Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o różnej tematyce NIE ZWIĄZANEJ z Biblią i religią

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: nike »

wybrana pisze:
03 sty 2021, 23:58
nike pisze:
03 sty 2021, 23:48
Skoro nic nikomu nie odpowiadam, to po co ty do mnie piszesz? Nie pisz skoro ciebie lekceważę.
Bo Cię lubię i przykro mi, że glosisz na forum tak fałszywy i wypaczony obraz Boga. Bóg Cię kocha i Ty też kochaj Boga i nigdy nie pisz, że był czy jest przyczyną okrucieństwa czy zła. Tak pisali i piszą ci , co nie poznali Boga.
A w ktorym miejscy ja napisałam nigdy nie pisz, że był czy jest przyczyną okrucieństwa czy zła. Tak pisali i piszą ci , co nie poznali Boga.
to przecież ty i tobie podobni co w BOGA JHWH nie wierzą tak piszą.
Acha zorientowałam sie,że teksty 17-18 pochodzą z ksiegi LICZB
i postaram sie cos napisać.
Mnie lubisz? to ja się cieszę tylko,że to ty i kilku jeszcze z tego forum głosicie nauki sprzeczne z
Biblią Jezusem i Ojcem Jezusa
Ja ciebie też lubię, bo to wynika z naszego obowiązku względem człowieka.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: wybrana »

nike pisze:
04 sty 2021, 9:49
wybrana pisze:
03 sty 2021, 23:58
nike pisze:
03 sty 2021, 23:48
Skoro nic nikomu nie odpowiadam, to po co ty do mnie piszesz? Nie pisz skoro ciebie lekceważę.
Bo Cię lubię i przykro mi, że glosisz na forum tak fałszywy i wypaczony obraz Boga. Bóg Cię kocha i Ty też kochaj Boga i nigdy nie pisz, że był czy jest przyczyną okrucieństwa czy zła. Tak pisali i piszą ci , co nie poznali Boga.
A w ktorym miejscy ja napisałam nigdy nie pisz, że był czy jest przyczyną okrucieństwa czy zła. Tak pisali i piszą ci , co nie poznali Boga.
to przecież ty i tobie podobni co w BOGA JHWH nie wierzą tak piszą.
Acha zorientowałam sie,że teksty 17-18 pochodzą z ksiegi LICZB
i postaram sie cos napisać.
Mnie lubisz? to ja się cieszę tylko,że to ty i kilku jeszcze z tego forum głosicie nauki sprzeczne z
Biblią Jezusem i Ojcem Jezusa
Ja ciebie też lubię, bo to wynika z naszego obowiązku względem człowieka.
Nike, ktoś kto twierdzi, że każdy werset ST wyraża prawdę, to ma rację. Jest tylko kwestia oceny co ta prawda wyraża i co ona chce nam powiedzieć.ST opisuje w sposób prawdziwy życie tej społeczności w tamtym historycznym okresie. Jest to przede wszystkim historia życia w upadku duchowym, w którym to uczyniono wiele zła. Powoływanio się na wolę Boga, bo przywódcy plemienni głosili, że to co głoszą jest wolą Boga. Jednak nie czynili woli Boga, a wypełniali swoje żądze władzy i zdobywania profitów ziemskich kosztem czynienia zła. Głos który nazywali głosem pana, był glosem niegodziwca, któremu oddali we władanie swe duszę.Jezus przyszedł na świat, by dac świadectwo wiary , by dać prawdę , byśmy poznali Boga i Jego wolę.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: veteran »

nike pisze:
04 sty 2021, 9:49

Ja ciebie też lubię, bo to wynika z naszego obowiązku względem człowieka.
A taki obowiązek z czego wynika?
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: Henryk »

veteran pisze:
04 sty 2021, 12:12
A taki obowiązek z czego wynika?
Z powodu wspólnego przodka.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: veteran »

I co dalej?
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: wybrana »

veteran pisze:
04 sty 2021, 12:51
I co dalej?
To, że jesteśmy duchowymi braćmi i siostrami. Dlatego, nie osądzamy, ale pomagamy sobie wzajemnie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: veteran »

Rodziny są dwie.
Jedna, bardzo mała to rodzina w DUCHU CHRYSTUSOWYM.
Druga, masowa to rodzina w duchu antychrysta.
Można się wyrwać z tej drugiej rodziny, całkowicie się jej wypierając, paląc jej DNA by narodzić się na nowo z DUCHA CHRYSTUSOWEGO.
To jest główny przekaz Biblii.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: Bobo »

"paląc jej DNA"?
Jak to rozumieć?
Oszołomstwu mówię NIE!

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: veteran »

Zaprzestać grzechu.

