Bardzo ciekawy temat i duskusja - o uzdrowieniach.

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Jeśli nie zna się Ducha Świętego, lub nawet działa się przeciw Niemu nie można mieć władzy uświęcającej, a zatem Prawa Fizyki powinny interesować wszystkich

Mat 12:32-33 eib "(32) Kto powiedziałby słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie mu wybaczone, lecz kto by je wypowiedział przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie mu wybaczone ani w tym wieku, ani w nadchodzącym. (33) Wyhodujcie dobre drzewo, to i owoc będzie dobry. Wyhodujcie bezużyteczne, a owoc będzie bezużyteczny. Bo drzewo rozpoznaje się po owocu."

Mat 12:22-29 eib "(22) W tym czasie przyprowadzono do Niego opętanego człowieka. Był on niewidomy i głuchoniemy. Jezus uzdrowił go, tak że przemówił i był w stanie widzieć. (23) Wywołało to zachwyt wśród tłumów: Czy to nie jest Syn Dawida? — powtarzano. (24) Jednak faryzeusze, gdy o tym usłyszeli, orzekli: Ten wygania demony nie inaczej jak tylko za sprawą Beelzebula, władcy demonów. (25) Świadom tych myśli, Jezus zwrócił się do nich: Każde królestwo rozdarte wewnętrznymi podziałami pustoszeje. Podzielone miasta lub rodziny nie są w stanie się ostać. (26) Jeśli szatan wygania szatana, to jest sam ze sobą skłócony. W jaki więc sposób jego królestwo ma się ostać? (27) Poza tym, jeśli Ja wyganiam demony za sprawą Beelzebula, to za czyją sprawą czynią to wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami. (28) Jeśli jednak w moim wypędzaniu demonów jest Duch Boży, to właściwie przyszło już do was Królestwo Boże. (29) Jak można wejść do domu uzbrojonego człowieka i zagarnąć jego rzeczy, jeśli się go najpierw nie zwiąże? Dopiero potem można ograbić jego dom."

Mat 21:23-31 eib "(23) Gdy przyszedł do świątyni i zaczął nauczać, podeszli do Niego arcykapłani i starsi ludu z pytaniem: Jakim prawem dokonujesz tych rzeczy? Kto Ci dał tę władzę? (24) A Jezus im odpowiedział: Ja również zadam wam pytanie. Jeśli Mi na nie odpowiecie, to i Ja wam powiem, jakim prawem to czynię. (25) Chrzest Jana — kto za nim stał? Niebo czy ludzie? Zaczęli się nad tym zastanawiać. Jeśli powiemy: Niebo — rozważali — zapyta: Dlaczego więc Janowi nie uwierzyliście? (26) Jeśli natomiast powiemy: Ludzie, to narazimy się ludziom, wszyscy bowiem mają Jana za proroka. (27) W końcu oznajmili: Nie wiemy. Wówczas Jezus powiedział: To Ja też wam nie powiem, jakim prawem dokonuję tych rzeczy. (28) Jakie jest wasze zdanie? Pewien człowiek miał dwóch synów. Do pierwszego powiedział: Idź, popracuj dziś w winnicy. (29) A on odpowiedział: Nie chcę. Potem jednak zmienił zdanie i poszedł. (30) Drugiemu polecił to samo. A on odpowiedział: Dobrze, panie — i nie poszedł. (31) Który z tych dwóch wypełnił wolę ojca? Pierwszy — stwierdzili. A Jezus na to: Zapewniam was, celnicy i prostytutki wyprzedzają was na drodze do Królestwa Bożego."
Obrazek

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Chciałem zajrzeć na tę polecana stronę:
http://zbawieni.com/Głoście i uzdrawiajcie

ale pojawił mi się taki komunikat:

Aby zmienić wyświetlaną stronę, wrzuć swoje pliki do folderu /domains/zbawieni.com/public_html usuwając wcześniej plik index.html.


Nie wiadomo o co chodzi.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

ShadowLady86 pisze:To może ktoś w skrócie powie, dlaczego temat warto przeczytać lub odwrotnie, nie warto go czytać?

