Wbrew Cenzurze

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o różnej tematyce NIE ZWIĄZANEJ z Biblią i religią

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Wbrew Cenzurze

Post autor: wuka »

Ciekawy kanał omawiający bieżącą sytuację na świecie, ale też przybliżający sprawy gospodarki i polityki różnych państw i rejonów świata.
Dziś ciekawe sprawy związane z Serbią https://www.youtube.com/watch?v=O-0j1SoNRtk
"Serbia kontra "wolny świat"

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Wbrew Cenzurze

Post autor: wuka »

Kiedy Zachód oprzytomnieje? Aż Ukr. zbombarduje Moskwę? Warszawę? O tym kilka zdań na początku audycji. A reszta w temacie:
"Wojna religijna na Ukrainie" https://www.youtube.com/watch?v=tzY6MAydR9I

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Wbrew Cenzurze

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
08 gru 2022, 17:08
Kiedy Zachód oprzytomnieje? Aż Ukr. zbombarduje Moskwę? Warszawę? O tym kilka zdań na początku audycji. A reszta w temacie:
"Wojna religijna na Ukrainie" https://www.youtube.com/watch?v=tzY6MAydR9I
Chwała Ukrainie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Wbrew Cenzurze

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
08 gru 2022, 19:42
wuka pisze:
08 gru 2022, 17:08
Kiedy Zachód oprzytomnieje? Aż Ukr. zbombarduje Moskwę? Warszawę? O tym kilka zdań na początku audycji. A reszta w temacie:
"Wojna religijna na Ukrainie" https://www.youtube.com/watch?v=tzY6MAydR9I
Chwała Ukrainie.
No. :xhehe: Banderze i klunowi też.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Wbrew Cenzurze

Post autor: booris »

Wybacz wuka.Ten kanal na YT prowadza dwaj prorosyjscy dziennikarze zwiazani z propagandowymi tubami Putina,jakimi sa portale Sputnik I Russia Today.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Wbrew Cenzurze

Post autor: wuka »

booris pisze:
08 gru 2022, 20:25
Wybacz wuka.Ten kanal na YT prowadza dwaj prorosyjscy dziennikarze zwiazani z propagandowymi tubami Putina,jakimi sa portale Sputnik I Russia Today.
Wybacz booris. Czy mozesz mi napisac w ktorym miejscu jest tam jakakolwiek
prorosyjska propaganda. Gdzie pada jakies zdanie popierajace wojne, Putina itp.
I jeszcze jedna prosba. Dlaczego ani ty, ani nikt inny nie poda mediow z ktorych czerpiecie
informacje poprawne, prawdziwe. Wstydzicie sie, czy tylko tvp i wyborcza? Bo wtedy wszystko jasne.
Ja korzystam z gazet internetowych niemieckich, wloskich, czasem franc.i ang. Tych dwoch ostatnich jezykow nie znam, ale translator sobie radzi. Do Sputnika i RT nie mam dostepu bo jest blokada, a nie umiem korzystac z V...cos tam. Dlaczego nie potraficie obiektywnie popatrzec na sprawe. Czy naprawde tak wam na reke, ze Polska jest sluga narodu Ukr.?
"Nic tak nie gorszy, jak prawda" powiedzial kiedys Stefan Kisielewski.
Kiedy papiez Franciszek powiedzial prawde, ze przyczyna wojny na Ukr. jest szczekanie NATO pod rosyjskimi drzwiami, to padaczki katolicy i reszta dostala. Prawda boli. Poznajcie historie, zarowno Rosji jak i Ukr. a nade wszystko stosunkow Ukr.ainy do Polski.
Tak czy siak my mamy przechlapane, bo bedzie tak, jak mocodawcy z USA rozkaza. Czy wam nie przeszkadza, ze zostaniemy zaanektowani przez Ukraine a stolice bedziemy mieli w Kijowie?


