"Za kogo mnie uważacie?"

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

z dnia 3.05.11 godz 22:23 z przeniesionego tematu:

Anowi podała link. Ale ten temat dotyczy grzechu. Czy ktoś zająłby się nieosobiście poświęcaniem życia? Dobrze zrozumiałem?
To brzmi rzeczywiście w świecie ludzkim koszmarnie. Z drugiej strony jak to jest z perspektywy z góry? Wieczny, nieśmiertelny Bóg miałby przestać istnieć? Myślę że gdyby uznał to za konieczne by ratować człowieka, uśmierzyć jego grzechy...
Z drugiej strony co ma czyjaś śmierć do moich grzechów?
W końcu myślę iż one pozostaną jeśli. Jeśli przed Bogiem nie będzie pełnego zaufania żalu. Przy warunku, iż Bóg i tak poradzi sobie z wszelkimi przeciwnościami które szatan może wykorzystywać przeciwko człowiekowi. Diabeł pozostaje wtedy pozbawiony najsilniejszej swojej broni- woli człowieka.
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

kesja napisała:

Wysłany: Dzisiaj 12:27 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------
Obj. 21:22-23
22. Lecz świątyni w nim/w niej/ nie widziałem; albowiem Pan, Bóg, Wszechmogący jest jego świątynią, oraz Baranek.
Swiątyni nie widziałem w niej gdyż Swiątyniah On JHVH Elohim Cewaot /vav/a/i
Baran
.
Chwała Elohim Oświeca Ją a Baran ON/Jest Lampa JEJ
hm..ciekawe
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Pati

Tak glosil sam Pan Jashua:

(19) Jezus, odpowiadając, rzekł im: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzy dni ją odbuduję.
Jan 2


koniec cytatu .

Cały problem polega na tym że ludzie słowa Jezusa inaczej interpretują aniżeli uczniowie Jezusa .

Zastanów z jakiego powodu apostołowie głosili że to Bóg Ojciec wzbudził swego syna z martwych. Jak prześledzisz wszystkie wersety biblijne dotyczące tego tematu to do jakiego wniosku dojdziesz co wyczytasz ?

Jednym z czynników potrzebnym do zbawienia jest ; wyznanie że Jezus jest Panem i uwierzyć że to Bóg wzbudził go z martwych Rzy 10;9

(9) Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie.

jeżeli więc dzisiaj głosimy inaczej niż apostołowie na temat zmartwychwstania Jezusa to jesteśmy fałszywymi świadkami

1 Kor 15; wówczas też byliśmy fałszywymi świadkami Bożymi, bo świadczyliśmy o Bogu, że Chrystusa wzbudził, którego nie wzbudził, skoro umarli nie bywają wzbudzeni.

Dla apostołów było wiadome kto wzbudził Jezusa ,dlatego powinniśmy wzorować się na uczniach Jezusa bo oni tę kwestuję bardzo dobrze rozumieli
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Post autor: kesja »

Oczywiście, tym czynnikiem JEST WIARA, WIARA
Ale, nie wystarczy samo klepanie formułki bez ROZUMIENIA co w sobie kryje.
Bóg wskrzesił Jezusa, a Jezus JEST MESJASZEM, a Mesjasz to DUCH JHVH ...
i taki to jest problem ludzi, bo oni problemu nie widzą.
Ostatnio zmieniony 06 maja 2011, 12:04 przez kesja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

kesja czym albo kim według ciebie jest Duch Jahwe ,udziel mi proszę prostej odpowiedzi opartej tylko na słowie Bożym

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

David
ja wierze w te slowa:
JA jestem zmartwychwstaniem i zyciem wiecznym,
Jesli JASHUA sam z siebie nie... to te slowa brzmia....jak????



"JA JESTEM ZMARTWYCHWSTANIEM
JA JESTEM ZMARTWYCHWSTANIEM
JA JESTEM ZMARTWYCHWSTANIEM"

Czy inaczej nie powinien Pan Jezus powiedziec- ja jestem zmartwychwstalym?

