cudze myśli?

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Rozwiązanie problemu z sądownictwem powinna zaproponować osoba go definiująca. Jeśli rzeczywiście diagnoza jest poprawna, a diagnosta rzetelny, to jego rozwiązanie będzie przyjęte. Lecz jeśli problemem jest liczba sędziów, lub że mają się nazywać w ren czy inny sposób to ów diagnosta ośmiesza się, bo sądownictwo musi znajdować miejsce dla całego społeczeństwa, a nie dzielić ludzi na dobrych i złych sędziów, dobrych i złych policjantów, i inne dobre i złe grupy społeczne. Rozwiązania prawne powinny nadawać chęć do życia ludziom, a nie pogłębiać ich problemy, powinny być nacechowane znajomością potencjału psychicznego społeczeństwa i z pomysłem wieść je we właściwą stronę. Wymienianie dyscyplinarne sędziów świadczy o nieumiejętności wysłowienia się ustawodawcy i jego nieznajomości rozmówcy oraz z całą pewnością nieznajomością Prawa Bożego

Ps 119:54 pau "(54) Ustawy Twoje stały się dla mnie pieśnią w miejscu mego wygnania."
Obrazek

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: cudze myśli?

Post autor: RM »

Noam Chomsky:
"Mam wrażenie, że już niedługo tolerancja dojdzie do takiego momentu, w którym ludziom zabronią myśleć, aby nie urazić uczuć ludzi głupich"

Nieziem
Posty: 872
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: cudze myśli?

Post autor: Nieziem »

Sapere aude (w tłum. z łac. „miej odwagę być mądrym”) -Horacy

inspirując się powyższą sentencją Immanuel Kant podał definicję Oświecenia:

„Oświeceniem nazywamy wyjście człowieka z niedojrzałości, w którą popadł z własnej winy. Niedojrzałość to niezdolność człowieka do posługiwania się swym własnym rozumem, bez obcego kierownictwa. Zawinioną jest ta niedojrzałość wtedy, kiedy przyczyną jej jest nie brak rozumu, lecz decyzji i odwagi posługiwania się nim bez obcego kierownictwa.”

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: cudze myśli?

Post autor: wuka »

Carlos Castaneda w książce "Nauki don Juana" napisał takie słowa: "...wszelka ścieżka jest tylko ścieżką i nie ma niczego uwłaczającego samemu sobie lub innym w tym, że się ją porzuca, jeśli tak nakazuje ci serce. Każdej ścieżce przyjrzyj się z bliska i z rozwagą. Wypróbuj ją tyle razy, ile uznasz za konieczne. Postaw pytanie: Czy ta ścieżka obdarzona jest sercem? Jeśli tak, jest dobra, jeśli nie, nie zda się na nic."

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: cudze myśli?

Post autor: Bobo »

Wuka! Jakże się cieszę, że się nie zabiłaś! 😃😃
Natomiast co cytaty jakiegoś pouczyciela, to...
Ścieżka obdarzona sercem nie koniecznie jest dobra.
To taki ogólnik, bo nawiązuje do serca, które kojarzy się z dobrem. Jednak.. serce jest zdrajcą. Dobrze o tym wiedzą, ci którzy np. zdradzają żony 😜
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: cudze myśli?

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
25 cze 2021, 20:24
Wuka! Jakże się cieszę, że się nie zabiłaś! 😃😃
Natomiast co cytaty jakiegoś pouczyciela, to...
Ścieżka obdarzona sercem nie koniecznie jest dobra.
To taki ogólnik, bo nawiązuje do serca, które kojarzy się z dobrem. Jednak.. serce jest zdrajcą. Dobrze o tym wiedzą, ci którzy np. zdradzają żony 😜
Ja sam tytuł wątku wskazuje, przedstawiamy tu :cudze myśli". Ty wyciągnąłeś takie skojarzenia z podanego przeze mnie cytatu, ja mam całkiem inne.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: cudze myśli?

Post autor: radek »

Ja chcę zaznaczyć, że nie próbuję wprowadzać nowinek religijnych, lecz wychodząc z założenia iż Bóg w każdej sytuacji jest Prawdomówny, znajduję sens wspólny wypowiedzi, które przedstawiciele różnych religii interpretują w sposób konfliktujący. Moje wypowiedzi mają na celu między innymi wykazanie ponadczasowości i ponad religijności mądrości Bożej

Iz 58:12 BT5 "Twoi ludzie odbudują prastare zwaliska, wzniesiesz fundamenty pokoleń. I będą cię nazywać naprawiaczem wyłomów, odnowicielem uliczek - na zamieszkanie."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”