Czy człowiek wylądował na księżycu?

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o różnej tematyce NIE ZWIĄZANEJ z Biblią i religią

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Czy człowiek wylądował na księżycu?

Post autor: Ketjow-oko »

A może podobna sytuacja jak z lądowaniem na księżycu. Głośna transmisja, która wzbudziła wiele kontrowersji w wielu kręgach (to osobiste spostrzeżenie)
https://www.crazynauka.pl/apollo-11-nieznane-fakty/
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Mars

Post autor: wuka »

Ketjow-oko pisze:
20 kwie 2021, 18:51
A może podobna sytuacja jak z lądowaniem na księżycu. Głośna transmisja, która wzbudziła wiele kontrowersji w wielu kręgach (to osobiste spostrzeżenie)
https://www.crazynauka.pl/apollo-11-nieznane-fakty/
Ten materiał i wątpliwości w sprawie lądowania na Księżycu są mi znane ;-)

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Mars

Post autor: Krystian »

Gdzieś, był wywiad z którymś kosmonautów, co lądowali na księżycu.
Tam powiedział, że na sto procent nie powie, że wylądował na Księżycu.
Ten wywiad był dostępny na yutubie.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Mars

Post autor: Henryk »

Krystian pisze:
20 kwie 2021, 21:31
Gdzieś, był wywiad z którymś kosmonautów, co lądowali na księżycu.
Tam powiedział, że na sto procent nie powie, że wylądował na Księżycu.
Ten wywiad był dostępny na yutubie.
Albo kosmonauta nieuk, albo przekazujący informację o rzekomym wywiadzie.
Jeśli kosmonauta ważył sześć razy mniej, to na 201% był na księżycu.
Prościej nie da się! ;-)
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Mars

Post autor: Henryk »

Henryk pisze:
21 kwie 2021, 8:27
Krystian pisze:
20 kwie 2021, 21:31
Gdzieś, był wywiad z którymś kosmonautów, co lądowali na księżycu.
Tam powiedział, że na sto procent nie powie, że wylądował na Księżycu.
Ten wywiad był dostępny na yutubie.
Albo kosmonauta nieuk, albo przekazujący informację o rzekomym wywiadzie.
Jeśli kosmonauta po wylądowaniu na księżycu ważył sześć razy mniej, to na 201% był na nim.
Prościej nie da się! ;-)
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Mars

Post autor: Krystian »

Henryk pisze:
21 kwie 2021, 8:55
Henryk pisze:
21 kwie 2021, 8:27
Krystian pisze:
20 kwie 2021, 21:31
Gdzieś, był wywiad z którymś kosmonautów, co lądowali na księżycu.
Tam powiedział, że na sto procent nie powie, że wylądował na Księżycu.
Ten wywiad był dostępny na yutubie.
Albo kosmonauta nieuk, albo przekazujący informację o rzekomym wywiadzie.
Jeśli kosmonauta po wylądowaniu na księżycu ważył sześć razy mniej, to na 201% był na nim.
Prościej nie da się! ;-)
Ja tam nie wiem do końca Henryku, ale ten link, warto obejrzeć.

https://youtu.be/GrOiX-7koz0?t=1420
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Mars

Post autor: Henryk »

Krystian pisze:
21 kwie 2021, 15:21
Ja tam nie wiem do końca Henryku, ale ten link, warto obejrzeć.
Krytstianie.
Twierdzić, że któryś z kosmonautów nie jest pewien, że wylądował na księżycu, a tylko tak mu mówiono, jest niedorzecznością!
Grawitacja na księżycu jest około sześciokrotnie mniejsza niż na ziemi.
Wyobraź sobie w jaki sposób mógłby człowiek nie odczuć takiej różnicy? :aaa:
Warzysz raptem kilkanaście kilo i... nie zastanawia ciebie to?

