Samobójstwa w organizacji śj

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Bobo pisze: Nie gwarantujemy, że to będzie tzw. 'święty spokój'
No tak. Wy już skazaliście ponad 38 milionów Polaków do anihilacji.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

ZAMOS pisze:No tak. Wy już skazaliście ponad 38 milionów Polaków do anihilacji.
Mylisz ŚJ z sędziami. Ani to nasza rola ani cel. Zdziwko będzie, gdy ten Jezus, którego sobie wymyśliłeś, zrobi ci a ku ku! ;-)
Oszołomstwu mówię NIE!

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Mylisz ŚJ z sędziami.
No tak zapomniałem. Wy tylko donosicie, że ktoś Jehowy nie wielbi, wciągacie na listę "kozłów", więc nic się nie stało, ale czy na pewno nic?
Bobo pisze:Jezus, którego sobie wymyśliłeś, zrobi ci a ku ku!
Jezus nie jest mściwym i niszczącym bogiem Żydów, a Zbawicielem, miłującym prawych ludzi, więc ja się niczego nie obawiam. Jehowa cóż może jak ty tylko po złorzeczyć i tyle z tego co sobie razem pogadacie, czy popiszecie. Jezus to ŻYCIE, a Jehowa jak czytamy w biblii jest wychwalany za to, że pozbawił życia nie licząc potopu razem z Żydami ponad 2,5 miliona ludzi, ale chyba już go niema, bo nikt w jego imieniu nie zabija kolejnych starców i dzieci całymi miastami. Domniemywam, że albo utracił swą niszczycielską moc, albo po prostu umarł i jego rządy razem z nim.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

ZAMOS pisze:Wy tylko donosicie, że ktoś Jehowy nie wielbi, wciągacie na listę "kozłów", więc nic się nie stało, ale czy na pewno nic?
Fantastykę uprawiasz? Nie kupuję.
ZAMOS pisze:chyba już go niema, bo nikt w jego imieniu nie zabija kolejnych starców i dzieci całymi miastami. Domniemywam, że albo utracił swą niszczycielską moc, albo po prostu umarł i jego rządy razem z nim.
Może się zreflektował? Bo widzisz... tak się składa, że w Imię Jezusa w ostatnich 2000 lat wyginęło chyba więcej niż ty podajesz, że z ręki Jehowy ;-)
Czyżby Jehowa się zmienił a Jezus popsuł?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Zwiastun pisze:ZAMOS napisał/a:
Jehowitów


Toś teraz palnął :cry:
Aż sprawdziłam w słowniku języka polskiego czy jest powód do oburzenia. Jeśli jest, to chyba na słownik, gdyż słowo te nie jest rzekomo uważane za wulgarne a nawet obraźliwe czy lekceważące w stosunku do Świadków Jehowy.


Chyba że uważanie to słowo za jakieś hmm.... nieeleganckie? :mysli:
Ostatnio zmieniony 27 cze 2015, 8:45 przez ShadowLady86, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

ShadowLady86 pisze:nieeleganckie?
Tak jakby człowieka niewierzącego określać: bezbożnikiem :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Poniżej kilka cytatów z różnych stron internetowych traktujących o śj w USA i na świecie. Dziwna to sekta nie robiąca sobie nic z tego, że ludzie pod jej wpływem wpadają w tak poważne kłopoty psychiczne i właściwie nikt nic z tym nie robi. Dane są przerażające, a jak dodamy do tego, że śj ukrywają swą przynależność do sekty to łatwym jest się domyśleć, że wyniki badań nad mnogością tych przypadków znacznie by wzrosła.
„
Jeżeli chodzi o konkretne choroby, to w Stanach Zjednoczonych schizofrenia występuje 4-6 razy częściej u świadków Jehowy niż w pozostałej populacji. Depresje notuje się około 6 do 10 razy częściej. Wart podkreślenia jest fakt, że natężenie tej choroby u świadków Jehowy jest znacznie większe. Najbardziej powszechna jest depresja, brak celu i sensu życia. Choroby nerwowe dotyczą nie tylko szeregowych członków organizacji, lecz także funkcyjnych, a nawet ścisłego kierownictwa....”

„Świadkowie muszą przyjąć bez zastrzeżeń i bez zadawania dociekliwych pytań wszystkie założenia wiary. Zbytnia wnikliwość może prowadzić do odsunięcia, a nawet w krańcowym przypadku do wykluczenia ze zboru. Ciekawe, że właśnie głęboko wierzący i lojalni świadkowie zapadają najczęściej na choroby psychiczne.”

