Coś w tym jest

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o różnej tematyce NIE ZWIĄZANEJ z Biblią i religią

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Coś w tym jest

Post autor: wuka »

Krystian pisze:
12 sty 2021, 21:32
To Ty napisałaś, że Jan chrzcił w Imię Jezusa.
Ja napisałem, że tylko uczniowie Pana Jezusa chrzcili w Jego imieniu.
W którym miejscu ja napisałam taką głupotę? Domyślam się już i to moja wina, bo umknął mi znak zapytania. Jednak niektórym trzeba wszystko i to dosłownie.
Więc zdanie miało brzmieć: "Jezusa też ochrzcił w imię Jezus ?"
Nieporozumienie.
Natomiast mam następne pytanie: skąd wiesz, że Apostołowie chrzcili w imię Jezusa? Piszesz: "Jego uczniowie chrzcili, tylko w Jego Imię."
Gdzie o tym pisze?
Poza tym nadal nie wiemy jaka była (i czy w ogóle była?) formułka podczas chrztu janowego. Ktoś coś?

Henryk
Posty: 11738
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Coś w tym jest

Post autor: Henryk »

Krystian pisze:
12 sty 2021, 20:32
Wiem z Biblii jak chrzcił Jan.
Jezusa nie ochrzcił w Imię Jezusa
Krystianie. Zachodzi tu nieporozumienie.
Jan chrzcił swoich rodaków,- wyłącznie wyznawców Prawa Zakonu Mojżesza,- a właściwie obmywał ich w wodzie „ku pokucie”.
Inne tłumaczenia oddają to słowami: ku pokajaniu, ku skrusze, ze względu na opamiętanie, na odwrócenie się od grzechu, dla nawrócenia…
Te wszystkie razem wzięte określenia są właściwe.

Nie był to chrzest na obmycie (zgładzenie) grzechów, miał on raczej cel dydaktyczny,- zastanowienia się nad sobą i zaprzestania dalszych nieprawości.
ON przygotowywał swych rodaków do misji, jaką rozpoczynał Jezus.
Mk 1:3 BR  "Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę dla Pana. Prostymi czyńcie Jego ścieżki."
Chrzest Jana nie gładził żadnych grzechów!

Jezus przychodząc do Jana nie przyszedł w celu pokutowania, odwracania się od grzechów, ponieważ nic takiego nie miał.
Hbr 4:15 BW  "Nie mamy bowiem arcykapłana, który by nie mógł współczuć ze słabościami naszymi, lecz doświadczonego we wszystkim, podobnie jak my, z wyjątkiem grzechu."

Zanurzeniem w Jordanie dał nam przykład poświęcenia się (oddania swego życia) Ojcu aż do fizycznej śmierci.
Zanurzenie w wodzie jest symbolem. Wchodzimy do wody jako „stary człowiek” ze swymi dawnymi grzechami, a wychodzimy jako „Nowe Stworzenie” w Jezusie Chrystusie.
2Kor 5:17 BR  "Jeżeli więc ktoś pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem. To, co dawne, minęło, a oto wszystko stało się nowe."
I dopiero to nasze zanurzenie wraz z Chrystusem, z Jego upoważnienia, w Jego Imię, skutkuje anulowaniem dawnych grzechów.
Chrzest Janowy niczego nie gładził, niczego nie anulował. Upominał jedynie grzeszników.

To nasze zanurzenie się w Chrystusa, czynione za Jego przykładem, z Jego upoważnienia, powoduje zjednanie się z Nim. Tacy stanowią Jego ciało, a On sam jest Głową.
Jest to „zanurzenie się” w Jezusa, a nie jakąś „Trójcę”.
Owszem- popycha i upoważnia nas do tego Duch Święty (jako szczególna mądrość), otrzymany od Ojca i zgodnie z wolą Ojca.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Coś w tym jest

Post autor: Krystian »

Wuka z BIBLII
Ponoć ją znasz
Apostołowie zawsze chrzcili - tylko w imię Pana Jezusa
Mam Ci podać wersety, czy sama znajdziesz?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Henryk
Posty: 11738
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Coś w tym jest

Post autor: Henryk »

Krystian pisze:
15 sty 2021, 1:15
Apostołowie zawsze chrzcili - tylko w imię Pana Jezusa.
To by wyglądało tak, że Jezus chrzcił "w imię Ducha i Ognia"… :-/

Dziwnie stwierdzenie- prawda?

Czynić cokolwiek „w czyjeś imię” oznacza nic innego jak czynić z czyjegoś upoważnienia, czyjąś mocą.
Dz 3:6 DOS  "Piotr natomiast powiedział: Srebra i złota nie posiadam, lecz co mam, to ci daję: W imieniu Jezusa Chrystusa z Nazaretu, wstań i zacznij chodzić!"

Gdy mój szef mówi „idź tam i zrób to”, to idę tam w jego imieniu i dokonuje czynności z jego upoważnienia.

