Paradoks religii

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o różnej tematyce NIE ZWIĄZANEJ z Biblią i religią

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Paradoks religii

Post autor: wuka »

v
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 11:19 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Paradoks religii

Post autor: wybrana »

Tylko chrześcijaństwo jest religią objawioną.
To prawda daną przez samego Boga.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Paradoks religii

Post autor: wuka »

m
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 11:15 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Paradoks religii

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
22 gru 2021, 17:43
wybrana pisze:
22 gru 2021, 17:32
Tylko chrześcijaństwo jest religią objawioną.
To prawda daną przez samego Boga.
haha. Powiedz to wyznawcom tysięcy innych religii.
Chrześcijanie nawet nie potrafią uzgodnić kim jest ich Bóg. Nie mówiąc już o podziałach i różnicach w wierzeniach i to wszystko w oparciu o tą samą Księgę, która jest ponoć słowem od samego Boga. Masakra.
A dziwisz się?
Człowiek wszystko potrafi.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Paradoks religii

Post autor: wuka »

m
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 11:15 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Nieziem
Posty: 873
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Paradoks religii

Post autor: Nieziem »

A Jezus na to: "A jeśli chcę, aby inni byli w 4300 innych religiach, co ci do tego, ty chodź za mną."
Niepotrzebnie ludzie się zajmują etykietkami, czyli ocenianiem religii, powinni zamiast tego mieć żywą wiarę. A praktycznie to bym ujął to tak: człowiekiem jestem, i człowiekiem jest dla mnie drugi człowiek. Każdy.
Co to daje, jak ktoś innych krytykuje, wytyka błędy, albo podważa przekonania. Lepiej jest dawać świadectwo z własnego życia.
Ale co prawda, to prawda, gdybyśmy się urodzili nie w Polsce ale np. w Indiach, to zamiast Biblii cytowalibyśmy Wedy. Ja uznaję, że człowiek i tu, i tam, nie jest pozostawiony sam sobie przez Boga. My mamy Biblię, ale Bóg potrafi też w inny sposób dać się odnaleźć. O to odnalezienie chodzi, nie o bycie w religii tej czy innej, tej najmojszej. Jeśli wierzę, że Bóg istnieje, i nie ma innego poza Nim, i że cały świat stworzył i wszystkich ludzi, to nie widzę w tych 4300 religiach świata innowierców, ale widzę braci i siostry, bo to są dzieci tego samego Ojca, tego samego, bo innego przecież nie ma.
Są tacy, co nazywają Boga po imieniu, a ja wierzę, że są też tacy, co nie mają pojęcia o Bogu, a mimo to się Bogu podobają, bo ich uczynki świadczą, że jednak Boga znają. To też jest paradoks.
Szukajcie Królestwa, a wszystko inne zostanie wam dane.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Paradoks religii

Post autor: wybrana »

Nieziem pisze:
23 gru 2021, 0:37
A Jezus na to: "A jeśli chcę, aby inni byli w 4300 innych religiach, co ci do tego, ty chodź za mną."
Niepotrzebnie ludzie się zajmują etykietkami, czyli ocenianiem religii, powinni zamiast tego mieć żywą wiarę. A praktycznie to bym ujął to tak: człowiekiem jestem, i człowiekiem jest dla mnie drugi człowiek. Każdy.
Co to daje, jak ktoś innych krytykuje, wytyka błędy, albo podważa przekonania. Lepiej jest dawać świadectwo z własnego życia.
Ale co prawda, to prawda, gdybyśmy się urodzili nie w Polsce ale np. w Indiach, to zamiast Biblii cytowalibyśmy Wedy. Ja uznaję, że człowiek i tu, i tam, nie jest pozostawiony sam sobie przez Boga. My mamy Biblię, ale Bóg potrafi też w inny sposób dać się odnaleźć. O to odnalezienie chodzi, nie o bycie w religii tej czy innej, tej najmojszej. Jeśli wierzę, że Bóg istnieje, i nie ma innego poza Nim, i że cały świat stworzył i wszystkich ludzi, to nie widzę w tych 4300 religiach świata innowierców, ale widzę braci i siostry, bo to są dzieci tego samego Ojca, tego samego, bo innego przecież nie ma.
Są tacy, co nazywają Boga po imieniu, a ja wierzę, że są też tacy, co nie mają pojęcia o Bogu, a mimo to się Bogu podobają, bo ich uczynki świadczą, że jednak Boga znają. To też jest paradoks.
Szukajcie Królestwa, a wszystko inne zostanie wam dane.
Absolutnie się z tobą zgadzam.
Ludzie kładą sobie na ramiona brzemiona ciężkie i niezrozumiałe.
Przesłaniem Ewangeli jest to, by nie czynić drugiemu świadomego zła, by żyć we wzajemnej miłości i miłosierdziu, by wykluczyć starą zasadę zła- oko za oko, ząb za ząb.
To jest główne przesłanie chrześcijaństwa. Dominację religijne nastawione na konsumizm nie są przykładem i wielokrotnie swym przykładem wypaczają wiarę.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Paradoks religii

Post autor: nike »

nieziem napisał/
Są tacy, co nazywają Boga po imieniu, a ja wierzę, że są też tacy, co nie mają pojęcia o Bogu, a mimo to się Bogu podobają, bo ich uczynki świadczą, że jednak Boga znają. To też jest paradoks.
Szukajcie Królestwa, a wszystko inne zostanie wam dane.
I dlatego Bóg JHWH obudzi nas niedługo już z ze snu śmierci i przyjmie nas do swojego KRÓLESTWA które będzie trwało 1000 lat.
Będziemy mieli czas,żeby do siebie miło powiedzieć moja siostro mój bracie kocham cię.

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Paradoks religii

Post autor: BoaDusiciel »

wybrana pisze:
23 gru 2021, 7:29

Przesłaniem Ewangeli jest to, by nie czynić drugiemu świadomego zła, by żyć we wzajemnej miłości i miłosierdziu,
... co można realizować np. poprzez wyrzucanie ludzi do lasu, przy -10 st.
(A to, co Pani wybrana napisze w odpowiedzi, to jest właśnie hipokryzja)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Paradoks religii

Post autor: wuka »

m
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 11:15 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Paradoks religii

Post autor: wuka »

m

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe linki”