Wbrew Cenzurze

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o różnej tematyce NIE ZWIĄZANEJ z Biblią i religią

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Wbrew Cenzurze

Post autor: wuka »

Trochę śmieszne, trochę straszne
https://www.youtube.com/watch?v=YQ_TWZcO0ZQ
Ukraina dla wybranych
Coraz fajniej :xhehe:

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Wbrew Cenzurze

Post autor: wuka »

Do przemyślenia dla zwolenników eskalacji konfliktu: https://www.youtube.com/watch?v=zcwWiFgs1w4

Wojna bez retuszu
Pokój za wszelką cenę.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Wbrew Cenzurze

Post autor: wuka »

Dziś o 17-ej kolejny materiał na kanale.
"Kolejna "czerwona linia"?
https://www.youtube.com/watch?v=rNJ9JWcQpfk

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Wbrew Cenzurze

Post autor: wuka »

"Zrzutka po ukraińsku"
https://www.youtube.com/watch?v=cMiFk59eark
Początek o 13.

Dodaję. W celu zachęcenia do oglądania odcinka zaznaczam, że wszystkie informacje tu podane (w tym odcinku) pochodzą z mediów ukraińskich.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Wbrew Cenzurze

Post autor: RN »

wuka pisze:
05 lut 2023, 11:42
"Zrzutka po ukraińsku"
https://www.youtube.com/watch?v=cMiFk59eark
Początek o 13.

Dodaję. W celu zachęcenia do oglądania odcinka zaznaczam, że wszystkie informacje tu podane (w tym odcinku) pochodzą z mediów ukraińskich.
Jaja kurze w detalu na rynku ukraińskim - 7 hrywien. W kontrakcie dla armii ukraińskiej 17 hrywien
Ziemniaki w detalu na rynku ukraińskim 8 hrywien. W kontrakcie dla armii ukrainskiej 22 hrywny

Obecnie na Ukrainie ma miejsce fala dymisji, która prawdopodobnie jest spowodowana zapowiedzią kontroli korupcji przez przełozonych z USA.
Polska propaganda tylko zdawkowo o tym informuje, aby pewnie nie zniechęcić pospólstwo do dalszego i bezgranicznego oddania sie sprawie ukraińskiej.
Niektóre dzienniki tak formułuja tytuły swoich artykułów, aby z wysoko postawionego polityka ukrainskiego, któremu grozi dymisja, zrobić jeszcze człowieka honoru.
Przykładem jest dziennik pl., który dymisje ministra obrony narodowej Reżnikowa tak zatytułował; ''Dymisja ministra obrony Ukrainy? Reznikow: Nikt nie piastuje funkcji dożywotnio...''
No proszę....jak się czyta tytuł to ma się wrażenie, że mamy do czynienia z człowiekiem honoru, który odchodzi, bo nie jest żądny władzy itd.
Oczywiście na temat przyczyn dymisji i owych kontraktów na zywność dla wojska, ani mru- mru.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Wbrew Cenzurze

Post autor: wuka »

Najwięcej informacji można dowiedzieć się z stron USA i wszelkich innych, poza polskimi. Mocno i wprost piszą Niemcy, Francuzi i Włosi. Amerykanie mają dość i coraz częściej mówią "sprawdzam". Tam dbają o swoje pieniądze i własne interesy. Naszych polityków i nasze oficjalne media chyba ktoś zaczarował. Nie chce mi się wierzyć, że sami idioci tam pracują. Ale tchórze i sprzedawczyki na pewno. Jak ci ludzie mogą sobie w twarz spojrzeć? Jak oni sobie wyobrażają dalsze życie, kiedy już ten cyrk się skończy. A skończy się na pewno. No chyba, że liczą na totalną zagładę tej części świata.
Takiego apogeum kłamstwa, jak żyję nie widziałam, nie słyszałam, nie czytałam. Ja już tylko raz na kilka dni wchodzę na jakiś polski portal, przeglądam nagłówki i tylko się upewniam, że należy wiać i nawet artykułów nie otwierać.
Najgorsze jest to, że jak rozmawiam z ludźmi to narzekają i narzekają, ale pada pytanie na kogo zagłosują (jeśli w ogóle do jakichś wyborów dojdzie - w co bardzo, bardzo wątpię) to...no na kogóż by, jak nie na pis.
Generalnie ludzie są głupi, jak stołowe nogi, bezmyślni, tępi, nie wyciągają wniosków, nie uczą się na błędach, o historii nie mają żadnego pojęcia.
Każdy gorliwie wspierający wojnę powinien na własnej skórze przekonać się, co to znaczy. Ci i tylko ci łożący kasę na zbrojenia, na rzekomą pomoc powinni zostać wysłani na front, chociaż na tydzień.
Nie można mówić o pokoju i zbierać kasę na dalsze zbrojenia. Ludzie są idiotami. Totalnymi.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Wbrew Cenzurze