Aby jednak nie było to należy dopowiedzieć że pokuta - nawrócenie jest darem DUCHA ŚWIĘTEGO a nie własnym zabiegiem.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4133
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: radek »

To chyba dobry temat dla tego linku

https://www.youtube.com/watch?v=QZp_lhrLJLo
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: Bobo »

veteran, jaki ma związek DNA (ze spaleniem go) z 'zaprzestaniem grzechu''?
Oszołomstwu mówię NIE!

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: nike »

Zamos-----
Przeczytałam Księgę Liczb od 21 rozdziału do 31, gdzie jest 17--18 tekst, na którym sie podobno opierasz.
Wybrana zacytowała dwa teksty wyrwane z kontekstu, jeżeli ty czytasz Biblie tak samo, to się nie dziwie, że macie takie zdanie.

21 liczb
A gdy król Aradu, Kananejczyk, który mieszkał na południu, usłyszał, że Izrael nadciąga drogą, którą przeszli szpiedzy, stoczył walkę z Izraelem i wziął jeńców. (2) Wtedy Izrael złożył PANU ślub, mówiąc: Jeśli wydasz ten lud w moje ręce, całkowicie zniszczę ich miasta. (3) I PAN wysłuchał głosu Izraela, i wydał mu Kananejczyków. Całkowicie zniszczyli ich oraz ich miasta, a nadano temu miejscu nazwę Chorma. (4) Potem wyruszyli od góry Hor w kierunku Morza Czerwonego, aby obejść ziemię Edom.

Czy to Izrael prowokował walki? Kara w Zakonie była oko "za oko"
Warto zwrócić uwagę, że Izrael prosił EDOM o pozwolenie na przejście :---nie pozwolili Edomczycy i musieli Izraelczycy obchodzić ich miasta czyli nadrabiać drogi, ale nikt nikogo nie zabijał.

Następna walka czy zasłużona przez Izraelitów:-----

(21) I Izrael wysłał posłańców do Sichona, króla Amorytów, mówiąc: (22) Pozwól nam przejść przez twoją ziemię; nie pójdziemy ani przez pola, ani przez winnice; nie będziemy pić wód ze studni. Pójdziemy drogą królewską, dopóki nie przejdziemy twoich granic. (23) Sichon jednak nie pozwolił Izraelowi przejść przez swoją granicę; Sichon zebrał cały swój lud i wyszedł przeciw Izraelowi na pustynię, a gdy przyszedł do Jahazy, stoczył bitwę z Izraelem. (24) I Izrael pobił go ostrzem miecza, i wziął w posiadanie jego ziemię od Arnonu do Jabboku, aż do ziemi synów Ammona, gdyż granica Ammonitów była silna.

Liczb 31
15) I mówił do nich Mojżesz: Czy zostawiliście przy życiu wszystkie kobiety? (16) Oto one za radą Balaama spowodowały, że synowie Izraela dopuścili się przewinienia przeciwko PANU w związku z Peorem, a to sprowadziło plagę na zgromadzenie PANA. (17) Zabijcie więc teraz wszystkich chłopców spośród dzieci, zabijcie też każdą kobietę, która obcowała z mężczyzną;
Wtedy zginęli też Izraelici którzy dopuścili się cudzołóstwa, Tak jak wyżej napisałam w ZAKONIE było i jest dalej "oko za oko"
Warto przy czytaniu też używać mózgu, bo po to go mamy.
Zamos a gdzie wyczytałeś, że JHWH umarł?

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: nike »

veteran pisze:
04 sty 2021, 12:12
nike pisze:
04 sty 2021, 9:49

Ja ciebie też lubię, bo to wynika z naszego obowiązku względem człowieka.
A taki obowiązek z czego wynika?
Z miłości obowiązkowej czyli gr. FILIA,
Ale skoro ty nie wierzysz w SŁOWO BOGA [BIBLIĘ] jak i również w BOGA JHWH to dla ciebie raczej jest wszystko obojętne.
Acha prosiłam ciebie napisz mi coś o twoim bogu, czy ma jakieś imię, gdzie mieszka itp. no i kiedy zmarł JHWH?

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: veteran »

To chyba nie do mnie kierujesz?

Czy BÓG nakazuje lubić wszystkich ludzi? Absolutnie nie.
Miłować? Tak.
Czy można miłować i jednocześnie nie lubić? Pewnie że tak.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Ile osób zabil dobry Bóg w Biblii?

Post autor: wybrana »

veteran pisze:
04 sty 2021, 13:28
Rodziny są dwie.
Jedna, bardzo mała to rodzina w DUCHU CHRYSTUSOWYM.
Druga, masowa to rodzina w duchu antychrysta.
Można się wyrwać z tej drugiej rodziny, całkowicie się jej wypierając, paląc jej DNA by narodzić się na nowo z DUCHA CHRYSTUSOWEGO.
To jest główny przekaz Biblii.
Bardzo dobrze to ująłes.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Zablokowany

Wróć do „Ciekawe linki”