Czy Jahwe i Ojciec to ta sama Osoba?

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o różnej tematyce NIE ZWIĄZANEJ z Biblią i religią

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

To, że w Psalmach pojawia się fraza JH to też zaprzeczysz, że to skrócona wersja JHWH?
No co by miało znaczy, gdy w ks. Objawienia 19 kilka razy pojawia się ta sama firma JH w słowie AlleluJAH. Kogo za to wybawienie wychwalają wszyscy, także w niebie? Pamiętaj, że Objawienie spisał ten Jan, który i spisał ewangelię. Dziwne byłoby, że spisując Jana 8:44 odczytalby, że Jehowa do Diabeł a potem mimo wszystko podpisuje się że trzeba wychwalać JAH.
No ale kombinuj kombinuj, tylko patrzaj przeciwko komu walczysz.
Oszołomstwu mówię NIE!

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Post autor: Nieziem »

Bobo pisze:
07 kwie 2023, 20:19
Etymologia i bibliści, zbawcy języka hebrajskiego nie mają wątpliwości a ty masz. Na jakiej podstawie?
Widzę, że genezy nie znasz, i nie jesteś tematem zainteresowany.
Jeśli się przyjmuje "na wiarę", to takie coś dogmat się nazywa, a nie prawda wiary. Ale spoko, ja jeszcze wczoraj nie miałem zdania, a też tylko papugowałem, co usłyszałem. Ale Anioł Gabriel (Mat.1.21) dał do myślenia, i przekonał.
Natomiast jeśli JH=JHWH, to tym bardziej należy takie autorytety kwestionować. Ale do tego trzeba być wolnym, a nie być zniewolonym przez innego człowieka/ludzi/religię. To dlatego ja potrafię wyjść poza schemat, dzięki Bogu.
Ja nie walczę z nikim, ale szukam prawdy, a że z tym wiąże się porzucanie dogmatów, Bogu niech będą dzięki.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Jaki dogmat? Myślę, że pleciesz trzy po trzy. Trzeba kwestionować tak oczywistą rzecz? No to chyba sam sobie stworzyłeś dogmat i walczysz z Imieniem Bożym wymyślając takie teorie jak powyżej.
No ale zawsze możesz, możesz. Możesz też stworzyć swoją osobistą religię odrzucając prawdę.
Może rzeczywiście Bóg nie każdemu pozwala używać swojego Imienia...
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11714
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re:

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
07 kwie 2023, 20:55
To, że w Psalmach pojawia się fraza JH to też zaprzeczysz, że to skrócona wersja JHWH?
No co by miało znaczy, gdy w ks. Objawienia 19 kilka razy pojawia się ta sama firma JH w słowie AlleluJAH.
Fakt, że w psalmach występuje skrót oznaczający Boga (Jah), nie oznacza że występuje tam imię Boże.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy Jahwe i Ojciec to ta sama Osoba?

Post autor: Bobo »

Fakt, że w psalmach występuje skrót oznaczający Boga (Jah), nie oznacza że występuje tam imię Boże.
Ale grasz fałszywie, coś na zasadzie:
Szczeka, ma sierść, cztery łapy i merda ogonem, ale nie oznacza to, że chodzi o psa.
Widzę, że przeciwnicy Imienia Bożego osiągają szczyty absurdu.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Czy Jahwe i Ojciec to ta sama Osoba?

Post autor: booris »

Bobo pisze:Szczeka, ma sierść, cztery łapy i merda ogonem, ale nie oznacza to, że chodzi o psa.
Bobo,wiesz ile jest tak wygladajacych i zachowujacych sie zwierzat? :-D Taka sarna,na przyklad,psem nie jest a szczeka i macha ogonem oganiajac sie od much,czy co tam ja chce zjesc.Juz nie wspomne o kilkudziesieciu gatunkach psowatych zyjacych na naszej planecie. ;-)

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy Jahwe i Ojciec to ta sama Osoba?

Post autor: Bobo »

Eee, naciągasz 😉
No więc pomyśl, jeśli przedrostek Jech w imieniu Jezusa (wersja hebrajska) wskazywałby na bożka czy nawet Szatana, to anioł Gabriel zadrwił sobie i z samego Jezusa i z wszystkich jego uczniów.
No bo kto byłby wtedy wybawieniem? 😉
Mam nadzieję, że nie kupujesz takich bzdurnych teorii.
Oszołomstwu mówię NIE!

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Czy Jahwe i Ojciec to ta sama Osoba?

