Brudne zwierzęta.

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Listek pisze:Ez 3:21 bw
"Lecz jeżeli ty ostrzeżesz sprawiedliwego, aby sprawiedliwy nie zgrzeszył, i on nie zgrzeszy, to na pewno pozostanie przy życiu, ponieważ dał się ostrzec, a ty uratowałeś swoją duszę."
Apostoł Jan napisał,że grzech jest pogwałceniem Tory Boga.

1J 3:4 stern
"Każdy, kto ciągle grzeszy, gwałci Torę - przecież grzech jest pogwałceniem Tory."
Oczywiście że grzech jest bezprawiem czyli łamaniem Prawa Bożego ale nie według przestarzałej litery tylko według Ducha Nowego Przymierza.

Przecież życie świętego Jana nie było służbą śmierci utrwaloną literami w kamieniu, bo litera zabija, ale było wpatrywaniem się w oblicze Pana w wolności bez zasłony spoczywającej na jego sercu.

2Kor3: (6) On też sprawił, żeśmy mogli stać się sługami Nowego Przymierza przymierza nie litery, lecz Ducha; litera bowiem zabija, Duch zaś ożywia. (7) Lecz jeśli posługiwanie śmierci, utrwalone literami w kamieniu, dokonywało się w chwale, tak iż synowie Izraela nie mogli spoglądać na oblicze Mojżesza z powodu jasności jego oblicza, która miała przeminąć, (8) to o ileż bardziej pełne chwały będzie posługiwanie Ducha? (9) Jeżeli bowiem posługiwanie potępieniu jest chwałą, to o ileż bardziej będzie obfitować w chwałę posługiwanie sprawiedliwości! (10) Wobec przeogromnej chwały okazało się w ogóle bez chwały to, co miało chwałę tylko częściową. (11) Jeżeli zaś to, co przemijające, było w chwale, daleko więcej cieszy się chwałą to, co trwa. (12) Żywiąc przeto taką nadzieję, z jawną swobodą postępujemy, (13) a nie tak, jak Mojżesz, który zakrywał sobie twarz, ażeby synowie Izraela nie patrzyli na koniec tego, co było przemijające. (14) Ale stępiały ich umysły. I tak aż do dnia dzisiejszego, gdy czytają Stare Przymierze, pozostaje /nad nimi/ ta sama zasłona, bo odsłania się ona w Chrystusie. (15) I aż po dzień dzisiejszy, gdy czytają Mojżesza, zasłona spoczywa na ich sercach. (16) A kiedy ktoś zwraca się do Pana, zasłona opada. (17) Pan zaś jest Duchem, a gdzie jest Duch Pański - tam wolność. (18) My wszyscy z odsłoniętą twarzą wpatrujemy się w jasność Pańską jakby w zwierciadle; za sprawą Ducha Pańskiego, coraz bardziej jaśniejąc, upodabniamy się do Jego obrazu.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Albertusie, służba śmierci to służba grzechowi,bowiem zapłatą za grzech jest śmierć.

Po nowym narodzeniu dla Boga ,otrzymaniu nowego,żywego serca i nowego ducha człowiek bardzo pragnie być posłuszny Bogu, gdyż Bóg swoją Torę zapisuje mu na jego nowym sercu i wprowadza w umysł człowieka.
Już nie z zewnątrz (literalnie), tylko z wnętrza ,z serca pragnie człowiek wypełniać Boże,wieczne przykazania.

Bóg daje nam nowe,kochające serce i nowego ducha abyśmy chcieli z własnej woli być mu posłuszni, co zapowiadali prorocy Boży Ezechiel 36:
I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce żywe. Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 11 lip 2018, 7:30 przez Listek, łącznie zmieniany 1 raz.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Listek pisze:
Henryk pisze:Dla mojej duszy miła jest golonka i schabowy.
Twoja wola ,ale nie Boga.
Drogi „Listku”.