Acha! Ziemia nadal jest płaska i stoi na słoniu, a w szczepionkach są ukryte chipy.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Biały kamień
Posty: 36
Rejestracja: 26 gru 2021, 17:44

Re: Mars

Post autor: Biały kamień »

Henryk pisze:
21 kwie 2021, 16:06
Krystian pisze:
21 kwie 2021, 15:21
Ja tam nie wiem do końca Henryku, ale ten link, warto obejrzeć.
Krytstianie.
Twierdzić, że któryś z kosmonautów nie jest pewien, że wylądował na księżycu, a tylko tak mu mówiono, jest niedorzecznością!
Grawitacja na księżycu jest około sześciokrotnie mniejsza niż na ziemi.
Wyobraź sobie w jaki sposób mógłby człowiek nie odczuć takiej różnicy? :aaa:
Warzysz raptem kilkanaście kilo i... nie zastanawia ciebie to?

Acha! Ziemia nadal jest płaska i stoi na słoniu, a w szczepionkach są ukryte chipy.
Oj Henryk idziesz za ogólną narracją we wszystkim jak dzik w szyszki

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy człowiek wylądował na księżycu?

Post autor: wuka »

v
Ostatnio zmieniony 09 lut 2022, 20:45 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy człowiek wylądował na księżycu?

Post autor: Bobo »

No to na Marsie czy lądowanie na księżycu? Bo już się gubię w tych sensacjach... :-/
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy człowiek wylądował na księżycu?

Post autor: wuka »

v
Ostatnio zmieniony 09 lut 2022, 20:41 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy człowiek wylądował na księżycu?

Post autor: Bobo »

Nic nie pisałem o lądowaniu na Marsie... wątek jest pomieszany a to o Marsie a to o Księżycu... sensacja goni sensację. A to czy wylądowali na Księżycu a to czy odkryli życie na Marsie itp.
To są nawet rzekłbym... tanie sensacje :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Re: Czy człowiek wylądował na księżycu?

Post autor: .Cyprian. »

Ja daję wiarę w to, że na Księżycu lądowano. Nie potrafię tego udowodnić, no bo jak? Opieram się jedynie na świadectwie, jakie instytucje dają w tej materii. A co jeśli oszukują? A to już nie mój problem - tylko oszustów. Dają świadectwo, że byli. Przyjmuję ich świadectwo. Jeśli oszukują, jeśli fałszywie świadczą - jak napisałem - ich problem.

Rozumiem ludzi, którzy wątpią. Ale wśród nich są i tacy, których nawet jakby zabrać na Księżyc - to by nie uwierzyli, że na nim są. To jednak mniejszość. Większość wątpiących chce więcej dowodów, tymczasem:

Oto zdjęcie z Marsa:

Obrazek

NASA's Perseverance rover captured this shot of its surroundings on the floor of Jezero Crater on Oct. 22, 2021, using one of its navigation cameras. Mission team members posted the image on Twitter three days later. (Image credit: NASA/JPL-Caltech/ASU via Twitter)
źródło: https://www.space.com/mars-rover-persev ... ork-photos

Każdy może sprawdzić - w jakich granicach zmienia się odległość Ziemia - Mars. A oto zdjęcie z miejsca lądowania Apollo 11 na Księżycu, który jest wielo-wielo-krotnie bliżej Ziemi:
Obrazek

The Lunar Reconnaissance Orbiter Camera snapped its best look yet of the Apollo 11 landing site on the moon. The image, which was released on March 7, 2012, even shows the remnants of Neil Armstrong and Buzz Aldrin's historic first steps on the surface around the Lunar Module. (Image credit: NASA/GSFC/Arizona State University)
https://www.space.com/14874-apollo-11-l ... photo.html

Różnica w jakości, prawda? Jakby nie można było zorganizować bezzałogowej misji naukowej na Księżyc, gdzieś blisko miejsca tego pierwszego lądowania. Cały lot nagrywać i pokazać w porządnej rozdzielczości, jak te pozostałości teraz wyglądają. Podobno technika jest taka, że z orbity twarz człowieka można zobaczyć. To już Księżyc w ogóle nie jest ciekawy, wszystko o nim wiemy? Mogliby w jednej minucie przekonać wątpiących i to nie tak, żeby lecieć tam specjalnie po to tylko, ale przy okazji. Jednak nie chcą. Dlaczego? Więcej, mam wrażenie jakby specjalnie nie chcieli, jakby zależało im na tym, żeby wątpiący byli. Albo...
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Czy człowiek wylądował na księżycu?

