MYŚL POLSKA

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: MYŚL POLSKA

Post autor: RN »

nike pisze:
12 lut 2023, 22:13
Mam pytanie, Co są winni obecni Ukraińcy, że ich przodkowie byli podelcami?
Część obecnych Ukraińców jawnie nawiazuje do przodków - padalców. Są tacy, którzy nawet tatuuja sobie na ciałach hitlerowskie swastyki, bądż inne symbole organizaji, które jawnie kolaborowały w czasie wojny z Niemcami. Dzieje sie to za przyzwoleniem władz ukraińskich
To co piszemy z wuką nie jest nawoływaniem do zemsty na Ukraincach, lecz wołaniem do rodaków, aby sie zastanowili, kogo popierają i do czego prowadzi rzadowa propaganda. A prowadzi ona do wciagniecia Polski do wojny pod pretekstem takim, ze jak padnie Ukraina to my bedziemy nastepni. Tak naprawde chodzi o przedłużenie konfliktu przez rzucenie polskiego mięsa armatniego, kiedy ukraińskie sie wyczerpie. Mozliwe, ze przełozeni zza Oxeanu w nagrodę przyobiecali swoim polskojęzycznym sługom jakis skrawek Ukrainy, może całościowy alians. To od dawna jest przygotowywane. Nie na prózno powstawały takie inicjatywy jak ''Międzymorze, Trójmorze i inne rózne grupy.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: MYŚL POLSKA

Post autor: kansyheniek »

RN pisze:
13 lut 2023, 0:06
nike pisze:
12 lut 2023, 22:13
Mam pytanie, Co są winni obecni Ukraińcy, że ich przodkowie byli podelcami?
To co piszemy z wuką nie jest nawoływaniem do zemsty na Ukraincach, lecz wołaniem do rodaków, aby sie zastanowili, kogo popierają (...)
I dlatego właśnie z uporem maniaka przywołujecie starannie wyselekcjonowane wydarzenia sprzed 80 lat lub/i jeszcze wcześniejsze?
Nie kłam RN.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: MYŚL POLSKA

Post autor: nike »

RN napisał/
To co piszemy z wuką nie jest nawoływaniem do zemsty na Ukraincach,
A co to jest?
Każdy naród ma w swoim życiorysie jakieś morderstwa, odwety i td. Jeżeli my "NIBY" mądrzejsi ludzie, będziemy dalej żyć przeszłością i na każdym kroku przypominać i podjudzać ONI NAS MORDOWALI NIC IM NIE DAĆ, NIE POMÓC, to kim my jesteśmy?
W Polsce, też są zwyrodnialcy, którzy zachwycają, się HITLEREM, STALINEM i co mają być za to wybici ?

Henryk
Posty: 11714
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: MYŚL POLSKA

Post autor: Henryk »

RN pisze:
13 lut 2023, 0:06
Część obecnych Ukraińców jawnie nawiazuje do przodków - padalców.
Zdziwił byś się, ilu Polaków- katolików- ma wytatuowane swastyki.
Jak sobie "hailują"- wcale nie dla zabawy...
Tacy padalce są w każdym narodzie, mieście...

A Ty zwyczajnie siejesz nienawiść do innej nacji.
Wiesz ,że Nasze Prawo (jakiekolwiek ono jest) przewidziało kary za takie postawy?
Koleżanki też to się tyczy!
Art. 256
§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: MYŚL POLSKA

Post autor: Bobo »

RN pisze:To co piszemy z wuką nie jest nawoływaniem do zemsty na Ukraincach, lecz wołaniem do rodaków, aby sie zastanowili, kogo popierają i do czego prowadzi rzadowa propaganda.
Pomyliliscie w takim razie miejsce na to swoje wołanie. Forum jest biblijne a nie polityczne. Nawet jak wyrażamy swoje zdanie w kwestiach polityki, to jednak nawoływanie rodaków na forum to coś więcej.
Dyskutujcie personalnie a nie róbcie manifestacji.
Dlaczego na forum o biedronkach nie poruszasz takich tematów? Nie tam twoich rodaków?
Wybaczcie, ale zgodnie z regulaminem coraz częściej pojawiają się wpisy łamiące jego punkty.
Takie będę kasował bez mrugniecia okiem.
Bobo-modo
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: MYŚL POLSKA

