Masturbacja a wybaczenie

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Masturbacja a wybaczenie

Post autor: radek »

Krystian pisze:
15 sie 2020, 18:45
a co jest złego w masturbacji, bo nie kumam
Trudno się z niej wytłumaczyć, pomimo, iż w przypadku mężczyzny wynika raczej z "kobiecej hojności", a czasami z psychiatrycznej wspaniałomyślności. To, że trudno się z niej wytłumaczyć powoduje, że niektórzy nie wchodzą w związki

Mat 19:12 BT5 "Bo są niezdatni do małżeństwa, którzy z łona matki takimi się urodzili; i są niezdatni do małżeństwa, których ludzie takimi uczynili; a są także bezżenni, którzy ze względu na królestwo niebieskie sami zostali bezżenni. Kto może pojąć, niech pojmuje!"

Dlatego mądrze jest ubierać się tak, aby nie prowokować. w kwestii związku warto zdać się na Boga, a nie na świadome wysiłki w tą stronę, wtedy miłość nie będzie winna

Mat 19:5 BT5 "I rzekł: Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem."

Mat 5:28 BT5 "A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Masturbacja a wybaczenie

Post autor: radek »

Seksualność jest stygmatyzowana, a powinna być wyniesiona na piedestał. Wielu ludzi cierpi nie rozumiejąc tego tematu, dla wielu jest to powód nawet do przemocy. Być może wynika to z nieumiejętności ułożenia sobie tego tematu w sferach prywatnych. Rozwiązaniem jest właśnie wyniesienie go na miejsce chwalebne w świadomości, nie chcę powiedzieć, że jako obiekt wiary, ale coś na kształt tego. Nie można sprzedawać się za pieniądze, lecz raczej oddać wszystko by ta sfera wyglądała tak jak sobie tego życzymy

Mar 9:35 BT5 "On usiadł, przywołał Dwunastu i rzekł do nich: Jeśli ktoś chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich."

Iz 62:5 BT5 "Bo jak młodzieniec poślubia dziewicę, tak twój Budowniczy ciebie poślubi, i jak oblubieniec weseli się z oblubienicy, tak Bóg twój tobą się rozraduje."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Masturbacja a wybaczenie

Post autor: radek »

Mam pytanie. Czym według Was jest olej namaszczenia, że nawet kapłani są przez niego uświęcani?

Wj 40:9-15 BT5 "Wtedy weźmiesz olej namaszczenia i namaścisz przybytek oraz wszystko, co w nim jest; poświęcisz go i wszystkie jego sprzęty, i będzie święty. (10) I namaścisz ołtarz całopalenia ze wszystkimi jego przyborami, i poświęcisz go i będzie bardzo święty. (11) Namaścisz również kadź oraz jej podstawę i poświęcisz ją. (12) Wtedy przyprowadzisz Aarona i jego synów przed wejście do Namiotu Spotkania i obmyjesz ich wodą. (13) Następnie ubierzesz Aarona w święte szaty i namaścisz go, i poświęcisz go, aby Mi służył jako kapłan. (14) Każesz także przybliżyć się jego synom i ubierzesz ich w szaty. (15) Potem namaścisz ich, jak namaściłeś ich ojca, aby Mi służyli jako kapłani. Przez to zaś namaszczenie przetrwa kapłaństwo w ich pokoleniach na wieki."

Dan 9:24 BT5 "Ustalono siedemdziesiąt tygodni nad twoim narodem i twoim świętym miastem, by położyć kres nieprawości, grzech obłożyć pieczęcią i odpokutować występek, a wprowadzić wieczną sprawiedliwość, przypieczętować widzenie i proroka i namaścić Święte świętych."

J 3:5 BT5 "Jezus odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha[ nie może wejść do królestwa Bożego."

Mat 12:32 BT5 "Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym."