„Raymond Franz, bratanek poprzedniego prezesa oraz były członek Ciała Kierowniczego Świadków Jehowy, pisze
w swojej książce Kryzys sumienia (Gdynia 1997) o ciekawym spostrzeżeniu. Gdy pytał siedzącego obok w stołówce Betel młodego człowieka, jak długo tu pracuje, zagadnięty odpowiadał zawsze podając nie tylko liczbę lat, lecz także miesięcy. Skojarzyło się to Franzowi ze skazańcami odbywającymi karę i podobnie odliczającymi czas (s. 71). Dodajmy, że ta darmowa praca musiała trwać minimum 4 lata.
Ważnym czynnikiem wpływającym na wysoki procent zachorowań psychicznych wśród świadków Jehowy jest zdaniem Bergmana przeciętnie niski poziom wykształcenia.
Studia wyższe są niemile widziane, a niektóre wręcz zabronione. Uważa się, że studiowanie to strata czasu, bo można go wykorzystać z pożytkiem dla organizacji, na przykład na głoszenie. W wyniku prowadzonego nacisku, świadkowie najczęściej rezygnują więc z podjęcia studiów.”

Nic dodawać już właściwie nie trzeba. Zdrowy rozsadek każdemu podpowiada, by tej sekty unikać jak ognia. Dlaczego zatem ludzie dają się im omotać i zniewolić tak bardzo, że popadają w chorobę psychiczną, a ta doprowadza ich do śmierci. Ciekawie pisze też o tym zjawisku bloger sJ23 pod adresem - http://sj23.blox.pl/2013/05/Dlaczego-ws ... kowie.html
Przeczytałem kilka jego wpisów i jestem zszokowany tym że ponad przeciętnie wrażliwi ludzie są obiektami takich manipulacji. Nie jestem wrogiem tych ludzi, ale nie mogę przejść obojętnie obok cierpiących i zagrożonych utratą życia tych dobrych i wrażliwych ludzi. Jedyne co na razie przychodzi mi do głowy to to, że trzeba takie statystyki nagłaśniać i ujawniać skrzętnie ukrywane przez nich dane. Może znajdą się ludzie którzy ujawnią więcej podobnych danych które rujnują nie tylko życie członków sekty śj, ale również ich rodziny, które nie dały się zniewolić.

Świadkowie Jehowy popełniają samobójstwo w tempie znacznie przekraczającym (5-10 razy większą) ogólną populację.”
http://gothamist.com/2011/12/29/jehovah ... ath_in.php

Jak bronić na przykład Polskie dzieci, które są całkowicie bezbronne ja wychowują się w takiej rodzinie i maja na tyle rozumu, że przyjąć dogmatów śj nie chcą?
Pozdrawiam
ZAMOS

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

ZAMOS pisze:„
Jeżeli chodzi o konkretne choroby, to w Stanach Zjednoczonych schizofrenia występuje 4-6 razy częściej u świadków Jehowy niż w pozostałej populacji. Depresje notuje się około 6 do 10 razy częściej. Wart podkreślenia jest fakt, że natężenie tej choroby u świadków Jehowy jest znacznie większe. Najbardziej powszechna jest depresja, brak celu i sensu życia. Choroby nerwowe dotyczą nie tylko szeregowych członków organizacji, lecz także funkcyjnych, a nawet ścisłego kierownictwa....”
He, he... podaj źródło tych danych.
ZAMOS pisze:„Świadkowie muszą przyjąć bez zastrzeżeń i bez zadawania dociekliwych pytań wszystkie założenia wiary. Zbytnia wnikliwość może prowadzić do odsunięcia, a nawet w krańcowym przypadku do wykluczenia ze zboru. Ciekawe, że właśnie głęboko wierzący i lojalni świadkowie zapadają najczęściej na choroby psychiczne.”
A ten cytat to skąd?
ZAMOS pisze:„Raymond Franz, bratanek poprzedniego prezesa oraz były członek Ciała Kierowniczego Świadków Jehowy, pisze w swojej książce Kryzys sumienia (Gdynia 1997) o ciekawym spostrzeżeniu. Gdy pytał siedzącego obok w stołówce Betel młodego człowieka, jak długo tu pracuje, zagadnięty odpowiadał zawsze podając nie tylko liczbę lat, lecz także miesięcy. Skojarzyło się to Franzowi ze skazańcami odbywającymi karę i podobnie odliczającymi czas (s. 71). Dodajmy, że ta darmowa praca musiała trwać minimum 4 lata.
Ważnym czynnikiem wpływającym na wysoki procent zachorowań psychicznych wśród świadków Jehowy jest zdaniem Bergmana przeciętnie niski poziom wykształcenia.
Studia wyższe są niemile widziane, a niektóre wręcz zabronione. Uważa się, że studiowanie to strata czasu, bo można go wykorzystać z pożytkiem dla organizacji, na przykład na głoszenie. W wyniku prowadzonego nacisku, świadkowie najczęściej rezygnują więc z podjęcia studiów.”
Odczucia Raymodna Franca są odczuciami i jego interpretacją a nie jakimś naukowym wskaźnikiem. Tym bardziej, że zaczął wypisywać tego typu bzdury dopiero po wykluczeniu.
ZAMOS, idąc twoim tokiem rozumowania, Raymod F. był tyle lat SJ, że zanim go wykluczyli pewnie dostał schizofrenii :-D Czy wobec tego, jego opinie są miarodajne? :-D
Ciekawie pisze też o tym zjawisku bloger sJ23 pod adresem - http://sj23.blox.pl/2013/...swiadkowie.html
Myślałem, że powołasz się na jakieś poważne opracowania a tu na jakiegoś zwolennika 'samobójstwa', choć temu zaprzeczającemu? :mgreen:
ZAMOS pisze:Jak bronić na przykład Polskie dzieci, które są całkowicie bezbronne ja wychowują się w takiej rodzinie i maja na tyle rozumu, że przyjąć dogmatów śj nie chcą?
Zawsze możesz zrobić z nimi to samo co chciał zrobić Hitler i Stalin. Też mieli na ich punkcie jakieś schizy. No ale ich nie ma a ŚJ wciąż są... ;-)
Czy nie lepiej zmądrzeć?
Oszołomstwu mówię NIE!

