O prawdzie i fałszu.

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o różnej tematyce NIE ZWIĄZANEJ z Biblią i religią

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

O prawdzie i fałszu.

Post autor: Anna01 »

Warto posłuchać !


youtu.be/T1vW8YDDCSc
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: O prawdzie i fałszu.

Post autor: wuka »

Naprawdę warto. Dzięki.
Tytuł daje do myślenia, czy autor filmu prawdę mówi, czy kłamie :hehe: Wszak 1 godz. i 40 minut to krótki czy długi film :mrgreen: Nalezy koniecznie zbadać pod kątem sugestii w nim zawartych.
A powaznie - polecam!

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: O prawdzie i fałszu.

Post autor: RM »

Mam spore wątpliwości w kwestii zdefiniowania źródeł wiarygodnych. Moje doświadczenie życiowe uczy mnie, że źródła z klucza uznawane za wiarygodne bywają zmanipulowane, zaś te usilnie kwalifikowane jako teorie spiskowe, po czasie okazują się wiarygodne.
Przykład z talibami w Klewkach i bezwzględnym deprecjonowaniem Leppera.
Drugi, to zamach na budynki WTC w NYC, jakby nie było zawaliły się trzy, a samoloty były dwa.
Życie nauczyło mnie nie wierzyć autorytetom i ekspertom. Przecież każdy z nich jest jakoś opłacany..., a więc chodzi na smyczy przy nodze swojego żywiciela.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: O prawdzie i fałszu.

Post autor: wuka »

RM pisze:
17 mar 2021, 16:09
Mam spore wątpliwości w kwestii zdefiniowania źródeł wiarygodnych. Moje doświadczenie życiowe uczy mnie, że źródła z klucza uznawane za wiarygodne bywają zmanipulowane, zaś te usilnie kwalifikowane jako teorie spiskowe, po czasie okazują się wiarygodne.
Przykład z talibami w Klewkach i bezwzględnym deprecjonowaniem Leppera.
Drugi, to zamach na budynki WTC w NYC, jakby nie było zawaliły się trzy, a samoloty były dwa.
Życie nauczyło mnie nie wierzyć autorytetom i ekspertom. Przecież każdy z nich jest jakoś opłacany..., a więc chodzi na smyczy przy nodze swojego żywiciela.
Mam dokładnie takie same doświadczenia. Dodam ostatnie, dosłownie sprzed kilku chwil. Dziś czytamy o kolejnej tragicznej sytuacji z powodu covida, a ja właśnie gadałam z znajomą, która wróciła z oddziału covidowego. Ma 71 lat i dostała temperatury i kaszlała, więc zgłosiła się do lekarza i test wykazał covid. Ponieważ ma sporo innych chorób, cukrzyca mocno zaawansowana, duża nadwaga, ciśnienie złe itp. więc wzięto ją na oddział. Mówię tu o dużym szpitalu w dużym wojewódzkim mieście. Po 3 dniach wyszła i mówi, że kłamstwo goni kłamstwo. Oddział pusty, kilka osób z covidem, wszystkie na chodzie. Za to szpital naszpikowany kamerami, jakąś aparaturą, która stoi i nic nie robi. Totalny luz tam jest. Ludzie chodzą sobie na fajki popalać, kto pali oczywiście. Na kaszel zalecali jej oklepywanie i leżenie na brzuchu, żadnych specjalnych leków nie podawano. Żadna osoba nie była pod respiratorem, a całą chorobę przechodziła bardzo lekko. Żałuje że w ogóle zgłosiła się do lekarza, bo te 3 dni to mogła w domu przeczekać, a w życiu już przeszła gorsze grypy i przeziębienia.
No i komu wierzyć?
Ponadto pamiętam, jak wiele lat temu wyśmiewano tzw. pseudonaukowców w sprawie odkryć archeologicznych, a obecnie naukowcy wszystko potwierdzili. Zatem, co wczoraj jest spiskiem dziś okazuje się niezbitą prawdą.
Może przesadzam, ale ja już naukowcom nie ufam za grosz. Wiem jak to działa jeszcze z czasów kiedy mąż w muzeum archeologicznym pracował.

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: O prawdzie i fałszu.

Post autor: BoaDusiciel »

RM pisze:
17 mar 2021, 16:09

Drugi, to zamach na budynki WTC w NYC, jakby nie było zawaliły się trzy, a samoloty były dwa.
Niektórzy twierdzą, że jak walą się 2 wysokie budynki, to powstaje taki wstrząs ziemi, że inne budynki też mogą się zawalić.
Ale to chyba bzdura, prawda jest taka, że były 3 samoloty, jeden niewidzialny, zrobiony w technologii super-stealth.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: O prawdzie i fałszu.

Post autor: wuka »

Jest jeszcze kwestia Pentagonu i "dziurki", która do wielkości samolotu ma się jak furtka do bramy.

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: O prawdzie i fałszu.

Post autor: BoaDusiciel »

Nie ma żadnej kwestii.
Boeing 757 ma rozpiętość skrzydeł 38m, ale wysokość już tylko 13,5m.
W momencie uderzenia samolot nie leciał poziomo, więc zniszczenia budynku pochodzą głównie od kadłuba samolotu.
Zresztą skrzydła są projektowane dla przenoszenia sił pionowych, więc "w poziomie" są dość słabe.
Gdyby nie zbiorniki paliwa w skrzydłach, to uszkodzenia byłyby jeszcze mniejsze.
Są zeznania naocznych światków, w budynku znaleziono szczątki samolotu.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: O prawdzie i fałszu.

Post autor: wuka »

BoaDusiciel pisze:
18 mar 2021, 13:20
Nie ma żadnej kwestii.
Boeing 757 ma rozpiętość skrzydeł 38m, ale wysokość już tylko 13,5m.
W momencie uderzenia samolot nie leciał poziomo, więc zniszczenia budynku pochodzą głównie od kadłuba samolotu.
Zresztą skrzydła są projektowane dla przenoszenia sił pionowych, więc "w poziomie" są dość słabe.
Gdyby nie zbiorniki paliwa w skrzydłach, to uszkodzenia byłyby jeszcze mniejsze.
Są zeznania naocznych światków, w budynku znaleziono szczątki samolotu.
O. :mysli:

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: O prawdzie i fałszu.

Post autor: BoaDusiciel »

Oczywiście chodziło o świadków, nie o światków.
Głupieję od tych internetów :roll:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe linki”