Czy Jahwe i Ojciec to ta sama Osoba?

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o różnej tematyce NIE ZWIĄZANEJ z Biblią i religią

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Czy Jahwe i Ojciec to ta sama Osoba?

Post autor: George »

Nieziem pisze:
08 sty 2024, 14:04
George pisze:
08 sty 2024, 12:51
DonCicio pisze:
08 sty 2024, 7:24


Twoja logika jest porażająca, a brzmi mniej więcej tak: "Bóg tak znienawidził Ezawa, że go pobłogosławił" :-). Ale prawda biblijna jest zupełnie inna i Twoje próby forsowania świata edomickiego skończą sie jak opisano poniżej:

"(...) „Czy Ezaw nie był bratem Jakuba?” — mówi Jehowa. „Ale ja pokochałem Jakuba, a Ezawa znienawidziłem. Sprawiłem, że jego góry opustoszały, jego dziedzictwo wydałem szakalom na pustkowiu”. „Edom mówi: ‚Zostaliśmy rozgromieni, ale wrócimy i odbudujemy ruiny’. Dlatego Jehowa, Bóg Zastępów, oświadcza: Oni będą budować, a ja będę burzył. I zostaną nazwani „krainą niegodziwości” oraz „ludem, który Jehowa na zawsze potępił”. Zobaczycie to na własne oczy i powiecie: „Niech Jehowa będzie wywyższany w ziemi Izraela'"

"zostaną nazwani „krainą niegodziwości” oraz „ludem, który Jehowa na zawsze potępił" ... na zawsze. Widzisz George? Bóg ma zupełnie inne zdanie aniżeli Ty. Nadal będziesz wykłócał się z Bogiem i wmawiał Mu, że pobłogosławił Ezawa a nie Jakuba?

To Bóg Izraela nienawidził Ezawa który był jeszcze w łonie Rebeki.

Pomyśl DonCicio, co to za Bóg który NIENAWIDZI, NIENAWIDZI NAWET NIENARODZONE JESZCZE DZIECI. To może być tylko SZATAN, ten którego Jakub w Księdze Rodzaju 32 wybrał sobie dla siebie, i dla całego Izraela za swojego Boga - Wszechmocnego Boga Izraela - Jehowę
Dwóch braci, Jakub i Ezaw. Jehowa jednego pokochał, drugiego znienawidził.

Dwóch braci, starszy i młodszy. Jeden zostaje przy Ojcu, drugi zabiera swoją część majątku i odchodzi. Ojciec kocha nieprzerwanie jednego i drugiego.

Oto różnica między Jehową a Ojcem, którego zwiastowania Pan Jezus.
Który syn został przy ślepym ojcu ?

Dlaczego Ezaw przeniósł się do Seiru, kilkanaście kilometrów na północ od Hebronu (Rodzaju 36)
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Czy Jahwe i Ojciec to ta sama Osoba?

Post autor: George »

Nieziem pisze:
08 sty 2024, 14:04
George pisze:
08 sty 2024, 12:51
DonCicio pisze:
08 sty 2024, 7:24


Twoja logika jest porażająca, a brzmi mniej więcej tak: "Bóg tak znienawidził Ezawa, że go pobłogosławił" :-). Ale prawda biblijna jest zupełnie inna i Twoje próby forsowania świata edomickiego skończą sie jak opisano poniżej:

"(...) „Czy Ezaw nie był bratem Jakuba?” — mówi Jehowa. „Ale ja pokochałem Jakuba, a Ezawa znienawidziłem. Sprawiłem, że jego góry opustoszały, jego dziedzictwo wydałem szakalom na pustkowiu”. „Edom mówi: ‚Zostaliśmy rozgromieni, ale wrócimy i odbudujemy ruiny’. Dlatego Jehowa, Bóg Zastępów, oświadcza: Oni będą budować, a ja będę burzył. I zostaną nazwani „krainą niegodziwości” oraz „ludem, który Jehowa na zawsze potępił”. Zobaczycie to na własne oczy i powiecie: „Niech Jehowa będzie wywyższany w ziemi Izraela'"

"zostaną nazwani „krainą niegodziwości” oraz „ludem, który Jehowa na zawsze potępił" ... na zawsze. Widzisz George? Bóg ma zupełnie inne zdanie aniżeli Ty. Nadal będziesz wykłócał się z Bogiem i wmawiał Mu, że pobłogosławił Ezawa a nie Jakuba?

To Bóg Izraela nienawidził Ezawa który był jeszcze w łonie Rebeki.

Pomyśl DonCicio, co to za Bóg który NIENAWIDZI, NIENAWIDZI NAWET NIENARODZONE JESZCZE DZIECI. To może być tylko SZATAN, ten którego Jakub w Księdze Rodzaju 32 wybrał sobie dla siebie, i dla całego Izraela za swojego Boga - Wszechmocnego Boga Izraela - Jehowę
Dwóch braci, Jakub i Ezaw. Jehowa jednego pokochał, drugiego znienawidził.

Dwóch braci, starszy i młodszy. Jeden zostaje przy Ojcu, drugi zabiera swoją część majątku i odchodzi. Ojciec kocha nieprzerwanie jednego i drugiego.

Oto różnica między Jehową a Ojcem, którego zwiastowania Pan Jezus.
Wpierw należało by sobie zadać pytanie Niezłom czy Jahwe i Jehowa to ten sam Bóg.

Żydzi dołączyli do Kościoła Chrześcijańskiego / CHRYSTUSOWEGO (tak jak to nasz Kościół był zwany jeszcze na początku V wieku), i z Chrześcijan zrobili oni Żydo - Chrześcijan, przed czym ostrzegał Św. Hieronim w liście do Św. Augustyna.

