Bardzo ciekawy temat i duskusja - o uzdrowieniach.

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Bardzo ciekawy temat i duskusja - o uzdrowieniach.

Post autor: .Cyprian. »

Bardzo ciekawy temat i dyskusja userów innego forum o uzdrowieniach.

Cztery strony postów, ale warto przeczytać - moim zdaniem.
[center]
http://zbawieni.com/Głoście i uzdrawiajcie
[/center]

Jestem ciekawy jaki pogląd na ten temat mają użytkownicy "tutejszego" forum.

UWAGA!! (strony zbawieni.com nie mylić ze stroną Henryka Kubika zbawienie.com)
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Bardzo ciekawy temat i duskusja - o uzdrowieniach.

Post autor: RN »

.Cyprian. pisze:Bardzo ciekawy temat i dyskusja userów innego forum o uzdrowieniach.
To w ogóle nie jest ciekawy temat.
.Cyprian. pisze:Cztery strony postów, ale warto przeczytać - moim zdaniem.
Przestrzegam tutejszych użytkowników, że tego nie warto czytać.


.Cyprian. pisze:Jestem ciekawy jaki pogląd na ten temat mają użytkownicy "tutejszego" forum.
Jeśli chodzi o mnie, to jak najgorszy.
.Cyprian. pisze:UWAGA!! (strony zbawieni.com nie mylić ze stroną Henryka Kubika zbawienie.com)
To nie ma żadnego znaczenia. Science fiction zawsze będzie science fiction.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Re: Bardzo ciekawy temat i duskusja - o uzdrowieniach.

Post autor: .Cyprian. »

RN pisze:
.Cyprian. pisze:Bardzo ciekawy temat i dyskusja userów innego forum o uzdrowieniach.
To w ogóle nie jest ciekawy temat.
.Cyprian. pisze:Cztery strony postów, ale warto przeczytać - moim zdaniem.
Przestrzegam tutejszych użytkowników, że tego nie warto czytać.


.Cyprian. pisze:Jestem ciekawy jaki pogląd na ten temat mają użytkownicy "tutejszego" forum.
Jeśli chodzi o mnie, to jak najgorszy.
.Cyprian. pisze:UWAGA!! (strony zbawieni.com nie mylić ze stroną Henryka Kubika zbawienie.com)
To nie ma żadnego znaczenia. Science fiction zawsze będzie science fiction.
Hm... Strasznie ogólnie napisałeś, a argumentacja jest w stylu "nie, bo nie", albo - jak kto woli - "bo tak!"

Rozwiń i uzasadnij - jeśli chcesz, oczywiście.

Nie ukrywam, że bardziej zależy mi na opinii osób wierzących w słowa Biblii, jako że jesteśmy na forum biblijnym.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Cyprian

Poruszyłeś bardzo ciekawy temat.Ja napisałem też podobny:
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=7683 UNIWERSALNA METODA DO SAMOWYLECZENIA
Tytuł jednego z moich postów:DUCH ŚWIĘTY,BOŻA ENERGIA,NAJLEPSZE LEKARSTWO NA WSZYSTKIE CHOROBY

To co napisałem potwierdzają biblijne cytaty ze strony,którą podałeś:
Jana 14:12 "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto wierzy we nmnie, ten także dokonywać będzie uczynków, które Ja czynię, i większe nad te czynić będzie; bo Ja idę do Ojca."

Marka 16:17-18"A takie znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli: w imieniu moim demony wyganiać będą, nowymi językami mówić będą, Węże brać będą, a choćby coś trującego wypili, nie zaszkodzi im. Na chorych ręce kłaść będą, a ci wyzdrowieją."
Nie ukrywam, że bardziej zależy mi na opinii osób wierzących w słowa Biblii, jako że jesteśmy na forum biblijnym.
Wspólcześni faryzeusze i uczeni w Piśmie,którzy nie wierzą w Jezusa,na pewno znajdą uzasadnienie,aby nie wierzyć w Jego słowa.Bęą uzasadniać,że Dar Ducha Świętego-Bożej Energii obecnie nie istnieje.

RN

Nie miałem Ciebie na myśli.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

To może ktoś w skrócie powie, dlaczego temat warto przeczytać lub odwrotnie, nie warto go czytać?

Ja w uzdrowienia jak najbardziej wierzę. A w zasadzie nie wierzę, tylko wiem o nich, bo są udokumentowane. Powiedzenie, że wiara czyni cuda nie jest przesadzone. Znane są nawroty z ciężkich chorób tylko dlatego, że ludzie potrafili przekonać samych siebie (w sensie duch/ umysł przekonał ciało), że jest w stanie się uzdrowić. Ludziom w takim wypadku pomaga religia. Jak wierzą bardzo mocno, że Bóg/ Maryja/ Święty [tutaj wpisać imię] ich uzdrowi , to zdarza się, że takiego uzdrowienia doznają. Znany jest też powszechnie efekt placebo, kiedy to człowiek sądząc, że dostaje jakiś super nowoczesny lek (a dostaje np. wodę z cukrem) dziwnym cudem dochodzi do zdrowia.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