Prawdy mozna sie tez dowiedziec z foxnews a tam mowia, jaki jest stosunek ludnosci amerykanskiej do ukrainy, zelenskiego i sil wspierajacych ta awanture.
Wolyn pamietajcie. W tej chwili mamy 6 mln. uzbrojonych obcych u siebie. I uwazajcie zebysmy sie czasem nie obudzili z bebechami na drzwiach albo w unii ukrainsko polskiej (od maja moze juz jestesmy, ale jeszcze o tym nie wiemy). A wtedy biada nam.
StopUkrainizacjiPolski
StopAmerykanizacjiPolski.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Wbrew Cenzurze

Post autor: wybrana »

Udaje mądrą a ......to 🤦‍♀️🤦‍♀️
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Wbrew Cenzurze

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
08 gru 2022, 22:03
Udaje mądrą a ......to 🤦‍♀️🤦‍♀️
A ty kogo udajesz? Pokaz jeden swoj post w temacie. Merytoryczny. Pokaz swoja wiedze. Pukac po pustym lbie to mozesz siebie. Oczy zakrywasz. To wiem i bez emotikona. Jak nie masz nic do gadania to wypad z tematu. Ucz sie od madrych. Na to nigdy za pozno.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Wbrew Cenzurze

Post autor: booris »

Przepraszam,wuka.Nie zauwazylem,ze mi sie koncowka nie dopisala.Juz wyjasniam.
Nie mam zbyt dobrego zdania o tych panach i nie chce sluchac czy ogladac ich wypowiedzi,a co za tym idzie,nie komentuje.Chcialem tylko zwrocic uwage na ich background.
Jezeli natomiast chodzi o oba wymienione przeze mnie portale,to ogladalem kiedys Russia Today w kilku wersjach,tzn RT robi telewizyjne kanaly w roznych krajach i powiem krotko-Goebbels przy nich to dzieciak.Sputnik to dokladnie ta sama bajka.
To cos z czego nie umiesz korzystac nazywa sie VPN.Opera ma to wbudowane jako wtyczke.VPN pozwala zakamuflowac lokalizacje Twojego IP i dlatego mozna ominac blokady.Jak to obslugiwac znajdziesz zapewne albo w przegladarce ktora to ma,albo na you tube.Sa tez specjalne aplikacje z VPN,ale zazwyczaj platne.
Pytasz o media - juz Ci pisze:
-na youtube po polsku
Marcin Strzyzewski
Wolski o wojnie
Historia realna
OSW Osrodek Studiow Wschodnich
To sa te glowne polskie zrodla,dochodza do nich inne kanaly nie zajmujace sie stricte sytuacja na Ukrainie,jak na przyklad kanal Dla Pieniedzy czy Planeta Abstrakcja.Ogladam tez oficjalne zrodla brytyjskie i holenderskie i czytam prase.W GB Zelenski wygrywa plebiscyty na osobowosc roku,a dokladnie on i bohaterski narod ukrainski,jak sie o tym wyrazaja.Zeby nie bylo,nie uwazam prezydenta Ukrainy za super bohatera,ale na pewno stanal na wysokosci zadania.
Te wszystkie rzeczy o ktorych piszesz,jak ukrainizacja Polski,czy stolica w Kijowie zupelnie do mnie nie przemawiaja,bo nie ma mozliwosci,by sie wydarzyly.Poza tym,to Ukraina jest w tej chwili naszym buforem bezpieczenstwa.Dopoki Ukraina sie broni,dopoty my nie mamy ruskich w Polsce,bo do naszych zachodnich sojusznikow zaufania raczej nie mam.Zbyt wiele razy robili nas w konia i nie mam pewnosci,ze NATO nas obroni.
Mamy wiele zaszlosci z Ukraina,ale uwazam ze w tej chwili trzeba spojrzec realnie na to co sie dzieje.Nie znaczy to,ze nagle mamy wszystko sobie wybaczyc i zapomniec o Banderze,tylko uwazam ze w tej chwili trzeba to odlozyc i zajac sie sprawami naprawde istotnymi i zdac sobie sprawe jakim zagrozeniem dla nas jest putinowska Rosja.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Wbrew Cenzurze

