Zdelegalizować sektę ŚJ?

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Czy jesteś za delegalizacją sekty ŚJ

Jestem za delegalizacją
5
26%
Jestem przeciwny delegalizacji ŚJ
9
47%
Sekta ŚJ jest mi obojętna i nie ważne, czy się ją zdelagalizuje, czy nie.
5
26%
 
Liczba głosów: 19

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Posty Zamosa są idealne. Takie posty piszą osoby przeciwne Bogu. Jak te osoby są przeciwne Bogu to wiadomo z kim są i komu służą.
Szkoda tylko, że takie osoby są bezkarne.

Awatar użytkownika
wtsarchive
Posty: 196
Rejestracja: 28 maja 2015, 17:44

Post autor: wtsarchive »

Wnikliwy pisze:Szkoda czytać takie teksty a pan Zamos jak widać jest w żywiole albo w amoku. Tylko czy to jest przejaw miłości czy może nienawiści. Panie Zamos Jezus kazał miłować swoich nieprzyjaciół.
Prawda?
Zarówno Ty, jak i Twoi współbracia na tym forum pokazali pięknie jak to ŚJ "miłująswoich nieprzyjaciół" nagminnie obrażając i używając niegodnych epitetów w stosunku do byłych członków Waszej organizacji do tego stopnia, że administracja musiała interweniować.

A w temacie wątku - w ankiecie brakuje jednej opcji. Ja nie jestem za całkowitą delegalizacją ŚJ, bo to nic nie da. "Jest to lud uparty, o sztywnym karku" i takie działania tylko upewnią ich w przekonaniu, że mają rację. Dużo lepszą metodą jest zabronienie i egzekwowanie zakazu stosowania praktyk, które godzą w podstawowe prawa i dobro człowieka - sądów kapturowych pod wdzięczną nazwą komitetów sądowniczych, nauczania stosowania ostracyzmu wobec byłych członków i tak dalej. Poza tym związkowi Świadkowie Jehowy w Polsce powinno się odebrać przywileje podatkowe (podobnie zresztą jak pozostałym związkom wyznaniowym), bo dlaczego niby mają za darmo korzystać z udogodnień i ulg, które zwykłemu, uczciwemu obywatelowi się nie należą?

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Wnikliwy pisze:Posty Zamosa są idealne. Takie posty piszą osoby przeciwne Bogu. Jak te osoby są przeciwne Bogu to wiadomo z kim są i komu służą.
Szkoda tylko, że takie osoby są bezkarne.
To, że nie uznaję waszej wyższości nad innymi ludźmi nie znaczy, że jestem przeciw Bogu. Również to, że nie uznaję Jehowy też nie jest sprzeciwem wobec Boga, a tylko sprzeciwem wobec nauk Jehowy i jego okropnych działań przeciw ludzkości. No i najlepsze z tego wszystkiego jest to, że słuch o Jehowie zaginął. Nie ukazał się nikomu już ponad 3 tysiące lat i dzięki temu już nie są wyżynane całe narody. Wniosek jest jeden. Jehowy już niema. Nie powinno też być jego sekty.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

ZAMOS pisze:Nie ukazał się nikomu już ponad 3 tysiące lat i dzięki temu już nie są wyżynane całe narody. Wniosek jest jeden. Jehowy już niema. Nie powinno też być jego sekty.
Oj biednyś Ty. A może powiesz komu się ukazał ???
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Postanowiłem napisać kilka osobistych refleksji na temat ŚJ.
Otóż ich misyjna działalność, tak bardzo widoczna i podpierana Biblią, to jest jedynie religijny marketing. Tu na wiosce, gdzie mieszkam, jestem chyba jedyną osobą, która ich zaprasza do domu, proponuje poczęstunek i chętnie rozmawia o Bogu, czy też Biblii. Ale oni nie chcą ze mną rozmawiać, grzecznie zapraszają do swojej sali, pozostawiają broszurki i śpieszą się dalej. Na samym początku udało nam się odbyć trzy spotkania. Za każdym razem, w parze była nowa osoba i nowy temat. No i co z tych spotkań wynikło? Nic, zupełnie nic. Świadkowie Jehowy wcale nie znają Biblii, stosują metodę zbijania jednych fragmentów, kontrfragmentami. A jeśli się im te kontrfragmenty zinterpretuje z innej perspektywy, to zmieniają temat. Jednym słowem, ŚJ mogą rozmawiać jedynie z nominalnymi Katolikami, którzy o Biblii mają mgliste pojęcie. A kiedy trafiają na pasjonata, to spieszą się dalej, bo chcą innym zanieść swoje przesłanie. Ale jak tu chodzą, to zawsze mnie zapraszają, tylko nie wiem po co, skoro nie mają mi nic do powiedzenia. Więc teraz będę ich spławiał bardziej obcesowo, tak jak handlarzy domokrążców.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Wnikliwy
Wnikliwy pisze:Posty Zamosa są idealne. Takie posty piszą osoby przeciwne Bogu. Jak te osoby są przeciwne Bogu to wiadomo z kim są i komu służą.
Szkoda tylko, że takie osoby są bezkarne.
[center]Bóg יהוה,
nie jest bogiem Jehową[/center]
Jezus powiedział do Żydów:

