Napoleon I

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o różnej tematyce NIE ZWIĄZANEJ z Biblią i religią

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

tom68
Posty: 5165
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Napoleon I

Post autor: tom68 »

Czy można anulować Napoleona?

O tym, dlaczego Napoleon 200 lat po śmierci wciąż rozpala emocje, mówi prof. Maciej Janowski.
TOMASZ TARGAŃSKI: – Napoleon I wywołuje kontrowersje: zdaniem jednych obudził narody Europy i rozszerzył ideały rewolucji, według innych utopił kontynent we krwi, bezwzględnie depcząc wolność.
Dzisiejsi działacze organizacji reprezentujących mniejszości we Francji określają go jako ikonę białego supr emanacjonizmu , rasistę , mizogina i tyrana ...


https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... T2ytAP5NEh


Napoleon Bonaparte a sprawa polska. Czy Napoleon oszukał Polaków?

Ocena działalności Napoleona w sprawie polskiej zawsze przysparzała problemów historiografii polskiej.
Było to efektem bardzo niejednoznacznej polityki, jaką cesarz Francuzów prowadził wobec swoich najwierniejszych sojuszników.
Niezależnie od tego, jak trudną jest odpowiedź na pytanie, czy Napoleon zdradził Polaków, jedno jest absolutnie pewne – Polacy na pewno nie zdradzili Napoleona.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... ZSnjc5Lu2G

Powtórzmy .... dla wielu ludzi swoich i obecnych czasów Napoleon I był symbolem reform rewolucji Francuskiej i ideii oświecenia czyli " Wolności , Równości , Braterstwa " - czego dowodem ma być jak na tamte czasy postepowy Kodeks Napoleona a dla innych Napoleon I jest symbolerm Antychrysta który podobnie jak potem A Hitler prowadził wojny i chciał siłą tworzyć jedno super państwo pod swoją władzą - tak czy inaczej na pewno świat przed i po Napoleonie I był inny a On sam jest wzorem despotyzmu i "Nowego Porządku oraz władzy super- państwa nad człowiekiem , który może się pojawić ponownie w XXI w w imie publicznego dobra ...

ps :

Nowy Porządek Świata a Watykan ....

Powołujemy Rada dla stworzenia NOWEGO PORZĄDKU ŚWIATA W oświadczeniu Rady czytamy że wszyscy angażują się w sprawę „pod moralnym przewodnictwem Jego Świątobliwości Papieża Franciszka”.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... QrIDy2bJxP
tom68

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe linki”