Światowa modlitwa w imię Jezusa !

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o różnej tematyce NIE ZWIĄZANEJ z Biblią i religią

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3666
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

wybrana pisze:Dał człowiekowi wolna wolę.
Mozesz to rozwinac?

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

tom68 pisze:Sam Jezus powiedział w ewangelii że nie przyszedł zmieniać prawa tylko wypełniać i też powiedział że kto chce być zbawiony powinien przestrzegać przykazań i iści za nim bo zbawieni jesteśmy z laski ale sadzeni będziemy z uczynków a inne interpretacje to fałszywa ewangelia i mnie one nie interesują ...
Pan Jezus wypełnił,
Ty natomiast jak wypełniasz?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
Queza pisze:
wybrana pisze:Nie obwiniaj Boga za zło tego świata. To ludzie, którzy się mają źle - czynią zło.
Ja nie obwiniam Boga, ale Bóg nie jest obojętny i nie patrzy bezkarnie z góry.
Dał człowiekowi wolna wolę.
Wolna wola szalonych naukowcow i zidiocialych politykow przy wspoludziale pieniedzy bogaczy powoduje takie sytuacje, jak ta. Ale juz wolna wola szarych ludzi, na ktorych testuje sie te zbrodnicze poczynania i ktorzy cierpia chociaz pragna zyc w spokoju i pokoju juz jest bez znaczenia. Czy tak? A srac na taka wolna wole. Bylaby ona uzasadniona, gdyby konsekwencje swoich podlych dzialan dotykaly sprawcow. Ale tych nigdy, a skadze. Ich Ktos mocno chroni. Chyba ktos mocniejszy niz dawca wolnej woli. Tak to przynajmniej wyglada i to od zawsze.

wybrana
Posty: 4383
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
wybrana pisze:
Queza pisze:
wybrana pisze:Nie obwiniaj Boga za zło tego świata. To ludzie, którzy się mają źle - czynią zło.
Ja nie obwiniam Boga, ale Bóg nie jest obojętny i nie patrzy bezkarnie z góry.
Dał człowiekowi wolna wolę.
Wolna wola szalonych naukowcow i zidiocialych politykow przy wspoludziale pieniedzy bogaczy powoduje takie sytuacje, jak ta. Ale juz wolna wola szarych ludzi, na ktorych testuje sie te zbrodnicze poczynania i ktorzy cierpia chociaz pragna zyc w spokoju i pokoju juz jest bez znaczenia. Czy tak? A srac na taka wolna wole. Bylaby ona uzasadniona, gdyby konsekwencje swoich podlych dzialan dotykaly sprawcow. Ale tych nigdy, a skadze. Ich Ktos mocno chroni. Chyba ktos mocniejszy niz dawca wolnej woli. Tak to przynajmniej wyglada i to od zawsze.
Sprawcy zła poniosą konsekwencje i myślę, że ty nie chciała byś ich ponosić. Cierpienie ziemskie jest tylko laskotka w porównaniu do cierpienia, które jest wieczne i nigdy się nie kończy.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

wybrana pisze:Cierpienie ziemskie jest tylko laskotka w porównaniu do cierpienia, które jest wieczne i nigdy się nie kończy.
A to dlaczego? Podobno milosierdzie wielkie jest, i miłość bezgraniczna. Kto sie mści i zadaje cierpienia maluczkim i głupiutkim ludzikom przez wieczność? Sama wiele razy pisałaś, że Bóg nikogo nie karze, że nie ma upodobania w cierpieniu ludzi, że piekła nie ma...Więc, jak to jest z tą twoją wiarą?
wybrana pisze:Sprawcy zła poniosą konsekwencje i myślę
Kiedy, gdzie, w jaki sposób? Umrą jak wszyscy, ale po długim i bezpiecznym, najczęściej luksusowym życiu.
A cierpienia zadają tu i teraz, ludziom niewinnym. A podobno mamy tylko jedno życie i tylko tu jesteśmy go świadomi.
Tak, że wiesz...cienko to wszystko widzę (te tłumaczenia, bo fakty widzę całkiem jasno).
wybrana pisze: ty nie chciała byś ich ponosić.
O,a kogo ja zabijam, kogo okradam, oszukuję, jakie bomby spuszczam na ludzi, jakie spiski knuję itd.itd.
Co najwyżej dociekam, szukam Boga i odpowiedzi od NIEGO. To ponoć dobrze?