Post autor: wuka »

kansyheniek pisze:
13 lut 2023, 0:04
wuka pisze:
12 lut 2023, 21:45

Po co wrzuciłam? Odpowiedź jest w wpisie.
W Twoich wpisach nic nie ma...kompletnie nic.
Są puste. Puste jak...
Widzę, że żadna polemika nie ma sensu.
Zwróć uwagę, że to nie są moje posty, tylko wklejone za pozwoleniem. W tych postach jest odpowiedź na twoje wątpliwości:
1.
Uważam, że należy to udostępniać zanim zakneblują nam do końca usta. Już zakazują przecież mówienia o W.o.ł.y..n.i.u i Małopolsce Wsch."
2.
Jako część historii o której należy mówić... Tak ku przypomnieniu... i pewnej refleksji.
Kilka innych bym dodała, ale widzę, że na próżno. Nie można głową muru przebić.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: MYŚL POLSKA

Post autor: Bobo »

Najpierw w tej głowie trzeba coś mieć aby coś przebić.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: MYŚL POLSKA

Post autor: wuka »

A Ty zwyczajnie siejesz nienawiść do innej nacji.
Wiesz ,że Nasze Prawo (jakiekolwiek ono jest) przewidziało kary za takie postawy?
Koleżanki też to się tyczy!
Henryku, chciałabym żebyś przemyślał w szerokim kontekście to, co właśnie napisałeś.
Pod jaki paragraf (ja wiem) podchodzi nazywanie Prezydenta innego kraju zbrodniarzem?
Pod jaki paragraf podchodzi narracja medialna, wypowiedzi premiera, prezydenta i innych włądców RP, którzy otwarcie mówią, że Rosja nas atakuje, że musimy ich zniszczyć? Pod jaki paragagraf podchodzą wypowiedzi niektórych tutejszych userów, że należy rozyjski naród wyeliminować? To samo otwarcie mówią Ukraińcy, nawet ich dzieci. To samo mówi ich prezydent i inni.
Czym jest nawoływanie do wyeliminowania narodu, do zmiecenia go z powierzchni ziemi, bo "nie mają prawa istnieć"?! Te ostatnie słowa to cytat.



Jedno Wam powiem, mistrzostwo świata w kłamstwie, zaciemnianiu, złej woli, braku zrozumienia, nawet próby zrozumienia wpisów.

RN, wiem, że mamy rację i dramatem jest, że wielu tego nie widzi, co nam, jako Polakom, jako nacji zagraża, jeśli damy się wplątać w tą wojnę.
Słuchałeś wczoraj Piasty w księgarni w Poznaniu? Coraz więcej ludzi oczy otwiera. Obyśmy zdążyli zanim będzie za późno. Pozdrawiam cię.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: MYŚL POLSKA

Post autor: kansyheniek »

wuka pisze:
13 lut 2023, 10:29
kansyheniek pisze:
13 lut 2023, 0:04
wuka pisze:
12 lut 2023, 21:45

Po co wrzuciłam? Odpowiedź jest w wpisie.
W Twoich wpisach nic nie ma...kompletnie nic.
Są puste. Puste jak...
Widzę, że żadna polemika nie ma sensu.
Parę postów wyżej próbowałem. Na pytania nie dostałem odpowiedzi bo nie potrafisz zrozumieć treści które sama wklejasz. Dlatego polemika z Tobą nie ma sensu.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: MYŚL POLSKA

Post autor: wuka »

kansyheniek pisze:
13 lut 2023, 11:01
wuka pisze:
13 lut 2023, 10:29
kansyheniek pisze:
13 lut 2023, 0:04

W Twoich wpisach nic nie ma...kompletnie nic.
Są puste. Puste jak...
Widzę, że żadna polemika nie ma sensu.
Parę postów wyżej próbowałem. Na pytania nie dostałem odpowiedzi bo nie potrafisz zrozumieć treści które sama wklejasz. Dlatego polemika z Tobą nie ma sensu.
Obszerną odpowiedź dał RN. Nie ma potrzeby dublowania.
To, że myślisz źle o mnie w niczym nie zmienia mojej wartości, jako człowieka, ani też nie zmienia faktów historycznych.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: MYŚL POLSKA

Post autor: kansyheniek »

kansyheniek pisze:
13 lut 2023, 11:01
wuka pisze:
13 lut 2023, 10:29


Widzę, że żadna polemika nie ma sensu.
Parę postów wyżej próbowałem. Na pytania nie dostałem odpowiedzi bo nie potrafisz zrozumieć treści które sama wklejasz. Dlatego polemika z Tobą nie ma sensu.