Post autor: wuka »

Dziękuję, booris, że uzupełniłeś wypowiedź. Jest o czym rozmawiać.
Historia realna
OSW Osrodek Studiow Wschodnich
Te są mi znane, też zaglądam. Nie sposób wymienić wszystkiego. Czasami na przedziwnych kanałach jakaś perełka, czy debata się znajdzie. Ja nie gardzę żadną informacją. Jedynie słuchając każdej ze stron można sobie własne zdanie wyrobić, a prawda i tak jest zawsze nacechowana naleciałościami propagandy, osobistymi sympatiami przekazującego informacji itp.
Tak, wiem, że niektórzy na Wyspach czczą Zełeńskiego. Anglia jest bardzo mocno zaangażowana pod każdym względem w ten konflikt i mocno antypolska.
Jakiś czas temu w Europie padały propozycje - Zełeńskiemu pokojowy Nobel należy dać. Nie takie durnoty już komisja noblowska robiła, więc mnie to za bardzo nie dziwi.
Ale do rzeczy. Chyba podzielemój post na kilka, bo jest co rozważać.
Nie masz zaufania do naszych sojuszników, piszesz, a ja krok dalej pójdę - czy my w ogóle mamy sojuszników? Obawiam się, że nie. Uważam, że amerykanie stacjonujący w naszych granicach to raczej okupanci. Podlegają wyłącznie prawu swojego kraju, są państwem w państwie. I sa tu po to, aby drażnić Rosję. Sojusznicy nasi są tylko na papierze. Jak suweren zza oceanu nogą tupnie to nasi kundle na dwóch łapkach szybko muszą rozkazy wykonać.
Nie bądź optymistą, jeśli chodzi o naszą przyszłośc.
Deklaracja Dudy z 3 maja, w której powołał się na Zełeńskiego brzmi tak: między Polską i Ukrainą nie będzie już granicy. Natomiast 13 kietnia w Mikołajkach bez wiedzy i zgody społeczeństwa Kosiniak-Kamysz, Gowin,Bielecki, Rokita wyrazili zgodę na powołanie unii Polski z Ukrainą, a to znaczy PRZYŁĄCZENIE Polski do Ukrainy.
Ja sobie tego z palca nie wyssałam :bardzo_smutny:
W tym wpisie tyle. Szerzej tą sprawę i sedno napiszę za chwilę.

Wklejam krótki filmik "Volodymyr Zeleńsky - Aktor, manipulant, propagandzista, oligarcha."
https://www.youtube.com/watch?v=1tDr90tRvBI&t=2s

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Wbrew Cenzurze

Post autor: Nieziem »

Boorisie,
Słusznie uważasz, że NATO nas nie obroni ale nie dostrzegasz przy tym, że to dzięki NATO konflikt na Ukrainie trwa.
Widzisz propagandę w RT, a nie dostrzegasz większej w CNN, BBC, TVP, TVN.
Widzisz to co chcą abyś widział, a nie dostrzegasz prawdziwych zagrożeń.
Ukraina to nie bufor bezpieczeństwa, ale zapalnik wojny.
Ja skaniam się bardziej do stanowiska wuki, że Polska jest poligonem do rozgrywek innych, a dodam jeszcze to, że rządzący w Polsce to albo nie Polacy, albo zdrajcy. A Putin nie jest większym psychopatą niż taki grzeczny Obama był, ale ten drugi dostał pokojowego Nobla. Ten fakt był jednym z kubłów zimnej wody na moją głowę: żyjemy w świecie odwróconych wartości. Odtamtąd wiem, że jak coś głoszą w mediach, znaczy, że jest odwrotnie.
Skoro Obama dostał Nobla, to Zelenski też będzie go miał. Świat nie znormalnieje tak szybko, a chleba i igrzysk ludziom się dostarczy nawet w tych dziwacznych czasach. Nam Polakom się wmawia, że robiąc dobrze Ukrainie, robimy to dla siebie. I pozwalamy się grabić, zadłużamy się, że wnuki naszych wnuków nie mają szansy by się z tego wykaraskać. Kto nam da jak oddamy wszystko to, co jeszcze mamy? Zachód? Ukraina?
Niedobrze jest zabierać chleb dzieciom i dawać szczeniętom. Jeśli w Polsce Polacy nie są dziećmi z tej przypowieści, to kim są we własnym kraju?
Nadzieja jest w zwykłych ludziach, bo są zdolni do niezwykłych czynów. Na klasę polityczną nie ma co liczyć.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Wbrew Cenzurze

