Bóg mówi dziś Kocham Cię!

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o różnej tematyce NIE ZWIĄZANEJ z Biblią i religią

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

EMET
Posty: 11087
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Axanna pisze:Że ktoś rzucił hasło - nic zdrożnego, wręcz przeciwnie, niechaj wszyscy rzucają hasła, aby je ze wszech stron rozważyć - forum dyskusyjne jest chyba miejscem odpowiednim i po to właśnie jest zdaje się...

Emet właściwie już wyeksplikował problem tak że nie bardzo co można dodać. W pełni się zgadzam z tym co napisał, zarówno jak z izraelitą i Rysiem.

Właśnie o to chodzi, że Bóg miłuje, wręcz On jest miłością - tak stwierdza Słowo, ale przede wszystkim wzywa ludzi do upamiętania.

Boża miłość nigdy się nie wyrażała w półprawdach, czy kłamstewkach, byleby było miło i fajnie, lecz to PRAWDA była i jest podstawą Bożej miłości.

Nie chodzi o taką prawdę, że, na przykład, dziś fajna pogoda, lecz o prawdę, która przenika człowieka aż do szpiku i stawów, chodzi o prawdę o Bogu, o świętości i o człowieku - że nie ma sprawiedliwego, ani jednego, wszyscy zbłądzili, wszyscy umarli, "wszyscy zboczyli, razem stali się nieużytecznymi, nie masz, kto by czynił dobrze, nie masz ani jednego..." - o taką prawdę chodzi, taką za którą Jezus został odrzucony, opluty i ukrzyżowany, a za nim apostołowie - taka prawda nigdy nie była, ani nie jest popularna...

A za - "Bóg cię kocha..." to i owszem, nikt cię nie opluje, ani nie będzie złorzeczyć - to nie o tym Pan uprzedzał, że "prześladowania znosić będziecie", wręcz przeciwnie - miło jest głosić takie coś i to się pleni jak zgorzel... Szkoda tylko że się rzuca kalumnie, kiedy ktoś próbuje wskazać że nie tędy droga - i to chrześcijanie na chrześcijan... :-|

EMET:
Ho, ho, Axanno!
Jakież Ty uczone terminy znasz: "eksplikacja".

Już nie tyle: 'wyeksponował', co - właśnie - 'wyeksplilkował'...
Por. np.: http://pl.wikipedia.org/wiki/Eksplikacja
http://encyklopedia.pwn.pl/haslo.php?id=3897085

Wiedziałem, żeś nietuzinkowa...


Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.

Axanna

Post autor: Axanna »

:)) Szczerze mówiąc, to bym nie potrafiła sprecyzować różnicy pomiędzy tymi terminami bez, oczywiście, ściągi ze słownika. Tak mi się rzekło tylko, zapożyczywszy tego terminu jako synonimu "wyeksponował" - zupełnie nie zważając na odmienny wydźwięk definicji. Grunt, żeby wiadomo było o co chodzi, a że owe słówko nie jest w powszechnie zastosowanym obiegu - to tego nawet jakoś nie wiedziałam :) W razie co - przepraszam :)

EMET
Posty: 11087
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Axanna pisze::)) Szczerze mówiąc, to bym nie potrafiła sprecyzować różnicy pomiędzy tymi terminami bez, oczywiście, ściągi ze słownika. Tak mi się rzekło tylko, zapożyczywszy tego terminu jako synonimu "wyeksponował" - zupełnie nie zważając na odmienny wydźwięk definicji. Grunt, żeby wiadomo było o co chodzi, a że owe słówko nie jest w powszechnie zastosowanym obiegu - to tego nawet jakoś nie wiedziałam :) W razie co - przepraszam :)

EMET:
Jesteś dobra w podejściu, które zowią - egzemplifikacja.


Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 15601
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

...egzemplifikacja.
Tak! Niezły z niej egzemplarz :mrgreen:

Awatar użytkownika
Esther
Posty: 2524
Rejestracja: 10 lis 2006, 21:55

Post autor: Esther »

temat zamykam, jak Agneess tu zerknie, to może go otworzy, jesli uzna to za stosowne..
dalsze dywagacje uważam za bezcelowe

Awatar użytkownika
agneess
Posty: 647
Rejestracja: 21 maja 2006, 21:16
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: agneess »

Quester zielony modzie :lol: jak widzisz dałam ten post jako ogłoszenie,bo chcę aby kto wejdzie na forum zainteresował się tym linkiem i potraktował to co jest w nim przedstawione jak motto życiowe.
Potrafię być przyjacielem i najgorszym wrogiem
Lubię wszystko co jest tego warte
Biorę dużo i daję jeszcze więcej...

Axanna

Post autor: Axanna »

Bobo pisze:
...egzemplifikacja.
Tak! Niezły z niej egzemplarz :mrgreen:
zielony burak...

Awatar użytkownika
Quster
Posty: 3417
Rejestracja: 26 maja 2006, 23:37
Kontakt:

Post autor: Quster »

agneess pisze:Quester zielony modzie :lol: jak widzisz dałam ten post jako ogłoszenie,bo chcę aby kto wejdzie na forum zainteresował się tym linkiem i potraktował to co jest w nim przedstawione jak motto życiowe.
hmm, ani "Zielony" (KZ) nie jestem, ani nie jestem "Ptysiem" (Baptyści) :mrgreen: ale ok... któż by Tobie się sprzeciwił, ale nie ze względu na kolor nicku, ale z innego względu ;-)
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

DUSZA NIEŚMIERTELNA - Ks. Wincenty Granat napisał: "Tylko Bóg jest nieśmiertelny z całej istoty swego bytu, tj. nigdy nie może przestać istnieć; wszystko poza Nim jest przygodne, może tedy zniknąć, a więc z tej racji jest śmiertelne. Mówiąc o nieśmiertelności duszy ludzkiej mamy na uwadze jej naturę nie zawierającą w sobie pierwiastków wewnętrznego rozkładu, czyli z tego względu nie podlegającą śmierci. Mimo to dusza ludzka jako byt przygodny mogłaby przestać istnieć, jeśli Bóg nie powstrzymywałby jej stale w bytowaniu i działaniu" ("Eschatologia", s. 79).

Obrazek

"Bo wasze myśli nie są moimi myślami (...) jak niebiosa przewyższają ziemie, tak (...) moje myśli &#8211; wasze myśli." Izajasza 55:8-9

"W (...) dyskusji jest mnóstwo sloganów, które nie powinny zastępować myślenia" LB

babol88
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2011, 22:44

Post autor: babol88 »

Dobrze, jeśli Bóg mnie kocha i Ciebie również to dlaczego pozwala ludziom (których też kocha) na wymyślanie różnych dziwacznych stron np: https://sites.google.com/site/news048/ Wejdźcie i zobaczcie jaki artykuł ktoś tam umieścił. Istnieją, już zapewne przez Was znane słynne strony z wysłaniem sms i poznaniem daty śmierci. Ale żeby aż tak ludzie zwariowali i się tym zachwycali? Dlaczego Bóg kierujący każdym z nas daje ludziom naiwność a drugim modrość i inteligencję do badania zaistniałej sprawy? Nie mogę pojąć, że ta idiotyczna zabawa interesuje inteligentnych Niemców.Eh dzisiejszy świat!!

Awatar użytkownika
Pietnas
Posty: 202
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:21

Re: Bóg mówi dziś Kocham Cię!

Post autor: Pietnas »

Alleluja, dziękuję ci JEZUS. TWOJA miłość wielka jest. TWOJA miłość leczy mnie. Alleluja!
Biblię napisali lidzie którzy spotkali Boga. Pisali dla swojego pokolenia wprawdzie, ale my współcześni korzystamy z tego Słowa, zwłaszcza chrześcijanie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe linki”