Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o różnej tematyce NIE ZWIĄZANEJ z Biblią i religią

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: wybrana »

veteran pisze:
04 sty 2021, 16:18
To chyba nie do mnie kierujesz?

Czy BÓG nakazuje lubić wszystkich ludzi? Absolutnie nie.
Miłować? Tak.
Czy można miłować i jednocześnie nie lubić? Pewnie że tak.
Bardzo ciekawie to ująłes. A mógłbyś szerzej to rozwinąć.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: nike »

Weteran, rzeczywiście do ciebie było o miłości obowiązkowej FILIA, ja napisałam " lubię" bo coś tam było o lubieniu, ale mam na myśli miłość obowiązkową którą mamy miłować wszystkich ludzi i nawet swoich nieprzyjaciół.
Natomiast kiedy JHWH umarł to jest do Zamosa. Przepraszam za pomyłkę. :-D

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: veteran »

Spoko.

To co o czym piszesz to zdecydowanie AGAPE.
Phileo jest raczej cechą ludzką niż BOŻYM DAREM, częściowo wynikającą z naturalnych, wrodzonych instynktów, pełną emocji, sympatią będącą asumptem wewnętrznego bilansu i odbicia naszych upodobań.
Phileo posiada warunkowość gdzie AGAPE jest bezwarunkowa.
Owszem z AGAPE też będzie wynikać Phileo ale tylko w konkretnym przypadku.
AGAPE jest ponad Phileo a czasami wbrew Phileo.

I teraz jeśli ktoś np. wyznaje inne wartości, przedstawia inne cechy charakteru które nam nie odpowiadają i uniemożliwia nam z tego powodu wzajemne porozumienie to nie ma między nami sympatii, braterstwa, chęci tworzenia wspólnoty - nie ma Phileo.
A przynajmniej nie w pełnej, wyczerpującej formie bo możemy jednak komuś dobrze życzyć, pomóc w potrzebie czy współczuć.

AGAPE pochodzi od BOGA i tylko od BOGA, my nie dokładamy do niej żadnego pierwiastka.
To CHRYSTUS JEZUS zapala w człowieku AGAPE i żąda od nas byśmy w każdej sytuacji się nią kierowali.
Paweł w tym wersecie pisze o AGAPE: Nikomu nic winni nie bądźcie prócz wzajemnej miłości [Rz 13,8].
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: ZAMOS »

nike pisze:
04 sty 2021, 16:01
Zamos-----
Przeczytałam Księgę Liczb od 21 rozdziału do 31, gdzie jest 17--18 tekst, na którym sie podobno opierasz.
Warto przy czytaniu też używać mózgu, bo po to go mamy.
Nie wiem jaką ty biblię czytasz i z jakiej się o bogu pustynnych nomadów uczysz, że tych wersetów tam nie znalazłaś. Zdaję sobie sprawę z tego, że jak wam wyznawcom Jahwe jakąś prawdę o waszym bogu ktoś powie to rozwala to wam wasze wierzenia i nie jesteście w stanie tego przyjąć, a co dopiero zacząć myśleć, co też w swej mądrości Prawdziwy Stwórca nam umożliwił obdarzając nas rozumem. Zarzucasz mi bak umiejętności używania mózgu, ale nic na to nie wskazuje, że masz rację i nie wiem z czego mogłaś taki wniosek wyciągnąć.
Cytat jaki dałem jest z internetowej biblii tysiąclecia, ale jest też w innych wydaniach. Wyznawcy Jehowy jak wasz bóg też kłamią, a studiując historię wiemy, że też kradli, mordowali, brali niewolników i gwałcili kobiety. Wiem, że zrobicie wszystko, by niegodziwości waszego boga i jego wybrańców zamazać i tak zamotać każdą z tych niecnych spraw by jakoś te zbrodnie usprawiedliwić.
nike pisze:
04 sty 2021, 21:16
Zamos a gdzie wyczytałeś, że JHWH umarł?
Poczytaj troszkę też innych starych książek historycznych. Jak się troszkę postarasz to dość szybko znajdziesz, że grób Jahwe jest w Iranie. Nie wiem jeszcze, czy zmarł, czy ktoś zabił, czy zwyczajnie zmarł, jak każdy śmiertelnik z krwi i kości.
" Lb 31:17-18
17 Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną. 18 Jedynie wszystkie dziewczęta, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, zostawicie dla siebie przy życiu*."