Jan 8...

41 Wy pełnicie czyny ojca waszego». Rzekli do Niego: «Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca - Boga».42 Rzekł do nich Jezus: «Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. 43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie sluchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku byl on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest klamcą i ojcem kłamstwa. 45 A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie. 46 Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie? 47 Kto jest z Boga, slów Bożych slucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście».
(53) Czy Ty jesteś większy od ojca naszego Abrahama, który przecież umarł? I prorocy pomarli. Kim Ty siebie czynisz? (54) Odpowiedział Jezus: Jeżeli Ja sam siebie otaczam chwałą, chwała moja jest niczym. Ale jest Ojciec mój, który Mnie chwałą otacza, o którym wy mówicie: Jest naszym Bogiem, (55) ale wy Go nie znacie. Ja Go jednak znam. Gdybym powiedział, że Go nie znam, byłbym podobnie jak wy - kłamcą. Ale Ja Go znam i słowa Jego zachowuję.

Mat. 12,34-35: „Plemie żmijowe! Jakże wy możecie mówić dobrze, skoro źli jesteście?


Z wypowiedzi Jezusa wynika,że nie uważał za Boga,boga Żydów.Określał go jako:diabła,zabójcę (lub mordercę w zależności od tłumaczenia),kłamcę,ojca kłamstwa.

Kto w ST określił siebie za Boga narodu wybranego,Żydów z plemienia żmijowego? To był Jehowa,czy ktoś inny?

Zamos nie pisze o Najwyższym Bogu יהוה,ale o bogu Jehowie,który mówił o sobie jako Bogu יהוה,ale nim nie był.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Jachu
Jachu pisze:
ZAMOS pisze:Nie ukazał się nikomu już ponad 3 tysiące lat i dzięki temu już nie są wyżynane całe narody. Wniosek jest jeden. Jehowy już niema. Nie powinno też być jego sekty.
Oj biednyś Ty. A może powiesz komu się ukazał ???
Istota,która która okreslała siebie Bogiem יהוה,ale nim nie była,ukazała się Żydom,wybrała ich za naród wybrany i ogłosiła się ich bogiem,ale nie wszystkich ludzi.Ten "naród wybrany" Jezus określił jako plemię żmijowe,a Jan nazwał ich jaszczurami.

Z jakiego powodu uważasz,że Zamos jest biedny? Może biedni są ci,którzy nie chcą zrozumieć tego,co mówił Jezus do Żydów.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

ratao pisze:Wnikliwy
Wnikliwy pisze:Posty Zamosa są idealne. Takie posty piszą osoby przeciwne Bogu. Jak te osoby są przeciwne Bogu to wiadomo z kim są i komu służą.
Szkoda tylko, że takie osoby są bezkarne.
[center]Bóg יהוה,
nie jest bogiem Jehową[/center]
Jezus powiedział do Żydów:

Jan 8...

41 Wy pełnicie czyny ojca waszego». Rzekli do Niego: «Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca - Boga».42 Rzekł do nich Jezus: «Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. 43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie sluchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku byl on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest klamcą i ojcem kłamstwa. 45 A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie. 46 Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie? 47 Kto jest z Boga, slów Bożych slucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście».
(53) Czy Ty jesteś większy od ojca naszego Abrahama, który przecież umarł? I prorocy pomarli. Kim Ty siebie czynisz? (54) Odpowiedział Jezus: Jeżeli Ja sam siebie otaczam chwałą, chwała moja jest niczym. Ale jest Ojciec mój, który Mnie chwałą otacza, o którym wy mówicie: Jest naszym Bogiem, (55) ale wy Go nie znacie. Ja Go jednak znam. Gdybym powiedział, że Go nie znam, byłbym podobnie jak wy - kłamcą. Ale Ja Go znam i słowa Jego zachowuję.