Post autor: wuka »

Wprawdzie można sięgnąć do genezy ludów Rusi sprzed wieków, ale nie będę was zanudzać.
Sto kilka lat "nazad" wystarczy. Ukraina jest poniekąd tworem Lenina, ale tak naprawdę twórcami Ukr. są Niemcy. Kiedy bolszewicy przejęli władzę w Rosji doszło w Brześciu nad Bugiem - 1918 r. - do rokowań pokojowych na froncie wschodnim z udziałem Rosji, Niemiec i Ukraińskiej Republiki Ludowej.
Niemcy po przegranej wojnie chciały mieć takie narzędzie do szantażu bolszewickiej Rosji, a kiedy już przegrały I światową to rolę tą przejęła POlska.
Niemcy wspierały Ukrainę zawsze, a gdy Rada Regencyjna utworzyła rząd Kucharzewskiego, to ten podał się do dymisji właśnie dlatego. Niemcy proklamowały utworzenie państwa ukraińskiego i włączyły do niego Lwów, a Austriacy przyznali im nie tylko Lwów, ale Przemyśl, Chełmszczyznę i część Podlasia. Ukraina chciała i do dziś rości sobie prawo do wielu ziem polskich nawet za Bugiem i Sanem (rok temu w listopadzie lub październiku, było głośno o tym, że domagali się Przemyśla i okolic).
=========================

A tak naprawdę za wszystkim stoi Soros :-)
cdn. jeśli chcecie...

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Wbrew Cenzurze

Post autor: wuka »

Nieziem!
Plaster na moje zbolałe serce własnie przykleiłeś.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Wbrew Cenzurze

Post autor: wuka »

To pójdę za ciosem, bo ludzie tego nie widzą, a sprawa jest "być albo nie być" naszego narodu.
Przeskoczę kwestie, jak rolowano (Zachód, NATO, Ameryka -rolowały) Rosję. Najpierw napisze, jak to widzą geopolitycy.
Na przyłączenie Polski do Ukrainy optował Zełeński (pisałam o sympozjum w Mikołajkach) i prawdopodobnie zrobił to, aby wybadać sytuację, na polecenie swoich mocodawców.
Są opcje: gdyby Ukraina wojnę wygrała to:
a/ Rosja zostanie podzielona na mniejsze państwa, a to oznacza, że Ukr.zajmie Kreml (i wtedy nie ulega wątpliwości, że to do wielkiej Ukrainy zostanie włączona Polska, a nie odwrotnie),
b/ Rosja zostanie podzielona i zmieni się włada.
W jaki sposób? W taki, jak nasz największy sojusznik, wszechmocny pan z Waszyngtonu rozkaże.
Wtedy Ukraina dostanie Polskę w nagrodę!
Inny scenariusz: nastąpi rozbiór Ukrainy i wtedy Ukr. mogłaby dostać Polskę jako rekompensatę za to, co utraciła.
Powyższe informacje są wypowiedziami szefa wywiadu ukraińskiego.
Opublikowane w książce o kulisach wojny na Ukr., którą polecałam w dziale książek.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Wbrew Cenzurze

Post autor: wuka »

O Obamie, Sorosu i szczekaniu napiszę potem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe linki”