Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o różnej tematyce NIE ZWIĄZANEJ z Biblią i religią

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: veteran »

Henryk pisze:
06 sty 2021, 10:03
[
Ech, ślepi przewodnicy ślepych... :cry:
Toś mnie rozbawił.
Ach, ci głusi uczeni w Piśmie.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: Henryk »

veteran pisze:
06 sty 2021, 10:21
I co takiego jest w tym wersecie?
Mam niezachwiane przekonanie, że napisano to w języku polskim. :xhehe:
Bez znaczenia symbolicznego, bez niedomówień. Jasno i wyraźnie! :-D
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
06 sty 2021, 9:44
wybrana pisze:
06 sty 2021, 9:21
Ja piszę o duchowej łączności Jezusa z Ojcem.
Mt 22:29-33 BW "A Jezus odpowiadając, rzekł im: Błądzicie, nie znając Pism ani mocy Bożej. (30) Albowiem przy zmartwychwstaniu ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić, lecz będą jak aniołowie w niebie. (31) A co do zmartwychwstania, czy nie czytaliście, co wam Bóg powiedział w słowach: (32) Jam jest Bóg Abrahama i Bóg Izaaka, i Bóg Jakuba! Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych. (33) A lud, który to słyszał, zdumiewał się nad nauką jego."


Widzisz jedna z drugim?
To "bóstwo nomadów" jest bogiem i Abrahama i Dawida i...Jezusa.
No, ale Jezus był w błędzie powiecie- a Wy rozgłaszacie poprawne nauki.
Tylko czyje to nauki? Czy nie Boga tego świata?
Veteranie- zanim coś napiszesz- zastanów się.
A dlaczego uważasz, że Bóg o którym wydał świadectwo Syn, mialby nie być Bogiem Abrahama, Izaaka, Jakuba ? przecież Bóg jest Bogiem wszystkich ludzi. Bóg jest Stwórca człowieka. Jednak nie wszyscy ludzie w swej świadomości wielbili Boga. To nasza świadomość kształtuje obraz Boga. Innego Boga widzieli W Egipcie, innego w Grecji, innego w Rzymie, innego widzieli Izraelici.Wszyscy kreowali swój obraz Boga i takiemu Bogu dawali swoje uwielbienie. Wielokrotnie był to typowy obraz szatana, który ich oszukał i to jemu oddawali cześć i uwielbienie. Przecież przywódcy plemienni uważali siebie za bogów, po twierdzili, że to Bóg powoływał ich do piaskowania władzy, więc wszystko co oni postanowią jest z woli Boga. Czuli się reprezentantami Boga na ziemi. Dlatego mamy tyle Ozyrysow, Zeusow i innych nazw. Prawdziwym reprezentantem Boga na ziemi jest Syn Boży - taka jest wiara chrzescijan - taka jest moja wiara.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: veteran »

Henryk pisze:
06 sty 2021, 10:45
veteran pisze:
06 sty 2021, 10:21
I co takiego jest w tym wersecie?
Mam niezachwiane przekonanie, że napisano to w języku polskim. :xhehe:
Bez znaczenia symbolicznego, bez niedomówień. Jasno i wyraźnie! :-D
Zdziwiłbyś się.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
06 sty 2021, 10:48
A dlaczego uważasz, że Bóg o którym wydał świadectwo Syn, mialby nie być Bogiem Abrahama, Izaaka, Jakuba ?
Muszę spytać się: Dobrze czujesz się?

To Ty, wraz z innymi twierdzisz, że starotestamentowy Bóg to krwawe bóstwo pasterzy Izraelskich, żądajcie od Abrahama choćby ofiary z syna Izaaka.
To "Ono" błogosławiło Abrahamowi poprzez Melchizedeka, gdy bezlitośnie ścigał i zabijał tych, co pochwycili Lota w niewolę...
To było "Ono", któremu miła była woń ofiar, składanych przez wymienionych przez Ciebie...
To był ten sam, co polecił Dawidowi wybić wiele plemion, bez oznak litości.
To jest ten sam, co unicestwi nieposłusznych Jego prawu w Jego Królestwie, bez żali i oznak litości...
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: wuka »

veteran pisze:
06 sty 2021, 9:06
Mówiąc szczerze mniej odrzucająco czyta się Zamosa niż Henryka.
ZAMOSA czyta się znakomicie, badaczy nie da się czytać wcale.
Pięknie i prawdziwie opisałeś kwestie Boga=Chrystusa w poście "veteran » wczoraj, o 23:05"
Trupy duchowe zamknęły Boga w jednej książce i jedynie widzą kropki, kreski i literki; nic ponad. Natomiast każdego widzącego Boga w sposób pogłębiony obrzucają wyzwiskami w stylu, jaki tu prezentuje choćby nike.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
06 sty 2021, 11:20
wybrana pisze:
06 sty 2021, 10:48
A dlaczego uważasz, że Bóg o którym wydał świadectwo Syn, mialby nie być Bogiem Abrahama, Izaaka, Jakuba ?
Muszę spytać się: Dobrze czujesz się?