Henryk
Posty: 11715
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: Henryk »

ZAMOS pisze:
05 sty 2021, 1:24
Poczytaj troszkę też innych starych książek historycznych. Jak się troszkę postarasz to dość szybko znajdziesz, że grób Jahwe jest w Iranie. Nie wiem jeszcze, czy zmarł, czy ktoś zabił, czy zwyczajnie zmarł, jak każdy śmiertelnik z krwi i kości.
Jeszcze brakuje tylko tytułów i autorów tych "książek historycznych".
A byli to zapewne uczeni historycy amerykańscy! :xhehe:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: nike »

Zamos napisał/
Nie wiem jaką ty biblię czytasz i z jakiej się o bogu pustynnych nomadów uczysz, że tych wersetów tam nie znalazłaś.
A gdzie ja napisałam, że nie znalazłam tych tekstów? Przecież wyraźnie napisałam, że znalazłam, tylko zaczęłam czytać od 21 rozdz. żeby zapoznać się z KONTEKSTEM WYDARZENIA i co tam pisze? Poczytaj sobie , bo widzę, że znasz tylko teksty, że ŻYDZI MORDOWALI, ale już tekstów, że zostali napadnięci, to już ty po prostu nie widzisz.
Piszesz coś o bogu pustynnym nomadów, to twój bóg?
Opisz więcej chętnie sobie o nim poczytam.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: nike »

veteran pisze:
04 sty 2021, 22:15
Spoko.

To co o czym piszesz to zdecydowanie AGAPE.
Phileo jest raczej cechą ludzką niż BOŻYM DAREM, częściowo wynikającą z naturalnych, wrodzonych instynktów, pełną emocji, sympatią będącą asumptem wewnętrznego bilansu i odbicia naszych upodobań.
Phileo posiada warunkowość gdzie AGAPE jest bezwarunkowa.
Owszem z AGAPE też będzie wynikać Phileo ale tylko w konkretnym przypadku.
AGAPE jest ponad Phileo a czasami wbrew Phileo.

I teraz jeśli ktoś np. wyznaje inne wartości, przedstawia inne cechy charakteru które nam nie odpowiadają i uniemożliwia nam z tego powodu wzajemne porozumienie to nie ma między nami sympatii, braterstwa, chęci tworzenia wspólnoty - nie ma Phileo.
A przynajmniej nie w pełnej, wyczerpującej formie bo możemy jednak komuś dobrze życzyć, pomóc w potrzebie czy współczuć.

AGAPE pochodzi od BOGA i tylko od BOGA, my nie dokładamy do niej żadnego pierwiastka.
To CHRYSTUS JEZUS zapala w człowieku AGAPE i żąda od nas byśmy w każdej sytuacji się nią kierowali.
Paweł w tym wersecie pisze o AGAPE: Nikomu nic winni nie bądźcie prócz wzajemnej miłości [Rz 13,8].
Podobnie ja rozumiem te dwie miłości . Dzięki za wykład. :-)

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: ZAMOS »

nike pisze:
05 sty 2021, 10:10
A gdzie ja napisałam, że nie znalazłam tych tekstów? Przecież wyraźnie napisałam, że znalazłam, tylko zaczęłam czytać od 21 rozdz. żeby zapoznać się z KONTEKSTEM WYDARZENIA i co tam pisze? Poczytaj sobie , bo widzę, że znasz tylko teksty, że ŻYDZI MORDOWALI, ale już tekstów, że zostali napadnięci, to już ty po prostu nie widzisz.
[/quote]
Ja rozumiem, że jak się ktoś broni to czasem zachodzi konieczność takiego bandytę zabić, ale nie jestem w stanie przyjąć za sprawiedliwe zabić jego rodziców, dziadków i dzieci, zabić też żonę, a córkę jak jeszcze nie uprawiała seksu wziąć za niewolnicę seksualną. To w moim rozumieniu sprawiedliwości jest podłe tak bardzo, że brakuje w polskim języku słów by w pełni tą podłość oddać.
Jest od wieków uznana przez władze wszelakie taka prawda, że „cel uświęca środki” i zapewne takim też „prawem” kierował się wasz Jahwe/Jehowa. Celem jego było zabić wszystkich tych, którzy nie uznawali go za jedynego boga i nie było dla niego ważne to, że ta jego „boskość” dobra dla ludzi nie była. Wiara w tego boga była wręcz zgubna dla wielu też jego wyznawców o czym przekonali się wszyscy ci jego wyznawcy co z jego ręki lub rozkazu zginęli. Ustanawia niby „prawo” nie zabijaj, nie kradnij, ale sam się do tego prawa nie stosuje. Naprawdę szkoda czasu na roztrząsanie tego co złego zrobił bóg pustynnych nomadów. Ważne, że go już nie ma i kilka tysięcy lat nikogo już nie zabił, co jednak nie przełożyło się na spadek zbrodni religijnych. Jego wyznawcy pozostali i knują nadal jak tu niewiernych pognębić i nie jest ważne to w jakim wyznaniu człowiek jest. Wszyscy chcą anihilować innowierców.
Henryk pisze:
05 sty 2021, 7:41
Jeszcze brakuje tylko tytułów i autorów tych "książek historycznych".
A byli to zapewne uczeni historycy amerykańscy!
Nawet jakbym ci wypisał całą bibliografię w której byś to wszystko znalazl to i tak tego nie przeczytasz. Ty całe życie czytasz jedną książkę i nic więcej nie ogarniesz, więc po co mam tracić czas. Może założę jeszcze jeden wątek w którym to wszystko wyłożę, ale dopiero jak znajdę na to czas. Wy wyznawcy Jehowy straciliście możliwość widzenia i słyszenia, więc szkoda na was czasu, ale może ktoś zagrożony przystąpieniem do którejś z sekt jehowickich zostanie w taki sposób uratowany..

