Bóg mówi dziś Kocham Cię!

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o różnej tematyce NIE ZWIĄZANEJ z Biblią i religią

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
agneess
Posty: 647
Rejestracja: 21 maja 2006, 21:16
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Bóg mówi dziś Kocham Cię!

Post autor: agneess »

Potrafię być przyjacielem i najgorszym wrogiem
Lubię wszystko co jest tego warte
Biorę dużo i daję jeszcze więcej...

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Wczoraj też mówił...

Axanna

Post autor: Axanna »

Nie. Wczoraj jeszcze mówił "upamiętajcie się"...

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

mówił też uwierzcie
bo bez wiary nie można się Mu podobać
więc z tym humanizmem bym nie przesadzał
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

Płaskowicki Rys pisze:mówił też uwierzcie
bo bez wiary nie można się Mu podobać
więc z tym humanizmem bym nie przesadzał
pozdrawiam
Jeśli mowa o 'uwierzcie' to dodam, uwierzcie PRAWDZIE, a PRAWDA was wyswobodzi. Slogany tylu 'uwierz', a nawet 'uwierz w Jezusa' nas nie zbawią.

miki
Posty: 36
Rejestracja: 04 maja 2009, 18:52

Post autor: miki »

A może "OPAMIĘTAJCIE SIĘ"
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

Awatar użytkownika
Quster
Posty: 3417
Rejestracja: 26 maja 2006, 23:37
Kontakt:

Re: Bóg mówi dziś Kocham Cię!

Post autor: Quster »

coś kiepsko czytamy forum Pomarańczowa Userko ;-)

TEMAT i FILM już był zapodany
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

DUSZA NIEŚMIERTELNA - Ks. Wincenty Granat napisał: "Tylko Bóg jest nieśmiertelny z całej istoty swego bytu, tj. nigdy nie może przestać istnieć; wszystko poza Nim jest przygodne, może tedy zniknąć, a więc z tej racji jest śmiertelne. Mówiąc o nieśmiertelności duszy ludzkiej mamy na uwadze jej naturę nie zawierającą w sobie pierwiastków wewnętrznego rozkładu, czyli z tego względu nie podlegającą śmierci. Mimo to dusza ludzka jako byt przygodny mogłaby przestać istnieć, jeśli Bóg nie powstrzymywałby jej stale w bytowaniu i działaniu" ("Eschatologia", s. 79).

Obrazek

"Bo wasze myśli nie są moimi myślami (...) jak niebiosa przewyższają ziemie, tak (...) moje myśli – wasze myśli." Izajasza 55:8-9

"W (...) dyskusji jest mnóstwo sloganów, które nie powinny zastępować myślenia" LB

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Axanna pisze:Nie. Wczoraj jeszcze mówił "upamiętajcie się"...

EMET:
Wielu jest skłonnych powołać się na Jeremiasza 31:3: "Jahwe się mu ukaże z daleka. Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też zachowałem dla ciebie łaskawość." - BT, II wyd.
NŚ: "Z daleka ukazał mi się Jehowa, mówiąc: "Umiłowałem cię miłością po czas niezmierzony. Dlatego przyciągnąłem cię lojalna życzliwością."
"Umiłowałem cię miłością po czas niezmierzony" - hebr. < ve'ahawath 'olam 'ahawtich >.
"lojalną życzliwością" - hebr. < chasedh >.

Podobnie też na Izajasza 43:4a: "Znaczysz bowiem wiele w moich własnych oczach, jesteś mi drogi i kocham cię bardzo." - BW-P.
Interlinia Vocatio oddaje: "bo jesteś_cenny w_oczach_moich, jesteś _(wielkiej)_wartości i_ja kocham_ciebie [po hebrajsku: < va'ani 'ahawticha >].".


Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Axanna

Post autor: Axanna »

No racja, Emet :)
Sęk polega na tym, do kogo skierowane te słowa...

Właśnie chciałam zapytać, odnośnie pierwszego postu - do kogo "Bóg mówi dziś "kocham cię"?
I czy rzeczywiście tak mówi DZIŚ...

Bo przytoczone przez Emeta cytaty jednak nie odnoszą się do dziś... chyba....

A z tego co się da prześledzić z NT, to wszyscy, poczynając od Jana Chrzciciela, Jezusa i apostołów w jeden głos trąbili "upamiętajcie się", a jakoś nikt specjalnie nie naciskał, że "Bóg mówi że kocha cię..." -

bo ponieważ, moim skromnym zdaniem, Bóg tak nie mówi - dziś -(mimo iż nie ulega wątpliwości że On kocha, czemu Syn dał wyraźne odzwierciedlenie), ani nikogo nie upoważniał tak mówić w Jego imieniu i uważam, że podobne samowolne wypowiedzi świadczą o nierozwadze co najmniej... mówiąc delikatnie...

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Axanna pisze:No racja, Emet :)
Sęk polega na tym, do kogo skierowane te słowa...

Właśnie chciałam zapytać, odnośnie pierwszego postu - do kogo "Bóg mówi dziś "kocham cię"?
I czy rzeczywiście tak mówi DZIŚ...

Bo przytoczone przez Emeta cytaty jednak nie odnoszą się do dziś... chyba....

A z tego co się da prześledzić z NT, to wszyscy, poczynając od Jana Chrzciciela, Jezusa i apostołów w jeden głos trąbili "upamiętajcie się", a jakoś nikt specjalnie nie naciskał, że "Bóg mówi że kocha cię..." -

bo ponieważ, moim skromnym zdaniem, Bóg tak nie mówi - dziś -(mimo iż nie ulega wątpliwości że On kocha, czemu Syn dał wyraźne odzwierciedlenie), ani nikogo nie upoważniał tak mówić w Jego imieniu i uważam, że podobne samowolne wypowiedzi świadczą o nierozwadze co najmniej... mówiąc delikatnie...

