Samobójstwa w organizacji śj

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Zwiastun
Posty: 315
Rejestracja: 25 sty 2015, 22:54

Post autor: Zwiastun »

ZAMOS pisze:Podejdę do stojaka z waszymi gazetami i na pewno mnie zagadną, a że jestem dość kontaktowy to z nimi porozmawiam i dopytam co to za nauka i po co. Pozwolę sobie to nagrać i umieszczę na YT, a linka wrzucę na forum. Okaże się co zmieniło się przez ostatnie trzy lata
Ja nie rozumiem jednego, wszystko już zostało wyjaśnione, padły piękne wypowiedzi o tym że ostateczny osąd należy do Jezusa, który został ustanowiony przez Jehowę sędzią (nie do ludzi nie do ŚJ), że zmartwychwstaną miliony ludzi nawet ci nie będący ŚJ i że wszystko się rozstrzygnie podczas "dniu sądu" ale dalej czepialstwo jak nie oto to oto; co chcą osiągnąć przeciwnicy ŚJ tymi swoimi dziwnymi działaniami? Kogo przekonać i do czego, powiem szczerze, nawet gdybym ja był odstępcą to w życiu takiego kwasu bym na kogoś innego nie wylewał, zajął bym się swoimi sprawami i już, po co komuś dokuczać? :bardzo_smutny:
Żyj i daj żyć innym. :-)

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Zwiastun pisze:Ja nie rozumiem jednego
W celu zrozumienia, czasem ten tekst wyjaśnia wiele: 2 Tes 2:11
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Bobo pisze:
Aby to pojąć musiałbyś wiedzieć coś o strukturze zboru chrześcijańskiego, jaką nakreślono w Biblii.

Najprościej brzmi ona tak:

Ale teraz piszę wam, żebyście przestali się zadawać zkażdym, kto jest zwany bratem, ajest rozpustnikiem albo chciwcem, albo bałwochwalcą, albo człowiekiem rzucającym obelgi, albo pijakiem, albo zdziercą — żebyście ztakim nawet nie jadali.
A Jezus z takimi jadał.

EWANGELIA ŁUKASZA 5. 30 - 31. BIZTB.

'' "Czemuż jecie i Pijecie z poborcami podatkowymi i grzesznikami?" (31) Jezus, odpowiadając, rzekł do nich: "Zdrowi nie potrzebują lekarza, tylko niedomagający''

I którego teraz usłuchać :?:

:mysli:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

RN pisze:I którego teraz usłuchać :?:
Deiści przecież nie mają z tym problemu bo nie słuchają żadnego ;-)
No i... wciąłeś się ni z gruszki ni z pietruszki. Sprzeczności sobie wynotowuj w swoim specjalnym dziale... co? :-)
Oszołomstwu mówię NIE!

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

I którego teraz usłuchać :?:
Ich nie masz szansy zrozumieć. Co innego mówią, że mówią, a co innego mówią naprawdę jak przychodzą „głosić”, właściwie wpierw głoszą bliski koniec świata (już się pogubiłem który to raz), potem wspominają coś o Jezusie, ale jak dłużej z nimi rozmawiasz to dowiadujesz się, że Jezus to nie Jezus, a Archanioł Michał. Potem wiedząc, że ludziska za Jehową nie przepadają, to tylko troszkę coś tam o tym bogu powiedzą i właściwie wychwalają najwięcej strażnicę, która ma cię zaprowadzić do sali królestwa i dalej do zbawienia. Oczekują niewolniczej pracy i niejasno pobierają pieniądze. Zmuszają ludzi, którzy i tak kiepsko zarabiają do datków na firmę Jehowy, do którego ta kasa jednak nie trafia, bo i jak. Ck żyją jak książęta i podobnie im zarządy w poszczególnych krajach. Niby ostro jadą na katolików, ale ze wszelkich sił próbują ich dogonić, a że wynik parafian mają kiepski w porównaniu z katolikami, to wyciskają wszystkie soki z tych co mają, jednocześnie odradzają im zdobywanie wykształcenia i lepszej dzięki temu pracy. Dużo o praniu mózgów mówią ci co się wyzwolili spod wpływu sekty. Bronią się przed prawdą głoszoną przez tych biednych ludzi tanimi tekstami typu „odstępca”. Aktywnych członków z indokrynowali oczerniając odstępców, a ci im w pewnej części wierzą. Normalny człowiek taki jak ja nie widzi nic złego w tym, że ktoś nabrał rozumu i wyplątał się z macek tej piramidy kłamstw. Nie wiem jak długo jeszcze się utrzymają w dobie tak powszechnej wiedzy i dostępu do informacji. Jest duża szansa na spełnienie im się właśnie armagedonu, jak wszyscy członkowie odejdą. Nie wiem kto będzie stał z gazetami i za co je tak naprawdę wydrukują i komu sprzedają, jak nikt tego nawet za darmo nie weźmie.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Co byś Bobo nie odpowiedział to RN ma rację
Mesjasz przychodzi do grzeszników i ze względu na grzeszników
[rozpustników , chciwców , bałwochwalców , rzucających obelgi, pijaków, zdzierców]
i to im głosi dobrą nowinę o zbawieniu , o ich zbawieniu ,
natomiast ten tekst mówi o fałszywych braciach w wierze ,
których w każdej organizacji religijnej jest pełno
bo rzeczywistość jest taka , że jak być powinno to jedno
a jak jest rzeczywiście to drugie .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Bobo pisze:
RN pisze:I którego teraz usłuchać :?:
Deiści przecież nie mają z tym problemu bo nie słuchają żadnego ;-)
No i... wciąłeś się ni z gruszki ni z pietruszki. Sprzeczności sobie wynotowuj w swoim specjalnym dziale... co? :-)
Tutaj nie musi być żadnej sprzeczności.
Paweł mógł opisywać śniadanie, a Jezus jadał z grzesznikami, ale na wielkich przyjęciach o czym informuje nas werset Łuk. 5. 29
Oznaczałoby to, że na wielkich przyjęciach - imprezach można jadać z grzesznikami.
I jaką Ty tutaj sugerujesz sprzeczność ....Panie dzieju
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

