Kącik tylko dla KOBIET.

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Kącik tylko dla KOBIET.

Post autor: nike »

Na pewno ten torcik jest przepyszny, ale jaki pracochłonny hehehe. :xhehe:

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kącik tylko dla KOBIET.

Post autor: wuka »

PS. Jutro zamierzam zjeść suche blaty.
I tak trzymać.
Ja mam prosty przepis, który się zawsze sprawdza. Zamawiam sernik (tortu nie lubię) i dzień przed ;-) odbieram. Koszt około 30 zł, tanio i smacznie i bez kłopotu. ;-)

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kącik tylko dla KOBIET.

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
01 kwie 2021, 11:00
PS. Jutro zamierzam zjeść suche blaty.
I tak trzymać.
Ja mam prosty przepis, który się zawsze sprawdza. Zamawiam sernik (tortu nie lubię) i dzień przed ;-) odbieram. Koszt około 30 zł, tanio i smacznie i bez kłopotu. ;-)
Ja tez uwielbiam sernik z rodzynkami.
Kupuje gotowy z jednego zawsze sprawdzonego źródła i jest
Przepychowny 😛
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kącik tylko dla KOBIET.

Post autor: Anna01 »

Zapomniałam się pochwalić Marlenką :-D
Ciasto pyszne !
Wolę sama piec ciasta, wiem wtedy co jem :-)
Unikam jak ognia wszelkiej chemii i ulepszaczy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kącik tylko dla KOBIET.

Post autor: wuka »

Wygląda "mniamuśnie" i na pewno tak smakuje.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Kącik tylko dla KOBIET.

Post autor: nike »

A gdzie przepis :-D

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: Kącik tylko dla KOBIET.

Post autor: Ketjow-oko »

Nie powinienem w tym wątku pisać, gdyż posiadam brodę, ale jestem smakoszem rożnych smakołyków, które wymyślam dla przyjaciół oraz dla rozkoszy podniebienia.
Parę dekad wstecz zorganizowałem dla przyjaciół rocznicę swoich urodzin, zastrzegłem jednak wszystkim, że podczas spotkania nie będzie podany na stół alkohol- zdziwili się, ale przystali na tak szaloną odmienną propozycję.
Siedzącym gościom z wielkim kunsztem na blat stołu na którym płonęły małe pochodnie w kształcie świec podałem tylko czekoladowy tort, zimny owocowy napój oraz filiżankę kawy, taki serwowany zestaw był odpowiedni w gorący duszny letni wieczór.
Siedząc, rozmawiając na różne tematy przy muzyce, goście z smakiem zajadali czekoladowy tort popijając zimnym owocowym ponczem i podaną kawą.
Za jakiś czas jedna z uczestniczek spotkania zaproponowała abyśmy poderwali się do tańca w takt przeboju na tamten czas , który dolatywał z głośników jak potocznie mówi się - rozruszać kości, nie miałem nic przeciwko temu, lecz uprzedziłem całe towarzystwo aby ostrożnie podnosili swoje ''siedzenie'' do tego rytmicznego tańca.
Na ubaw a zarazem z niekłamaną niecierpliwością oczekiwałem ich reakcji po torcie, ponczu i ''małej czarnej'' .
Wstając zza stołu ''Ludmiła'' nagle ku zdziwieniu obecnych zatoczyła się opierając swoje ciało na ramieniu Edka aby nie upaść.
Inni na ów widok raptownie zareagowali ku mej nieopisanej radości wypowiedzieli ''znów nas kolejny raz przechytrzyłeś”, że jesteśmy mocno wstawieni, tańców już prawie nie było, lecz śmiech i dogadywanie.

Aby doprowadzić gości do takiego stanu bez żadnych podejrzeń z ich strony trzeba użyć odpowiednich wymyślnych mikstur i tak :
Tort własnoręcznie zrobiłem a tajemnica tkwiła w zastosowanym pomysłowym ponczu gdzie użyłem czysty spirytus aby nasączyć biszkopt przekładając smaczną masą.
Poncz do zaspokojenia pragnienia w tak gorącym wieczorze składał się z czystego spirytusu zmieszany z odpowiednim sokiem owocowym (najlepszy, przetestowany to sok z ananasów, niewyczuwalny jest wtedy smak alkoholu ) oraz plastry cytryny, pomarańczy, bananów i dużo kostek lodu, które pływały w kryształowym dzbanie.
Natomiast na oczach gości (to była szczególna niespodzianka) kiedy zaparzałem przed nimi czarną prawdziwą kawę ''Super'' w tamtych czasach był to naprawdę unikalny rarytas.
Aby wzbudzić większe zainteresowanie u obserwatorów w panującym półmroku w blasku palących się świec umieszczałem w filiżankach dwie łyżeczki kawy, kostka gorzkiej czekolady oraz zalewałem te składniki czystym spirytusem aby zaistniał jeszcze większy tajemniczy efekt, każdy podpalał swoją miksturę gdzie języki ognia wywoływały w około niesamowite widowisko po kilku minutach (gdy rozpuściła się czekolada w alkoholu) zalewałem zawartość gorącą przegotowaną wodą ogień powoli gasł w filiżance, przed każdym z nas z aromatyczną wonią prezentował się wspaniały likier czekoladowo-kawowy.
Tak podany gościom sprytnie alkohol sprawił, że uczestnicy byli pod wrażeniem kolejnej rocznicy moich urodzin.
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kącik tylko dla KOBIET.

Post autor: Anna01 »

nike pisze:
30 kwie 2021, 8:45
A gdzie przepis :-D
Na poprzedniej stronie :-)
Ale jest też tu ------> https://www.mojewypieki.com/przepis/marlenka
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”