Czy nasze dyskusje są miłe Bogu?

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Czy nasze dyskusje są miłe Bogu?

Post autor: Lukian »

1Ti 6:4-5 pau "(4) jest zaślepiony pychą i nic nie rozumie. Taki ma chorobliwe skłonności do dociekań i słownych utarczek. Z nich z kolei rodzą się zawiści, sprzeczki, bluźnierstwa, złośliwe podejrzenia, (5) ciągłe spory ludzi o chorym myśleniu i wyzutych z prawdy oraz tych, którzy w pobożności widzą źródło zysku."

2Tm 2:14 pau "To przypominaj i błagaj wszystkich, wzywając Boga na świadka, aby nie wdawali się w spory o słowa. Jest to bowiem bezużyteczne i prowadzi do zguby tych, którzy tego słuchają."

2Kor 12:20 pau ""Boję się, że gdy do was przybędę, nie zastanę was takimi, jak bym chciał, a ja dla was okażę się takim, jakiego byście nie chcieli. Lękam się tego, że będą u was jakieś spory, zazdrość, gniew, chorobliwe ambicje, oszczerstwa, obmowy, zarozumiałość, niepokoje."
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Myślę że to zależy od tego kto dyskutuje z kim, od intencji jaką ma i od tego w jaki sposób dyskutuje.

Gdyby dwóch katolików prowadziło ze sobą ciągłe jałowe spory to raczej byłoby to złe.

Jeśli jednak katolik broni swojej wiary przed atakami niewierzących albo heretyków to chyba dobrze.

I tutaj jest ważna intencja - celem dyskusji nie powinno być tylko udowodnienie swoich racji we wszystkim ale obrona wiary katolickiej oraz doprowadzenie ludzi do światła Prawdy.

No i sposób dyskusji jest ważny - nie powinniśmy podczas dyskusji nikogo wyśmiewać ani poniżać oraz nie skupiać się zbytnio na sprawach w gruncie rzeczy nie ważnych albo mało ważnych.

Niestety w tym wszystkim mam sobie trochę do zarzucenia i postaram się poprawić. :-)

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Albertus pisze: I tutaj jest ważna intencja - celem dyskusji nie powinno być tylko udowodnienie swoich racji we wszystkim ale obrona wiary katolickiej oraz doprowadzenie ludzi do światła Prawdy.
Racja.
Z tym, że zamiast "oraz" powinno być "albo".
"Oraz" sugeruje, że wiara katolicka ma coś wspólnego z jakąś Prawdą, a to jest wniosek zdecydowanie na wyrost :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Ugruntowywanie Praw Bożych podtrzymujących Świat jest miłe Bogu:

Job 38:4-21 bt5 "(4) Gdzie byłeś, gdy zakładałem podstawy ziemi? Powiedz, jeżeli znasz mądrość. (5) Kto ustalił jej rozmiary? Czy wiesz, kto nad nią sznur rozciągnął? (6) Na czym jej słupy są wsparte? Kto założył jej kamień węgielny (7) ku uciesze porannych gwiazd, ku radości wszystkich synów Bożych? (8) Kto bramą zamknął morze, gdy wyszło z łona wzburzone, (9) gdy chmury mu dałem za ubranie, za pieluszki - ciemność pierwotną? (10) Złamałem jego wielkość mym prawem, wprawiłem wrzeciądze i bramę. (11) I rzekłem: Aż dotąd, nie dalej! Tu zapora dla twoich fal nadętych. (12) Czyś w życiu rozkazał rankowi, wyznaczył miejsce jutrzence, (13) by objęła krańce ziemi, aby z niej usunięci zostali bezbożni? (14) Zmienia się jak glina pod pieczęcią, barwi się jak suknia. (15) Bezbożnym odjęte ich światło i strzaskane ramię wyniosłe. (16) Czy dotarłeś do źródeł morza? Czy doszedłeś do dna Otchłani? (17) Czy wskazano ci bramy śmierci? Widziałeś drzwi do ciemności? (18) Czy zgłębiłeś przestrzeń ziemi? Powiedz, czy znasz to wszystko? (19) Którędy droga do mieszkania światła? A gdzie siedziba mroku, (20) abyś go zawiódł do jego granicy i rozpoznał ścieżki do jego domu? (21) Jeśli to wiesz, to się wtedy zrodziłeś, a liczba twych dni jest ogromna."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Exo 33:19 eib "(19) [PAN] odpowiedział: Ja sprawię, że przejdzie przed tobą cała moja dobroć. Ogłoszę też przed tobą imię JHWH — bo okazuję łaskę temu, któremu ją okazuję, i darzę miłosierdziem tego, którego nim darzę."

Wg słów Jezusa zaskoczeni będą Ci, którzy usłyszą, że są przyjaciółmi Syna Człowieczego, zaskoczeni też będą Ci, którzy uważali, iż są Jego przyjaciółmi

Mat 25:34-46 eib "(34) Wtedy jako Król powie tym po prawej stronie: Wyróżnieni przez mojego Ojca, podejdźcie, odziedziczcie Królestwo przygotowane wam od stworzenia świata. (35) Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść, byłem spragniony, a daliście Mi pić, byłem obcym przybyszem, a przyjęliście Mnie, (36) byłem nagi, a ubraliście Mnie, byłem chory, a doglądaliście Mnie, byłem w więzieniu, a odwiedziliście Mnie. (37) A sprawiedliwi zapytają: Panie! Kiedy widzieliśmy Cię głodnym, a daliśmy Ci jeść, lub spragnionym, a daliśmy Ci pić? (38) Kiedy widzieliśmy Cię obcym przybyszem, a przyjęliśmy Cię, lub nagim, a ubraliśmy Cię? (39) Kiedy też widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu, a odwiedziliśmy Cię? (40) Król natomiast odpowie: Zapewniam was, cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, uczyniliście Mnie. (41) Następnie powie tym po lewej stronie: Odejdźcie ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom. (42) Gdyż byłem głodny, a nie daliście Mi jeść, byłem spragniony, a nie daliście Mi pić. (43) Byłem obcym przybyszem, a nie przyjęliście Mnie, nagim, a nie ubraliście Mnie, chorym i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie. (44) A oni zapytają: Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym lub spragnionym, lub obcym przybyszem, lub nagim, lub chorym, lub w więzieniu — i nie usłużyliśmy Ci? (45) Zapewniam was — odpowie — czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, nie uczyniliście Mnie. (46) I odejdą ci ludzie, by ponieść wieczną karę, sprawiedliwi zaś wkroczą w życie wieczne."
Obrazek

Awatar użytkownika
Pietnas
Posty: 201
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:21

Post autor: Pietnas »

I wszystko jasne
Biblię napisali lidzie którzy spotkali Boga. Pisali dla swojego pokolenia wprawdzie, ale my współcześni korzystamy z tego Słowa, zwłaszcza chrześcijanie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”