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: nike »

Zamos kiedy opiszesz nam swojego boga, prosiłam o to czy opisanie go sprawia tobie jakąś trudność?
Po drugie zaprezentuj chociaż nam jedna książkę o tym twoim bogu ja chętnie ją przeczytam.
Druga rzecz dlaczego ty posługujesz się Biblią skoro w nią nie wierzysz, jeżeli chcesz zaprezentować twojego boga wskaż literaturę z której mogę skorzystać. CZEKAM.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: wybrana »

Nike, ja podam Ci opis mojego Boga E.Mateusza BW - Droga do Ojca

14:1
Niechaj się nie trwoży serce wasze; wierzcie w Boga i we mnie wierzcie!
14:2
W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce.
14:3
A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli.
14:4
I dokąd Ja idę, wiecie, i drogę znacie.
14:5
Rzekł do niego Tomasz: Panie, nie wiemy, dokąd idziesz, jakże możemy znać drogę?
14:6

Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.

14:7
Gdybyście byli mnie poznali i Ojca mego byście znali; odtąd go znacie i widzieliście go.
14:8
Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.
14:9

Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?

14:10
Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które do was mówię, nie od siebie mówię, ale Ojciec, który jest we mnie, wykonuje dzieła swoje.

14:11
Wierzcie mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie; a jeśliby tak nie było, to dla samych uczynków wierzcie.

14:12
Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto wierzy we mnie, ten także dokonywać będzie uczynków, które Ja czynię, i większe nad te czynić będzie; bo Ja idę do Ojca.

14:13
I o cokolwiek prosić będziecie w imieniu moim, to uczynię, aby Ojciec był uwielbiony w Synu.

14:14
Jeśli o co prosić będziecie w imieniu moim, spełnię to.

14:15
Jeśli mnie miłujecie, przykazań moich przestrzegać będziecie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: nike »

Wybrana to są teksty z Biblii, a Bogiem opisanym w Biblii jest JHWH, jeżeli w tego boga nie wierzysz, to nie powinnaś korzystać z BIBLII.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: wybrana »

nike pisze:
05 sty 2021, 14:51
Wybrana to są teksty z Biblii, a Bogiem opisanym w Biblii jest JHWH, jeżeli w tego boga nie wierzysz, to nie powinnaś korzystać z BIBLII.
Jak śmiesz porównywać obraz tego plemiennego Bóstwa z obrazem naszego Ojca w Królestwie Niebieskim o którym nauczał Jezus. Bogiem ludzi staje się ten, o jakim wyobrażenie mają dani ludzie.Jezeli twoje wyobrażenie dotyczy Jahwe i taki masz obraz Boga, to ten obraz Boga będzie przynależal do Ciebie i to w jego mocy będziesz. Jakiego Boga chcesz czcić - to takiego masz - wszystko według twojej woli.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11715
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
05 sty 2021, 15:01
Jak śmiesz porównywać obraz tego plemiennego Bóstwa z obrazem naszego Ojca w Królestwie Niebieskim o którym nauczał Jezus.
Zgłaszam ten post jako ubliżający Bogu Najwyższemu, a zarazem Ojcu Jezusa.
Także obraża to moje uczucia religijne. Jestem na forum Biblijnym, a nie satanistycznym!
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: veteran »

Że co?
Ale waflować się z tymi co drwią z CHRYSTUSA JEZUSA jest ci na rękę?
Żenada.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
05 sty 2021, 16:43
wybrana pisze:
05 sty 2021, 15:01
Jak śmiesz porównywać obraz tego plemiennego Bóstwa z obrazem naszego Ojca w Królestwie Niebieskim o którym nauczał Jezus.
Zgłaszam ten post jako ubliżający Bogu Najwyższemu, a zarazem Ojcu Jezusa.
Także obraża to moje uczucia religijne. Jestem na forum Biblijnym, a nie satanistycznym!
Może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale to Ty ublizasz Bogu Ojcu najwyższemu, który objawił nam siebie w swoim Synu - Jezusie. Ja jestem chrześcijańską i tylko pragnę wielbić jednego Boga Ojca i tylko prawdę objawienia w Chrystusie uznaję i tylko tą prawdą się posilam. Chrześcijanin strzeże swojej wiary jak oka w głowie, posila się nią, bo ona jest celem jego życia.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Zablokowany

Wróć do „Ciekawe linki”