Ja w uzdrowienia jak najbardziej wierzę. A w zasadzie nie wierzę, tylko wiem o nich, bo są udokumentowane. Powiedzenie, że wiara czyni cuda nie jest przesadzone. Znane są nawroty z ciężkich chorób tylko dlatego, że ludzie potrafili przekonać samych siebie (w sensie duch/ umysł przekonał ciało), że jest w stanie się uzdrowić. Ludziom w takim wypadku pomaga religia. Jak wierzą bardzo mocno, że Bóg/ Maryja/ Święty [tutaj wpisać imię] ich uzdrowi , to zdarza się, że takiego uzdrowienia doznają. Znany jest też powszechnie efekt placebo, kiedy to człowiek sądząc, że dostaje jakiś super nowoczesny lek (a dostaje np. wodę z cukrem) dziwnym cudem dochodzi do zdrowia.
Ja w temacie - moje świadectwo uzdrowienia napisałam, jak zostałam uzdrowiona. Uzdrowiona nie dlatego, że wierzyłam w jakie kolwiek uzdrowienia. Raczej nie wierzyłam, bo w tym czasie nawet byłam osobą w ogóle słabej wiary. Pojechałam na to uzdrowienia z ciekawości, bo byłam na etapie poszukiwania wiary. Chciałam się przekonać, jak to wygląda, że ludzie się przewracają, a o uzdrowieniu jakim kolwiek, to nie przyszło by mi do głowy, że takie coś może zaistnieć. A jednak dane mi było doświadczyć, że jest moc, która przewyższa nasze pojęcie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

wybrana pisze:Chciałam się przekonać, jak to wygląda, że ludzie się przewracają, a o uzdrowieniu jakim kolwiek, to nie przyszło by mi do głowy, że takie coś może zaistnieć. A jednak dane mi było doświadczyć, że jest moc, która przewyższa nasze pojęcie.
Władza uzdrawiania jest związana z zupełną akceptacją całej Bożej Duchowej rzeczywistości, można by rzec - milczącą akceptacją, taką jaką ma przysłowiowe ziarno gorczycy. Tłumacząc obrazowo - gdy kogoś akceptujemy w pełni, to uzyskujemy także w zamian przychylność. Z tym, że władzę tą można uzyskać samodzielnie, poprzez wzrost do pewnego poziomu duchowego. Miłość jest czymś jeszcze większym niż uzdrawianie

Mat 17:19-21 eib "(19) Na osobności natomiast podeszli do Jezusa uczniowie i zapytali: Dlaczego my nie byliśmy w stanie wypędzić demona? (20) Z powodu waszej małej wiary — wyjaśnił. — Zapewniam was bowiem, gdybyście mieli wiarę jak ziarno gorczycy i powiedzieli tej górze: Przenieś się stąd tam — przeniesie się. Nic nie byłoby dla was niemożliwe. (21) Lecz ten rodzaj demonów wychodzi tylko za sprawą modlitwy i postu."
Obrazek

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

najlepszym dowodem na moc uzdrawiania samego siebie są badania w sprawie placebo.
Wyniki są zdumiewające. Są na "korzyść" i po stronie samouzdrawiania.
Myśle, że wszystko zalezy od nastawienia i to nie tylko w kwestiach zdrowotnych. Warto się skupić na sobie, wejść w siebie, poszukać w sobie odpowiedzi. Mamy wszystko, jak na tacy.
Nawiasem mówiąc Jezus to zalecał, ale religie storpedowały te zalecenia i głoszą, że szukanie odpowiedzi w sobie to demoniczne praktyki.
Dużo by gadać. Kto chce ten znajdzie.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

wybrana
Ja w temacie - moje świadectwo uzdrowienia napisałam, jak zostałam uzdrowiona. Uzdrowiona nie dlatego, że wierzyłam w jakie kolwiek uzdrowienia. Raczej nie wierzyłam, bo w tym czasie nawet byłam osobą w ogóle słabej wiary. Pojechałam na to uzdrowienia z ciekawości, bo byłam na etapie poszukiwania wiary. Chciałam się przekonać, jak to wygląda, że ludzie się przewracają, a o uzdrowieniu jakimkolwiek, to nie przyszło by mi do głowy, że takie coś może zaistnieć. A jednak dane mi było doświadczyć, że jest moc, która przewyższa nasze pojęcie.
[center]Medytacja uzdrawiająca[/center]

[center][video]https://www.youtube.com/watch?v=MmvBE-mwvJs[/video][/center]

Moc, która przewyższa nasze pojęcie, jest to Duch - Boża Energia. Jest dostępna dla każdego, kto prosi Boga יהוה Ducha o ten Dar Ducha.

Ponieważ hierarchia chrześcijańska ukrywa przed wiernymi prawdę o Bogu יהוה, który jest Duchem - Energią, więc chrześcijanie Go nie znają i nie korzystają z darmowego Daru Ducha - Bożej Energii.