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Bobo pisze:Zawsze możesz zrobić z nimi to samo co chciał zrobić Hitler i Stalin.
Ciekaw jestem jak zgodnie z naukami strażnicy będzie ze zbawieniem Hitlera i Stalina. Szczególnie interesuje mnie czy Hitler według waszych wierzeń ma szanse na zbawienie?

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

ZAMOS pisze:Szczególnie interesuje mnie czy Hitler według waszych wierzeń ma szanse na zbawienie?
Jak już pisałem: ŚJ nie osądzają ludzi. Nawet tym, którym osobiście głoszą.
Masz błędne wyobrażenie o ŚJ i kłamliwie insynuujesz czytelnikom nieprawdę.
Oszołomstwu mówię NIE!

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Jak już pisałem: ŚJ nie osądzają ludzi. Nawet tym, którym osobiście głoszą.
Masz błędne wyobrażenie o ŚJ i kłamliwie insynuujesz czytelnikom nieprawdę.
Zadałem konkretne pytanie, a ty znów mataczysz. Odpowiedz co z Hitlerem? Drugie twoje delikatnie mówiąc nagięcie prawdy z tym "nie osądzaniem", a to dlatego, że wy jesteście pewni tego, że jak ktoś do waszej organizacji nie wstąpi to ma pewno Jehowa go anihiluje. Zatem osądzać nie musicie bo wasz bóg już dawno wydał wyrok na kozły. Podobne to troszkę do talmudu gdzie to samo stanie się z Goim. Według nauk talmudystycznych Hitler na zbawienie szansy nie ma żadnej, co u śj takie pewne to nie jest.

Zwiastun
Posty: 315
Rejestracja: 25 sty 2015, 22:54

Post autor: Zwiastun »

ZAMOS pisze:jak ktoś do waszej organizacji nie wstąpi to ma pewno Jehowa go anihiluje
W całym 2000 leciu było sporo ludzi, którzy z pewnością zasłużą na zmartwychwstanie, o tym również ŚJ nauczają na podstawie biblii. To nie tak że tylko ŚJ i nikt inny nie zasługuje na życie. O tym kto okaże się godnym by żyć wiecznie a kto jest niegodziwcem i takim pozostanie, ma prawo decydować wyłącznie Bóg gdyż tylko On ma wgląd w "pełne akta" oraz pobudki serca każdego człowieka i tylko On osądzi wszystko sprawiedliwie. :-)

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Zwiastunie jesteś śj? Znasz nauki strażnicy?

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

ZAMOS pisze:Zadałem konkretne pytanie, a ty znów mataczysz.
Odpowiedź jest precyzyjna. Możesz się z nią nie zgadzać ale nie wmawiaj czytelnikom o jakimś skazaniu na anihiliację. Stanowisko ŚJ jest takie:

Chrześcijanie nie chcą zgóry osądzać, jak dany człowiek zareaguje na głoszone orędzie. Nie mają żadnych podstaw, by uznać kogoś za symboliczną kozę. Nie do nas należy ustalanie ostatecznych rezultatów rozdzielania „owiec” od „kóz”, które przeprowadzi Jezus (Mateusza 25:31-46). To on jest wyznaczonym sędzią, anie my.
(w00 1.7 s. 11)

Zdecydowanie byłoby lepiej, abyś jednak nie przepędzał ŚJ, gdy zapukają. Zamiast pleść trzy po trzy, mógłbyś ich DOKŁADNIEJ posłuchać ;-)
Oszołomstwu mówię NIE!

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Bobo pisze:
ZAMOS pisze:Szczególnie interesuje mnie czy Hitler według waszych wierzeń ma szanse na zbawienie?
Jak już pisałem: ŚJ nie osądzają ludzi. Nawet tym, którym osobiście głoszą.
Masz błędne wyobrażenie o ŚJ i kłamliwie insynuujesz czytelnikom nieprawdę.
I tu się z Tobą nie zgodzę , bo osobiście mamy z żoną inne doświadczenia w nieosądzaniu
ludzi przez śJ "Nawet tym, którym osobiście głoszą."
A , że było to lat temu jakieś 20 , to możliwe że teraz obowiązują inne wytyczne .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”