Post autor: Bobo »

Ludzie są idiotami.
Jak na razie to nie proponujesz alternatywy, tylko jęczysz. Zaproponuj rozwiązania skuteczne i proste.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Wbrew Cenzurze

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
06 lut 2023, 12:52
Ludzie są idiotami.
Jak na razie to nie proponujesz alternatywy, tylko jęczysz. Zaproponuj rozwiązania skuteczne i proste.
Może ty jęczysz, bo ja na pewno nie. Widocznie wybiórczo czytasz moje wpisy lub ich nie rozumiesz.
Wiele razy pisałam, co należy zrobić.
Skończyć wojnę. Dążyć do zawarcia pokoju. Przestać wspierać zbrojenia. Mówić prawdę, jaka by ona nie była. Nie wierzyć ślepo w pajaca i jego ekipę. Ten domek z kart się sypie.
Poznać historię zarówno tego konfliktu, jego podłoże i genezę, a nie tylko ... kto napadł? Zły Putin.
A kto zabijał od 2014 roku ludność Donbasu? Cywilów, dzieci? KTO?
Tego nie widać, tylko propaganda komika się liczy.
Mało razy pisałam, dawałam wyjścia, wołałam o spojrzenie obiektywne?
Ty widzisz tylko ... jęczenie? :aaa: Pogratulować.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Wbrew Cenzurze

Post autor: Bobo »

Dziękuję za gratulacje. Jednak to TY jęczysz. Twoje rozwiązania są funta kłaków warte. Nie udawajmy, że jesteś politykiem, którego głos warto wziąć pod uwagę. Jak wolisz, możesz stać się takim samym politykiem i doradcą jak wszyscy inni.
To co głosisz, głoszą wszyscy. Jednak nikomu to się nie udaje. Problem tkwi gdzie indziej. Ignorujesz go i dlatego błąkasz się w beznadziejnej sytuacji.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Wbrew Cenzurze

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
06 lut 2023, 13:15
Dziękuję za gratulacje. Jednak to TY jęczysz. Twoje rozwiązania są funta kłaków warte. Nie udawajmy, że jesteś politykiem, którego głos warto wziąć pod uwagę. Jak wolisz, możesz stać się takim samym politykiem i doradcą jak wszyscy inni.
To co głosisz, głoszą wszyscy. Jednak nikomu to się nie udaje. Problem tkwi gdzie indziej. Ignorujesz go i dlatego błąkasz się w beznadziejnej sytuacji.
Nieprawdę piszesz.
Moje rozwiązania są funta kłaków warte, a jakie są twoje? Zamykanie ust? Udawanie, że nic się nie dzieje? Wyzywanie od ruskich agentów i onuc, każdego, kto próbuje apelować o rozsądek? Tak włąśnie robią media,kłamiąc wżywe oczy, a politycy otwarcie nas wpychają do wojny, rozbroili kraj do zera i nakazują walczyć?! Czym, do cholery? Szabelkami z plastiku? Pistolecikami na wodę?
Skłócili nas ze wszystkimi, nie tylko sąsiadami, ale z całym światem. Tak złej opinii Polska jeszcze nigdy nie miałą. Milczenie obywateli jest przyzwoleniem na zło, a ty mnie wyśmiewasz i mówisz, że jęczę?
Nie głoszą tego wszyscy, wręcz odwrotnie. Mało kto ma odwagę, a jak już ma to go tacy, jak ty wyzwiskami zasypują, wyśmiewają itd.
Doradcy, jak np.generał emeryt Skrzypczyk, znafffca :crazy: ogłaszał w maju ub.roku, że jeszcze tydzień i ukry są w Moskwie, że Putin ma raka, parkinsona i alzheimera razem wzięte, żełeński mówi, że Putin od dawna nie żyje wobec tego on, komik nie ma z kim rozmawiać. To jest powazne podejście? Tydzień temu ten sam Skrzypczyk powiedział, że nie ma takiej możliwości, aby Ukraina wygrała. Takich ludzi ty słuchasz?
Nikogo ni udaję, za polityką nigdy nie byłam i nadrabiam zaległości. Ale przynajmniej mam odwagę mówić prawdę, a nie idiotom przytakiwać.
Gdzie tkwi problem według ciebie?
Bo ja wiem, że tkwi w agresywnej polityce największego zbrodniarza, jakim są Stany Zjednoczone i ich przywódcy. Agresorzy od zawsze. Czy to nie ja czasami mam w stopce, to co mam?
Wiem, że nie znosisz mnie i wszystko zrobisz, aby mnie wywalić. Na szczęście coraz więcej ludzi mówi głośno to, co ja. Cieszę się, bo ludzie muszą się obudzić, chociaż moim zdaniem dla uratowania naszego kraju jest już za późno. Nas, jako Polski nie ma. Długi, które zaciągnięto za tych rządów będą całe pokolenia spłacać, a mamy jeszcze do odbudowania bratnie dzikie pola i do wspomożenia oligarchów bratniego kraju.
Skończ się ze mnie wyśmiewać. Ja przynajmniej poglądy mam jakieś, i nie wstydzę się ich wyrażać. Nie przyklaskuję każdej durnej wiadomości pismediów i nie chowam głowy w piasek, udając, że jest tak cudownie mieć "przyjaciół" z NATO i anglosasów po swojej stronie.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Wbrew Cenzurze

