zam.ordowali bes.tialsko ok 20 tyś Polaków i 7ydów - Ich zbr...odnię na Polakach i 7ydach zdają się nie mieć końca...Jeszcze jako EsesGaliz.... "Halyczyna" SS Galizien - Huta Pieniacka, Chodaczkowo WIelkie, Prehoryłe, Smoligów, wieś Borów... a 26 dni temu zaatakowali nas znowu - Prz…odów..."

Rzeczywiście, kochajmy się.
Lista jednostronna, godna pożałowania.
Zrobić Ci listę polskich mordów na wschodzie?
Albo listę Ruskich mordów na całym świecie?
Szczególnie ta druga lista byłaby baaardzo długa...
Po co w ogóle wrzuciłaś w ogóle te informacje?
Chcesz może się licytować ?
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: MYŚL POLSKA

Post autor: wuka »

Lista jednostronna, godna pożałowania.
Zrobić Ci listę polskich mordów na wschodzie?
Albo listę Ruskich mordów na całym świecie?
Szczególnie ta druga lista byłaby baaardzo długa...
Po co w ogóle wrzuciłaś w ogóle te informacje?
Chcesz może się licytować ?
Nie mam nic przeciwko temu, abyś założył sobie tematy o polskich mordach i "Ruskich" mordach, a nawet amerykańskich mordach.
Ty chyba chcesz się licytować, bo proponujesz kolejne listy...
Po co wrzuciłam? Odpowiedź jest w wpisie.
Dorzucę jeszcze odpowiedź osoby, która to napisała i tam także masz dodatkowe wyjaśnienie, po co ludzie to robią. cyt.:"Było jeszcze np. przystąpienie wraz z H.i.tlerem oddziałów u.k.r nacjonalistów 1 września i atak na Polskę...W Baligrodzie w Bieszczadach dołączyły do niemieckich sił, oraz sformowany przez hitlerowską Abwehrę pod dowództwem prowidu OUN Romana Suszki i Osypa Bojdunyka - Legion Ukraińskich Nacjonalistów. W skład wchodziły 2 bataliony zwanych z ukraińska kureniami - w sumie około 600 żołnierzy. Batalionami dowodzili: por. Jewhenij Hutowicz „Norim” i por. Osyp Karaczewśkyj „Swoboda”… Tak. Uważam, że należy to udostępniać zanim zakneblują nam do końca usta. Już zakazują przecież mówienia o W.o.ł.y..n.i.u i Małopolsce Wsch."

"A poniżej odrobina ukraińskiej poezji - t.szewczenko - ich wieszcz narodowy - fragment poematu “Hajdamacy"

Dajcie noża, siłę dajcie,
Męki Lachom, Męki!!!
Kary Lachom kary!
Jak szalony, wiesza, pali,
Sieka trupie ciało:
Dajcie Lacha, dajcie 7yda!
Mało mi ich, mało!
Dajcie Lacha, krwi dawajcie!
Mięsa z krwią i pianą!"
Po 24.02 pięknie recytował powyższe Andrzej Seweryn.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: MYŚL POLSKA

Post autor: nike »

Mam pytanie, Co są winni obecni Ukraińcy, że ich przodkowie byli podelcami?
Wuko niby wierzysz w Jezusa, a ON KAZAŁ PRZEBACZAĆ, jak więc z tego wybrniesz?

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: MYŚL POLSKA

Post autor: kansyheniek »

nike pisze:
12 lut 2023, 22:13
Mam pytanie, Co są winni obecni Ukraińcy, że ich przodkowie byli podelcami?
Wuko niby wierzysz w Jezusa, a ON KAZAŁ PRZEBACZAĆ, jak więc z tego wybrniesz?
Niby wierzy...?
Nie, nie wierzy...
Niby myśli?
Nie,nie myśli...
Wkleja tylko bzdury wymyślone przez innych. Tak poprostu bez zastanowienia.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: MYŚL POLSKA

Post autor: kansyheniek »

wuka pisze:
12 lut 2023, 21:45

Po co wrzuciłam? Odpowiedź jest w wpisie.
W Twoich wpisach nic nie ma...kompletnie nic.
Są puste. Puste jak...
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”