Biblia i Sumerowie - Stworzenie Świata

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o różnej tematyce NIE ZWIĄZANEJ z Biblią i religią

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Biblia i Sumerowie - Stworzenie Świata

Post autor: wuka »

Jeszcze nie miałam czasu obejrzeć, ale na pewno ciekawy.
"Biblia i Sumerowie - Stworzenie Świata"
https://www.youtube.com/watch?v=vvR5IVtuEu4
Mogę w ciemno polecić, zarówno kanał Łukasza Kulaka, jak i jego 3 książki. :-)

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Re: Biblia i Sumerowie - Stworzenie Świata

Post autor: amiko »

Dzięki za podanie linka. Na pewno będzie w nim o stworzeniu człowieka. To co obecnie się potwierdza.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Biblia i Sumerowie - Stworzenie Świata

Post autor: wuka »

amiko pisze:
03 paź 2020, 12:13
Dzięki za podanie linka. Na pewno będzie w nim o stworzeniu człowieka. To co obecnie się potwierdza.
Na pewno. Skoro cię zainteresowałam, to zwróć uwagę na jego kanał. Ten temat - Sumerowie, Biblia, Mojżesz itd.itp. są bardzo ciekawie omawiane w dawniejszych filmach.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Biblia i Sumerowie - Stworzenie Świata

Post autor: wybrana »

To bardzo ciekawe tematy, zwłaszcza że nauka ST, to zapożyczenia z tych pierwotnych wierzeń.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Biblia i Sumerowie - Stworzenie Świata

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
03 paź 2020, 13:32
To bardzo ciekawe tematy, zwłaszcza że nauka ST, to zapożyczenia z tych pierwotnych wierzeń.
Masz rację. Dlatego właśnie polecam tego bloga. Autorka jest z pewnością archeologiem, może historykiem.
Pisze rzetelnie, podaje nazwiska, źródła itd.
Ja sobie subskrybuję jej wpisy. Nie są zbyt częste, ale solidnie dopracowane i ciekawie napisane. :-)

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Biblia i Sumerowie - Stworzenie Świata

Post autor: Bobo »

Też go czytam od lat. Podkop ma też pewne 'dziecko': kwadrans z podkopem. Tam bardziej religijnie.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Biblia i Sumerowie - Stworzenie Świata

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
03 paź 2020, 15:30
Też go czytam od lat. Podkop ma też pewne 'dziecko': kwadrans z podkopem. Tam bardziej religijnie.
Super. To dlaczego siedzisz cicho i nie reklamujesz takich dobrych stron? Ja lubię się dzielić ;-) :-D

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Biblia i Sumerowie - Stworzenie Świata

Post autor: Bobo »

Ta sama autorka go reklamuje na podkopie. Na głównej stronie znajdź po prawej stronie sporą ikonę zegarka z zaznaczeniem kwadransa na zielono.
Myślałem że wiesz 😉
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Biblia i Sumerowie - Stworzenie Świata

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
03 paź 2020, 16:15
Ta sama autorka go reklamuje na podkopie. Na głównej stronie znajdź po prawej stronie sporą ikonę zegarka z zaznaczeniem kwadransa na zielono.
Myślałem że wiesz 😉
Bobo, ja to widziałam, ale nie skupiam się na tym. Bardziej mnie te główne informacje z artykułów ciekawią.

Ja również czytam od czasu do czasu bloga tego http://acalyludpowieamen.pl/
Kalinowski Daniel wydał 4 książki, z czego 3 czytałam http://wst.kei.pl/wsts/2017/03/25/m np.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Biblia i Sumerowie - Stworzenie Świata

Post autor: wuka »

Zachęcam do rzucenia okiem na 36 minuta 55 sek.
Dodam dla niechętnych obejrzenia, że po prawej stronie - Mezopotamia - teksty są o co najmniej tysiąc lat starsze.
I wy mnie nazywacie spiskowcem :roll: :xhehe:

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Biblia i Sumerowie - Stworzenie Świata

Post autor: wuka »

Nowy film dla zainteresowanych:"Biblia i Sumerowie - Przedpotopowi Długowieczni Władcy"
https://www.youtube.com/watch?v=41TZYKGr0Yg