EMET:
Chyba nawiązujesz do tekstu Dziejów Ap 17:30. Nasuwa się jednak pytanie: Jeżeli się już ktoś opamięta i okaże skruchę, zawracając ze złej drogi, to czyż Bóg nie oferuje mu miłości począwszy od tego co czytamy w wg Jana 3:16?
A cóż czytamy w do Rzymian 5:8? Czytamy: "Ale Bóg zaleca swoją miłość do nas przez to, że gdy jeszcze byliśmy grzesznikami, Chrystus za nas umarł.".
A co Bóg okazywał nawet do ludzi z narodów: "Za minionych pokoleń po zwalał on wszystkim narodom, by chodziły własnymi drogami,
choć przecież nie pozostał bez świadectwa, gdyż czynił dobro, dając wam deszcze z nieba oraz pory urodzajne, napełniając wasze serca pokarmem i weselem"." - Dzieje Ap 14:16, 17.

Nie musi w tekście koniecznie wprost być sformułowanie dokładne: "Kocham cię, mówi Bóg"; uwidacznia się miłość Boża na różne sposoby.
O 'miłości Bożej' czytamy np. w: do Rzymian 5:5; do Efezjan 2:4; 2 do Koryntian 13:14; 2 do Tessaloniczan 2:16; 1 Jana 3:1; 4:9 - 11, 19.

Co miało być rezultatem po opamiętaniu czytamy np. w Dziejach Ap 2:37 - 39.

Jeśli ktoś jest już w pokojowych stosunkach z Bogiem oraz Jego umiłowanym Synem, to i więź też jest wtedy daleko większa.
Czytamy np.: "Odpowiadając, Jezus rzekł do niego: "Jeżeli ktoś mnie miłuje, to będzie zachowywał moje słowo, a mój Ojciec będzie go miłował i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać." - wg Jana 14:23.


Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Axanna

Post autor: Axanna »

Wydaje mi się, Emet, że nie zrozumiałeś o co mi chodzi :)
Wszak napisałam w powyższym poście: "..mimo iż nie ulega wątpliwości że On kocha, czemu Syn dał wyraźne odzwierciedlenie..." - który zresztą zacytowałeś. Więc po coś przekonujesz mnie w miłości Boga do ludzi? Mi nie o to chodziło.

Zacytuj mi, proszę, gdzie czytamy żeby Pan powiedział "idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody, że Ja je kocham". Zacytuj choćby jedną taką wypowiedź Jezusa, albo któregokolwiek z apostołów, że "Bóg mówi "kocham cię" - wtedy się dogadamy.

Bo jak na razie, jestem przekonana że Bóg tak nie mówi, ani nikogo nie upoważnił tak mówić w jego imieniu - jeżeli się mylę, proszę mi pokazać w Biblii taki przykład, a nie udowadniać, że Bóg miłuje - ja tego nie podważam, że miłuje... podważam, że poselstwo Boga do ludzi dziś brzmi "kocham cię" - tyle.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Hmmm... zastanawiające. Czy chodzi o to, że...

Bóg mówi: dziś Kocham Cię?

...czy raczej:

Bóg mówi dziś: Kocham Cię!

8-)

Axanna

Post autor: Axanna »

Moim zdaniem Bóg tak nie mówi - ani dziś, ani wczoraj.

Nie ma wątpliwości, że Bóg kocha, jednak On nie zwraca się do ludzkości tymi słowy i nie ma takiego przykładu w jego Biblii. Można by się zastanowić, co dokładnie Bóg mówi - do dziś i dziś, ale się spieszę w tej chwili. W każdym razie "kocham cię" - nie stanowi treści ewangelii, jakby nie patrzeć...

Podsumowując - moim zdaniem (co do którego nikt nie musi się przychylać) gadanie, że "Bóg mówi dziś kocham cię" - jest, ghmmm, niezgodne z prawdą, delikatnie mówiąc, a innymi słowy - kłamstwo i mydlenie oczu grzesznikom, karmienie własnego ego i nauką, która "uszka łechce". Tak to widzę :)

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

Axsanno
w pełni się z Tobą zgadzam -to bardzo ważne by nie być lepszym od Boga i świętszym od Ducha SW
Nigdzie w Biblii Bóg takimi słowy jak te ,które omawiamy nie wypowiedział się
Znam je natomiast z charyzmatycznych ewangelizacji,na których rzadko /niestety/mówi się o opamiętaniu
a wiele o miłości Boga
zapominając że szansa opamiętania jest najlepszym -tej miłości dowodem
/poznacie prawdę i prawda was wyswobodzi/
pozdrawiam

izraelita
Posty: 1245
Rejestracja: 07 kwie 2009, 9:39
Kontakt:

Post autor: izraelita »

Hasła :Bóg mówi dziś kocham Cię. i podobne Bóg jest miłosierny, Bóg jest wybaczający, Bóg się zlituje, Bóg to oceni itd.
Tak ewangelia nie naucza. To są słowa dla grzeszników liczących na wybaczenie ich nie zmienionego życia.
Jezus mówi dziś zmienię twoje życie!
Jezus mówi dziś opamiętaj się!
Jezus mówi dziś: niesprawiedliwi Królestwa Bożego nie odziedziczą!
Jezus mówi dziś kocham Cię dlatego wołaj do mnie, a zmienię Ciebie i będziesz mój!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe linki”