Kto jest zrodlem wody ozywiajacej? Kto jest " WODA ZYWA"

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Pati

nie rozumie co chcesz mi przez to powiedzieć ale Kto ustanowił Jezusa Sędzią żywych i umarłych ?

Od kogo otrzymał Jezus władzę nad wszelkim ciałem ? i prawo do wskrzeszania umarłych ?

Jezus mówi ew Jan14;6Jać jestem droga, prawda i żywot. Żaden nie przychodzi do Ojca jedno przez mię.

kto jest celem tej drogi ?
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

David77 pisze:nie rozumie co chcesz mi przez to powiedzieć
to zastanow sie- JA JESTEM ZMARTWYCHWSTANIEM-


JA JESTEM DROGA
Ja jestem brama
ja jestem woda zywa
kto we mnie wierzy, nie zginie!

przez cialo Syna i jego krew do Ojca.
Ja chcesz dojsc do celu??? jesli nie widzisz w kim jest ten cel?

droga
brama

przez Syna do Ojca, inaczej nie mozna " OJCIEC JEST W SYNU" widzisz to?

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Post autor: kesja »

David77 pisze:kesja czym albo kim według ciebie jest Duch Jahwe ,udziel mi proszę prostej odpowiedzi opartej tylko na słowie Bożym
już podawałam - ale ... znasz hebr ,popatrz bo tłumaczenie jest niezrozumiałe

20 Pomazaniec Pański* - nasze tchnienie -
schwytany został w ich doły,
a myśmy o nim mówili: «W jego cieniu
będziemy żyć wśród narodów».
רוּחַ אַפֵּינוּ מְשִׁיחַ יְהוָה נִלְכַּד בִּשְׁחִיתוֹתָם אֲשֶׁר אָמַרְנוּ בְּצִלּוֹ נִחְיֶה בַגּוֹיִם׃ ס

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

Pati pisze:
David77 pisze:kesja
On SAM SIEBIE WZBUDZIŁ nie doczytałas ? SAM SIEBIE bo JEST OJCEM


Bądź tak uprzejma i podaj wersety biblijne gdzie taj jest napisane i że tak głosili uczniowie Jezusa
Tak glosil sam Pan Jashua:

(19) Jezus, odpowiadając, rzekł im: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzy dni ją odbuduję.
Jan 2
I dlatego skoro Jezus twierdził, że w 3 dni ją odbuduje to albo posiadał kompetencje Ojca i sam postanawia za Ojca, albo przy każdej kwestii zna zdanie Ojca o tym lub przy niektórych kwestiach (bo przyznał raz że czegoś nie wie), albo jest Bogiem i jest tożsamym z Ojcem choć i tak tego nie jesteśmy w stanie pojąć albo? Prorocy byli skromniejsi pod tym względem. Świątynia zajmowała centralne miejsce w Izraelu w wielu kwestiach a szczególnie związanych z JHWH. "Gorliwość o dom Twój pożera mnie", jest odniesione do tego co zrobił Jezus, jako rodzaj komentarza w Biblii. Dom to nie tyle cztery ściany, to raczej relacja z gospodarzem. Dlatego Jezus dobrze wiedział co mówi zaś Jego przeciwnicy nie bardzo. A to że siebie uczynił odpowiedzialnym za relacje Ojca ze światem w którym zechciał działać podniosło temat Jezusa w Jerozolimie na najwyższy szczebel powagi. Co ci uczeni by powiedzieli na to gdyby Jezus powiedział im: "Jestem Bogiem"? Możemy gdybać, ale mniemam, iż ci którzy by to usłyszeli i to przyjęli zaczęliby kupować ciuchy jak ma on, zachowania jak ma on, małpowaliby wszystko i zwracali do Niego z modlitwą co w ST zakazano wobec ludzi. Dla nich nie byłby już człowiekiem, lecz mieliby problem bo jednak zachowywał jak człowiek, miał takie same potrzeby jak oni, i chcieliby po ludzku niczym Pawłowi i Barnabie złożyć ofiary ze zwierząt itd. Tyle dywagacji na ten temat, jeśli dla kogoś to głodne kawałki, niech wie lepiej.
Zresztą co do modlitwy do Jezusa, uważam iż nastąpiła w Biblii a i Jezus tego nie zabronił. Syn nigdy nie separował od Ojca i wykonywania Jego dzieł abyście się dziwili.
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Pati
przez Syna do Ojca, inaczej nie mozna " OJCIEC JEST W SYNU" widzisz to?
Kto według ciebie jest celem Syn czy Ojciec ?

