''wkurzające'' rozważanie:P

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

jfs300

''wkurzające'' rozważanie:P

Post autor: jfs300 »

Niektorzy uwazają ze nie wolno klękac przed nikim jak przed samym Bogiem:)


Ja jednak chcialbym zdemaskować pewien mit i prawdziwe intencje :-D - czy gdyby Bóg powiedział wprost
np : " masz klęknąć przed księdzem bo klękasz przede mną, klękasz przed ołtazem to klękasz przede mną"

Chrześcijaninie Czy potrafiłbyć klęknąć?:) Czy jednak by Cie wzdrygło , boś próżny :P
Czy by było ''alealeale panie Boze:P Ja nigdy pokornym nie był , daj mi klękać w zaciszu domowym '':crazy: :crazy: :crazy:


Nie trza odpowiadać publicznie tylko we wśrodku*

Wasiczek

Post autor: Wasiczek »

Jeżeli chodzi o klękanie przed obrazami, to sprawa jest jasna i nie ma, co przekręcać.

Wj 20:4-5
Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.

Jeśli chodzi o klękanie przed ludźmi, to nie jestem pewny. Na pewno klękanie przed kimś w celu oddania czci jest złe.

Dz 10:25-26
A kiedy Piotr wchodził, Korneliusz wyszedł mu na spotkanie, padł mu do nóg i oddał mu pokłon.
Piotr podniósł go ze słowami: Wstań, ja też jestem człowiekiem.

jfs300

Post autor: jfs300 »

wszystko co napisałeś sie zgadza Wasiczek.
Jednak chodzi o głębsze przemyślenia i zbadanie siebie :)
Czy nie kieruje mną pycha pod płaszczykiem posłuszeństwa Bogu :mrgreen:
To był cel tego rozważania
tylko albo aż tyle:)

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Post autor: Abigail-2 »

jfs300 pisze:wszystko co napisałeś sie zgadza Wasiczek.
Jednak chodzi o głębsze przemyślenia i zbadanie siebie :)
Czy nie kieruje mną pycha pod płaszczykiem posłuszeństwa Bogu :mrgreen:
To był cel tego rozważania
tylko albo aż tyle:)
Czy Jezus przed kimkolwiek z ludzi klękał , czy klękali apostołowie ?

Jeżeli okazujesz pokorę możesz wykazać to w różny sposób
a nie klękaniem przed ludźmi.
Uważasz , że co ? Klękasz i pozbawiasz się pychy ?Pycha może nadal być widoczna w postępowaniu i w traktowaniu innych .
Ale dobrze , ze poruszyłeś ten temat. :-)

W jaki sposób możemy okazywać pokorę ?

Pokora jest to piękny
przymiot i nie oznacza on wcale słabości a wręcz przeciwnie.

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Post autor: Abigail-2 »

Ap 22: (8) To właśnie ja, Jan, słyszę i widzę te rzeczy. A kiedym usłyszał i ujrzał, upadłem, by oddać pokłon przed stopami anioła, który mi je ukazał.
(9) Na to rzekł do mnie: Bacz, byś tego nie czynił, bo jestem współsługą twoim i braci twoich, proroków, i tych, którzy strzegą słów tej księgi.
Bogu samemu złóź pokłon!


Nawet przed samym Aniołem Jan nie mógł złożyć pokłonu.
Pokłon należy się tylko Bogu.

Ap 13 :(7) Bójcie się Boga i oddajcie mu chwałę, gdyż nadeszła godzina sądu jego, i oddajcie pokłon temu, który stworzył niebo i ziemię, i morze, i źródła wód.

Dzieje 7 :25) A gdy Piotr miał wejść, Korneliusz wyszedł mu na przeciw, padł do nóg jego i złożył mu pokłon. (26) Piotr zaś podniósł go, mówiąc: Wstań, i ja jestem tylko człowiekiem. (27) I rozmawiając z nim, wszedł i zastał wielu zgromadzonych;

Piotr zabronił Korneliuszowi klękania przed nim .