ShadowLady86 pisze:To może ktoś w skrócie powie, dlaczego temat warto przeczytać lub odwrotnie, nie warto go czytać?
.
To może ja zacznę i odpowiem w skrócie.
Tego nie warto czytać, ponieważ piszący tam userzy co rusz odwołują się do cytatów biblijnych traktując je jako wyznacznik wszystkiego.
Ci biedni ludzie zapominają przy tym, że powołując się na jeden werset, w tej samej chwili stają w opozycji do innych miejsc w Biblii.
Ale to nie wszystko.
Pisarze biblijni rozprawiali o ''niebie'', a nie znali się nawet na ''chlebie''.
Dzielili miejsca po lewicy i prawicy Najwyższego, a nie wiedzieli nawet , jak wyglądały łapy królika.
Żeby było bardziej tragikomicznie, ustalono, że to co pisali było z natchnienia Bożego, co tym samym spowodowało, że swoimi błędami obarczono Boga.

Teraz weżmy dla przykładu takiego użytkownika Cypriana, który wszędzie w necie widzi spisek przeciwko Biblii i Bogu, a tymczasem głównym ''oskarżycielem'' Boga jest sama Biblia, Jego rzekome Słowo.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

RN pisze: ...
Teraz weżmy dla przykładu takiego użytkownika Cypriana, który wszędzie w necie widzi spisek przeciwko Biblii i Bogu, a tymczasem głównym ''oskarżycielem'' Boga jest sama Biblia, Jego rzekome Słowo.
Nie dopowiadaj sobie o mnie nieprawdziwych rzeczy. Nie widziałem spisku, tylko wybitnie niestosowne działanie - na szczęście już byłego - admina na forum biblijnym.

Natomiast - co do dalszej części zdania - to Twoje stanowisko, które moim zdaniem i zdaniem wielu na tym forum, jest nieprawdziwe.

Że Ci się te docinki na mój temat nie nudzą. Wrogiem Twoim nie jestem.

Jeśli nie potrafisz z pewnych powodów ze mną rozmawiać, to bym Cię prosił, byś, w miarę możliwości, mnie na tym forum nie zauważał.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

.Cyprian. pisze:

Jeśli nie potrafisz z pewnych powodów ze mną rozmawiać, to bym Cię prosił, byś, w miarę możliwości, mnie na tym forum nie zauważał.
Dobrze, możemy ze sobą nie rozmawiać, a nawet się nie zauważać.
Jednak przyjdzie czas, kiedy zakołaczesz do mych drzwi, a ja nie otworzę.
Wtedy powiesz: Bracie otwórz i poradż tak , jak dawniej, kiedy razem pisywaliśmy na jednym forum.
A ja odpowiem: Nie wiem skąd jesteś. Odstąp ode mnie i wróć skąd przyszedłeś. Wtedy pozostanie Ci płacz i zgrzytanie zębów.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

RN pisze:
.Cyprian. pisze:

Jeśli nie potrafisz z pewnych powodów ze mną rozmawiać, to bym Cię prosił, byś, w miarę możliwości, mnie na tym forum nie zauważał.
Dobrze, możemy ze sobą nie rozmawiać, a nawet się nie zauważać.
Jednak przyjdzie czas, kiedy zakołaczesz do mych drzwi, a ja nie otworzę.
Wtedy powiesz: Bracie otwórz i poradż tak , jak dawniej, kiedy razem pisywaliśmy na jednym forum.
A ja odpowiem: Nie wiem skąd jesteś. Odstąp ode mnie i wróć skąd przyszedłeś. Wtedy pozostanie Ci płacz i zgrzytanie zębów.
Lata lecą, a nic się u Ciebie nie zmieniło. Jaki stan ducha, takie też Twoje pisanie, (ekhm...) twórczość pisarska. Nie licząc bowiem tego dnia, to czterysta pięćdziesiąt siedem dni temu pisałeś właściwie tak samo:
Dnia [color=indigo]10 lutego 2015 roku[/color] [url=http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?p=358901#358901]RN w temacie Forum Biblijne[/url] pisze: ...
Tak Ci się obecnie wydaje.
Jednak przyjdzie czas, kiedy przyznasz mi rację.
Wtedy będziesz mnie szukał, ale nie znajdziesz. Będziesz kołatał, ale Ci nie otworzą.
Dlatego, jak jeszcze masz możliwość, otwórz swoje serduszko na to co piszę i czerp całymi garściami.
Ciągle takiej łaski mieć nie będziesz
:-)

Nie myśl sobie, że ja stale będę na tym forum. Przyjdzie czas, że odejdę, a wtedy Ty, Waldek, Ignac, Cyprian i Wnikliwy będziecie płakać i zgrzytać zębami, ale daremna będzie to rozpacz :-)


Zatem cóż? Jak widać, u Ciebie nic nowego, zdarta płyta, głębszej myśli daremnie szukać, ot tak, byle starczyło na zaczepkę.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

.Cyprian. pisze:
RN pisze:
.Cyprian. pisze:

