Sprawa sądowa a Biblia

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Veveline
Posty: 8
Rejestracja: 16 lut 2015, 11:12

Sprawa sądowa a Biblia

Post autor: Veveline »

Witajcie. Jeśli zamieściłam wątek w złym dziale to bardzo przepraszam.

W dzisiejszym świecie wiele jest przypadków, kiedy jeden pozywa drugiego.

Czy moglibyście podać mi, które wersety mówią o sprawach sądowych i o tym, jak człowiek powinien się zachować?

Co ma zrobić dziecko jeśli na przykład własny rodzic, mimo iż nie opiekował się dzieckiem to teraz wnosi sprawę do sądu i żąda w taki sposób alimentów?

Czy w sądzie zachodzi także grzech obmowy, jeśli świadek mówi o tym, co ktoś zrobił złego?

Wiele myślę ostatnio o tych pytaniach i tym podobnych sytuacjach po ostatnio obejrzanym reportażu w TV. Zastanawiam się jak ja bym się zachowała i jak Biblia mówi, by się zachować w takiej sytuacji.

Jedynie co znalazłam to 1 List do Koryntian 6.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Sprawa sądowa a Biblia

Post autor: RN »

Veveline pisze:Witajcie. Jeśli zamieściłam wątek w złym dziale to bardzo przepraszam.
Również witam i spieszę uspokoić co do wyboru wątku.
Na tego typu sprawy, lepiej wybrać nie mogłeś :-)
Veveline pisze:W dzisiejszym świecie wiele jest przypadków, kiedy jeden pozywa drugiego.

Czy moglibyście podać mi, które wersety mówią o sprawach sądowych i o tym, jak człowiek powinien się zachować?
.

To może taki werset.

EWANGELIA MATEUSZA 5 . 25. BIZTB.

(25) Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie podał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Veveline
Posty: 8
Rejestracja: 16 lut 2015, 11:12

Post autor: Veveline »

Dziękuję :)

Znam ten cytat. Niestety ciężko sobie wyobrazić, żeby poszkodowane przez rodzica dziecko (np. molestowane, nie wychowane, dręczone bądź nie znające własnego rodzica) pogodziło się z taką osobą.

Przydałby się inny werset. Za ten także dziękuję.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Veveline pisze: Jeśli zamieściłam wątek w złym dziale to bardzo przepraszam.
Veveline pisze:Zastanawiam się jak ja bym się zachowała i jak Biblia mówi, by się zachować w takiej sytuacji.

Jedynie co znalazłam to 1 List do Koryntian 6.
i
RN pisze:Na tego typu sprawy, lepiej wybrać nie mogłeś :-)
rzeczywiście w kodeksie rodzinnym jest obowiązek alimentacyjny w obie strony. Veveline masz na myśli dziecko już dorosłe? Ono z pewnością posiada dokumenty pozbawienia ojca praw rodzicielskich, takiego ojca nie trzeba utrzymywać. Nadal twierdzę, że rodzicem jest ten kto wychowuje a nie daje materiał genetyczny.


(10) Choćby mnie opuścili ojciec mój i matka, to jednak Pan mnie przygarnie.

(Ks. Psalmów 27:10, Biblia Tysiąclecia)
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Veveline
Posty: 8
Rejestracja: 16 lut 2015, 11:12

Post autor: Veveline »

Mam na myśli sytuację czysto teoretyczną, jednak w reportażu osoba ta była pełnoletnia a rodzic nie był wykreślony z metryki ur.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Nie chodzi o wykreślenie a pozbawienie praw rodzicielskich. Pozbawienie praw rodzicielskich nie pozbawia dziecka alimentów, ale w przyszłości może uchronić dziecko przed łożeniem na "paskudnego" rodzica, który wpadł w tarapaty na starość.
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Veveline
Posty: 8
Rejestracja: 16 lut 2015, 11:12

Post autor: Veveline »

Nie jest pozbawiony praw rodzicielskich. Wersety o sprawach sądowych potrzebne nadal :)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Sądy doczesne sądzą na małym dystansie i często za rzeczy mało ważne np. pieniądze, niezamierzone niedopełnienie tzw. zobowiązań służbowych, , a orzeczenia sądowe nie poprawiają stanu podsądnego, lecz często pogarszają stan sędziego. Dzieje się to dlatego, że nie rozumieją Woli Bożej i nie umieją uwierzyć w zasadność poprawiania Świata dla Bożego planu oraz nie znają mocy swych Słów. Prawidłowy sąd to sąd przysparzający przyjaciela Bogu, a rozprawy sądowe powinny być przedłużane do czasu nawrócenia podsądnych. Sędziowie powinni być wzorem, nie postrachem, powinni służyć ostatnim słowem, nie szpuntować usta

Mat 12:7 eib "Gdybyście rozumieli, co znaczy: Miłosierdzia chcę, a nie ofiary , nie potępialibyście niewinnych."

Mat 18:15-18 eib "(15) Jeśli twój brat zgrzeszy przeciw tobie, idź i uświadom mu to w osobistej rozmowie. Jeśli cię posłucha, pozyskałeś swojego brata. (16) Jeśli jednak nie posłucha, udaj się do niego ponownie, tym razem z jeszcze jedną lub dwiema osobami, aby każda sprawa opierała się na zeznaniach dwóch lub trzech świadków. (17) Jeśli i w tym przypadku nie posłucha, przedstaw sprawę wspólnocie kościoła. A jeśli kościoła nie posłucha, niech będzie dla ciebie jak poganin i celnik. (18) Zapewniam was, cokolwiek zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, i cokolwiek rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie."

Mat 16:26-27 eib "(26) Bo cóż za korzyść odniósł człowiek, który zdobył cały świat, jeśli utracił własną duszę? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę? (27) Gdyż Syn Człowieczy przyjdzie w chwale swojego Ojca, ze swoimi aniołami. Wtedy odpłaci każdemu według jego czynów."

Iz 1:18 eib "(18) Chodźcie, rozpatrzmy to razem — mówi PAN! Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, mogą zbieleć jak śnieg; choćby czerwieniły się jak purpura, mogą stać się jak wełna."

Quran 10:107
Jeśli Bóg dotknie cię nieszczęściem, to nikt nie zdoła go odsunąć, jak tylko On. A jeśli On chce dla ciebie dobra, to nikt nie odwróci Jego łaski. On obdarza nią, kogo chce ze swoich sług. On jest Przebaczający, Litościwy!

Quran 73:20
Zaprawdę, Twój Pan wie, że ty i ci, którzy są z tobą, trwacie na modlitwie, stojąc blisko dwie trzecie, połowę lub jedną trzecią nocy. Bóg wymierza noc i dzień. On wie, że wy nie policzycie tego, i On wam to przebaczy. Przeto recytujcie głośno to, co jest łatwe z Koranu! On wie, że niektórzy spośród was będą chorzy, a inni będą wędrować po ziemi, poszukując dobroci Boga, a inni będą walczyć na drodze Boga. Przeto recytujcie, co z niego dla was jest łatwe! Odprawiajcie modlitwę i dawajcie jałmużnę! Użyczajcie Bogu pożyczki pięknej! Co wy przygotujecie pierwej dobrego dla waszych dusz, znajdziecie to u Boga - lepszym i większym jako nagrode. Proscie Boga o przebaczenie! Zaprawde, Bóg jest przebaczajacy, milosierny!
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”