Wiara a brak wyznania?

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

RM pisze:
EMET pisze:Poprzez Forum - wieloświatopoglądowe, pluralistyczne, liberalne [niekiedy libertyńskie] - raczej tego typu dylematów bym nie rozstrzygał.


A dlaczego nie? Bo co się może stać?
Jak najbardziej jest to miejsce do rozmawiania na takie tematy. Jestem chrześcijaninem świadomie wierzącym, z bardzo uporządkowanym stosunkiem do Biblii, co więcej nie tylko nie należę do żadnej grupy wyznaniowej, kościoła czy sekty, to jeszcze potrafię rzeczowo uzasadnić, że należenie do jakiejkolkwiek organizacji religijnej bywa kulą u nogi człoweika wierzącego. Każdy człowiek musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chce szukać Boga, czy woli należeć do kościoła/grupy wyznaniowej.
EMET:
Czyjś post i mój Re:post --
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... ht=#162420

też np. tutaj --
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... ht=#162469

coś też w post 'Bobo' --
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... ht=#162361

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

jfs300 pisze:Swiadkowie Jehowy mają czasem problem z rozpoznawaniem Chrześcijan
i występują czasem przeciwko nim.
Ładne kwiatki sadzisz. Co to znaczy: problem z rozpoznawaniem Chrześcijan? A występowanie przeciw nim? Czuję, że znów coś napleciesz 'trzy po trzy' i trudno ci będzie z tego wybrnąć.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

JFS - to jeden z niewielu którzy szerzą tu na forum tzw ekumenie ( katolicką ).
ŚJ ten kościół nazywają nominalnym chrześcijaństwem- więc nie widzę problemu w rozpoznawalności.

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

Abigail-2 pisze:Ja mogę napisać ci tylko o sobie . Uważam , iż ŚJ to religia prawdziwa.
Ciało Kierownicze to nasi Drodzy Bracia , którzy pilnują porządku i dbają o organizację
Jak tak myślisz to prawdy nie poznasz,mamy byc potulni jak baranki ale też ostrozni jak węże.

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

Abigail-2 pisze:Należy sprawdzać dane wyznanie na podstawie Biblii czy zgodnie z nią naucza.
Sprawdziłem ŚJ rozmija sie z Biblią choć dla laika wygląda,że wszystko się zgadza i idzie taki jak owca na rzeź.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Ty jesteś wężem, a po długim okresie ciszy, można powiedzieć ostrożnym. :-D

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

Wnikliwy pisze:Ty jesteś wężem, a po długim okresie ciszy, można powiedzieć ostrożnym. :-D
Który to akapit w Straznicy będzie?

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Który? Sam sobie posprawdzaj jak uważasz, że to ze strażnicy. Chyba innego czasopisma nie znasz - a może to z " Gościa Niedzielnego " :-P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”