Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o różnej tematyce NIE ZWIĄZANEJ z Biblią i religią

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Zablokowany
ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: ZAMOS »

W poniższym linku ktoś policzył zabitych z woli kochającego nas boga Jehowę
https://www.youtube.com/watch?v=cNjzOZBiH2k
Zajmę się teraz poszukiwaniem dobrych uczynków biblijnego boga Izraelitów i też wszystkich Chrześcijan. Wprawdzie liczyłem, że tu ktoś z wyznawców Jehowy mi w tym pomoże, ale się nie doczekałem, więc zabiorę się za to sam.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: wybrana »

Ci co uwielbiają nadal zwodziciela - władcy tego świata, to albo nie czytali Starego Testamentu, albo są bardzo obdarowani jego okrucieństwem. Ktoś w kim się narodzi miłość, nie będzie fanem obrzydliwości. Jak można odrzucić miłość - prawdę o naszym prawdziwym Bogu Ojcu, którą dał nam Syn Boży Jezus. Otrzymaliśmy prawdę pięknej wiary, a jednak wieku wybiera dziejów kłamstwo.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: veteran »

SYN jest OJCEM.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: Henryk »

veteran pisze:
01 sty 2021, 16:22
SYN jest OJCEM.
I urodził samego siebie...
A potem i wzbudził samego siebie po ofiarniczej śmierci na krzyżu?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: veteran »

Biblii nie czytałeś?
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
01 sty 2021, 16:43
veteran pisze:
01 sty 2021, 16:22
SYN jest OJCEM.
I urodził samego siebie...
A potem i wzbudził samego siebie po ofiarniczej śmierci na krzyżu?
Syn jest duchowym obrazem Boga.Jest w pełni człowiekiem z ciała, który został wybrany. Został obdarzony Duchem Bożym. Duch Boży wypełnia duszę Jezusa. W duchu jest Bogiem. Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami. E. Jana 13:20

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto przyjmuje tego, kogo poślę, mnie przyjmuje; a kto mnie przyjmuje, przyjmuje tego, kto mnie posłał.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: ZAMOS »

Widzę, że tylko Wybrana troszkę zamotała przekierowując uwagą z Jehowy na Jezusa, ale to nie zmienia prawdy o tym, że bóg starotestamentowy wymordował tak wielkie ilości ludzi i prawie nikomu to nie przeszkadza i nadal się to Jehowy modlą licząc, że ich oszczędzi, ale ktoś taki jak Jehowa nie oszczędzi nikogo, oczywiście jak jeszcze żyje co jest moim zdaniem mało prawdopodobne.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: wybrana »

ZAMOS pisze:
01 sty 2021, 18:59
Widzę, że tylko Wybrana troszkę zamotała przekierowując uwagą z Jehowy na Jezusa, ale to nie zmienia prawdy o tym, że bóg starotestamentowy wymordował tak wielkie ilości ludzi i prawie nikomu to nie przeszkadza i nadal się to Jehowy modlą licząc, że ich oszczędzi, ale ktoś taki jak Jehowa nie oszczędzi nikogo, oczywiście jak jeszcze żyje co jest moim zdaniem mało prawdopodobne.
Oj żyję żyję i się ma całkiem dobrze, bo wielu do niego wzdycha. A kim jest - zwodzicielem
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: nike »

ZAMOS pisze:
01 sty 2021, 14:51
W poniższym linku ktoś policzył zabitych z woli kochającego nas boga Jehowę
https://www.youtube.com/watch?v=cNjzOZBiH2k
Zajmę się teraz poszukiwaniem dobrych uczynków biblijnego boga Izraelitów i też wszystkich Chrześcijan. Wprawdzie liczyłem, że tu ktoś z wyznawców Jehowy mi w tym pomoże, ale się nie doczekałem, więc zabiorę się za to sam.
Zamos skoro JHWH zabił tyle ludzi, to co robił w tym czasie twój bóg, ten litościwy,żeby tych ludzi bronić?
Co nie miał miecza?, Który z nich ma większą władzę, żeby ratować rodzaj ludzki? Czyżby JHWH jest najsilniejszym Bogiem? Napisz coś o twoim bogu jakie ma imię i skąd się wziął?

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: nike »

wybrana pisze:
01 sty 2021, 16:00
Ci co uwielbiają nadal zwodziciela - władcy tego świata, to albo nie czytali Starego Testamentu, albo są bardzo obdarowani jego okrucieństwem.
Co znaczą twoje słowa:-----l zwodziciela - władcy tego świata, jak mam to rozumieć zwodziciel jest władcą tego świata? Czy tak?
Jeżeli tak to ja podobnie rozumiem,ze władcą tego świata jest szatan, bo to on jest zwodzicielem.
Wybrana a ty czytałaś Stary Testament? ---Bo nie widzę,że cośkolwiek z niego pamiętasz, a to dlatego nie widzę, że na żadne moje pytanie nigdy nie odpowiadasz, a więc stwierdziłam,ze nic nie wiesz.
Teraz mi może teksty zacytujesz, tych zbrodni JHWH
Ktoś w kim się narodzi miłość, nie będzie fanem obrzydliwości.
Kiedyś pisałaś,że masz w sobie miłość, nie widzę tej twojej miłości do JHWH, bo tyle co ja pamieęam z BIBLII to mamy mieć miłość do nieprzyjaciół też. Mt 5:44 DAB "A ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują." Jak to pogodzisz?
Jak można odrzucić miłość - prawdę o naszym prawdziwym Bogu Ojcu, którą dał nam Syn Boży Jezus. Otrzymaliśmy prawdę pięknej wiary, a jednak wieku wybiera dziejów kłamstwo.
Kogo Synem jest Jezus bardzo proszę o odpowiedź.
I kto jest dla ciebie PRAWDZIWYM OJCEM I JAKIE JEST JEGO IMIĘ ??