Jeśli nie potrafisz z pewnych powodów ze mną rozmawiać, to bym Cię prosił, byś, w miarę możliwości, mnie na tym forum nie zauważał.
Dobrze, możemy ze sobą nie rozmawiać, a nawet się nie zauważać.
Jednak przyjdzie czas, kiedy zakołaczesz do mych drzwi, a ja nie otworzę.
Wtedy powiesz: Bracie otwórz i poradż tak , jak dawniej, kiedy razem pisywaliśmy na jednym forum.
A ja odpowiem: Nie wiem skąd jesteś. Odstąp ode mnie i wróć skąd przyszedłeś. Wtedy pozostanie Ci płacz i zgrzytanie zębów.
Lata lecą, a nic się u Ciebie nie zmieniło. Jaki stan ducha, takie też Twoje pisanie, (ekhm...) twórczość pisarska. Nie licząc bowiem tego dnia, to czterysta pięćdziesiąt siedem dni temu pisałeś właściwie tak samo:
Dnia [color=indigo]10 lutego 2015 roku[/color] [url=http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?p=358901#358901]RN w temacie Forum Biblijne[/url] pisze: ...
Tak Ci się obecnie wydaje.
Jednak przyjdzie czas, kiedy przyznasz mi rację.
Wtedy będziesz mnie szukał, ale nie znajdziesz. Będziesz kołatał, ale Ci nie otworzą.
Dlatego, jak jeszcze masz możliwość, otwórz swoje serduszko na to co piszę i czerp całymi garściami.
Ciągle takiej łaski mieć nie będziesz
:-)

Nie myśl sobie, że ja stale będę na tym forum. Przyjdzie czas, że odejdę, a wtedy Ty, Waldek, Ignac, Cyprian i Wnikliwy będziecie płakać i zgrzytać zębami, ale daremna będzie to rozpacz :-)


Zatem cóż? Jak widać, u Ciebie nic nowego, zdarta płyta, głębszej myśli daremnie szukać, ot tak, byle starczyło na zaczepkę.
Już chociażby na tym przykładzie widzisz, że jestem stabilny w poglądach.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

RN pisze: Już chociażby na tym przykładzie widzisz, że jestem stabilny w poglądach.
A tego, to żem - jak dotąd - chyba nigdy nie podważał, ba, nawet chyba nie próbowałem.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

RN pisze:
.Cyprian. pisze:

Jeśli nie potrafisz z pewnych powodów ze mną rozmawiać, to bym Cię prosił, byś, w miarę możliwości, mnie na tym forum nie zauważał.
Dobrze, możemy ze sobą nie rozmawiać, a nawet się nie zauważać.
Jednak przyjdzie czas, kiedy zakołaczesz do mych drzwi, a ja nie otworzę.
Wtedy powiesz: Bracie otwórz i poradż tak , jak dawniej, kiedy razem pisywaliśmy na jednym forum.
A ja odpowiem: Nie wiem skąd jesteś. Odstąp ode mnie i wróć skąd przyszedłeś. Wtedy pozostanie Ci płacz i zgrzytanie zębów.
Dobrze napisane...Przez życie uodparniamy sie od grzechu,przez cierpienia dojrzewamy i uczymy sie oby nie było za późno...jak bliźni (bracia) dążąc do Prawdy która jest kluczem czystego serca do bram Nieba,.. tu rozgrywają się rzeczy ważne dla Boga gdzie ,,odzieli" dobro od złego

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

karol210 pisze:
RN pisze:
.Cyprian. pisze:

Jeśli nie potrafisz z pewnych powodów ze mną rozmawiać, to bym Cię prosił, byś, w miarę możliwości, mnie na tym forum nie zauważał.
Dobrze, możemy ze sobą nie rozmawiać, a nawet się nie zauważać.
Jednak przyjdzie czas, kiedy zakołaczesz do mych drzwi, a ja nie otworzę.
Wtedy powiesz: Bracie otwórz i poradż tak , jak dawniej, kiedy razem pisywaliśmy na jednym forum.
A ja odpowiem: Nie wiem skąd jesteś. Odstąp ode mnie i wróć skąd przyszedłeś. Wtedy pozostanie Ci płacz i zgrzytanie zębów.
Dobrze napisane..
No widzisz Cyprian.
Jeszcze jest czas na nawrócenie, aby drzwi były otwarte :-)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

Tak dla przypomnienia, przedmiotowy temat jest ciągle kontynuowany na tamtym forum. Ostatnie posty są bardzo ciekawe. Ja szczególnie chcę zwrócić uwagę na posty Agi, którą uważam za moją siostrę w Chrystusie, Panu Naszym.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Pani Aga napisała na tym forum:
" Dlatego też proszę Boga o dary duchowe w tym również o uzdrawianie."
Uzdrawia Boży Duch-Boża Energia,która jest dostępna dla każdego,kto o ten Dar prosi Boga.

Chrystus uzdrawiał ludzi tą samą Bożą Energią.Jeśli sobie dobrze przypominam,to napisałem temat:
Z jakiego powodu istnienie Bożej Energii jest ukrywane przed ludźmi?".
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”