W naszym przypadku apostołowie zanurzali w wodzie z upoważnienia Jezusa Chrystusa.
To zanurzenie symbolizowało „zanurzenie” w Chrystusa, aby stanowili z Nim jedność myśli, pragnień, celów…
A jednocześnie symbolizowało śmierć ludzkiej, dotychczasowej woli, a wymuszało czynienie woli Bożej bez szemrania.

Mt 3:11 BGN  "Ja was zanurzam w wodzie ku skrusze; ale ten, który przychodzi za mną, jest mocniejszy niż ja; on jest tym, którego butów nie jestem godzien nosić; ten was zanurzy w Duchu Świętym i ogniu."
Chrzest, jak wielu wie zapewne, w dosłownym tłumaczeniu znaczy „zanurzenie”.

Apostołowie zanurzali innych „w Chrystusa”, aby stanowili z Nim jako Głową całego Chrystusa.
„Chrystus”, jak wielu zapewne wie, w dosłownym tłumaczeniu oznacza „namaszczonego”, „pomazańca”, "Mesjasza"…
Czy czynili te zanurzenia bez woli Ojca? Czy nie upoważniał ich do tego Boży duch, który jest święty? :-?
Każdy sam sobie odpowie.

Ps.
Zanurzenie w Duchu i ogniu skutkowało otrzymaniem ducha Bożego- mocy i mądrości Bożej w takiej mierze, na ile dany człowiek mógł przyjąć.
Tacy przechodzili w swym życiu „ogniste”- srogie próby ze strony bliźnich, Szatana, a jednak zachowywali wierność do śmierci.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Coś w tym jest

Post autor: wuka »

Krystian pisze:
15 sty 2021, 1:15
Wuka z BIBLII
Ponoć ją znasz
Apostołowie zawsze chrzcili - tylko w imię Pana Jezusa
Mam Ci podać wersety, czy sama znajdziesz?
Podaj wersety. W moich na pewno nie ma o chrzcie w Jezusa.

Henryk
Posty: 11738
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Coś w tym jest

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
15 sty 2021, 10:41
Podaj wersety. W moich na pewno nie ma o chrzcie w Jezusa.
Krystian w pracy. Nie może być na każde zawołanie.
Musisz koniecznie zmienić biblię. Jakaś taka bez "radosnych tfórczości". ;-)

Dz 2:38 BW  "A Piotr do nich: Upamiętajcie się i niechaj się każdy z was da ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a otrzymacie dar Ducha Świętego."
Przekład Sterna oddaje to jeszcze lepiej:
Dz 2:38 STERN  "Kefa odrzekł im: "Odwróćcie się od grzechu, powróćcie do Boga i niech mocą władzy Jeszui Mesjasza każdy z was zostanie zanurzony w przebaczenie waszych grzechów, a otrzymacie dar Ruach Ha-Kodesz!"
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Coś w tym jest

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
15 sty 2021, 11:50
wuka pisze:
15 sty 2021, 10:41
Podaj wersety. W moich na pewno nie ma o chrzcie w Jezusa.
Krystian w pracy. Nie może być na każde zawołanie.
Musisz koniecznie zmienić biblię. Jakaś taka bez "radosnych tfórczości". ;-)

Dz 2:38 BW  "A Piotr do nich: Upamiętajcie się i niechaj się każdy z was da ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a otrzymacie dar Ducha Świętego."
Przekład Sterna oddaje to jeszcze lepiej:
Dz 2:38 STERN  "Kefa odrzekł im: "Odwróćcie się od grzechu, powróćcie do Boga i niech mocą władzy Jeszui Mesjasza każdy z was zostanie zanurzony w przebaczenie waszych grzechów, a otrzymacie dar Ruach Ha-Kodesz!"
Odczep się. Gdzie ja poganiam kogokolwiek. Sama dopiero wróciłam do domu, a tu widzę wysyp na mnie- hej dowalić, jak nie ma o co, to chociaż wymyślić, że poganiam Krystiana...weź ty się człowieku ogarnij.
Jak będę zmieniać Biblię to przyjdę po poradę do ciebie., Na pewno polecisz mi najwłaściwszą.

Henryk
Posty: 11738
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Coś w tym jest

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
15 sty 2021, 13:08
Odczep się.
A ja naiwny spodziewałem się, że podziękujesz za wyprowadzenie z błędu.
Nie ma za co! :-D
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Coś w tym jest

Post autor: Krystian »

Wuka, chciałaś wersety, że apostołowie chrzcili, tylko w imieniu Pana Jezusa.
Henryk Ci zapodał za mnie, a Ty masz do Niego pretensje.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Coś w tym jest

Post autor: RN »

Krystian pisze:
15 sty 2021, 23:07
Wuka, chciałaś wersety, że apostołowie chrzcili, tylko w imieniu Pana Jezusa.
Henryk Ci zapodał za mnie, a Ty masz do Niego pretensje.
No to żle chrzcili, bo mieli to robić w imię Ojca, Syna i Ducha św. :-)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Coś w tym jest

Post autor: Krystian »

Dlatego uważam ten werset z Mateusza, za jakiś przekręcony przez kopistów. Według mnie tych, co chcieli poprzeć trójcę.
Apostołowie na pewno dobrze chrzcili RN.
Tutaj jeszcze podam werset, aby było jasne:

A gdy apostołowie w Jerozolimie usłyszeli, że Samaria przyjęła Słowo Boże, wysłali do nich Piotra i Jana, (15) którzy przybywszy tam, modlili się za nimi, aby otrzymali Ducha Świętego. (16) Na nikogo bowiem z nich nie był jeszcze zstąpił, bo byli tylko ochrzczeni w imię Pana Jezusa.