To Ty, wraz z innymi twierdzisz, że starotestamentowy Bóg to krwawe bóstwo pasterzy Izraelskich, żądajcie od Abrahama choćby ofiary z syna Izaaka.
To "Ono" błogosławiło Abrahamowi poprzez Melchizedeka, gdy bezlitośnie ścigał i zabijał tych, co pochwycili Lota w niewolę...
To było "Ono", któremu miła była woń ofiar, składanych przez wymienionych przez Ciebie...
To był ten sam, co polecił Dawidowi wybić wiele plemion, bez oznak litości.
To jest ten sam, co unicestwi nieposłusznych Jego prawu w Jego Królestwie, bez żali i oznak litości...
Ile razy mam Ci pisać, że takiego Boga uwielbiają ludzie, jakiego mają świadomość.To świadomość jest wartością naszego ducha. Czlowiek kreuje obraz Boga i tenu wykreowanemu w swej duszy Bogu składa swoje uwielbienie.Wzrastamy duchowo przez wzrost naszej świadomości. Świadomość wiary - prawdę o Bogu dał nam Syn Boży - Jezus. W tej prawdzie uwielbiają Boga chrześcijanie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
06 sty 2021, 11:24
ZAMOSA czyta się znakomicie, badaczy nie da się czytać wcale.
Wcale mnie to nie dziwi.
Dla was Słowo Boże- Biblia, to zbiór wielokrotnie pozmienianych, fałszowanych baśni.
Wolicie swoje prywatne twory nielogicznych fantazji, niż zrozumieć prawdziwe przesłanie Stwórcy do stworzenia.
I możecie jak to się mówi: tupać nóżkami- ale to niczego nie zmieni.
Znasz to: jednym dano, przed innymi zakryto.
... Do pewnego czasu...
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: veteran »

Przed tobą zakryto jak widać.
Twarde karki.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
06 sty 2021, 13:17
wuka pisze:
06 sty 2021, 11:24
ZAMOSA czyta się znakomicie, badaczy nie da się czytać wcale.
Wcale mnie to nie dziwi.
Dla was Słowo Boże- Biblia, to zbiór wielokrotnie pozmienianych, fałszowanych baśni.
Wolicie swoje prywatne twory nielogicznych fantazji, niż zrozumieć prawdziwe przesłanie Stwórcy do stworzenia.
I możecie jak to się mówi: tupać nóżkami- ale to niczego nie zmieni.
Znasz to: jednym dano, przed innymi zakryto.
... Do pewnego czasu...
Dajesz/dajecie świadectwo o waszym Bogu postępowaniem i odnoszeniem się do innych ludzi. Pełny wysyp pychy i pogardy.
Zamknęliście Stwórcę w jednej książce i domagacie się, aby wszyscy to samo zrobili. Otóż, jeśli nie przekracza to twojego pojmowania, to napiszę ci, że ja też dałam się swego czasu na to nabrac. Piałam po forach dokładnie, jak ty. Wszystko mi się zgadzało, wykładnie nauczycieli, naginanie spraw, byle było jasne dla "wybranych i wtajemniczonych". A reszta - niech ginie, zasłużyli, bo nie myślą tak dokładnie, jak "my". Podłe to było, ale KTOŚ mnie wyrwał z tego błota, bo nie mogłam znieść takiej wykładni. I co się okazało? Można Boga poznać, wielbić i szanować i jest to Bóg spoza tych literek z tej jednej książki. I jest wart kochania.
O tym, że wy: ty i nike, znacie boga tylko z litery widać wyraźnie w postach nike. Ciągle w koło domaga się: a pokaż mi książkę o swoim bogu, a jakie ma imię, a jakie nazwisko, a jaki numer buta. Takiego boga wy znacie i czcicie.
A ludzi BOŻYCH wyszydzacie, pogardzacie, nazywacie szatanami.
Wolna wola wasza. NIE znacie BOGA, jedynie boga.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: nike »

O wuka się objawiła, a już obiecywałaś ,że ciebie tutaj nie będzie heheh "Obiecanki- cacanki a głupiemu radość" :-D
wuka napisała/
Dajesz/dajecie świadectwo o waszym Bogu postępowaniem i odnoszeniem się do innych ludzi. Pełny wysyp pychy i pogardy.
Co masz do np. mojego postępowanie? A jak ty postępujesz? Mam spisać wszystkie dogryzki jakie do mnie kierowałaś? Ostatnie to było "hike jesteś trupem" rzeczywiście wyjątkowo miłe to jest. A za co, za to tylko,że nie chcę uwierzyć w szatańską naukę wuki i jej przyjaciół.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: wuka »

nike pisze:
06 sty 2021, 13:52
O wuka się objawiła, a już obiecywałaś ,że ciebie tutaj nie będzie heheh "Obiecanki- cacanki a głupiemu radość" :-D
wuka napisała/
Dajesz/dajecie świadectwo o waszym Bogu postępowaniem i odnoszeniem się do innych ludzi. Pełny wysyp pychy i pogardy.
Co masz do np. mojego postępowanie? A jak ty postępujesz? Mam spisać wszystkie dogryzki jakie do mnie kierowałaś? Ostatnie to było "hike jesteś trupem" rzeczywiście wyjątkowo miłe to jest. A za co, za to tylko,że nie chcę uwierzyć w szatańską naukę wuki i jej przyjaciół.
Odczep się. Ty też obiecałaś się wynieść, a jeszcze tego samego dnia rozpisałas się, że hej.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: efroni »