RN nie wypowiadał się na temat dowodów na zniszczenie NS ,nie cytował w Norwegów ani Hersha.
Ale oczywiście Ty jak zwykle nie wiesz o czym piszesz.
To jest pisanie dla samego pisania. Bez treści i bez sensu.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: MYŚL POLSKA

Post autor: RN »

kansyheniek pisze:
13 lut 2023, 7:55
RN pisze:
13 lut 2023, 0:06
nike pisze:
12 lut 2023, 22:13
Mam pytanie, Co są winni obecni Ukraińcy, że ich przodkowie byli podelcami?
To co piszemy z wuką nie jest nawoływaniem do zemsty na Ukraincach, lecz wołaniem do rodaków, aby sie zastanowili, kogo popierają (...)
I dlatego właśnie z uporem maniaka przywołujecie starannie wyselekcjonowane wydarzenia sprzed 80 lat lub/i jeszcze wcześniejsze?
Nie kłam RN.
Jeszcze raz piszę, że to wszystko jest po to, aby ludzie zastanowili sie co i kogo popieraja.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: MYŚL POLSKA

Post autor: RN »

nike pisze:
13 lut 2023, 9:06
A co to jest?
To jest przypomnienie o nienawiści jaka mieli Ukraińcy do Polaków.
nike pisze:
13 lut 2023, 9:06
Każdy naród ma w swoim życiorysie jakieś morderstwa, odwety i td. Jeżeli my "NIBY" mądrzejsi ludzie, będziemy dalej żyć przeszłością i na kroku przypominać i podjudzać ONI NAS MORDOWALI NIC IM NIE DAĆ, NIE POMÓC, to kim my jesteśmy?
Na razie jestesmy naiwnym, dajacym sie manipulowac narodem.
nike pisze:
13 lut 2023, 9:06
W Polsce, też są zwyrodnialcy, którzy zachwycają, się HITLEREM, STALINEM i co mają być za to wybici ?
Organizacje odwołujace sie do faszyzmu powinny być zdelegalizowane, a liderzy, jezeli nie chcieliby zaniechać swojej działalnosci osądzeni.
Róznica pomiedzy Polską a Ukraina jest taka, ze w Polsce prawo zabrania funkcjonowac takim ruchom, a na Ukrainie działaja swobodnie, sa nawet hołubieni, wchodzą w skład sił armii ukraińskiej. Jeszcze potrzeba im leopardów i powtórka z historii gotowa.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: MYŚL POLSKA

Post autor: RN »

Henryk pisze:
13 lut 2023, 9:19

Zdziwił byś się, ilu Polaków- katolików- ma wytatuowane swastyki.
Przesadzasz.
Robisz to na potrzeby usprawiedliwienia Ukraińców.
Henryk pisze:
13 lut 2023, 9:19
A Ty zwyczajnie siejesz nienawiść do innej nacji.
Na razie pokazujemy jaką nienawiść miała inna nacja do nas.
Henryk pisze:
13 lut 2023, 9:19
Wiesz ,że Nasze Prawo (jakiekolwiek ono jest) przewidziało kary za takie postawy?
Koleżanki też to się tyczy!
Art. 256
§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Nasze prawo mówi tez cos takiego;

Art. 54. Zasada wolności poglądów
Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.
1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.

Jest jeszcze inny artykuł

Art. 129. KK
Zdrada dyplomatyczna
Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: MYŚL POLSKA

Post autor: RN »

wuka pisze:
13 lut 2023, 10:37
Coraz więcej ludzi oczy otwiera. Obyśmy zdążyli zanim będzie za późno. Pozdrawiam cię.
Coraz więcej ludzi otwiera oczy i zaczynaja się protesty przeciw wojnie. Sieciowe inicjatywy antywojenne sa blokowane, jak np. Sykulskiego i Pitonia.
To pokazuje o co chodzi.
Ruchy antywojenne i słabnaca wscieklizna wobec Rosji, a takze wykrecanie się od sankcji miały zaniepokoic samego Bidena, dlatego jego lutowa wizyta w Polsce ma byc min. z tego powodu.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”