Narodzenie z ducha

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jfs300

Narodzenie z ducha

Post autor: jfs300 »

Po czym poznać narodzenie z ducha?


Niektórzy kojarzą z jakimś konkretnym zaplanowanym momentem , aktem woli
w życiu jednak Pismo mówi ze nie jest tak do końca :lol: :

J 3,7
Nie dziw się, że powiedziałem ci: Trzeba wam się powtórnie narodzić. 8 Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha".

A więc po czym rozpoznać narodziny z ducha

Macie jakieś sugestie?
Moja na początek , to , ze
Po 1 chodzi o zmianę priorytetów z cielesnych na duchowe
(w ten sposób stary człowiek obumiera , rodzi się nowy)
Nie służymy już ciału i zaspokajaniu go
Tzn żebyście mnie dobrze zrozumieli gdy zdarzy się coś dobrego , naturalnie cieszymy się , w końcu nie jestesmy cyborgami *tyle ze nie zabiegamy o to (nasze mysli nie koncentrują się na tym)


Po 2 miernikiem mogą być tu przypowieści Chrystusowe, ze stajemy się odbiciem
- owe przypowieści mowią dobrze o Tobie jako o tym ktorego Chrystus chwali

np:
o bogaczu i łazarzu - zeby nie przychodzić obojętnie obok potrzebujących (a w szczegolnosci jak sie dostało dobra materialne)
o Faryzeuszu i celniku - zeby nie wytykać komuś błędów , tylko po to , zeby zakryć swoje grzechy
o talentach - zeby nie kisić dóbr od Boga i nie bać się o nie , nie wystawiać na ołtarz, nie zakopywać ,tylko wykorzystywać je w dobrym celu
o synu marnotrawnym
zeby nie zazdrościć pozornej swobody bezbożnosci oraz przyjąć z otwartymi ramionami tego co sie nawraca
i wiele wiele wiele innych



* za wyjątkiem ''przyjemności'' ktore pojawiają sie w życiu , a łamią Prawo Boże
ktore nasza już nowa duchowa natura odrzuca i rozpoczyna się walka z ciałem

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

jfs300 pisze:przyjemności'' ktore pojawiają sie w życiu , a łamią Prawo Boże
ktore nasza już nowa duchowa natura odrzuca i rozpoczyna się walka z ciałem
Rz.8,(5) Ci bowiem, którzy żyją według ciała, dążą do tego, czego chce ciało; ci zaś, którzy żyją według Ducha - do tego, czego chce Duch. (6) Dążność bowiem ciała prowadzi do śmierci, dążność zaś Ducha - do życia i pokoju.

(7) A to dlatego, że dążność ciała wroga jest Bogu, nie podporządkowuje się bowiem Prawu Bożemu, ani nawet nie jest do tego zdolna.
8) A ci, którzy żyją według ciała, Bogu podobać się nie mogą. (9) Wy jednak nie żyjecie według ciała, lecz według Ducha, jeśli tylko Duch Boży w was mieszka.


Życie według Ducha Chrystusowego to życie podporządkowane Prawu Bożemu, które Bóg zapisał na sercu nowo narodzonego człowieka.

Prorok Ezechiel 36,27 przedstawił ten zamysł Boży w ten sposób:

Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali.

Gdy widzimy, że człowiek szanuje Prawo Boże i stosuje je w życiu, to poznajemy,że z Boga się narodził i prawdziwie otrzymał Ducha Bożego. Jezus powiedział ,że mamy sądzić po owocach.

Ef 5:9 bt "Owocem bowiem światłości jest wszelka prawość i sprawiedliwość, i prawda."


1J 3:9 "Każdy, kto narodził się z Boga, nie dopuszcza się grzechu, gdyż trwa w nim moc życia Bożego. Taki człowiek nie może grzeszyć, bo narodził się z Boga."

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”