Jezus a reinkarnacja

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o różnej tematyce NIE ZWIĄZANEJ z Biblią i religią

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Jezus a reinkarnacja

Post autor: Bobo »

Mam inne zdanie. Żeby się doskonalić muszę mieć podstawę. Podstawą będą błędy jakie kiedyś popełniłem. Jeśli ich nie pamiętam, nie ma mowy o postępie.
Podstawą postępu jest PAMIĘĆ a nie brak wiedzy, czy też jej nie pamiętanie. To powie Tobie każdy pedagog.
Gdyby istniała reinkarnacja, to ten, kto ją ustanowił, jest fatalnym nauczycielem.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Jezus a reinkarnacja

Post autor: wuka »

p
Ostatnio zmieniony 09 lut 2022, 20:05 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Jezus a reinkarnacja

Post autor: Nieziem »

Queza pisze:
04 lut 2022, 23:19
wybrana pisze:
04 lut 2022, 18:56
Wuka, słuchałaś tego pana?
https://youtu.be/vZqba5Ixy5c
Mi też wiele lat temu Pan naturopata powiedział, że reinkarnacja to nie wiara tylko wiedza.
Wysłuchałem ja, i mój wniosek z pogadanki jest taki: reinkarnacja to wiedza oparta na wierze w to, co ktoś mówi. Coś jak: Wiem, że jest reinkarnacja, bo ktoś mówi, że pamięta poprzednie życie, opisuje to umiejętnie, i trudno inaczej to wytłumaczyć, skąd to wie.
Jak dla mnie to ciągle wiara, chociaż nazwana wiedzą.
Z drugiej strony, jeśli ktoś opisuje przyszłość (prorokuje), a później to się zadziewa, to to też mogłoby być dowodem na reinkarnację. Jak ktoś chce tak sobie wierzyć.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6318
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Jezus a reinkarnacja

Post autor: Queza »

Nieziem pisze:
05 lut 2022, 13:34
Wysłuchałem ja, i mój wniosek z pogadanki jest taki: reinkarnacja to wiedza oparta na wierze w to, co ktoś mówi. Coś jak: Wiem, że jest reinkarnacja, bo ktoś mówi, że pamięta poprzednie życie, opisuje to umiejętnie, i trudno inaczej to wytłumaczyć, skąd to wie.
Jak dla mnie to ciągle wiara, chociaż nazwana wiedzą.
Z drugiej strony, jeśli ktoś opisuje przyszłość (prorokuje), a później to się zadziewa, to to też mogłoby być dowodem na reinkarnację. Jak ktoś chce tak sobie wierzyć.
Ja wiem o reinkarnacji między innymi z metody uzdrawiania SRT, metody opracowanej przez Roberta Detzlera. Korzystałam z tej metody i dowiedziałam się z niej o moim poprzednim życiu, jak i życiu mojego brata, bo tylko my obydwoje korzystaliśmy z tych usług.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Jezus a reinkarnacja

Post autor: wuka »

p
Ostatnio zmieniony 09 lut 2022, 20:01 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jezus a reinkarnacja

Post autor: wybrana »

Uważam, że reinkarnacja nie jest sprzeczna z przesłaniem Ewangelii Jezusa.
Jezus przyszedł, by dać nam wybawienie z tego koła życia.
Przez wiarę i pragnienie naśladowania Jezusa - Łaską otrzymujemy zbawienie w darze.
Wtedy już nie podlegamy pod koło życia i śmierci.
Bóg widział, że człowiek poprzez swoje skażenie nie był wstanie sam wydostać się z tego korkociągu. Dlatego dał człowiekowi zbawienie Łaską przez wiarę. Czyli, otrzymaliśmy ułatwienie dla naszego wyzwolenia z niewoli.
Niektórzy jednak próbują wmawiać, że będą żyli wiecznie na tej skażonej grzechem ziemi.
Mimo, że człowiek zamieszkał na ziemi w ramach kary, za sprzeciwienie się Bogu.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6318
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Jezus a reinkarnacja

Post autor: Queza »

Można stanąć ponad Czasem Karmicznym.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe linki”