Mat. 12,34-35: „Plemie żmijowe! Jakże wy możecie mówić dobrze, skoro źli jesteście?


Z wypowiedzi Jezusa wynika,że nie uważał za Boga,boga Żydów.Określał go jako:diabła,zabójcę (lub mordercę w zależności od tłumaczenia),kłamcę,ojca kłamstwa.

Kto w ST określił siebie za Boga narodu wybranego,Żydów z plemienia żmijowego? To był Jehowa,czy ktoś inny?

Zamos nie pisze o Najwyższym Bogu יהוה,ale o bogu Jehowie,który mówił o sobie jako Bogu יהוה,ale nim nie był.
Bardzo odkrywcza teoria.

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

daglezja77 pisze:Bardzo odkrywcza teoria.
Możesz rozwinąć to o czym piszesz? To co napisał Jan, a podobno powiedział Jezus wyklucza w moim rozumieniu kontynuację wiary chrześcijańskiej od talmudystycznego judaizmu. Dziwnym dla mnie jest siłowe łączenie chrześcijaństwa ze starotestamentowym judaizmem, który tak wyraźnie potępił sam Jezus..

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/ind ... 6.msg35169

OOO ! Nie wiedziałem , że sprawy ze ŚJ aż tak daleko zaszły

Gdzieś ok. 15 lat temu nie spodobały mi się
ich słowa jakie wypowiedzieli w MOIM mieszkaniu / w wielkim skrócie/
do którego zapukali i gdzie zostali zaproszeni
więc otworzyłem drzwi i poprosiłem by wyszli na klatkę ,
pokazałem na nr. mieszkania i powiedziałem żeby sobie ten nr. zapisali
w swoich "księgach parafialnych" i omijali go szerokim łukiem .

Kurz z ich butów opadał jakieś 15 lat , ale teraz znowu zaczęli pukać do drzwi
Może kiedyś ich zaproszę , na razie nie widzę sensu , ani nie mam ochoty
na bezowocne dyskusje / przynależność do tej czy tamtej organizacji
religijno-wyznaniowej nie daje zbawienia / .

Nikt z mojej rodziny nie ma takich doświadczeń ze ŚJ jak te opisane w tej petycji
ale mój , raczej znajomy niż kolega , który mieszkał na wsi i był jedynakiem
pod koniec lat 70 - siątych przystał do ŚJ ... i opuścił rodziców , dla dziewczyny,
/ wtedy organizacja była zdelegalizowana ale były ponoć takie domy w których mogli zamieszkać ci co opuścili rodziny/

Nie znam szczegółów bo było to w sąsiedniej wsi a i specjalnie się tym nie interesowałem ,
ale faktem jest że jego rodzice zmarli młodo , najpierw matka /ok. 50 kilka lat
a dwa lata po niej ojciec/ ludzie mówili , że nigdy nie mogli się pogodzić z przystaniem jedynaka do ŚJ .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

ZAMOS pisze:
daglezja77 pisze:Bardzo odkrywcza teoria.
Możesz rozwinąć to o czym piszesz? To co napisał Jan, a podobno powiedział Jezus wyklucza w moim rozumieniu kontynuację wiary chrześcijańskiej od talmudystycznego judaizmu. Dziwnym dla mnie jest siłowe łączenie chrześcijaństwa ze starotestamentowym judaizmem, który tak wyraźnie potępił sam Jezus..
Odniosłem się delikatnie do głupot jakie wypisuje tamten kolega.