Doskonale wiem, jaka jest wola Boga względem pokarmów ludzi nie będących pod Zakonem. :-D
Łk 10:8 bw " A jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie i przyjmą was, spożywajcie to, co wam podadzą."
Dotyczy to żab, węży, świń, krabów, ośmiornic...
Jeden były faryzeusz miał wyraźne widzenie względem pokarmów, w dodatku powtórzone było ono trzykrotnie!
Dz 11:5-10 kul "Modliłem się w mieście Joppie i w zachwyceniu miałem widzenie: przedmiot jakiś, jakby chusta wielka, czterema końcami spuszczana z nieba doszła aż do mnie. (6) Pilnie się w nią wpatrując ujrzałem czworonogi ziemskie, dzikie zwierzęta, płazy i ptactwo niebieskie. (7) Posłyszałem też i głos mówiący do mnie: Wstań, Piotrze, zabijaj i spożywaj! (8) I rzekłem: Żadną miarą, Panie, bo nigdy nic niedozwolonego i nieczystego nie weszło do ust moich. (9) Tedy mi powtórnie odpowiedział głos z nieba: Co Bóg oczyścił, tego ty nieczystym nie nazywaj. (10) I stało się to trzykrotnie, potem wszystko wzięte było do nieba."
Nie wmawiaj nam tu nierozsądnie, że jest w tym miejscu mowa o myciu rąk! :shock:

Nie chcesz, lub uważasz jedzenie szynki za grzech- nie dotykaj, nie rusz, nawet nie wąchaj.
Kol 2:20-24 br "Jeżeli umarliście już z Chrystusem i zostaliście wyzwoleni z mocy duchowych tego świata, to dlaczego - tak jakbyście nadal żyli na tym świecie - pozwalacie sobie znów narzucać nakazy w rodzaju: (21) Nie bierz tego! Nie próbuj tamtego! Nie dotykaj jeszcze czegoś innego! (22) A ciągle chodzi przecież o rzeczy, które wskutek spożycia ulegną zniszczeniu. Takie więc wskazania zrodziły się z zaleceń i nauk czysto ludzkich. (23) Są one wyrazem tylko pozornej mądrości, mądrości pielęgnującej pomysły czysto ludzkie, poniżającej człowieka, nie oszczędzającej ciała i nie okazującej żadnego zrozumienia dla jego cielesności."
Listku- życzę Tobie abyś umarł wraz z Chrystusem.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Drogi Henryku, nie jesteśmy pod zakonem ,gdyż Jezus uwolnił nas od kary śmierci za grzeszne stare życie, czyli łamanie Prawa Boga.
Bóg swój zakon zapisał nam na sercu i wprowadził do naszego umysłu.Teraz z wnętrza pochodzi nasze pragnienie by być posłusznym Bogu.

Hbr 10:16 wsp
"To jest moje Przymierze, które zawrę z nimi we właściwym czasie - mówi Pan. Utrwalę moje Prawa w ich sercach i zapiszę je w ich umyśle."
np. przykazanie- Nie kradnij.

Ef 4:28 bt5
"Kto dotąd kradł, niech już przestanie kraść, lecz raczej niech pracuje uczciwie własnymi rękami, by miał z czego użyczać potrzebującemu."
Rz 13:9
"Albowiem przykazania: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj, i wszystkie inne - streszczają się w tym nakazie: Miłuj bliźniego swego jak siebie samego!
"

Henryku,nauczając ludzi ,że zakon Boży jest nieaktualny prowadzisz ich szeroką drogą.
Widzenie Piotra ap. dotyczy wierzących z pogan ,a nie pokarmów.
Przeciwnie, ap. Piotr daje świadectwo,że nigdy niczego nieczystego nie jadał.
"O nie, Panie, bo nigdy nie wziąłem do ust niczego skażonego lub nieczystego".
Dz.11,8





Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

:xhehe:

Sprawdzam:

