Jego karą przebaczenie?

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
brujo
Posty: 2
Rejestracja: 06 lut 2015, 14:13

Jego karą przebaczenie?

Post autor: brujo »

Czytam właśnie książke pt."Podążając za Św.Franciszkiem".Napisaną przez trzech zakonników.I moją uwage przykuło zdanie
Jego karą jest przebaczenie
Chodzi tu o osobe Jezusa.
Zdanie owo skłoniło mnie do refleksji. Gdzie w Bibli jest napisane , że karą jest przebaczenie?Czy przebaczenie faktycznie może być karą?Wiem , że w Nowym Testamęcie Jezus karze wybaczać 77 razy ale jest też mowa o tym, że oddzieli plewy(grzeszników) od ziarna i wrzuci w ogień.Osobiście myśle, że autorów zbyt poniosła wiara w miłosierdzie Boże.Kto pójdzie do piekła jeśli karą jest przebaczenie.Równie najwne zdanie
pewiedział pewien znany mi ksiądz
Czy garncarz (Bóg)może się gniewać na naczynie, że się wypacza?
Czy to znaczy , że moge myśleć "Boże jakiego mnie stworzyłeś takiego mnie masz" i o nic nie musze sie martwić bo ostatecznie i tak mi przebaczysz?

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Jego karą przebaczenie?

Post autor: RN »

brujo pisze:Czytam właśnie książke pt."Podążając za Św.Franciszkiem".Napisaną przez trzech zakonników.I moją uwage przykuło zdanie
Jego karą jest przebaczenie
Chodzi tu o osobe Jezusa.
Zdanie owo skłoniło mnie do refleksji. Gdzie w Bibli jest napisane , że karą jest przebaczenie?Czy przebaczenie faktycznie może być karą?
W Księdze Liczb jest odwrotny tekst;

i daję ich Aaronowi i jego synom jako własność spośród Izraelitów, by za Izraelitów pełnili służbę w Namiocie Spotkania. Będą wyjednywać przebaczenie dla Izraelitów, by nie spotkała ich kara, w wypadku gdy sami zbliżą się do przybytku.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

Jakbyś mógł przytoczyć kontekst tego zdania było by łatwiej je zinterpretować. a chwilę obecną jedyne co mi do głowy przychodzi to analogia z wersetem:
Jan 3
19 A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki. 20 Każdy bowiem, kto się dopuszcza nieprawości, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby nie potępiono jego uczynków. 21 Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła, aby się okazało, że jego uczynki są dokonane w Bogu».

Człowiekowi, który wybrał ciemność i na dobre się w niej "zadomowił" taki akt miłosierdzia jakim jest przebaczenie jest obrzydły. Dla niego promień Bożego Miłosierdzia jest karą, bo umiłował ciemność i do światła ie chce się zbliżać.

Musisz więc się martwić by żyć w światłości, by Twoje oczy przyzwyczaiły się do Światła a nie mroku i byś ie uciekł, gdy dosięgnie Cię światło.
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

brujo
Posty: 2
Rejestracja: 06 lut 2015, 14:13

Post autor: brujo »

Oto pełen kontekst tego zdania
Jego prawo jest Duchem w nas.Jego królestwo jest łaską.Jego karą jest przebaczenie.Jego potęgą jest pokora.Jego skarbem jest miłość

Awatar użytkownika
Pietnas
Posty: 201
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:21

Re: Jego karą przebaczenie?

Post autor: Pietnas »

brujo pisze:Zdanie owo skłoniło mnie do refleksji. Gdzie w Bibli jest napisane , że karą jest przebaczenie?
Przeczytałem kilka razy biblię i nie ma chyba tam takiego literalnego zwrotu "karą jest przebaczenie", jednak rozumiem tą myśl. Święty ap. Paweł ubolewał nad tym, że taki to "Chrystusek" okazał się większy od niego, "wielkiego" Szawła (Filipian 3/12). Ubolewał nad tym tylko krótką chwilę, bo ogólny jego stosunek do przebaczenia i zbawienia znamy. Była to poniekąd jakaś kara, lecz cóż to, skoro na dokładkę otrzymał Zbawienie, Przebaczenie.
Wiem , że w Nowym Testamęcie Jezus karze wybaczać 77 razy ale jest też mowa o tym, że oddzieli plewy(grzeszników) od ziarna i wrzuci w ogień.Osobiście myśle, że autorów zbyt poniosła wiara w miłosierdzie Boże.
Sprawa, że Jezus polecił wybaczać 77 razy to jedno a oddzielenie plew od ziaren to drugie. Jezus polecił wybaczać według woli Boga Ojca, to znaczy ile starcza nam sił danych od Niego. Nie widzę żeby kogoś tu coś poniosło.
"Odzieli plewy od ziaren" - to zdarzy się na bank, a nawet już się zaczęło.
Kto pójdzie do piekła jeśli karą jest przebaczenie.
Przebaczenie nie wszyscy przyjmują, bo uwierzyli w swoją moc. Koniec ich taki jak Heroda (Dzieje Apost. 12/20)
Czy garncarz (Bóg)może się gniewać na naczynie, że się wypacza?
Myślę, że takie słowa miały na celu podnieść na duchu pokutujących, że to nie było kierowane do pozostałych.
Czy to znaczy , że moge myśleć "Boże jakiego mnie stworzyłeś takiego mnie masz" i o nic nie musze sie martwić bo ostatecznie i tak mi przebaczysz?
Na początku Bóg stworzył świat doskonały, nie stworzył ułomnych, niewierzących czy grzeszników.

pozdrowienie.vgh.pl
Biblię napisali lidzie którzy spotkali Boga. Pisali dla swojego pokolenia wprawdzie, ale my współcześni korzystamy z tego Słowa, zwłaszcza chrześcijanie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”