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Z sektą śj zrobić coś trzeba, ponieważ ma destrukcyjny wpływ na nasze społeczeństwo. Ponadto tak zwane ciało kierownicze wyzyskuje swych członków, a doktryny niby to biblijne i wyznaniowe są tak członkom sekty podane, że w wypadku konieczności ratowania życia przetoczeniem krwi to sekta śj tak wyprała im rozum, że ci wolą umrzeć niż krew przyjąć. Jak by tego było jeszcze mało to czytałem o przypadkach w których umierający chory śj leżał w szpitalu to nadzorcy sekty trzymali warty przy sali chorego by czasem ten się nie rozmyślił, lub by lekarze bez pytania krwi czasem mu nie podali. To jakby namawianie chorego do eutanazji. Dodać jeszcze należy, że chory któremu tylko podaje się krew by uzupełnić ubytek zwyczajnie za kilka dni by wyzdrowiał. Jak podłym i podstępnym trzeba być człowiekiem by coś takiego zrobić. Jak bardzo bulwersujące jest to, że robi się też tak z dziećmi śj. Dlatego jestem przeciwny legalności tej destrukcyjnej sekty. Ja jak wielu Polaków zwykle gdy byłem atakowany czasopismami śj zwykle się uśmiechałem, a przyjął się ten uśmiech po tym jak ich głoszony „armagedon” nie nadszedł. Myślałem, że to nie groźni śmieszni ludzie do czasu gdy tu i ówdzie słyszało się jak tak naprawdę sekta działa. Szalę mojej goryczy przelano gdy dowiedziałem się jak krzywdzą wykluczonych i do czego się posuwają by odizolować ich od rodzin i przyjaciół. Tylko najgorsze sekty są tak perfidne wobec swych byłych członków. Każdy Polak powinien się włączyć w ruch który popiera delegalizację sekt w Polsce i pomóc panu Stanisławowi Chłościńskiemu w jego inicjatywie.
daglezja77 pisze: Odniosłem się delikatnie do głupot jakie wypisuje tamten kolega.
Jak czytam twoje posty to widzę, że prawie każdy w twoim mniemaniu jest głupi i głupoty pisze. Powinieneś przemyśleć, oczywiście jak jeszcze sam potrafisz, czy oby nie zbyt pochopnie diagnozujesz brak rozumu u innych.

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Wprawdzie już jakiś czas temu znałem adres forum byłych śj to do jego czytania skutecznie zachęcił mnie user Bobo, a tam znalazłem i przeczytałem poruszający tekst o obłudzie i wykorzystywaniu ludzi przez śj.

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/ind ... pic=1289.0

"Kochałam, wierzyłam, aby nie uwierzyć,
historia która chwyta za serce."


To link do forum byłych śj. Zachęcam do przeczytania tego wątku. Jest tam o dziewczynie którą jej podstępny chłopak chciał wciągnąć do sekty śj. Wprawdzie się jakoś cudem oparła, ale co przeszła... By uniknąć takich i innych czasem tragicznych doświadczeń z śj warto przeczytać, ku przestrodze. Forum ma sporo tematów i postów, więc jeszcze nie wszystko przejrzałem, ale jak znów znajdę coś ciekawego to tu zapodam. Każda wiadomość o destrukcyjnej działalności tej sekty powinna być nagłaśniana gdzie tylko się da. Może skłoni o nasze władze by wreszcie zadziałały prawem, które zabroni im werbować nowe ofiary na polskiej ziemi.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

daglezja77
daglezja77 pisze:
ZAMOS pisze:
daglezja77 pisze:Bardzo odkrywcza teoria.
Możesz rozwinąć to o czym piszesz? To co napisał Jan, a podobno powiedział Jezus wyklucza w moim rozumieniu kontynuację wiary chrześcijańskiej od talmudystycznego judaizmu. Dziwnym dla mnie jest siłowe łączenie chrześcijaństwa ze starotestamentowym judaizmem, który tak wyraźnie potępił sam Jezus..
Odniosłem się delikatnie do głupot jakie wypisuje tamten kolega.
Zamos poprosił Ciebie o uzasadnienie tego co napisałeś:"Bardzo odkrywcza teoria"Jeśli uważasz,że wnioski,które wysnułem nie tylko ja,ale i inni forumowicze:George,Zamos,bbc-poland,są głupotami,to powinieneś je uzasadnić.Podobnie jak Zamos czekam,że starczy Ci mądrości na uzasadnienie naszych wniosków wynikających z wypowiedzi Jezusa:Jan 8.41-55 i Mat.12.34-35.

Od Badaczy Pisma,Świadków Jehowy i chryzolita,nie uzyskałem odpowiedzi na podstawowe pytanie:

Kto w ST określił siebie za Boga narodu wybranego,Żydów z plemienia żmijowego? To był Jehowa,czy ktoś inny?

Proszę o odpowiedź na to pytanie i na poniższe:

dla ŚJ Jehowa jest Bogiem Ojcem z NT,czy kimś innym?
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Sa na tym forum watki dokładnie odpowiadające na Twoje pytanie.
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”