Ta Tajemnicza Cywilizacja Poprzedza Sumerów i Egipcjan - Cywilizacja Harappańska

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o różnej tematyce NIE ZWIĄZANEJ z Biblią i religią

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Ta Tajemnicza Cywilizacja Poprzedza Sumerów i Egipcjan - Cywilizacja Harappańska

Post autor: wuka »

Tytuł filmu: "Ta Tajemnicza Cywilizacja Poprzedza Sumerów i Egipcjan - Cywilizacja Harappańska"
https://www.youtube.com/watch?v=jn-mnkL ... ex=12&t=9s
Film z polskimi napisami. Bardzo ciekawy. Szczególni polecam tym, którzy uważają, że świat ma 5 tys. lat, że wszystko zaczęło się i kręci wokół Izraela, że potop był "przedwczoraj" i obejmował krainy "biblijne", że przed Sumerem nic nie było... i tak dalej.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3668
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Ta Tajemnicza Cywilizacja Poprzedza Sumerów i Egipcjan - Cywilizacja Harappańska

Post autor: booris »

wuka pisze:"Ta Tajemnicza Cywilizacja Poprzedza Sumerów i Egipcjan - Cywilizacja Harappańska"
Cywilizacja Harappanska jest datowana na mniej wiecej XXVI wiek pne.czyli jakies 4,5 tysiaca lat temu.Niemniej ciekawa rzecz,szczegolnie Mohendzo Daro,gdzie znaleziono zeszklone fragmenty budowli oraz napromieniowane szczatki,co wskazywaloby na wybuch czegos w rodzaju bomby atomowej.
Ja chcialbym polecic Ci inne miejsce.Na Pacyfiku znajduje sie mala wyspa Pohnpei,kiedys zwana Ponape.Na wyspie sa ruiny megalitycznej miejscowosci Nan Madol,zbudowane z bazaltowych blokow o wadze do 50 ton.Bazalt nie wystepuje w okolicy,zatem bloki byly transportowane po morzu.Do dzis nikt nie ma pomyslu jak.O ile pamietam,wspolczesnie byla podjeta proba uzycie bambusowych tratw,ale nieudana.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Ta Tajemnicza Cywilizacja Poprzedza Sumerów i Egipcjan - Cywilizacja Harappańska

Post autor: wuka »

Mohendzo Daro

, a także Göbekli Tepe oraz inne podobne budowle świadczą o tym, że nasza cywilizacja nie jest pierwszą tzw. techniczną. Najprawdopodobniej jednak istniały kontynenty Mu i Atlantyda, a może jeszcze inne, jak niektórzy sugerują. I to na nich powstały zalążki kultur. Z tego, co widać, choćby po "schodzeniu" w głąb kopca w Mohendzo Daro to dolne warstwy sięgają 28 tys.lat wstecz i to nie koniec. Ziemia przeszła kilka uderzeń asteroid, masowego spadania meteorytów, wiele potopów globalnych i lokalnych. W tym dokumencie: "Что скрывают пустыни Австралии?" https://www.youtube.com/watch?v=l84ziFR8bDo autorka (już pod koniec) robi symulacje komputerowe takich uderzeń i skutki tychże dla kształtowania się kontynentów.
Antarktyda obecnie topniejąca odsłania żyjące ryby, rośliny, drzewa całe itd. Był to jak najbardziej zielony i z pewnością zamieszkały ląd. Trzeba też brać pod uwagę przebiegunowienia oraz być może ataki istot spoza ziemi.
Nie ulega wątpliwości, że świat wtedy był równie kwitnący i zaludniony i to przez ludzi o bardzo wysokiej kulturze, o umiejętnościach, którym my nie dorównujemy. Dobrym przykładem jest Baalbek (kamień), wspomniany przez ciebie Nan Madol i wiele innych miejsc. W pobliżu Japonii odnaleziono całe podwodne i to monumentalne budowle, rzeźby-gigantycznych rozmiarów.
Historię należy pisać od nowa.
Obecnie mamy do czynienia z wysychaniem Eufratu i przedziwne stanowiska i budowle również tam są odkrywane.
Ameryka Południowa i Środkowa to tak samo zadziwiające i tajemnicze miejsca. Kiedyś pisałam o tym, że te wielkie budowle w górach były prawdopodobnie portami. Znaleziono ślady nabrzeży, resztki dużych statków, no i w głębi lądu (Titikaka) jest morska, słona woda. Co dziwne, nie całe jezioro jest słone. Tam to dopiero są dziwy.
Co jeszcze ciekawsze, ludy zamieszkujące Am.Środkową i Płd. same twierdzą, że te wielkie budowle zastali i to, że się twierdzi, iż powstały one już w naszej erze to czysta bajka. Są one prastare i wzniesione w niepojęty dla nas sposób.