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Biblia i Sumerowie - Stworzenie Świata

Post autor: wuka »

Dziś odcinek długi, ale ciekawy.
https://www.youtube.com/watch?v=uXC6nW1ebQE
Tytuł: "Prawdziwa Historia Boga - Biblia i Sumerowie"

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Biblia i Sumerowie - Stworzenie Świata

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
28 mar 2021, 13:14
Dziś odcinek długi, ale ciekawy.
https://www.youtube.com/watch?v=uXC6nW1ebQE
Tytuł: "Prawdziwa Historia Boga - Biblia i Sumerowie"
Wuka, przed chwilą oglądałam ten film i weszłam na forum, by go zacytować a tu patrzę, ze właśnie go zacytowałaś.
Bardzo pouczający i wyjaśnia historie Biblii, której pierwowzorem jest historia Sumerow.
Kazdy, kto interesuje się historią ST, powinien ten film obejrzeć z otwartymi ustami.
Aby nie umknął zacytuję go ponownie

https://youtu.be/uXC6nW1ebQE
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Biblia i Sumerowie - Stworzenie Świata

Post autor: wuka »

Zwróciłas uwagę na historię Abrama? Super!
Wiele dziwów się wyjasnia. No i sama historia...eh :-)

Tego nie mogę sobie odpuścić :mrgreen:
"Według Biblii Żydzi wywodzą się z Mezopotamii będąc potomkami Sumerów" min. 20,59
I już wiadomo dlaczego uważają się za wybrańców boga :xhehe:

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: Biblia i Sumerowie - Stworzenie Świata

Post autor: Ketjow-oko »

BIBLIA I SUMEROWIE
Pozwolę sobie zacytować:
''…. Pomieszanie języka- wieża Babel:
Według Księgi Rodzaju (r.6) ludzkość miała „jeden język i jednakowe słowa”, zanim zasiedlono Sumer. Ale w wyniku incydentu z wieżą Babel Jahwe, który pewnego razu zstąpił zobaczyć, co się wydarzyło, powiedział do (nienazwanych) aniołów: „Oto jeden lud i wszyscy mają jeden język […]. Przeto zstąpmy tam i pomieszajmy ich język, aby nikt nie zrozumiał języka drugiego”.

Ta tradycja odzwierciedla sumeryjskie przekazy, mówiące zdecydowanie, że „był taki czas” w idyllicznej przeszłości, kiedy „ludzie nie mieli rywali” i wszystkie kraje „zażywały pokoju w bezpieczeństwie”, „ludzie w zgodzie rozmawiali z Enlilem jednym językiem”.

Te idylliczne czasy przywołuje na pamięć dawny sumeryjski tekst znany jako Enmerkar i pan z Aratty, traktujący o walce politycznych potęg i próbie charakterów między Enmerkarem, władcą Uruk (biblijne Erek), a królem Aratty (w dolinie Indusu) około 2850 roku prz.Chr.
Spór dotyczył zasięgu władzy Isztar, wnuczki Enlila, która nie mogła się zdecydować, czy ma mieszkać w odległej Aratcie, czy rezydować w mało znaczącym wówczas Erech.

Przyglądając się niechętnie ekspansji władzy Enlilitów, Enki starał się rozniecić wojnę światów między tymi dwoma władcami przez pomieszanie im języka. Tak więc ”Eneki, pan Eridu, obdarzony wiedzą, odmienił mowę w ich ustach”, aby wywołać kłótnie między „księciem a księciem, królem a królem”.
Według J.van Dijka ( La confusion des lagngues w „Orientalia” vol.39), ostatni wers w tym fragmencie należałoby jednak tłumaczyć „język ludzkości, ongiś jeden, został pomieszany po raz drugi”.
Czy wers ten oznacza, że Enki jeszcze raz pomieszał język, czy po prostu to, że jest on odpowiedzialny za drugie pomieszanie języka choć niekoniecznie za pierwsze – tego tekst nie wyjaśnia. ...''
Ostatnio zmieniony 28 mar 2021, 17:56 przez Ketjow-oko, łącznie zmieniany 1 raz.
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe linki”