ew Jana 14;20 (20) Owego dnia poznacie, że jestem w Ojcu moim i wy we mnie, a Ja w was czy na podstawie tych słów Jezusa również wyciągniesz wniosek że ty i Jezus to ta sama osoba ?

Gal 2;20 Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

Czy wież że Paweł napisał kiedy nadejdzie wypełnienie wszystkiego Jezus odda władzę swemu Ojcu -komu według ciebie Jezus odda władzę .?
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Post autor: kesja »

David77 pisze:Pati
przez Syna do Ojca, inaczej nie mozna " OJCIEC JEST W SYNU" widzisz to?
Kto według ciebie jest celem Syn czy Ojciec ?

ew Jana 14;20 (20) Owego dnia poznacie, że jestem w Ojcu moim i wy we mnie, a Ja w was czy na podstawie tych słów Jezusa również wyciągniesz wniosek że ty i Jezus to ta sama osoba ?

Gal 2;20 Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

Czy wież że Paweł napisał kiedy nadejdzie wypełnienie wszystkiego Jezus odda władzę swemu Ojcu -komu według ciebie Jezus odda władzę .?
co prawda do Pati ale ...
Celem jest Zbawić Dusze ..
Do MNIE przyjść nie możecie jeśli ....nie pociągnie was Ojciec ....tzn jeśli was nie pociąga ze macie we mnie Ojca , nie możecie przyjść bo Ojciec przyciąga tych co widzą w Jezusie Ojca
dlatego mówi ;JA i Ojciec JEDEN MY - JEDEN a nie dwóch ,tak ?
kto ma dwóch to znaczy ze nie widzi OJCA w Synu -Syna w Ojcu..jako TEN JEDEN .
..Paweł powiedział przez Objawienie - Żyje we mnie Mesjasz - Duch JHVH .
treny 4/20 po łebkach przetłumaczone ...
a wiesz co to znaczy ze odda władze Ojcu ...
1 - ludzie nadal widza w nim nikogo więcej jak człowieka takiego jak sami są
2- nie widza ze tam jest napisane ze; kładzie nieprzyjaciół pod nogi SWOJE ...
3-nie będzie już łaski bo Syn odda władzę, a Ojciec ...popatrz na ST ...
.
.
cos do postu
Leszed
Hbr 3:6
"Chrystus/Masziach- Duch JHVH / zaś, jako Syn, był nad SWOIM domem.
Jego domem my jesteśmy,
jeśli ufność i chwalebną nadzieję aż do końca wytrwale zachowamy."
Ostatnio zmieniony 06 maja 2011, 12:06 przez kesja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

kesja komu jak komu ale tobie to teraz się dziwię

piszesz
dlatego mówi ;JA i Ojciec JEDEN MY - JEDEN a nie dwóch ,tak ?
kto ma dwóch to znaczy ze nie widzi OJCA w Synu -Syna w Ojcu..jako TEN JEDEN .

co to znaczy że Ojciec i syn są jedno ? o jaką jedność chodzi

ew Jan 17;22-23

(22) A Ja dałem im chwałę, którą mi dałeś, aby byli jedno, jak my jedno jesteśmy. (23) Ja w nich, a Ty we mnie, aby byli doskonali w jedności, żeby świat poznał, że Ty mnie posłałeś i że ich umiłowałeś, jak i mnie umiłowałeś.