Dz.Ap. 10:11-16
11. I ujrzał otwarte niebo i zstępujący jakiś przedmiot, jakby wielkie lniane płótno, opuszczane za cztery rogi ku ziemi;
12. Były w nim wszelkiego rodzaju czworonogi i płazy ziemi, i ptactwo niebieskie.
13. I odezwał się do niego głos: Wstań, Piotrze, zabijaj i jedz!
14. Piotr zaś rzekł: Przenigdy, Panie, bo jeszcze nigdy nie jadłem nic skalanego i nieczystego.
15. A głos znowu po raz wtóry do niego: Co Bóg oczyścił, ty nie miej za skalane.
16. A stało się to po trzykroć, po czym przedmiot został wzięty do nieba.
(BW)

sorry Henryku,nie mogłem sobie odmówić "przyjemności"
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Dz 10:28 eku
Bóg pokazał mi, że nie wolno żadnego człowieka nazywać skalanym lub nieczystym."
Widzenie Piotra ap. dotyczy wyłącznie ludzi wierzących z pogan takich jak Korneliusz, nie dotyczy Prawa Boga w kwestii pokarmów..
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Listek pisze:Widzenie Piotra ap. dotyczy wyłącznie ludzi wierzących z pogan takich jak Korneliusz, nie dotyczy Prawa Boga w kwestii pokarmów..
Fantazjujesz... :-(
"Posłyszałem też i głos mówiący do mnie: Wstań, Piotrze, zabijaj i spożywaj!"

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Albertusie, służba śmierci to służba grzechowi,bowiem zapłatą za grzech jest śmierć.
Oczywiście że służba grzechowi to służba śmierci. Tylko że w cytowanym przeze mnie fragmencie apostoł Paweł nie mówi służbie grzechowi bo służba grzechowi nie była utrwalona literami w kamieniu. Mówi służbie literze Prawa bo litera zabija.

Ale jest też dobra Nowina - Duch ożywia.!

Odrzuć literę a przyjmij Ducha Listku a wtedy będziesz miał życie.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Listek pisze:Dz 10:28 eku
Bóg pokazał mi, że nie wolno żadnego człowieka nazywać skalanym lub nieczystym."
Widzenie Piotra ap. dotyczy wyłącznie ludzi wierzących z pogan takich jak Korneliusz, nie dotyczy Prawa Boga w kwestii pokarmów..
Było to już ci kiedyś wyjaśniane:

Wizja Piotra mówi o tym że poganie nie są już nieczyści bo Bóg ich oczyścił tak jak nie są już nieczyste pokarmy ze zwierząt które do tej pory były nieczyste


Gdyby pokarmy z tych zwierząt były nadal nieczyste to wizja ta nie miałaby sensu....

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Listek pisze:Widzenie Piotra ap. dotyczy wyłącznie ludzi wierzących z pogan takich jak Korneliusz, nie dotyczy Prawa Boga w kwestii pokarmów..
A nie jest tak,ze widzenie Piotra dotyczy tylko jego?

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Albertus pisze:Odrzuć literę a przyjmij Ducha
Duch Boży prowadzi do Słowa Boga, a duch zwodniczy do nieposłuszeństwa temu Słowu.
Kto chce grzeszyć i łamać Prawo Boże zawsze znajdzie jakiś wykręt.

Bóg zabrania kłaniania się rzeźbom ,a człowiek stworzy rzeźbę i się jej kłania,uważając ,że klęka przed Bogiem ,który jest w niebie.

Ciekawe,ze nie klęka plecami do rzeźby.

Bóg wyznaczył siódmy dzień tygodnia,sobotę jako święty, a człowiek wymyślił ,że to niedziela jest dla niego wygodna.


Bóg podaje jakich pokarmów nie wolno spożywać,a człowiek woli chorować niż przyznać Bogu rację.

Wypełnianie Prawa Bożego w nowym przymierzu ma wychodzić z kochającego serca człowieka , nie ma być bezowocną,suchą praktyką religijną pożądliwego człowieka.
Prawo Boże jest doskonałe i wskazuje na to co jest dobre a co złe, nawraca prostaczka.