wybrana
Posty: 4383
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
wybrana pisze:Cierpienie ziemskie jest tylko laskotka w porównaniu do cierpienia, które jest wieczne i nigdy się nie kończy.
A to dlaczego? Podobno milosierdzie wielkie jest, i miłość bezgraniczna. Kto sie mści i zadaje cierpienia maluczkim i głupiutkim ludzikom przez wieczność? Sama wiele razy pisałaś, że Bóg nikogo nie karze, że nie ma upodobania w cierpieniu ludzi, że piekła nie ma...Więc, jak to jest z tą twoją wiarą?
wybrana pisze:Sprawcy zła poniosą konsekwencje i myślę
Kiedy, gdzie, w jaki sposób? Umrą jak wszyscy, ale po długim i bezpiecznym, najczęściej luksusowym życiu.
A cierpienia zadają tu i teraz, ludziom niewinnym. A podobno mamy tylko jedno życie i tylko tu jesteśmy go świadomi.
Tak, że wiesz...cienko to wszystko widzę (te tłumaczenia, bo fakty widzę całkiem jasno).
wybrana pisze: ty nie chciała byś ich ponosić.
O,a kogo ja zabijam, kogo okradam, oszukuję, jakie bomby spuszczam na ludzi, jakie spiski knuję itd.itd.
Co najwyżej dociekam, szukam Boga i odpowiedzi od NIEGO. To ponoć dobrze?
wuka, ja nigdy nie pisałam, że piekła nie ma. Pieklo jest i trzeba dobrze postępować, by tam nie trafić. Bóg dał nam Zbawiciela, by wiara jaką nas nauczał - trwała w nas,by zwodzicieli nie prowadził nas w otchłań piekła, byśmy nie słuchali głosu kłamstwa. Jeżeli połyka się wiarę sumerow i inne banialuki, a nie słucha się nauk Jezusa, to można iść ciemną doliną w otchłań. Kazdy otrzymał prawo wyboru, więc niech nie będzie zdziwiony. Chce czynić źle i powodować cierpienie innych, to spotka go zapłata. Jest przyczyną, to jest i skutek. To nie są bajki, bo o tym nauczał Jezus.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

wybrana pisze:Jeżeli połyka się wiarę sumerow
Pisze się z dużej litery: Sumer.
Mało wiesz, ale zostań przy swoich banialukach i zmiennych naukach. Niektórym prawda mocno szkodzi.

wybrana
Posty: 4383
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
wybrana pisze:Jeżeli połyka się wiarę sumerow
Pisze się z dużej litery: Sumer.
Mało wiesz, ale zostań przy swoich banialukach i zmiennych naukach. Niektórym prawda mocno szkodzi.
A ty przy swoich nie twij, bo ci tego nie radzę.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

wybrana pisze:bo ci tego nie radzę.
Za to radzisz mi tkwić w kłamstwach. Dziękuję. Sama zdecyduję.
Wiedz, że z dowodami się nie dyskutuje.
Nie mam nic więcej do dodania. Na tym forum.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Krystian ja wypełniam prawo Boże na ile mogę więcej niż katolik czy świadek a ocenę zostawiam Bogu i jestem spokojny o wyrok :-D
tom68

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3666
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Wybrana,napisalas o wolnej woli danej ludziom przez Boga.Zapytalem juz,ale moglas nie zauwazyc.Wiec powtorze-moglabys to rozwinac?Kiedy i gdzie Bog dal ludziom wolna wole?I czy moglabys to w jakis sposob potwierdzic?

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Bóg dał ludziom wolną wole już w raju bo nie ogrodził drzewa wiadomości dobrego i złego :-D
tom68

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

tom68 pisze:Krystian ja wypełniam prawo Boże na ile mogę więcej niż katolik czy świadek a ocenę zostawiam Bogu i jestem spokojny o wyrok
Ale jak go wypełniasz?
Kamieniujesz cudzołożników?
Przecież, wiesz, że jak nie wypełnisz, chociaż jednego przykazania z prawa mojżeszowego, winny jesteś wszystkim.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wybrana
Posty: 4383
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

booris pisze:Wybrana,napisalas o wolnej woli danej ludziom przez Boga.Zapytalem juz,ale moglas nie zauwazyc.Wiec powtorze-moglabys to rozwinac?Kiedy i gdzie Bog dal ludziom wolna wole?I czy moglabys to w jakis sposob potwierdzic?
Już od początku stworzenia człowiek otrzymał wolną wolę. Miał dostęp do drzewa dobra i zła. Został uświadomiony o woli Bożej i co go czeka, gdy ją zlekceważy. Człowiek wybrał i odrzucił wolę Bożą. Człowiek otrzymał prawo wyboru - błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierając błogosławieństwo - wybiera wolę Bożą i wypełnia ją. Żyje jako dziecko Boże na podobienstwo Boże. Jego serce jest wypełnione dobrem, miłością i miłosierdziem. Wybierając przekleństwo - odrzuca wolę Bożą i żyje według własnych porzadliwosci, oraz spełnia wolę szatana - czyniąc przez to zło na ziemi.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

tom68 pisze:Krystian ja wypełniam prawo Boże na ile mogę więcej niż katolik czy świadek a ocenę zostawiam Bogu i jestem spokojny o wyrok :-D
Według prawa judaistycznego, gojowi przysługuje siedem praw Noego. A w tych prawach ani jednego słowa o szabacie.
Według Judaizmu goj który czyta sam ST jest winien śmierci. Goj może czytać ST ale tylko w obecności rabina, który tłumaczy mu te treści.
Musisz konwertować na Żyda, żeby stosować się do szabatu.
Według Judaizmu gojom nie wolno stosować się do szabatu, bo są winni grzechu.
Tak, że według Judaizmu jesteś grzesznym człowiekiem. Przykro mi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe linki”