Syn nie jest Ojcem ale jak go określa Biblia ,,obrazem Boga zaś w Hebr powiedziano o Jezusie że jest ,,odblaskiem chwały i odbiciem istoty Boga a kto jest źródłem tej chwały ? Bóg i ojciec Jezusa Chrystusa

Biblia jasno mówi że mimo to iż Bóg przekazał władzę swojemu synowi to jednak pewne przywileje zachował dla siebie .
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Post autor: kesja »

David77 pisze:kesja komu jak komu ale tobie to teraz się dziwię

piszesz
dlatego mówi ;JA i Ojciec JEDEN MY - JEDEN a nie dwóch ,tak ?
kto ma dwóch to znaczy ze nie widzi OJCA w Synu -Syna w Ojcu..jako TEN JEDEN .

co to znaczy że Ojciec i syn są jedno ? o jaką jedność chodzi

ew Jan 17;22-23

(22) A Ja dałem im chwałę, którą mi dałeś, aby byli jedno, jak my jedno jesteśmy. (23) Ja w nich, a Ty we mnie, aby byli doskonali w jedności, żeby świat poznał, że Ty mnie posłałeś i że ich umiłowałeś, jak i mnie umiłowałeś.

Syn nie jest Ojcem ale jak go określa Biblia ,,obrazem Boga zaś w Hebr powiedziano o Jezusie że jest ,,odblaskiem chwały i odbiciem istoty Boga a kto jest źródłem tej chwały ? Bóg i ojciec Jezusa Chrystusa

Biblia jasno mówi że mimo to iż Bóg przekazał władzę swojemu synowi to jednak pewne przywileje zachował dla siebie .
A ja się dziwie tobie bo znasz hebr i zamiast sprawdzać badąc Pisma to ty tak jakoś ech...
nie - JEDNO - bo czegoś takiego jak nijakie nie ma w hebr - tak ? no ..
JEDEN -ECHAD - dlatego Paweł mówi - żyje JUŻ NIE ja ,ale Żyje we mnie ..Mesjasz
- a to jest JEDEN ,,tak ? no ...jest CZAS SYNA ale ten CZAS dobiega końca
- Baranek jest tak długo jak długo JEST CZAS ŁASKI CZAS OFIARY a potem - koniec
bo władze OBEJMIE OJCIEC ...czyli mieli czas i .... jak napisano .wykorzystujcie Czas
który jest wam dany , tak ?....no ..
Syn jest Obrazem Ojca - przemienionym Obrazem Samego Siebie ...
to jakby Odbicie Lustra przyszło do nas jako Syn ...i zakosztował wszystkiego mając udział w ciele i krwi ..
w hebr powiedziano ... a zobacz w hebr jak to powiedziano ...
Blaskiem/Zohar Chwały jego samego i Celem-fotografia ...Jego samego.
Ostatnio zmieniony 06 maja 2011, 12:08 przez kesja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Kesja zapewne w tym wersecie z księgi Trenów chodzi ci o określenie ,,Pomazaniec ''מְשִׁיחַ . Otóż jak wynika z innych miejsc Tory mianem ,,Pomazańca Bożego byli określani ludzie
Pierwotnie, w Starym Testamencie, tytuł ten odnosił się wyłącznie do osób, z których powołaniem wiązał się obrzęd namaszczenia olejem. Zaliczali się do nich królowie (por. Saul[1]), kapłani (por. Aaron[2]) oraz prorocy (por. Elizeusz[3]). W okresie przesiedleń termin Pomazańca zaczął być wiązany z prorockimi zapowiedziami Wyzwoliciela mającego przywrócić Królestwo Izraela. .

Tak więc określeniem Meszijach byli nazywani inni ludzie żyjący przed Jezusem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”