Post autor: Bobo »

No i dalej jeczysz, się wściekasz, hardo podnosisz głowę i udajesz, jaka to Ty odważna bo mówisz co myślisz. A jednak świat ma gdzieś takie twoje piski. Nic to nie da, bo... powielasz błąd Adama i Ewy.
A tak przy okazji to nie imputuj co ktoś myśli tylko dlatego, że nie myśli jak ty.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Wbrew Cenzurze

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
06 lut 2023, 14:22
No i dalej jeczysz, się wściekasz, hardo podnosisz głowę i udajesz, jaka to Ty odważna bo mówisz co myślisz. A jednak świat ma gdzieś takie twoje piski. Nic to nie da, bo... powielasz błąd Adama i Ewy.
A tak przy okazji to nie imputuj co ktoś myśli tylko dlatego, że nie myśli jak ty.
Gdziez bym smiala ci imputowac :xhehe: . Ja sie tylko nieudolnie od ciebie ucze...imputowania wlasnie.
Tym Adamem i Ewa rozbroiles mnie nawet z plastikowej szabelki :hehe: . Swiat moze ma gdzies, ale KTOS powiedzial..."Blogoslawieni pokoj czyniacy...itd", oraz "Obys byl zimny lub goracy...itd
Moze i forum wraz ze swiatem ma to gdzies, ale moze jednak KTOS nie ma tego gdzies. Bo wie, ze z calego serca chce pokoju dla wszyskich ludzi.
I nie imputuj mi, ze udaje odwazna. Do wscieklosci tez mi daleko. Jekow nie slychac, harda...coz. . I kto tu komu IMPUTYJE, panie Bobo modo. :xcalus:

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Wbrew Cenzurze

Post autor: Bobo »

No i widzisz, jak łatwo wywołać tobie wojenkę, orędowniczko pokoju od siedmiu boleści? Wystarczą dwa słowa, że ktoś się z tobą nie zgadza i idziesz na noże 😀
Forum nie raz i nie dwa pokazało, że pokój to raczej burzysz a nie czynisz.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Wbrew Cenzurze

Post autor: RN »

Do negocjacji pokojowych na Ukrainie należy włączyć delegację Świadków Jehowy.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Wbrew Cenzurze

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
06 lut 2023, 14:49
No i widzisz, jak łatwo wywołać tobie wojenkę, orędowniczko pokoju od siedmiu boleści? Wystarczą dwa słowa, że ktoś się z tobą nie zgadza i idziesz na noże 😀
Forum nie raz i nie dwa pokazało, że pokój to raczej burzysz a nie czynisz.
Na to jest jedna rada, doskonale ci znana. Wywalic, zablokowac, uzasadnic smieciowymi wpisami i po sprawie.
Wtedy forum bedzie rozwijalo sie prawdziwie biblijnie, same anielskie dyskusje na niebianskie tematy beda. Wywal glowna przeszkode i mozesz spokojnie w zimowy sen zapasc. Twoj wpis powyzszy lamie co najmniej kilka zasad regulaminu, ze o zasadach miedzyludzkich nie wspomne ale ja ci wybaczam. I w sumie...to wiesz co o tym wszystkim mysle.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe linki”