ZAMOS pisze:
I którego teraz usłuchać :?:
Ich nie masz szansy zrozumieć. Co innego mówią, że mówią, a co innego mówią naprawdę jak przychodzą „głosić”,
Skoro tak czynią to może brakuje im zrozumienia spraw Bożych :?:
A póżniej to zauważają i - tak jak w temacie - dochodzi u nich do samobójstw.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

RN pisze:
ZAMOS pisze:
I którego teraz usłuchać :?:
Ich nie masz szansy zrozumieć. Co innego mówią, że mówią, a co innego mówią naprawdę jak przychodzą „głosić”,
Skoro tak czynią to może brakuje im zrozumienia spraw Bożych :?:
A póżniej to zauważają i - tak jak w temacie - dochodzi u nich do samobójstw.
Ich władze nie są zainteresowane tym, by którykolwiek z nich coś o Bogu się dowiedział i żył jak Bóg przykazał. Władze interesują się tylko tym ile im każdy zbór dostarczy środków pieniężnych by mogli je wysłać do Brooklynu. Głoszą „dobrą nowinę”, w której przychodzi Jehowa i niszczy cały świat, potem sąd tegoż niebezpiecznego boga i tak naprawdę nie wiedzą, czy ich ten bóg zbawi, czy mają większą szansę od np. Hitlera, któremu przed zbawieniem drzwi nie zamykają tak jak wykluczonym, lub odstępcom. Wszak Hitler z tego co wiem w mordowaniu niewinnych był wydaje się bardziej skutecznym od Jehowy, więc mu się taki fachowiec, jak Hitler przydać może w zapowiadanym rządzie żelaznej rózgi.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

ZAMOS pisze:Jehowa i niszczy cały świat, potem sąd tegoż niebezpiecznego boga i tak naprawdę nie wiedzą, czy ich ten bóg zbawi, czy mają większą szansę od np. Hitlera, któremu przed zbawieniem drzwi nie zamykają tak jak wykluczonym, lub odstępcom.
Dają szansę Hitlerowi :?:
Przecież Hitler nie należał do Świadków Jehowy - był światusem.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Pusty śmiech... czego to ludziska nie wymyślą ;-)
Oszołomstwu mówię NIE!

Zwiastun
Posty: 315
Rejestracja: 25 sty 2015, 22:54

Post autor: Zwiastun »

Bobo pisze:Pusty śmiech...
Albo głupia mina :zaskoczony: :crazy:

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

RN pisze:
ZAMOS pisze:Jehowa i niszczy cały świat, potem sąd tegoż niebezpiecznego boga i tak naprawdę nie wiedzą, czy ich ten bóg zbawi, czy mają większą szansę od np. Hitlera, któremu przed zbawieniem drzwi nie zamykają tak jak wykluczonym, lub odstępcom.
Dają szansę Hitlerowi :?:
Przecież Hitler nie należał do Świadków Jehowy - był światusem.
Chociaż się do tego nie chcą wprost przyznać to do pewnej anihilacji przeznaczeni są tylko wykluczeni i odstępcy jak nawet przed śmiercią się nie ukorzą i nie powrócą. Każdy inny jakąś tam według ich nauk szansę ma. Nikt tam właściwie niczego pewien nie jest, nawet jakby "głosił" ich prawdę 24 godziny na dobę i siedem dni w tygodniu, pewności zbawienia niema. Pewność jest tylko jedna. Odstępca jest skazany na pewną śmierć, a że Hitler odstępcą nie był, więc jak każdy ma szansę na zbawienie i nie ważne, że zrobił to co zrobił. Reasumując według nauk ck lepiej do nich nie wstępować, bo to, ani nie pomoże, ani nie ulży, więc może tylko zaszkodzić jak w organizacji nie wytrwasz. Ni mi właśnie dlatego, żeby nie zostać odstępcą to lepiej popełnić samobójstwo i czekać na zbawienie, a nuż się uda.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Z filmów anty ŚJ. wynika, że w gorszej sytuacji są ci, którzy byli w Organizacji i odeszli, albo zostali wykluczeni, od tych, którzy w tej Organizacji nigdy nie byli.
Różnica ma polegać na tym, że ci, którzy będąc świadkiem Jehowy zasmakowali prawdy, byli w Bożej Organizacji i to wszystko świadomie odrzucili.
Natomiast pozostałe światusy i całe to zbiorowisko religii fałszywych to też materiał na potępienie, ale na ich usprawiedliwienie może w jakimś małym stopniu zadziałać pewna nieświadomość wyboru ( nie słyszeli o ŚJ, lub nie mogli się zdecydować na przystąpienie itp )

Z tego też może wynikać podejście do osoby Hitlera.
Hitler zbrodniarz nie mający sobie równego, jakiś promyk nadziei zachowuje, bo co prawda uczynek za nim nie idzie, ale przynajmniej oficjalnie nie odrzucił przynależności do Bożej Organizacji.

Dobrze zrozumiałem filmy Bobo, Zwiastun i inni :mysli:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Dobrze zrozumiałem filmy Bobo, Zwiastun i inni
Moim zdaniem znakomicie to pojąłeś oprócz może tylko tego, że filmy są anty śj, bo takimi, nie są, one są anty sekciarskie i kierownicze w trosce o braci, którzy trwają w zwiedzeniu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”