Dyskusje na temat zmian duchowych użytkownika RM

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

ata333 pisze:ze.. bedac przedstawicielem danej religii, wyznania.. ugrupowania.. musimy isc bezmyslnie z pradem..

kierunek odwrotny jest zawsze.. aktem odwagi.. ;-)
bezmyślne to jest pierwsze zdanie... (popatrz np. na mnie, Migdałka i Maximusa - jeśli nie zobaczysz dużej różnicy, myślenia i samodzielności - tylko "bezmyślne płynięcie z prądem" - to czas zmienić okulary!)
a kierunek nie musi być "aktem odwagi", a błądzenia, mody, poprawności polityczne, przypodobania się - wstawcie sobie właściwe
odwagą w dzisiejszych czasach jest trwanie przy ortodoksyjnej wierze
ale Słowo to zapowiedziało, więc co ja się dziwie
koniec offtopu :!:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Dezerter pisze:bezmyślne to jest pierwsze zdanie... (popatrz np. na mnie, Migdałka i Maximusa - jeśli nie zobaczysz dużej różnicy, myślenia i samodzielności - tylko "bezmyślne płynięcie z prądem" - to czas zmienić okulary!)
a kierunek nie musi być "aktem odwagi", a błądzenia, mody, poprawności polityczne, przypodobania się - wstawcie sobie właściwe
odwagą w dzisiejszych czasach jest trwanie przy ortodoksyjnej wierze
ale Słowo to zapowiedziało, więc co ja się dziwie
koniec offtopu
niestety.. wiekszosc slepo wierzy w dogmaty.. jak chocby dogmat wiecznego dziewictwa Maryi.. nie probujac nawet zbadac problemu.. ;-)

ortodoksyjna wiara.. to wiara w dogmat maryjny .. jak i kreacjonizm.. ;-)

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=10785
jfs300 pisze:Pamiętasz moze jak rozmawialiśmy o pewnej osobie ,która ów film wyśmiała?
czy ja napisalam.. ze tej osoby juz nie ma.. tak jak Ty w stosunku do postawy RM-a.. ???

oj.. raczej sobie nie przypominam.. bo taki osad nie jest w moim stylu..ani naturze.. ;-)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

jfs300 pisze:niestety RM.. Dezerter ma racje. a ja powiem nawet ostrzej -Ciebie już nie ma.
A ja powiem ......że RM dopiero teraz JEST !
Dopiero teraz wyraża to co tkwiło głęboko w jego sercu i myślach ! Wcześniej się bał, bał ostracyzmu, wykluczenia ( i słusznie, bo dajecie panowie do tego powód).
Zauważcie, że RM jak i ZAMOS jak i ata SĄ OSOBAMI WIERZĄCYMI W BOGA ! Jezus jest dla nich drogą w ich życiu ! Kierują się najcenniejszymi wartościami wyniesionymi z nauk Jezusa ! Mają udane życie, szczęśliwe rodziny ! W związkach małżeńskich opierają się na partnerstwie i wzajemnym szacunku ! Są dobrymi ludźmi dla bliźnich ! Wiara w Boga ich UMACNIA ! Czy to nie jest ISTOTA wiary ???!!!
To znaczy, że mając TAKIE podejście do Boga ....Bóg im błogosławi.
Każdy może mieć inny OBRAZ Boga, każdy może inaczej odczuwać Jego obecność, ale CEL powinien być jeden: Być dobrym człowiekiem.
Nie bez powodu dałam werset na samej górze pod nazwą forum.
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

jfs300

Post autor: jfs300 »

Anna01 pisze: Wcześniej się bał, bał ostracyzmu, wykluczenia ( i słusznie, bo dajecie panowie do tego powód).
A to jak sie realnie bał,to inna sprawa,ale z tego co pisze gardzi dawnym sobą
Bo był szczęsliwy a teraz jest wielce poważny światły
Zobacz jak to Anno wygląda,przeczytaj jego wpis..
Byłem bezmyślnym, młodym ignorantem
.
Wiesz , sczera wiara mimo braku wiedzy jest o złoto cenniejsza
niż cała teologia razem wzięta
Ale fakt nie można uogólniać.
ata333 pisze:oj.. raczej sobie nie przypominam.. bo taki osad nie jest w moim stylu..ani naturze
Ja nie wydałbym takiego osądu ,a raczej troski o osobie z naszej rozmowy
, ale dlatego ze wceśniej ta osoba nie dała żadnego sygnału,
ze była inna :-)

Co byś robiła widzisz człowieka szcześliwego ktory nagle staje się np
podobny do Wiśniewskiego gromi wszystkich i jescze mowi ze kiedyś
był naiwnym g.. za przeproszeniem
To bys mu powiedziała''No tak masz racje masz prawo do własnej wiary"?
czy byś załąmała ręce i stwierdziła
''chłopie obudz sie, miałeś pałera ale sie teraz zepsiłeś za przeproszeniem''

Zrozum też i moje obawy :)

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Przede wszystkim, chciałbym sprostować, że ja tego tematu nie założyłem. Napisałem jedynie kilka prostych refleksji na temat powstania narodu izraelskiego, a potem uzupełniłem te refleksje o bożą perspektywę postrzegania sprawy.

Jsf, nie wiem co Ciebie tak zapiekło, ale sugeruję, że powinieneś w nocy więcej spać. Moje doświadczenia z młodości, są jedynie moje i nikt poza mną nie dysponuje możliwością oceniania tamtych doświadczeń.
Proponuję wątek zamknąć.

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

RM'ie, to ja wydzieliłam ten wątek z tematu EDOM. Jako że Twój post był pierwszym postem wydzielonym, stałeś się jakby "autorem" tematu. Jakoś w nocy rozpoczęła się dyskusja na Twój temat, znacznie wykraczająca poza wątek Jakuba i Ezawa. Na Twoje życzenie temat jednak zamykam.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

RM pisze:Przede wszystkim, chciałbym sprostować, że ja tego tematu nie założyłem. Napisałem jedynie kilka prostych refleksji na temat powstania narodu izraelskiego, a potem uzupełniłem te refleksje o bożą perspektywę postrzegania sprawy.

Jsf, nie wiem co Ciebie tak zapiekło, ale sugeruję, że powinieneś w nocy więcej spać. Moje doświadczenia z młodości, są jedynie moje i nikt poza mną nie dysponuje możliwością oceniania tamtych doświadczeń.
Proponuję wątek zamknąć.
Userze RM

Nie miej nam za złe w związku z takimi posunięciami, jak chociażby założenie powyższego tematu w tytule z Twoim nickiem.
Ta operacja moderacyjna wynikła po prostu z samego porządkowania tematu, Userzy wielokrotnie zapędzają się w swym pisaniu i ciągną wiele wątków na raz.
Stąd nasza reakcja.
Natomiast user jfs300 po raz kolejny nie stosuje się do naszych ostrzeżeń. Tekst, który tu zamieścił, nie jest owocem Jego twórczości, lecz prawdopodobnie jednego ze zbanowanych z tego forum userów. Domyślam się nawet kogo. W związku z tym, że user jfs300 notorycznie łamie wcześniejsze ustalenia, administracja rozpatrzy Jego postępowanie.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Zablokowany

Wróć do „Duchowe rozterki”