Apostołowie chrzcili - tylko w Imieniu Pana Jezusa.
Chyba nie dostali nagle amnezji, że mają chrzcić w imię ojca i syna i ducha świętego jak im, niby polecił Pan Jezus.
Chyba Swojego mistrza, by nie olali. 8-)
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Coś w tym jest

Post autor: RN »

Krystian pisze:
16 sty 2021, 0:18

Chyba nie dostali nagle amnezji, że mają chrzcić w imię ojca i syna i ducha świętego jak im, niby polecił Pan Jezus.
Chyba Swojego mistrza, by nie olali. 8-)
No nie wiadomo.
Coś mi się wydaje, że ci apostołowie byli wyjątkowo niekumaci.
Tyle mieli tłumaczone co wydarzy się po ukrzyżowaniu, że Syn Człowieczy musi być odrzucony i zabity, ale trzeciego dnia zmartwychwstanie, a gdy to się stało, to Piotrek i tak był zdziwiony.
Z drugiej strony nauki miały być im tak przekazane, aby patrzyli, a nie widzieli, słuchali, a nie słyszeli, także to też trzeba mieć na uwadze.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Coś w tym jest

Post autor: Krystian »

wiem, że wszystko trzeba mieć na uwadze
dlatego RN nie pasuje mi ten werset z Mateusza odnośnie chrzczenia
już pytałem na trzech forach, dlaczego apostołowie nie czynili tak, jak im Pan Jezus zalecił
nadal nie mam odpowiedzi
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Henryk
Posty: 11738
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Coś w tym jest

Post autor: Henryk »

Krystian pisze:
17 sty 2021, 3:29
już pytałem na trzech forach, dlaczego apostołowie nie czynili tak, jak im Pan Jezus zalecił
nadal nie mam odpowiedzi
Krystianie. Nawet na tym forum ja sam pisałem, dlaczego tak, a nie inaczej zanurzali.
Musisz sobie jedynie zamienić wyrażenie "w imię" na "w imieniu", albo jeszcze lepiej: "z upoważnienia".
Zanurzali w Chrystusa i z upoważnienia Chrystusa, aby stanowić z Nim jedno ciało.
1Kor 12:12-13 BW "Albowiem jak ciało jest jedno, a członków ma wiele, ale wszystkie członki ciała, chociaż ich jest wiele, tworzą jedno ciało, tak i Chrystus; (13) Bo też w jednym Duchu wszyscy zostaliśmy ochrzczeni (czytaj "zanurzeni") w jedno ciało - czy to Żydzi, czy Grecy, czy to niewolnicy, czy wolni, i wszyscy zostaliśmy napojeni jednym Duchem."

1P 2:5 BR "Wy również, niby żywe kamienie, tworzyć będziecie duchową świątynię, staniecie się świętym kapłaństwem po to, by przez Jezusa Chrystusa składać duchowe, miłe Bogu ofiary."
Uważasz że nie mieli na te czyny zgody samego Ojca?
Uważasz, że Boża mądrość- Boży duch, którego otrzymali pięćdziesiątego dnia od zmartwychwstania Jezusa, nie przymuszał ich do zanurzania w Chrystusa?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Henryk
Posty: 11738
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Coś w tym jest

Post autor: Henryk »

RN pisze:
16 sty 2021, 15:54
Tyle mieli tłumaczone co wydarzy się po ukrzyżowaniu, że Syn Człowieczy musi być odrzucony i zabity, ale trzeciego dnia zmartwychwstanie, a gdy to się stało, to Piotrek i tak był zdziwiony.
Tak. Nie rozumieli, spodziewali się zupełnie czegoś innego. Do czasu, aż otrzymali Ducha Świętego.
J 14:26 BT2 "A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem."
Bez tego Pocieszyciela byli jak nasza "wybrana" i ...RN
\
Z drugiej strony nauki miały być im tak przekazane, aby patrzyli, a nie widzieli, słuchali, a nie słyszeli, także to też trzeba mieć na uwadze.
Co jest absolutną prawdą! :-D
Mk 4:12 PAU "dlatego że patrząc, widzą, ale nie dostrzegają, słuchając, słyszą, ale nie rozumieją, żeby się nie nawrócić i nie otrzymać przebaczenia”."
Przebaczenia dostąpili jedynie ci, co należą do Chrystusa!
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe linki”