Żydzi zrobili z religii Chrześcijańskiej religię Żydo-Chrześcijańską,

a z Boga Ojca Jezusa - Jahwe (Wybawiciela) żydowskiego Boga Jehowę , tego

którego Jakub zwyciężył (jak to czytamy w Rozdziale 32 Księgi Rodzaju)

i którego ustanowił swoim nowym Bogiem - Mocnym Bogiem Izraela (Ks. Rodzaju 32)
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Czy Jahwe i Ojciec to ta sama Osoba?

Post autor: Nieziem »

George,
Z mojego punktu widzenia, nieistotne jest czy Jehowa błogosławił Jakuba a znienawidził Ezawa, czy odwrotnie.
Przypisywanie Bogu Najwyższemu stanowiska nienawiści jest niedorzeczne. Stąd jak najbardziej słuszne jest uważanie, że Jehowa któremu Pismo przypisuje takie czucie, jest kimś innym od tego, którego zwiastował Pan Jezus.
Ja w kontraście do dwóch braci z Księgi Rodzaju napisałem jeszcze o dwóch braciach z przypowieści Pana Jezusa o synu marnotrawnym. Jakże diametralnie inna jest postawa Ojca w stosunku do odstępczego syna w porównaniu z tą, jaką prezentuje Jehowa względem Ezawa.
Bezwzględna nienawiść versus bezwarunkowa ojcowska miłość. Dwa odrębne światy.

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Czy Jahwe i Ojciec to ta sama Osoba?

Post autor: George »

Nieziem pisze:
08 sty 2024, 14:55
George,
Z mojego punktu widzenia, nieistotne jest czy Jehowa błogosławił Jakuba a znienawidził Ezawa, czy odwrotnie.
Przypisywanie Bogu Najwyższemu stanowiska nienawiści jest niedorzeczne. Stąd jak najbardziej słuszne jest uważanie, że Jehowa któremu Pismo przypisuje takie czucie, jest kimś innym, którego zwiastował Pan Jezus.
Ja w kontraście do dwóch braci z Księgi Rodzaju napisałem jeszcze o dwóch braciach z przypowieści Pana Jezusa o synu marnotrawnym. Jakże diametralnie inna jest postawa Ojca w stosunku do odstępczego syna w porównaniu z tą, jaką prezentuje Jehowa względem Ezawa.
Bezwzględna nienawiść versus bezwarunkowa ojcowska miłość. Dwa odrębne światy.
Masz totalną rację Nieziem że przypisywanie nienawiści Bogu Ojcu Chrystusa jest NIEDORZECZNE.
Stało się to dla mnie niedorzeczne prawie 30 lat wstecz, i wtedy postanowiłem sprawdzić jak to faktycznie było z tym Ezawem, którego Bóg Faryzeusza Pawła - i całego Izraela nienawidził tak że nienawidził On go zanim Ezaw się nawet urodził.
Czytając Biblie ze zrozumieniem nie znalazłem żadnej winy w Ezawie, a wręcz przeciwnie, jego zachowanie odzwierciedla zachowanie i naukę Chrystusa.

Zerknij jeszcze raz na ten fragment Biblii w którym faryzeusz Paweł pisze o Ezawie:

Paweł, który był faryzeuszem i Izraelitą z rodu Beniamin / rodu Wilków, nauczał że jego Bóg stosuje doktrynę elekcji.

To znaczy że uczynki ludzi nie mają najmniejszego znaczenia, więc praktycznie nie mamy co nawet się trudzić, bo jeśli temu Bógu się nie spodobamy nawet w łonie matki, to i tak nie mamy szansy na zbawienie.

Paweł używa Ezawa jako przykład swojej Szatańskiej Doktryny Elekcji, pisząc o Ezawie w liście do Rzymian:

„(7) Nie wszyscy też potomkowie Abrahama są synami Abrahamowymi. Lecz [jest powiedziane]:

w Izaaku wzbudzę ci potomstwo.

(8) Oznacza to, że nie są synami Boga potomkowie cieleśni, lecz synowie obietnicy są uważani za potomstwo. (9) Słowo zaś obietnicy jest także: Przyjdę o tym i o tym czasie i Sara będzie miała syna.

(10) Nie tylko zresztą ona, lecz także Rebeka, która z jednego zbliżenia z ojcem Izaakiem stała się matką.

(11) I jeszcze się nawet nie narodzili ani nie uczynili nic złego czy dobrego – aby nie zmienione zostało postanowienie Boże pochodzące z wolnego wyboru,

(12) zależne nie od uczynków [ludzi], lecz jedynie od powołującego [Boga] –kiedy to dowiedziała się [Rebeka], że starszy będzie służył młodszemu,
(13) zgodnie z tym, co jest napisane:

Jakuba umiłowałem,

Ezawa miałem w nienawiści. ..."


(List do Rzymian 9:1-33, Biblia Warszawsko-Praska) Internetowa Biblia 2000 v3.41 ˆ 1994-2001


Czy miłosierny Ojciec Jezusa - Bóg Jahwe / Wybawiciel, mógłby mieć w NIENAWIŚCI NIENARODZONE DZIECKO ???

To mógł tylko być Bóg Faryzeusza Pawła, i całego Izraela, ten Bóg który WODZI NA POKUSZENIE, ten Bóg do którego ludzie zwiedzeni przez Pawła codziennie modlą się mówiąc
”i nie wódź nas na pokuszenie”.
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe linki”