Z jakiego powodu Ty nie korzystasz z tego darmowego Daru Ducha - Bożej Energii ?
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

ratao pisze:Ponieważ hierarchia chrześcijańska ukrywa przed wiernymi prawdę o Bogu יהוה, który jest Duchem - Energią, więc chrześcijanie Go nie znają i nie korzystają z darmowego Daru Ducha - Bożej Energii.
Dokładnie.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

wuka
wuka pisze:
ratao pisze:Ponieważ hierarchia chrześcijańska ukrywa przed wiernymi prawdę o Bogu יהוה, który jest Duchem - Energią, więc chrześcijanie Go nie znają i nie korzystają z darmowego Daru Ducha - Bożej Energii.
Dokładnie.
Za pierwszym razem wybrana została wyleczona jak napisała mocą Bożą, a więc Duchem - Energią Bożą. Niedawno poddała się operacji związanej z rakiem, na szczęście udanej. Podobnie jak i teraz może korzystać z Daru Bożej Energii, bo zgodnie z NT: Bóg udziela Ducha bez miary...Za pierwszym razem mogła skorzystać z tego Daru, a obecnie nie może? Kto jej tego zabrania?
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

ratao pisze:Kto jej tego zabrania?
Poglądy. Zwodnicze. Wtedy szła, gdyż, jak pisała nie bardzo wierzyła. Jak mniemam nie była jeszcze zastraszona przez głosicieli, że takie moce to od demonów i lepiej nie wchodzić w kontakt. Co jest guzik prawdą. Ja przez takie ględzenie straciłam wiele lat nauki o historii prawdziwej, o archeologii i alternatywnej - w szerokim ujęciu - wiedzy.
Obecnie też mozna korzystać z tego, o czym piszesz. Często zwyczajny strach powstrzymuje ludzi i niewiedza, a tą szerzą właśnie kapłani naszej religii.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

ratao pisze:wuka
wuka pisze:
ratao pisze:Ponieważ hierarchia chrześcijańska ukrywa przed wiernymi prawdę o Bogu יהוה, który jest Duchem - Energią, więc chrześcijanie Go nie znają i nie korzystają z darmowego Daru Ducha - Bożej Energii.
Dokładnie.
Za pierwszym razem wybrana została wyleczona jak napisała mocą Bożą, a więc Duchem - Energią Bożą. Niedawno poddała się operacji związanej z rakiem, na szczęście udanej. Podobnie jak i teraz może korzystać z Daru Bożej Energii, bo zgodnie z NT: Bóg udziela Ducha bez miary...Za pierwszym razem mogła skorzystać z tego Daru, a obecnie nie może? Kto jej tego zabrania?
Gdyby to było takie proste i idealne, to tysiące ludzi nie umierało by na nowotwory i nie wykonywano by co dzień tyle zabiegów operacyjnych. Często ogłaszają się różni bioterepauci, ale jakoś nikt się nie chwali, że go uzdrowiono. Owszem nasze myślenie może mieć wpływ na nieżyt żołądka, czy jelit, czy ból głowy, bo one współdziałają z systemem nerwowym, ale nowotworu, to raczej samym myśleniem nie wyleczymy
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