wybrana pisze:Syn Boży objawił imię Boga, ale nawet 1 raz nie nazwał Boga Jahwe czy Jehowa, które to imię utożsamiane było z wyznaniem Starotestamentowej społeczności. Chrzescijanie uwielbiaja Boga tylko imieniem - Jezus.
Trudno zliczyć ile błedów nagromadzono w tych dwóch zdaniach .
Po pierwsze Jehoszua [Jeszua] nie musiał objawiać Imienia Boga . Imię Boga jest objawione w imieniu Jehoszua . W tłumaczeniu na j. polski Jehoszua znaczy JHWH zbawia/JHWH zbawieniem . Nie Jahwe, nie Jehowa a JHWH .

Jahwe czy Jehowa to radosna twórczość człowieka. I ani Jeszua i ani żaden jego uczeń , ani żaden Żyd czasów Jeszua , nie mówił o JHWH, "Jehowa" czy "Jahwe" .
Żydzi, tam gdzie napisane było Imię Boga , w tym miejscu mówili "Pan" bądź "HaSzem" . Jeszua o JHWH mówił "Ojciec" a faryzeusze i uczeni w Piśmie , uznali to za grzech , gdyż w ich mniemaniu nie tylko nie zachowywał szabatu ale nadto Boga nazywał swoim Ojcem, czyniąc się równym Bogu.(J 5;1-18)

Bóg i Jego Imię są jednością . Bóg i Jego Imię są w ukryciu , są ukryte. I Bóg i Jego Imię mogą być poznawalne przez nas , tylko po przez dzieła których dokonał Bóg jako Stwórca i nie inaczej .
Jest jeszcze jeden sposób na to by poznać Boga i Jego Imię [poznać Boży charakter] - poznając Jego Syna .
Jeszua jako Syn Boży objawia Imię Boga nie tylko w imieniu Jehoszua, ale przede wszystkim po przez swój charakter ,po przez swoją postawę w stosunku do grzesznika, po przez swoją miłość do człowieka .

Ponadto sam Jeszua mówi do nas , do każdego człowieka który podąża ku Bogu .
Słuchaj Ludu Boży , słuchajcie ci którzy podążacie ku Bogu ; Bóg jest JEDEN , nie DWA , nie TRZY, ale JEDEN , dlatego będziesz miłować Pana [nie wymawiano JHWH - mówiono Pan] Boga twego, ze wszystkiego serca twego, i ze wszystkiej duszy twojej, i ze wszystkiej myśli twojej, i ze wszystkiej siły twojej . Nie powiedziano o JHWH ani Jahwe ani Jehowa , powiedziano "Pan" .

Bóg jest JEDEN a to znaczy, że nie ma innych BOGÓW a jeżeli są tzw. BOGOWIE to są to stworzenia, które same siebie uczyniły BOGAMI , bądź bóstwa które wymyślił człowiek by mieć władzę nad drugim człowiekiem [ Marduk , Jsztar , Nabu , Nergal , Ozyrys , Izyda i można by tak jeszcze wiele takich BOGÓW i bóstw wymienić]

Bóg jest JEDEN a to znaczy że nie ma żadnych sił , żadnych Mocy , Władzy , Tronów , Panowania ,Zwierzchności zdolnych przeciwstawić się JEMU .
Ten Twój sławny Szatan , na barki którego kładziesz wszystkie ludzkie grzechy, jest stworzeniem Bożym [podobnie jak i człowiek]i jako stworzenie nie jest zdolne przeciwstawić się swemu Stwórcy, swemu PANU [podobnie jak człowiek] a na Sądzie to człowiek będzie sądzony , Szatan będzie oskarżycielem człowieka [patrz przypadek Hioba] i oddzielą człowieka od człowieka i jednego postawią po lewicy a drugiego po prawicy .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: nike »

wuka napisała/
"Odczep się."-------
-to takie milutkie słówko prawda???

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: wybrana »

efroni pisze:
06 sty 2021, 14:07
wybrana pisze:Syn Boży objawił imię Boga, ale nawet 1 raz nie nazwał Boga Jahwe czy Jehowa, które to imię utożsamiane było z wyznaniem Starotestamentowej społeczności. Chrzescijanie uwielbiaja Boga tylko imieniem - Jezus.
Trudno zliczyć ile błedów nagromadzono w tych dwóch zdaniach .
Po pierwsze Jehoszua [Jeszua] nie musiał objawiać Imienia Boga . Imię Boga jest objawione w imieniu Jehoszua . W tłumaczeniu na j. polski Jehoszua znaczy JHWH zbawia/JHWH zbawieniem . Nie Jahwe, nie Jehowa a JHWH .
To twoje brednie ,czy czyjeś powielasz?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Zablokowany

Wróć do „Ciekawe linki”