Post autor: Henryk »

.Cyprian. pisze:
19 sty 2022, 19:39
Ja daję wiarę w to, że na Księżycu lądowano. Nie potrafię tego udowodnić, no bo jak? Opieram się jedynie na świadectwie, jakie instytucje dają w tej materii. A co jeśli oszukują?
Cyprianie. Możesz zdradzić co chcesz nam udowodnić?
Różnica w jakości fotek musi być. Pomiędzy aparatem na powierzchni, a zdjęciem z orbitującego sztucznego satelity.
Ślady stóp z odległości ponad 50 km nie satysfakcjonują Ciebie?
. Zdjęcie, które ukazało się 7 marca 2012 roku, pokazuje nawet pozostałości pierwszych historycznych kroków Neila Armstronga i Buzza Aldrina na powierzchni wokół Modułu Księżycowego.
Satelita ten, z tego co wyczytałem, ma inne zadania niż fotografowanie kamieni w wysokiej rozdzielczości.
Zapewne także wiesz, że księżyc w odróżnieniu od Marsa nie posiada atmosfery, wiejące wiatry (których nie ma na księżycu), nie odsłonią spod pyłu litej skały.
Więc takie zdjęcia zrobione nawet z powierzchni naszego satelity nie powinny dziwić.
Obrazek
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Re: Czy człowiek wylądował na księżycu?

Post autor: .Cyprian. »

Henryk pisze:
19 sty 2022, 20:31
.Cyprian. pisze:
19 sty 2022, 19:39
Ja daję wiarę w to, że na Księżycu lądowano. Nie potrafię tego udowodnić, no bo jak? Opieram się jedynie na świadectwie, jakie instytucje dają w tej materii. A co jeśli oszukują?
Cyprianie. Możesz zdradzić co chcesz nam udowodnić?
Nic - to był pewien zwrot, określający pewien stan.
Henryk pisze: Różnica w jakości fotek musi być. Pomiędzy aparatem na powierzchni, a zdjęciem z orbitującego sztucznego satelity.
Ślady stóp z odległości ponad 50 km nie satysfakcjonują Ciebie. Zdjęcie, które ukazało się 7 marca 2012 roku, pokazuje nawet pozostałości pierwszych historycznych kroków Neila Armstronga i Buzza Aldrina na powierzchni wokół Modułu Księżycowego.
Henryk, wiem to. Przekaz wiadomości był inny, nie uchwyciłeś go. Nie satysfakcjonują mnie.
Henryk pisze:
19 sty 2022, 20:31
Satelita ten, z tego co wyczytałem, ma inne zadania niż fotografowanie kamieni w wysokiej rozdzielczości.
A innej misji nie można wysłać, bo Księżyc już tak jest wybadany, że wiemy o nim wszystko?
Henryk pisze: Zapewne także wiesz, że księżyc w odróżnieniu od Marsa nie posiada atmosfery, wiejące wiatry (których nie ma na księżycu), nie odsłonią spod pyłu litej skały.
Więc takie zdjęcia zrobione nawet z powierzchni naszego satelity nie powinny dziwić.
Obrazek
Henryk, chodziło o to, że jest dzisiaj taka technika, że można tam polecieć, wysłać jakiś pojazd z kamerami i zobaczyć, jak to miejsce teraz wygląda. Coś do zbadania na Księżycu jest, a przy okazji można by to pokazać. Jakby się chciało, to by się zrobiło.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe linki”