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: nike »

wybrana pisze:
01 sty 2021, 17:11
Henryk pisze:
01 sty 2021, 16:43
veteran pisze:
01 sty 2021, 16:22
SYN jest OJCEM.
I urodził samego siebie...
A potem i wzbudził samego siebie po ofiarniczej śmierci na krzyżu?
Syn jest duchowym obrazem Boga.Jest w pełni człowiekiem z ciała, który został wybrany. Został obdarzony Duchem Bożym. Duch Boży wypełnia duszę Jezusa. W duchu jest Bogiem. Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami. E. Jana 13:20
Co to znaczy duchowym obrazem Boga.
Gdzie mieszka Jezus Syn Boga w niebie, czy na ziemi?
Bo jeżeli w niebie to nie może być w pełni człowiekiem chyba jak myślisz?

Cos ci się pokićkało, przeczytaj jeszcze raz Ew.Jana 13:20 którą zacytowałaś o słowie nic nie ma.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: wybrana »

Nike droga, Ty odrzuciłas duchowość człowieka, więc nie rozumiesz o czym ja piszę. Dusza człowieka jest wieczna i ona żyję w człowieku na ziemi w jego ziemskim ciele, a po śmierci ciała ona żyję dalej. Krolestwo Jezusa jest w Niebie, bo tam wszystkie duszę należą do Niego. Królestwo szatana jest na ziemi, bo większość dusz jest w jego władaniu. Nikt mu tej władzy nie nadał, on ją przejął poprzez zwiedzenie. Żyjąc na ziemi może w naszej duszy królować Duch Boży, lub duch zwodziciela. Opis tego,którego przede wszystkim głosu słuchali opisywani w ST ludzie, to w większości opis głosu zwodziciela. Bóg przemawiał do ludzi przez wybranych Proroków, ale oni byli mordowani za głoszenie prawdy. Ludzie woleli być pod duchowym panowaniem złego, bo wtedy czynili to, co czynili, a czynili wiele zła. Jezus przyszedł by dac prawdę, by ich niewiedza nie pchała ich w otchłań ciemności.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: ZAMOS »

nike pisze:
01 sty 2021, 21:12
Zamos skoro JHWH zabił tyle ludzi
Droga Nike fajnie by bylo jakbyś wykazała, że biblia kłamie w sprawie mordów na ludziach wykonanych przez Jahwe i jego wybrańców. Ten niby miłościwy bóg pozwalał ponadto brać w niewolę i dokonywać gwałtów na podbitych narodach. Niczym złym też w oczach wszechmgącego JHWH było oszustwo i kradzież (wyjście z Egiptu). Jakoś JHWH nie promuje uczciwej pracy i budowy miast dla swych wybrańców. On każe im wszystko co potrzebują ukraść, właścicieli zabić, a ich niewinne córki wziąć za niewolnice seksualne.
Dobrze się stało, że już ten bóg dawno nie żyje.
nike pisze:
01 sty 2021, 21:12
co robił w tym czasie twój bóg, ten litościwy,żeby tych ludzi bronić?
Tak naprawdę to nie bardzo rozumiem określenie istoty wyższej słowem "bóg", ponieważ wszystkie istoty określane tym słowem, a opisane w starożytności są bardzo groźne i złe dla ludzi. Niby ci bogowie mówią o sobie, że wszystko mogą i są "miłością", ale wszystko wskazuje na to, że nie wszystko mogą, oraz może i kochają, ale tylko siebie.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: Henryk »

ZAMOS pisze:
02 sty 2021, 7:46
, że biblia kłamie w sprawie mordów na ludziach wykonanych przez Jahwe i jego wybrańców. Ten niby miłościwy bóg pozwalał ponadto brać w niewolę i dokonywać gwałtów na podbitych narodach. Niczym złym też w oczach wszechmgącego JHWH było oszustwo i kradzież (wyjście z Egiptu). Jakoś JHWH nie promuje uczciwej pracy i budowy miast dla swych wybrańców. On każe im wszystko co potrzebują ukraść, właścicieli zabić, a ich niewinne córki wziąć za niewolnice seksualne.
Dobrze się stało, że już ten bóg dawno nie żyje.
Mądrość nad mądrościami. Co jeden, to mądrzejszy.
Pisz o tym, na czym się znasz- o Ojczyźnie, Honorze, ale nigdy o Bogu!
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: wybrana »

ZAMOS pisze:
02 sty 2021, 7:46

Tak naprawdę to nie bardzo rozumiem określenie istoty wyższej słowem "bóg", ponieważ wszystkie istoty określane tym słowem, a opisane w starożytności są bardzo groźne i złe dla ludzi. Niby ci bogowie mówią o sobie, że wszystko mogą i są "miłością", ale wszystko wskazuje na to, że nie wszystko mogą, oraz może i kochają, ale tylko siebie.
To proste, przejęli władza nad duszami ludzkimi więc zarządzali ludzmi wedle swojego upodobania. Ludzie nie potrafili się wyzwolić spod ich panowania. Dusze rodziły się na ziemi, a gdy ich ciała umierały, to ponownie rodziły się na ziemi i nie mogły wyzwolić się że swojej cielesnej niewoli. Nie mogły się wyzwolić, bo żyły w niewiedzy swojego celu życia. Były zawieszone kłamstwem, że życia na ziemi jest ich celem . Nie wiedziały, że Raj jest w wyższych poziomach duchowych. Jezus przyszedł , by dać świadomość celu życia na ziemi. Tym celem jest zbawienie z tej ziemskiej egzystencji i żyć w Niebie wraz z Jezusem w Królestwie Niebieskim.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Zablokowany

Wróć do „Ciekawe linki”