wybrana pisze:Gdyby to było takie proste i idealne, to tysiące ludzi nie umierało by na nowotwory i nie wykonywano by co dzień tyle zabiegów operacyjnych. Często ogłaszają się różni bioterepauci, ale jakoś nikt się nie chwali, że go uzdrowiono. Owszem nasze myślenie może mieć wpływ na nieżyt żołądka, czy jelit, czy ból głowy, bo one współdziałają z systemem nerwowym, ale nowotworu, to raczej samym myśleniem nie wyleczymy
Masz dużo racji, ale to wynika z naszego oporu wewnętrznego. Ludzie zagubili tą przynależną każdemu moc, stracili kontakt z swoim wewnętrznym "ja", oraz boją się sięgać do Źródła. Tak nam wmówili kapłani i "nauczyciele", a cel mieli jeden: władza. Władza nad ciałem i nawet duchem, duszą. Ten proceder trwa od tysięcy lat, ale na własne oczy możemy się przekonać na podstawie współczesnego postepowania kleru wszelkiej maści. Zobacz co zrobili z prostymi przekazami wiary? Powymyślali zjadanie boga, przeistoczenie - to jest szczyt bezczelności, że wmawiają ludziom i sobie, że :na rozkaz kapłana" chleb i wino zmieniają się w prawdziwego Boga.
Szczytem buty jest cała przemowa Wyszyńskiego, który lada chwila będzie ogłoszony świętym, do kleryków z lat 50-tych, czy 60-tych.
W ogóle ogłoszenie sakramentów i dzierżenie tej władzy, że oni - księża mają jakąś moc i tymi swoimi pukaniami w czoło czy ramię (bierzmowanie), kropienie kropidłem czy smarowanie olejem dają człowiekowi jakąś "pewność" na życie wieczne, czy odpuszczenie grzechów, czy na cokolwiek.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
wybrana pisze:Gdyby to było takie proste i idealne, to tysiące ludzi nie umierało by na nowotwory i nie wykonywano by co dzień tyle zabiegów operacyjnych. Często ogłaszają się różni bioterepauci, ale jakoś nikt się nie chwali, że go uzdrowiono. Owszem nasze myślenie może mieć wpływ na nieżyt żołądka, czy jelit, czy ból głowy, bo one współdziałają z systemem nerwowym, ale nowotworu, to raczej samym myśleniem nie wyleczymy
Masz dużo racji, ale to wynika z naszego oporu wewnętrznego. Ludzie zagubili tą przynależną każdemu moc, stracili kontakt z swoim wewnętrznym "ja", oraz boją się sięgać do Źródła. Tak nam wmówili kapłani i "nauczyciele", a cel mieli jeden: władza. Władza nad ciałem i nawet duchem, duszą. Ten proceder trwa od tysięcy lat, ale na własne oczy możemy się przekonać na podstawie współczesnego postepowania kleru wszelkiej maści. Zobacz co zrobili z prostymi przekazami wiary? Powymyślali zjadanie boga, przeistoczenie - to jest szczyt bezczelności, że wmawiają ludziom i sobie, że :na rozkaz kapłana" chleb i wino zmieniają się w prawdziwego Boga.
Szczytem buty jest cała przemowa Wyszyńskiego, który lada chwila będzie ogłoszony świętym, do kleryków z lat 50-tych, czy 60-tych.
W ogóle ogłoszenie sakramentów i dzierżenie tej władzy, że oni - księża mają jakąś moc i tymi swoimi pukaniami w czoło czy ramię (bierzmowanie), kropienie kropidłem czy smarowanie olejem dają człowiekowi jakąś "pewność" na życie wieczne, czy odpuszczenie grzechów, czy na cokolwiek.
Już predzej w jakimś temacie pisałam, że Kościół rzymski jest kontynuacją starotestamentowego obyczaju. Oparty jest on na starotestamentowej tradycji, dlatego jest ustanowiona ofiarą ołtarza i inne obyczaje. To, co nauczał Jezus wypaczono i posłużono się wypaczoną nauką w celu dalszego zniewolenia. Nie na próżno przez tak wiele wieków strzeżono Biblii, by nikt nie przeczytał i nie dowiedział się, że prawda jest inna niż wykładają. Mimo próby wypaczenia treści Dobrej Nowiny, ta prawda zapisana tam się utrzymała. Ta instytucja z Ewangelią Chrystusa mało ma wspólnego. Kiedyś na modlitwie prosilam - Jezu Chryste poucz mnie, jeżeli to jest Kościół, który Ty prowadzisz, to czemu jego historia jest taka grzeszna. Otrzymałam już na drugi dzień odpowiedź, bo wtedy po raz pierwszy przeczytałam Apokalipse Jana i rozdział 16,17,18 - dał mi odpowiedź. Wielka nierządnica!
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

wybrana pisze: prawda jest inna niż wykładają
Tak, ale...prawda jest CAŁKIEM INNA niż to jakiekolwiek Testamenty przedstawiają ;-)

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
wybrana pisze: prawda jest inna niż wykładają
Tak, ale...prawda jest CAŁKIEM INNA niż to jakiekolwiek Testamenty przedstawiają ;-)
A może udzielić rąbka tajemnicy - jaka?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
wuka pisze:
wybrana pisze: prawda jest inna niż wykładają
Tak, ale...prawda jest CAŁKIEM INNA niż to jakiekolwiek Testamenty przedstawiają ;-)
A może udzielić rąbka tajemnicy - jaka?
Alez to nie jest żadna tajemnica.
Należy jedynie uwolnić umysł od wszelkich religijnych naleciałości. Zrozumieć, że świat, że Wszechświat, że człwoiek i wszystko co żyje (a żyją nawet kamienie) nie powstało 6 tysięcy lat temu, że to nie Jehowa 6 tys.lat temu stworzył pierwszych ludzi, zapewne Żydów :mrgreen: , i że życie jest od zawsze na zawsze. Trzeba patrzeć uważnie w siebie, a głównie w serce i uwierzyć, że każdy z każdym jest połączony, zalezymy od siebie, jako DUSZE.
To, że wymazano z kart PS reinkarnację nie oznacza, że jej nie ma. To tak, jak dziecko zamyka oczy, albo chowa się pod kołdrę i już wszystko ok.
To jest, było i będzie. Nawet z Pisma nie do końca udało się wykluczyć te sprawy tylko wmówiono ludziom, że znaczą one co innego. Mam tu na myśli Henocha, Jana Chrzciciela, Eliasza itp.
Mam tu na mysli to, że historia i prehistoria są inne, ale to już temat rzeka...
Także to, że można za pomocą różnych technik poznać szerzej naszą rzeczywistośc.
Wszystko jest do sprawdzenia i do poszukania i przetestowania.
Powodzenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”