Jest wiele tajemnic na naszej Planecie i mnie po prostu śmieszy, że ludzie kłóca się o Mojżesza (takich Mojżeszów, pod innym imieniem, na świecie jest multum; a to odnaleziony przez córkę faraona, a to pływał po zatoce i żona króla go znalazła, a to ....itd.), a opowieści do złudzenia podobnych do historyjek zawartych w ST także jest dużo. Popol Vuh to jeden z licznych przykładów. O sumeryjskich i innych wszyscy wiemy.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Ta Tajemnicza Cywilizacja Poprzedza Sumerów i Egipcjan - Cywilizacja Harappańska

Post autor: wuka »

Akurat trafił się program Łukasza Kulaka (Nieznana Historia Świata). O Gwatemali i niezwykłych głowach oraz domniemaniach i spekulacjach z nimi związanych. Dla ciekawych świata i jego tajemnic.
Kamienne Głowy Olmeków.
https://www.youtube.com/watch?v=sfC975lLrLY

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3668
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Ta Tajemnicza Cywilizacja Poprzedza Sumerów i Egipcjan - Cywilizacja Harappańska

Post autor: booris »

Wiem,ze Kulak robi dobre filmy,ale ja,jak juz Ci kiedys pisalem,daje rade go sluchac 15 min. maksymalnie.Jego glos plus sposob prowadzenia narracji...Zwyczajnie wymiekam. :-D

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Ta Tajemnicza Cywilizacja Poprzedza Sumerów i Egipcjan - Cywilizacja Harappańska

Post autor: wuka »

booris pisze:
17 sty 2023, 1:24
Wiem,ze Kulak robi dobre filmy,ale ja,jak juz Ci kiedys pisalem,daje rade go sluchac 15 min. maksymalnie.Jego glos plus sposob prowadzenia narracji...Zwyczajnie wymiekam. :-D
Masz rację. Ja też z trudem trawię to, o czym piszesz i mam taki sposób, że jak tak duka o czymś, co już wiem to...przesuwam nagranie.
Mam do niego niejaki sentyment. Kupiłam kiedyś jego książki i mam miłe dedykacje, a do tego sympatyczna rozmowa, całkiem rzeczowa wywiązała się. Zauważ, że mocno pracuje nad sobą, bo pamiętam jego początki, to w ogóle była "katastrofa" w tej kwestii.
Tak podejrzewam, że ma jakieś logopedyczne kłopoty, które zwalcza, a do tego ma ogromną pasję i dużą wiedzę, którą chciałby jak najpełniej przekazać, podzielić się z innymi i to wszystko razem stwarza (może) takie "bariery " językowe.
:-)

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Ta Tajemnicza Cywilizacja Poprzedza Sumerów i Egipcjan - Cywilizacja Harappańska

Post autor: wuka »

Booris, tu kolejny, moim zdaniem ciekawy film (z napisami, ale ty ich nie będziesz potrzebował ;-) ), "Hipoteza sylurska - starożytna cywilizacja gadów na Ziemi" Już sam początek daje do myślenia, a im dalej tym ciekawiej.
Zaznaczam, że materiał raczej dla otwartych umysłów, którzy widzą więcej niż zapiski biblijne. Co nie znaczy negowania Boga-Stwórcy Wszechświata.
https://www.youtube.com/watch?v=bW1YvTE ... WL&index=9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe linki”