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

jfs300 pisze:Ja jednak chcialbym zdemaskować pewien mit i prawdziwe intencje :-D - czy gdyby Bóg powiedział wprost
np : " masz klęknąć przed księdzem bo klękasz przede mną, klękasz przed ołtazem to klękasz przede mną"
Nie twórz mitów, których obalić nie można. Ten 'mit' stworzył Twój kościół, więc nie ma co traktować go poważnie.
Nie wysilaj się, na forum jesteś znany jako 'mitoman' więc i Twoje wywowdy tak samo będą traktowane.
Posłuchaj ŚJ. Może zmądrzejesz kiedyś...

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Kiedyś Leopold Staff napisał piękny wiersz :)
Nie jest to tekst święty, ale w 100% zgodny z Biblią, przeczytajcie.
RZEŹBIARZ

Mistrz uczuł w swojej piersi dech nieskończoności

Potężny jak ocean, gdy się pianą zwełni.

Chciał wyrzucić z swej głębi moc życiowej pełni,

Której orkan wezbranej potęgi zazdrości.



I w głazie dłonie jego młodzieńca wykuły,

Który ludzi miał uczyć zwycięstw, dumy, chwały!

Posągu człon drgał każdy siłą napęczniały,

Szałem nadmiaru grały w nim wszystkie muskuły.



A ten, co pierwszy ujrzał boskość w mistrza tworze,

Padł na twarz, zatrwożony, szepcąc ciche modły:

"W proch przed tobą mocarze niech padną najpierwsi!"




Mistrz zmarszczył brwi, odtrącił zgiętego w pokorze

I widząc, jak moc rzuca siew słabości podłej,

Młotem strzaskał posągu granitowe piersi!
...
Czyż to nie jest piękne? Czyż to nie koreluje w pewien sposób z Biblią, czy kłanianie się i obracanie w proch przed dziełem rąk ludzkich nie czyni z nas podległymi kawałkowi skały? Ten Mistrz, który wyczuje, że uczynił zło, nie zawaha się i zniszczy dzieło swych rak, by nie upodlać człowieka.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

bartek212701 pisze:Czyż to nie jest piękne? Czyż to nie koreluje w pewien sposób z Biblią, czy kłanianie się i obracanie w proch przed dziełem rąk ludzkich nie czyni z nas podległymi kawałkowi skały? Ten Mistrz, który wyczuje, że uczynił zło, nie zawaha się i zniszczy dzieło swych rak, by nie upodlać człowieka.
Jest w tym jakaś mądrość.
Dla Tego, który nas uczynił, nie chodzi o to, by działo Jego rąk było niewdzięczne. Nie chodzi mu też o to, żeby istniało we wszechświecie 'białko', które istnieje i ma świadomość. Sęk w tym, żeby to 'życie' mające świadomość miało poczucie wdzięczności wobec Boga.

jfs300

Post autor: jfs300 »

Bobo mi nie chodziło wcale o to ze klękanie jest obowiązkowe czy nie
I nie chodziło mi o orzekanie czy jest właściwym klękanie
tylko czy gdyby jednak tak było powiedziane wprost
np Pasterz w swym królestwie to nadal nie miałbyś ''wstretów'' bo tak sie nauczyłeś, albo bo jednak jesteś tym
''majestatem '' i bys miał wstyd :-P
Chodziło o to zebyś sie Ty i inni nad tym zastanowił:)

Ps. Katolik nie klęka przed księdzem , tylko przed Bogiem ,a dokładniej przed jego łaską sakramentalno, jeśli ktoś nie wierzy w to ze tam dokonuje sie łaska to drogą eliminajci moze mylnie uwierzyć ze ten co sie spowiada
klęka przed księdzem.
Jednak nie zawsze warto patrzeć po sobie ;-)

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Post autor: Abigail-2 »

jfs300 pisze:Ps. Katolik nie klęka przed księdzem , tylko przed Bogiem ,a dokładniej przed jego łaską sakramentalno, jeśli ktoś nie wierzy w to ze tam dokonuje sie łaska to drogą eliminajci moze mylnie uwierzyć ze ten co sie spowiada
klęka przed księdzem.
Jednak nie zawsze warto patrzeć po sobie ;-)
Jfs ręce opadają
Znowu udziela ci sie poplątanie .Piszesz w takim stylu:
Klęka się w kościele przed księdzem ale się nie klęka...
Klęka się przed obrazami w kościele ale się nie klęka...