Ps 19:8
"Prawo Pana doskonałe - krzepi ducha; świadectwo Pana niezawodne - poucza prostaczka;"
Rz.3,20 dos
za pośrednictwem Prawa bowiem [dokonuje się] właściwe poznanie grzechu.
Rz 7:7 bw
"Cóż więc powiemy? Że zakon to grzech? Przenigdy! Przecież nie poznałbym grzechu, gdyby nie zakon; wszak i o pożądliwości nie wiedziałbym, gdyby zakon nie mówił: Nie pożądaj!"
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Listek pisze:Bóg wyznaczył siódmy dzień tygodnia,sobotę jako święty, a człowiek wymyślił ,że to niedziela jest dla niego wygodna.
sprawdźmy:

Łuk. 24:1-8
1. A pierwszego dnia tygodnia, wczesnym rankiem, przyszły do grobu, niosąc wonności, które przygotowały.
2. I zastały kamień odwalony od grobowca.

3. A wszedłszy do środka, nie znalazły ciała Pana Jezusa.
4. Gdy były z tego powodu zakłopotane, stało się, że oto dwaj mężowie przystąpili do nich w lśniących szatach.
5. A gdy się zatrwożyły i schyliły twarze ku ziemi, oni rzekli do nich: Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych?
6. Nie ma go tu, ale wstał z martwych. Wspomnijcie, jak mówił wam, będąc jeszcze w Galilei,
7. Że Syn Człowieczy musi być wydany w ręce grzesznych ludzi i musi być ukrzyżowany, a dnia trzeciego powstać.
8. I wspomniały na jego słowa.
(BW)

Powiedz Listku,czyją mocą to zostało zrealizowane,- no i kto to byli owi grzeszni ludzie???
POGANIE ??? :aaa: ,czy nie raczej ci,którzy tak szermowali i szermują nadal Szabatem ???
I nadal nie rozumieją,że to PIERWSZY dzień tygodnia (zwany potocznie) niedzielą,jest owym pierwszym dniem od czasu Zmartwychwstania Zbawiciela Jezusa.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Mamy naśladować Jezusa w Jego posłuszeństwie do słowa Boga.

Łk 4:16
"Przyszedł również do Nazaretu, gdzie się wychował. W dzień szabatu udał się swoim zwyczajem do synagogi i powstał, aby czytać."


Mesjasz z martwych został wzbudzony przed zakończeniem szabatu,

Wj 20:8 mieses
"Pamiętaj o Dniu Sobotnim [szabbat], ażeby święcić go."
Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Listek pisze:Mesjasz z martwych został wzbudzony przed zakończeniem szabatu,
Nie konfabuluj,- udowodnij Biblią


Łuk. 23:52-56
52. Przyszedł do Piłata i prosił o ciało Jezusa.
53. I zdjąwszy je, obwinął w prześcieradło i złożył w grobowcu w skale, gdzie nikt jeszcze nie leżał.
54. A był to dzień Przygotowania i nastawał sabat.
55. A szły też za nim niewiasty, które razem z Jezusem przybyły z Galilei i widziały grób oraz jak składano ciało jego;
56. Powróciwszy zaś przygotowały wonności i maści. Przez sabat zaś odpoczywały według przykazania.
(BW)

Mat. 28:1
1. A po sabacie, o świcie pierwszego dnia tygodnia, przyszła Maria Magdalena i druga Maria, aby obejrzeć grób.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Mesjasz z martwych został wzbudzony przed zakończeniem szabatu,
Mt28:(1) Po upływie szabatu, o świcie pierwszego dnia tygodnia przyszła Maria Magdalena i druga Maria obejrzeć grób. (2) A oto powstało wielkie trzęsienie ziemi. Albowiem anioł Pański zstąpił z nieba, podszedł, odsunął kamień i usiadł na nim. (3) Postać jego jaśniała jak błyskawica, a szaty jego były białe jak śnieg. (4) Ze strachu przed nim zadrżeli strażnicy i stali się jakby umarli.

Jezus zmartwychwstał więc albo równo o świcie albo pod koniec nocy w niedzielę.

Sabat natomiast skończył się w sobotę wieczorem.

Noc po szabacie należy już do niedzieli - dlatego niewiasty mogły wyruszyć w drogę w nocy aby dotrzeć do grobu o świcie nie łamiąc odpoczynku szabatowego

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”