Post autor: Nieziem »

NIE

Tym razem na podstawie słów Pana Jezusa z rozmowy z Piłatem:
«Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd».
Ciekawe, słudzy Pana Jezusa by Go bronili przed Żydami. Zatem, mieli Żydzi innego Pana i władcę.
Pan Jezus określił tu Żydów (którzy wyznawali przecież JHWH) jako wrogów swojego królestwa. Wielokrotnie mamy takie świadectwa, że Żydzi są antagonistycznie nastawieni do Pana Jezusa, a nie mamy żadnego, w którym by Pan Jezus Boga Żydów uznawał za swojego Boga. Gdy zwracał się do Ojca, zwracał się do Ojca, nie do JHWH.
Myślę, że nie było wśród Żydów kogokolwiek, który by nie wiedział, że Bogiem Żydów jest JHWH, a oni są narodem wybranym. I to się nie zmieniło. Żydzi są nadal narodem wybranym, ale ten, który ich wybrał nie jest Bogiem i Ojcem Pana Jezusa. Kogo zatem wśród Żydów objawiał Pan Jezus? Jakie imię Boga objawił, skoro każdy z nich imię JHWH znał? No na pewno jakieś inne to musiało być imię.
Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich».

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy Jahwe i Ojciec to ta sama Osoba?

Post autor: Bobo »

Wciąż nie wyjaśniasz dlaczego anioł Gabriel zadrwił z Jezusa kazać nadać mu imię, które akcentuje Jehowę?
Zamiast tego wrzucasz koleją absurdalną interpretację.
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Czy Jahwe i Ojciec to ta sama Osoba?

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
12 kwie 2023, 9:30
Wciąż nie wyjaśniasz dlaczego anioł Gabriel zadrwił z Jezusa kazać nadać mu imię, które akcentuje Jehowę?
Zamiast tego wrzucasz koleją absurdalną interpretację.
Może niektórzy Żydzi w swej formie pojmowania utożsamiali imię Jezusa z imieniem JHWH ale to nie znaczy, że to utożsamienie jest prawidłowe. Zrobili to, bo chcieli usprawiedliwić swoje dotychczasowe wierzenia. Nie zrozumieli słów Jezusa, że nie przyszywa się nowej łaty do starego sukna i nie wlewa się świeżego wina do starych bukłaków.
Jeżeli przyjmujemy Nowy Testament, to stary traci swą moc.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy Jahwe i Ojciec to ta sama Osoba?

Post autor: Bobo »

A z kim prawidłowo należy utożsamiać człon JAH w imieniu Jezusa? I że w nim jest zbawienie.
Anioł wybiera imię zawierające imię bożka?
Kombinujcie jak przystało na przeciwników Imienia Bożego.
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Czy Jahwe i Ojciec to ta sama Osoba?

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
12 kwie 2023, 11:59
A z kim prawidłowo należy utożsamiać człon JAH w imieniu Jezusa? I że w nim jest zbawienie.
Anioł wybiera imię zawierające imię bożka?
Kombinujcie jak przystało na przeciwników Imienia Bożego.
Człon, to nie imię.
Nawet gdyby imię JHWH było prawdziwym imieniem Boga, to Izraelici swojego czczonego bożka tylko utożsamiali z tym imieniem, bo istoty prawdziwego Boga nie znali. Jeżeli w swych pismach pisali, że JHWH kazał łupić, zdobywać dobra materialne i ziemię, to znaczy, że utożsamiali JHWH z fałszywą istotą Boga, bo Bóg Ojciec o którym nauczał Jezus kazał miłować nieprzyjaciół a nie iść i mordować.
Czyniąc to bezpodstawnie powoływali się na wolę Bożą, nie znając tej woli.
Dostosowali Boga dla swoich pożądliwości.
Czyli nie czcili prawdziwego Boga lecz spełniali wolę zwodziciela - czyniąc zło.
Światu zostało objawione imię prawdziwego Boga i ono zostało uświęcone na ziemi.
Jest to imię - Jezus.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Czy Jahwe i Ojciec to ta sama Osoba?

Post autor: nike »

Wybrana jeżeli już, dokładnie to JESZUA a nie JEZUS

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Czy Jahwe i Ojciec to ta sama Osoba?

Post autor: wybrana »

nike pisze:
12 kwie 2023, 15:07
Wybrana jeżeli już, dokładnie to JESZUA a nie JEZUS
To zależy z jakiego języka jest tłumaczenie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Czy Jahwe i Ojciec to ta sama Osoba?

Post autor: nike »

Jezus był żydem i miał żydowskie i mię.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe linki”