Jfs Jak się klęka to się klęka a jak się nie klęka to się nie klęka i już.
Pokłon należny się tylko Bogu Jehowie.
Bobo napisał słusznie , że podajesz nam kolejne mity , które musimy obalać .
A wierz mi , że jest to sprawa łatwa bo Pismo Święte wypowiada się w tej sprawie jasno.
Patrz mój post wyżej.
Strzeż się ludzi , którzy każą ci Jfs klękać przed sobą .
Bo ja przed nikim z ludzi nie klękam .
A ty Jfesie ?

jfs300

Post autor: jfs300 »

Jfs Jak się klęka to się klęka a jak się nie klęka to się nie klęka i już.
Własnie tylko jest jeszce pytanie - PRZED KIM sie TAK NAPRAWDE klęka.

nigdy nie klękałem przed ludźmi.
Bo dla mnie klękniecie to coś wiecej niż zgięcie kolan.
Ja mowie o tym co jest naprawdę, a Ty mowisz o tym co widać cieleśnie.
I jeszcze myslisz ze to Ty znasz głębie prawdy , podczas gdy jest zupełnie na odwrót.
Głębia prawdy jest w duchu
Jak ktoś kogoś kocha a np z miłości gra niedostepnego/niedostepną
to on naprawde go kocha

Czy też byś uznała ze on nie kocha
oceniła byś jego uczucia po tym jak sie zachowuje??

Jak widzisz wszystko jest bardziej awansowane niż myślisz nie jest takie płaskie 2d, choc jednocześnie w sferze duchowej - jasne.

'
tu sytuacja jest taka sama widzisz ze ktoś klęka w konfesjonale i mowisz ''klęka przed księdzem'' a msza i duch i przede wszystkim WIARA jest głębiej niż to co widać na oczy
I nie ma w tym żadnej magii czy cudów tylko po prostu wiara , tak jak Ty wierzysz ze był potop , wierzysz ze Jehowa istnieje też nie mozesz tego oczami zobaczyć


Gdyby w konfesjonale znajdowała sie pomarańcza i ona udzielała sakramentu, była szafarzem to klęknął bym przed sakramentem , nie przed pomarańczą.
jest mi to kompletnie obojetne jaka wizualizacja jest w tym momencie.



Żałuje tylko jednego ze troche trace tu czas rozmawiając z Tobą , bo i tak uznasz ze ja sie tłumaczę (oczywiście wiedząc lepiej ode mnie co JA WIEM)
, a nie zechcesz zrozumieć mojego punktu widzenia.
Jeśli tak jest i Cie to NIE INTERESUJE
to napisz wprost.
I zaprzestaniemy bezsensownej przepychanki po prostu będe ignorował Twoje posty
Natomiast jak zechcesz zrozumieć to tez napisz i chętnie wytłumacze Ci dokładniej moj punkt widzenia ktory uwierz mi nie jest tylko głupią bezmyślną obroną.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

jfs300 pisze: Własnie tylko jest jeszce pytanie - PRZED KIM sie TAK NAPRAWDE klęka.
Czy do klękania przed Jezusem jest Ci potrzebny obraz?
Klękając przed krzakiem i mówiąc do krzaka mówię do krzaka. Klękając przed obrazem i mówiąc do obrazu nie mówię do Jezusa, a obrazu.
Bałwochwalstwo, tyle.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

jfs300

Post autor: jfs300 »

no cóż każdy widzi jak chce widzieć
Pan widzi jak jest naprawdę

a obraz mi nie jest potrzebny


Mam prośbę Jak chcecie tylko głosić z ambony a nie chcecie tego zrozumieć, to nie udzielajcie sie na temat który was w żadnym stopniu nie dotyczy

Skoro wiecie lepiej w co kto wierzy od niego samego to sory, nie trzeba wiecej nic komentować
Bartku zawiodłem się poraz kolejny. Myslalem ze chcesz iść do światłości a nie w drugą stronę.

jfs300

Post autor: jfs300 »


Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu



w tym przypadku:
Nie mów przeciwko katolikom fałszywego świadectwa ze wierzą w coś co sie Tobie wydaje



ale czy kogoś tu obchodzi dekalog? :aaa:

jfs300

Post autor: jfs300 »

katolik moze być tlko sędzią w tej sprawie własnej wiary bo TYLKO ON WIE W CO TAK NAPRAWDĘ WIERZY

Wiara nie znajduje się w gestach , ruchach , minach ,
tylko TU :serce: w środku
AMEN.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”