Ap 6:6 BT5 "I usłyszałem jakby głos pośrodku czterech Istot żyjących, gdy mówił: Kwarta pszenicy za denara i trzy kwarty jęczmienia za denara, a nie krzywdź oliwy i wina!"
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Masturbacja a wybaczenie

Post autor: Bobo »

Olejek, namaszczenia a tu temat masturbacji i wybaczeniu.
Ogarniasz nie trafiony dział?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Masturbacja a wybaczenie

Post autor: radek »

Bobo pisze:
25 wrz 2022, 20:04
Olejek, namaszczenia a tu temat masturbacji i wybaczeniu.
Ogarniasz nie trafiony dział?
O Twoją uwagę nietrudno się potknąć nawet Świętemu. Zapewne dlatego Święci musieli być namaszczeni. Jeśli nie chcesz odpowiadać na moje pytanie trudno, ale Twoja uwaga jest nie na miejscu. Temat zawiera w tytule słowo "wybaczenie", a olejek namaszczenia uświęca między innymi kapłanów, co nawiązuje, niejako z definicji uświęcenia, do "wybaczenia" grzechów. Co do pierwszego wyrazu tytułu tematu, który, jak sugeruje Twój wpis, bardziej Cię zainteresował, to pomyśl jaka substancja może być bardziej święta od Kapłana, aby Go uświęcić i dlaczego Bóg domagał się by jej nie kopiowano

Wj 30:32 BT5 "Nie wolno go wylewać na ciało żadnego człowieka i nie wolno sporządzać podobnego w takim zestawieniu, gdyż jest święty i święty będzie dla was”."

Wj 20:2-3 BT5 "Ja jestem Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli. (3) Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!"

Jk 5:14 BT5 "Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana."

Tu uprzedzam Twoją odpowiedź co do Jk 5:14 i radzę skupić się na słowach "w imię Pana"
Obrazek

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Masturbacja a wybaczenie

Post autor: Queza »

Rączki służą do wykonywania pracy a nie do zaspokajania potrzeb seksualnych swoich czy partnera.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Masturbacja a wybaczenie

Post autor: radek »

Queza pisze:
29 kwie 2023, 21:45
'
Rączki służą do wykonywania pracy a nie do zaspokajania potrzeb seksualnych swoich czy partnera.
Tak było przed spożyciem z drzewa Poznania Dobra i Zła i tak powinno być. A w jaki sposób ludzie w swej świadomości mogli by wydostać się z grzechu jeśli nie zobaczyli by tego?

I widziałem jakby morze szkliste zmieszane z ogniem, i tych, którzy odnieśli zwycięstwo nad zwierzęciem i jego posągiem, i nad liczbą imienia jego; ci stali nad morzem szklistym, trzymając harfy Boże.
Objawienie św. Jana 15:2 BW1975
https://bible.com/pl/bible/3490/rev.15.2.BW1975
Obrazek

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Masturbacja a wybaczenie

Post autor: Queza »

radek pisze:
30 kwie 2023, 3:03
Tak było przed spożyciem z drzewa Poznania Dobra i Zła i tak powinno być. A w jaki sposób ludzie w swej świadomości mogli by wydostać się z grzechu jeśli nie zobaczyli by tego?
Dopochwowy też nie, jak nie sprawia to kobiecie przyjemności. Żadnego puszczania się.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Masturbacja a wybaczenie

Post autor: radek »

To są przykładowe fragmenty opisujące to, o czym się tu wypowiadałem, na temat tego co zrobiłem, czyli po pierwsze, o zaakceptowaniu ludzkiej cielesności i po drugie o rehabilitacji instytucji małżeństwa

Jezus odpowiedział: Ręczę i zapewniam, że kto się nie narodzi z wody i Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego.
Jana 3:5 SNP
https://bible.com/pl/bible/2095/jhn.3.5.SNP

Taka bowiem jest wola mojego Ojca, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w Niego, miał życie wieczne, a Ja go wzbudzę w dniu ostatecznym.
Jana 6:40 SNP
https://bible.com/pl/bible/2095/jhn.6.40.SNP
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”